تبلیغات در تلکسیران

سیدجلال و پرسپولیس اختلاف پولی دارند؟


فیفا به بازیکنان حاضر در جام جهانی‌ پاداش کلانی می‌دهد. سال 2014 پاداش هر بازیکن روزی 3500 دلار بود که فدراسیون مستقیماً پاداش‌ها را از فیفا دریافت کرد و در اختیار باشگاه‌ها قرار داد.
روزنامه خبر ورزشی نوشت: سیدجلال حسینی با باشگاه پرسپولیس بر سر یک موضوع به اختلاف خورده است.

به گزارش تجارت امروز، این روزنامه نوشت: «فیفا به بازیکنان حاضر در جام جهانی‌ پاداش کلانی می‌دهد. سال 2014 پاداش هر بازیکن روزی 3500 دلار بود که فدراسیون مستقیماً پاداش‌ها را از فیفا دریافت کرد و در اختیار باشگاه‌ها قرار داد.

پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال می‌گوید: «بله، ما که در استقلال این پاداش را دریافت کردیم و قطعاً برای جام جهانی‌ روسیه هم فدراسیون این پاداش را می‌دهد.»

حالا فیفا افزایش چشمگیری در پاداش‌ها داشته‌‌؛ از 3500 دلار به روزی 8500 دلار. از دو هفته پیش از شروع جام پاداش‌ها محاسبه می‌شود و طبیعتاً بازیکنان تیم‌های فینالیست بالاترین پاداش را مال خود می‌کنند. رقابت‌ها از روز 24 خرداد آغاز می‌شود و حداقل برای ایران تا 4 تیر ادامه دارد‌‌؛ این یعنی 10 روز. 14 روز هم که قبل از بازی‌ها محاسبه می‌شود. یعنی در بدترین حالت که تیم ملی از مرحله گروهی حذف شود، 24 روز برای بازیکنان پاداش 8500 دلاری محاسبه می‌شود. با یک ضرب ساده مشخص می‌شود برای این مدت پاداش هر بازیکن 119 هزار دلار است که با توجه به دلار حداقل 7 هزار تومانی، مبلغ بالای یک میلیارد می‌رود! تازه تا پایان جام جهانی‌ دلار قطعاً از این هم گران‌تر می‌شود و رقم پاداش‌ها بالا و بالاتر خواهد رفت.

در این بین باشگاه‌ها در ایران می‌خواهند تمام این پول را مال خود کنند. مثلاً در اروپا معمولاً بازیکنان با باشگاه توافق می‌کنند که این پول را بین یکدیگر تقسیم کنند. در ایران اما بعضی باشگاه‌ها نقشه‌های دیگری برای این پاداش کشیده‌اند. باشگاه پرسپولیس یکی از این باشگاه‌هاست. آنها در حال حاضر 4 بازیکن در لیست 35 نفره دارند و احتمالاً سه نماینده در روسیه خواهند داشت. در این صورت درآمد قرمزها از پاداش جام جهانی‌ بالای 3 میلیارد تومان خواهد بود. حالا این وسط باشگاه با بعضی بازیکنان از جمله سیدجلال حسینی بر سر پاداش جام جهانی‌ مشکل دارد. این مدافع باتجربه گفته پول حق او است و حداقل باشگاه باید نصفی از این درآمد را به او بدهد اما پرسپولیس تأکید کرده کل پول مال آنهاست. به همین دلیل فعلاً دو طرف به مشکل خورده‌اند و معلوم نیست اختلاف موجود چه زمانی حل شود.»

ماجرای شکایت 25 میلیاری بهنام پیشرو از پرسپولیس چیست؟


آقای دایی سال دوم مربی بودند، آقای سیاسی رئیس هیات مدیره بودند. شرکت بهنام پیشرو کیش اسپانسر پرسپولیس بود. اولین اسپانسر سی میلیاردی فوتبال. در پنج، شش ماه 14میلیارد هزینه می کنند در صورتی که در آن زمان باید 9میلیارد هزینه می کردند. باشگاه نیاز مالی داشته و اینها پرداخت می کنند و بعد به باشگاه اخطار می دهند که شما به تعهداتتان عمل نمی کنید، فقط از ما پول می گیرید و اگر قرار باشد اینطور باشد ما جلوی این پول را می گیریم.
ماجرای شکایت 25 میلیاری بهنام پیشرو از پرسپولیس چیست؟

همیشه مدیران سیاسی و انتصابی در ورزش مشهور به انجام کارهای سخت هستند. دیر زمانی‌ است که فریادهای ورزشی نویسان برای کنار گذاشتن مدیران غیر فوتبالی و سیاسی بلند است اما گوش شنوایی نیست. این بار اسطوره فوتبال ایران علی دایی مورد بی‌مهری عجیبی قرار می ‌گیرد.

