گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

قیمت نفت برنت به 61.5 دلار رسید


به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 13 سنت، معادل 0?2 درصد کاهش به 61 دلار و 55 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 7 سنت، معادل 0?7 درصد کاهش به 52 دلار و 52 سنت رسید. تجار گفتند، کاهش قیمت‌ها به دلیل ادامه نگرانی

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 13 سنت، معادل 0?2 درصد کاهش به 61 دلار و 55 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 7 سنت، معادل 0?7 درصد کاهش به 52 دلار و 52 سنت رسید.

تجار گفتند، کاهش قیمت‌ها به دلیل ادامه نگرانی ها از سلامت اقتصاد جهانی اتفاق افتاده است.

هیو فریم، تلحیلگر بازار نفت در این باره گفت: «اگر ما شاهد کاهش رشد اقتصاد جهانی باشیم، قیمت نفت به دلیل ارتباط مستقیمی که با رشد اقتصاد جهانی دارد، افت خواهد کرد.»

اکثر تحلیلگران پیش‌بینی خود از میزان رشد اقتصاد جهان در سال 2019 را به زیر 3 درصد کاهش داده‌اند و برخی حتی انتظار دارند به دلیل اختلافات تجاری و مشکلات بدهی، اقتصاد جهان وارد دوره رکود شود.

اما فعلا این امیدواری وجود دارد که جنگ تجاری میان آمریکا و چین حل و فصل شود. به رغم کاهش قیمت‌های روز جمعه، قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت رشد قیمت بیش از 7 و 8 درصدی قرار دارند.

علاوه بر مسائل اقتصادی، کاهش تولیدهای اوپک و متحدانش با هدف برگرداندن توازن به بازار نیز در تقویت قیمت نفت موثر بوده است.

یکی از عوامل اصلی مازاد عرضه، بالا رفتن تولید نفت آمریکاست. تولید نفت این کشور در سال 2018 با 2 میلیون بشکه افزایش به رقم بی سابقه 11?7 میلیون بشکه در روز رسیده است.

موسسه مشورتی جی بی سی انرژی این هفته اعلام کرد، احتمال دارد تولید نفت آمریکا تا ژانویه 2019 به بالای 12 میلیون بشکه برسد.

منبع: تسنیم
addup.center