به گزارش تجارت امروز؛ درباره اتفاقاتی که در پرونده دایی رخ داده تا آن را امروز به معضلی برای پرسپولیس بدل کند چیزهای عجیب زیادی شنیده‌ایم. بنا بر شنیده‌ها آقای گرشاسبی می گویند بیش از صد پرونده را بستند و بیش از 36میلیارد بدهی را تسویه کردند و فقط 4ونیم میلیارد بدهی باقی مانده که البته به باور ما بیشتر از این است چون علی دایی 3ونیم میلیارد است. یک میلیارد آقای حمامی برای یک دقیقه بازی و قرارداد یک سال و نیمه طلب دارد. 200میلیون آقای آرام طبع، معمارزاده و رضا نوروزی هم هستند که قطعا بیشتر است ولی با تخفیف می توانند آن را جمع کنند.

درباره علی دایی و چرایی پرونده اش حرف زیاد است. آقای دایی زمان رویانیان با پرسپولیس قرارداد سه ساله بست. مالیات برعهده باشگاه بود. سال اول قرارداد ایشان تیم پرسپولیس با اشتباهات داوری عجیب غریب نایب قهرمان می شود. همان فصلی که وزارت ورزش سه هفته مانده به پایان لیگ و در حالی که پرسپولیس شانس قهرمانی بود،  لیست قراردادها و دریافتی ها و پرداختی ها را منتشر کرد، تیم پرسپولیس دچار یک حاشیه بزرگ شد.
آرش افشین با هند گل زد، همه گفتند مردود است اما داور گل را درست اعلام کرد و در نهایت فولاد با دو امتیاز بیشتر قهرمان شد. بعدا کاشف به عمل آمد که بیش از ده بازیکن سرباز با کارت های پایان خدمت جعلی داشته‌اند.
آقای دایی سال دوم مربی بودند، آقای سیاسی رئیس هیات مدیره بودند. شرکت بهنام پیشرو کیش اسپانسر پرسپولیس بود. اولین اسپانسر سی میلیاردی فوتبال. در پنج، شش ماه 14میلیارد هزینه می کنند در صورتی که در آن زمان باید 9میلیارد هزینه می کردند. باشگاه نیاز مالی داشته و اینها پرداخت می کنند و بعد به باشگاه اخطار می دهند که شما به تعهداتتان عمل نمی کنید، فقط از ما پول می گیرید و اگر قرار باشد اینطور باشد ما جلوی این پول را می گیریم.
آقای سیاسی که خود آقای خادم در یک برنامه تلویزیون اعلام کردند که در تابستان همان سال به استقلال ده میلیارد دادند چون استقلال اسپانسر نداشت، اما آقای سیاسی که رئیس هیات مدیره پرسپولیس بود و از پرسپولیس حکم گرفته بود و به استقلال پول می داد، قرارداد اسپانسر را فسخ کرد و خودش اسپانسر شد. 

در نتیجه این رفتارها شرکت بهنام پیشرو کیش شکایت کرده، 25میلیارد ادعای خسارت کرده و پرونده اش در دادگاه است، علاوه بر همه این کارها آقای دایی را اخراج کرد، اقای دایی هم گفت نامه بدهید که من را نمی خواهید. باشگاه این کار را که نکرد هیچ، دست آقای درخشان را گرفتند و رفتند سر تمرینات. آن اتفاقات ناشایست رخ داد. یک تیم، دو مربی در تمرین. 

آقای سیاسی 180 درجه تغییر رویه دادند، دو سه روز بعد نماینده آقای دایی را خواستند، خیلی سکرت چک های آقای دایی را دادند. من در روزنامه پیروزی فاش کردم که این پول داده شد. آقای دایی یک مقدار طلب از فصل قبل از باشگاه می خواست، یک مقدار هزینه کرده بود لباس به باشگاه داده بود از تولیدی خودش و قرارداد سال دوم هم بود. سال اول 1میلیارد و 700میلیون تومان، سال دوم دو میلیارد 100میلیون و فکر می کنم سال سوم هم 2میلیارد و پانصد میلیون قرارداد آقای دایی بود. بابت مطالبات باقیمانده قرارداد سال اول و هزینه ای که برای لباس از تولیدی اش کرده بود حدود دو میلیارد و پانصد میلیون تومان چک دادند. هفت فقره چک به آقای بهمن دهقان نماینده علی دایی دادند. علی دایی هم گفت من این رقم را می گیرم و باشگاه هم باید مالیات را پرداخت کند و قرارداد سال سوم را می بخشم. یکی از چک ها ولی در نهایت پاس نشد. آقای دایی سال بعدش دچار مشکل مالیات می شود و به خاطر  120میلیون تومان ممنوع الخروج می شود. ایشان هیچوقت این را نگفته است  و طبق شنیده ها یکی از ماشین‌هایش هم توقیف می شود. آقای دایی قصد سفر داشتند، به باشگاه می گویند باشگاه کاری نمی کند، خودش دست به کار می شود این بدهی را می پردازد. بعد از باشگاه پرسپولیس می خواهد این مالیات را بپردازید، این پرونده با 200میلیون جمع می شود قالش را بکنید. کسی به حرف آقای دایی گوش نمی دهد و یک رفتارهای عجیب غریبی رخ می دهد.

همه اینها در کنار هم پرونده دایی و پرسپولیس را این روزها به یک معضل برای هر دو طرف تبدیل کرده است.


چه باشگاه هایی بدهی دارند؟


لیگ ایران در حالی آغاز می شود که تعدادی از باشگاه ها به بازیکنانشان همچنان بدهی دارند.

به گزارش تجارت امروز در حالی که کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال هفته گذشته 11 باشگاه را به عنوان باشگاه‌های بدهکار معرفی کرد، مبالغ بدهی این باشگاه مشخص شد.

 AFC هر ساله نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران ارسال می‌کند تا باشگاه‌های لیگ برتر بدهی‌های خودشان را برای صدور مجوز حرفه‌ای پرداخت کنند. این مجوز حرفه‌ای برای حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا الزامی است و آن‌ها پس از کسب مجوز حرفه‌ای می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند. پارسال پرداخت بدهی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، نفت و ذوب آهن پروسه طولانی را طی کرد که در نهایت نفت به خاطر مشکلاتی که برای کسب مجوز حرفه‌ای داشت، از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد.

هفته گذشته کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال 11 باشگاه را به عنوان باشگاه‌های بدهکار معرفی کرد. نفت مسجد سلیمان، پدیده، سپاهان، پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، گسترش فولاد، نساجی، سپیدرود، استقلال خوزستان و پارس جنوبی 11 باشگاهی بودند که به خاطر بدهکار بودن، حق ثبت قراردادهای جدیدشان را نداشتند و در ادامه در اخذ مجوز حرفه‌ای با مشکل روبه‌رو می‌شدند.

در بین این باشگاه‌ها پارس جنوبی و نساجی بدهی‌های خودشان را که مبالغ کمی هم بود پرداخت کردند و تنها 9 باشگاه بدهکار باقی مانده است. میزان بدهکاری این باشگاه‌ها به شرح زیر است:

نفت مسجد سلیمان: 800 میلیون تومان

پدیده مشهد: 690 میلیون تومان

سپاهان: بیش از 600 میلیون تومان. این باشگاه دو پرونده در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال دارد که بیشترین مبلغ بدهی آن مربوط به پرونده عبدالله کرمی است که زردپوشان اصفهانی باید مبلغی حدود 596 میلیون تومان به این بازیکن پرداخت کنند.

پرسپولیس: 600 میلیون تومان

تراکتورسازی: 500 میلیون تومان

استقلال تهران: 400 میلیون تومان

گسترش فولاد: این باشگاه تنها برای پرونده محمد نصرتی محکوم شده و باید 183 میلیون تومان به این بازیکن پرداخت کند و البته با توجه به انتقال امتیاز این تیم به ماشین‌سازی، باید منتظر ماند و دید وضعیت این باشگاه چطور می‌شود.

سپیدرود: 40 میلیون تومان

استقلال خوزستان: 7 میلیون تومان

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تاج حرف های برانكو را تکذیب کرد


رئیس فدراسیون فوتبال به آخرین چالش به وجود آمده میان کی روش و برانکو مستقیما ورود کرده و حالا سعی دارد این ماجرا را مدیریت کند. او به نوعی از کی روش دفاع کرده و اظهارات برانكو را تکذیب کرده است.

به گزارش تجارت امروز به نقل از ورزش سه در روز‌های اخیر و بعد از بازی‌های تیم ملی در جام جهانی، مصاحبه‌های آتشین کارلوس کی روش آغاز شد و برانکو نیز بار دیگر پاسخ مصاحبه‌های کی روش را داد. بعد از یکی از آخرین مصاحبه‌های برانکو و تعریف و تمجید‌های او از سرمربی تیم ملی کرواسی زلاتکو دالیچ این شائبه به وجود آمد که تیم ملی ایران برای جانشینی کی روش به دنبال مربی مثل دالیچ است.

با این وجود امروز مهدی تاج رسما اعلام کرد که دالیچ و غیردالیچ نداریم. او به خبرنگاران گفت که این بحث‌ها باید تمام شود چرا که فدراسیون قصد ندارد کارلوس کی روش را برکنار کند و کس دیگری را به جایش بیاورد. البته براساس آنچه تاج امروز گفت: فدراسیون از کی روش خواسته که دیگر مصاحبه‌ای نکند هرچنداعلام کرده است که هیچ سرمربی دیگری نیز نباید در این باره صحبت کند.

با این حساب آیا می‌توان انتظار داشت که سرانجام این جدل بین کی روش و مربیانی مثل برانکو، قلعه نویی، کرانچار و علی کریمی تمام خواهد شد یا بازهم در ادامه باید شاهد چالش‌های بزرگتری باشیم. امروز و تا اینجا البته طرفین هیچ مصاحبه‌ای انجام نداده اند و فعلا هوای فوتبال آفتابی است.

نکات جالبی از مصاحبه خواندنی همسر زیدان


زیدان برای ما مسلمان ها محبوبیت خاص تری نسبت به بقیه دارد اما این محبوبیت بیشتر می شود وقتی بدانیم او نسبت به مسلمان بودنش حساسیت ویژه ای دارد.

به گزارش تجارت امروز، همسر زیدان که با روزنامه پاریس اسپورت در مورد شوهرش مصاحبه کرد، چند نکته جالب گفت که ذهن همه را به خود مشغول کرد.

وی گفت که وقتی زیدان از او خوشش آمد، به او گفته: آیا مسیحی هستی؟ در جواب گفتم، بلی.

زیدان با این کلمه چهره‌اش عوض شد و رفت، مدتی گذشت و از زیدان خبری نشد تا کنجکاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتی منزل شخصیش را در پاریس پیدا کردم، با دیدنم تعجب کرد و من هم علت ناپدید شدنش را پرسیدم.

زیدان گفت: می‌خواستم باهات ازدواج کنم ولی تو مسیحی هستی و من مسلمان.

طی چند ملاقات من شیفته دین و رفتار زیدان شدم و تصمیم گرفتم هم مسلمان شوم و هم همسر زیدان.

همسر زیدان می‌گوید: زیدان هیچ وقت نمازش را قطع نکرد و عصبانی نمی‌شد.

اما نکته جالب این بود که هر وقت حقوق می‌گرفت یا درآمدی دیگری داشت حسابدارش 10 درصد از آنرا کسر می‌کرد، علت را پرسیدم.

زین الدین گفت: این همان زکات است که برایت توضیح داده بودم، 10 درصد درآمدم مستقیم وارد حساب هزار یتیم الجزایری می‌شود.

همسرش راز حمله با سر زیدان را به بازیکن ایتالیایی در آخرین بازی ملی‌اش در فینال جام جهانی را بر ملا ساخت.

او گفت: زیدان هیچ وقت عصبانی نمی‌شد مگر به اسلام توهین شود.

بازیکن ایتالیایی به او گفت: "مسلمان تروریست" زیدان هم کنترلش را از دست داد و با سر به سینه مدافع ایتالیایی ضربه زد.

زیدان در این مورد می گوید، این ضربه شیرین‌ترین ضربه‌ای بود که زدم و پانصد هزار یورو جریمه‌اش از آن شیرین‌تر بود و برای دینم تمام اموال و حتی جانم را می‌دهم.

منبع : ایران

شوک احمد زاده به پرسپولیس


پرسپولیس در شرایط فعلی به خاطر محرومیت امکان نقل و انتقال ندارد و رفتن یک بازیکن کلیدی مشکلات زیادی برایش ایجاد می کند هواداران تیم فوتبال پرسپولیس امروز خبری شوک کننده درباره هافبک تاثیرگذار تیمشان شنیدند.
به گزارش تجارت امروز، فرشاد احمدزاده هافبک تیم فوتبال پرسپولیس که در اواخر فصل درباره جدایی از سرخپوشان سخن گفته بود، به نظر می رسد امروز باشگاه و برانکو ایوانکوویچ را در جریان تیم جدیدش گذاشت. این بازیکن با عضویت در تیم «شلاسک وروسلاو» لهستان فصل آینده را در این تیم اروپایی توپ خواهد زد.

بی تردیدی این خبر در شرایطی که پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات نیم فصل محروم است می تواند خبری شوکه کننده برای هواداران باشد.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