گروه خبری سیاسی

پرونده جذب نیرو در یکی از سازمان های شهرداری تهران باز شد


نتیجه نهایی رسیدگی به این پرونده پس از بررسی های کارشناسی شده به تنویر افکار عمومی خواهد رسید.
به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به انتشار خبر مکاتبه جذب نیرو در یکی از سازمان های شهرداری تهران؛ محمد جواد شیرازی دستور رسیدگی فوری به این موضوع را صادر کرد.

شیرازی نامه درخواست و جذب نیرو توسط یکی از سازمان های زیر مجموعه شهرداری را مغایر با قوانین شهرداری دانست و ضمن صدور دستور توقف گردش آن در سیستم اتوماسیون شهرداری، رسیدگی به این موضوع را در دستور کار سازمان بازرسی قرار داد.

رییس سازمان بازرسی خاطر نشان کرد: نتیجه نهایی رسیدگی به این پرونده پس از بررسی های کارشناسی شده به تنویر افکار عمومی خواهد رسید

منبع: ایسنا

مقام معظم رهبری: مذاکره با آمریکا ممنوع است


حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات مهمی که امروز داشتند اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد البته ایشان دلایل این تصمیم را هم به تفصیل بیان کردند ضمن این که ایشان درباره مبارزه با فساد هم نکاتی را روشن کردند.

به گزارش تجارت امروز، رئوس مطالبی که حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار  به آن اشاره کردند به این شرح است:

آحاد مردم مشکلات معیشتی امروز را احساس می‌کنند. یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند و این گرانی مواد غذایی و مسکن و... روی مردم فشار می‌آورد.
کاهش ارزش پول ملی از مشکلات کنونی اقتصاد کشور است.
وقتی قیمت ریال این‌جور پایین می‌آید، آن کارمند روزمزد است که برایش چیزی نمی‌ماند.
کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولین بر این مسئله متفقند که عامل این مسئله خارجی نیست، درونی است. نه اینکه تحریم‌ها اثر نداشته باشد اما عمده‌ی تأثیر مربوط به عملکردهاست. اگر عملکردها بهتر و باتدبیرتر و بهنگام‌تر و قوی‌تر باشد، تحریم‌ها اثر زیادی نمی‌گذارد و می‌شود ایستاد.
مثلاً در همین قضیه‌ی ارز و سکه بر اثر برخی بی‌تدبیری‌ها و بی‌توجهی‌ها ارز کشور رفت دست کسانی که از آن سوءاستفاده کردند. این مشکل، مربوط به نحوه‌ی مدیریت و سیاست‌گذاری اجرایی است. وقتی ارز و سکه را به‌صورت غلط توزیع می‌کنند، این توزیع دو طرف دارد: یکی که آن را می‌گیرد و یکی که آن را می‌دهد. ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی می‌گردیم که می‌گیرد، درحالی‌که تقصیر عمده متوجه کسی است که آن را داد؛ نمی‌گوییم خیانت، اما خطای بزرگی کرده است.

نامه‌ی اخیر به رئیس قوه‌ی قضائیه، یک گام مهم مثبتی برای مقابله با فساد و مفسد اقتصادی است. مفسد باید مجازات شود.
وقتی با فساد و مفسد مقابله صورت گیرد، جیغ‌ودادهایی بلند می‌شود. من چندین سال پیش نامه نوشتم به سران سه قوه و نوشتم که فساد یک اژدهای هفت‌سر است که باید به‌طور کامل با آن مقابله شود. این را بدانید بناست با مفسد بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع صورت گیرد.
(شعار حاضران: مفسد اقتصادی اعدام باید گردد)
اجازه بدهید، شما مگر دادگاهید؟ فضاسازی نکنید، بعضی‌ها ممکن است اعدامی باشند و بعضی ممکن است حبسی باشند. بنده نوشته‌ام مقابله باید عادلانه و بادقت انجام شود.
بنده از قدیم با فساد و مفسدین مبارزه می‌کردم و الان هم عقیده‌ام همین است.
اما بعضی افراطی حرف می‌زنند و می‌گویند همه فاسدند و از تعبیر فساد سیستمی استفاده میکنند؛ این‌جوری نیست. درست است فساد کمش هم زیاد است. اما افراط و تفریط در همه‌ی زمینه‌ها غلط است.
دستگاه‌های نظارتی با قدرت و چشم باز باید در میدان باشند؛ هم مجلس، هم قوه‌ی قضائیه، هم آحاد مردم مؤمن باید احساس وظیفه کنند و نقش ایفا کنند. راه‌های فساد را باید بست. در همین قضیه‌ی ارز و سکه، اگر مقابله با فساد بود، راه فساد بسته می‌شد.

آمریکا، حال هم پیشنهاد مذاکره داده؛ اینکه مسئله‌ی جدیدی نیست، از اول انقلاب بوده است.
چرا مذاکره نمی‌کنیم؟
آمریکایی‌ها فرمول مذاکراتی‌شان این است:
چون آمریکایی‌ها متکی هستند به قدرت و پول، مذاکره را داد و ستد می‌دانند.
آمریکا وقتی با یک طرفی می‌خواهد مذاکره کند، اهداف اصلی را مشخص می‌کند و از این اهداف یک قدم هم عقب نمی‌نشیند.
آن‌ها از طرف مقابلِ مذاکره مطالبه‌ی امتیاز نقد می‌کنند و اگرچنانچه طرف مقابل از دادن امتیاز امتناع کند، هیاهو و جنجال می‌کنند تا کم بیاورد.
خود آمریکا در مقابل آنچه نقد می‌گیرد، چیز نقدی نمی‌دهد؛ فقط وعده‌ی قرص و محکم می‌دهد و با وعده، دلِ طرف مقابل را خوش می‌کند.
مرحله‌ی آخر هم وقتی کار از کار گذشت و نقدها را گرفت، زیر همین وعده‌ها می‌زند.
این روش مذاکره‌ی آمریکایی است. حالا با این دولت متقلب باید مذاکره کرد؟
برجام نمونه‌ی واضح همین مسئله بود. تازه بنده خیلی سخت‌گیری می‌کردم. البته خطوط قرمزی هم که مشخص کردیم رعایت نشد.
جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند. امروز چنین چیزی نیست. بنابراین امام مذاکره با آمریکا را ممنوع کرد و من هم ممنوع می‌کنم.

آمریکا در ادبیاتش در نیم‌سال اخیر وقیح‌تر و بی ادب‌تر شده. قبلاً هم در حرفشان ادب دیپلماتیک را کمتر رعایت می‌کردند اما اخیراً در مواجهه با همه‌ی کشورها بی‌ادب‌تر شده‌اند.


نمونه‌اش اینکه در هفته‌ی گذشته سعودی‌ها دو جنایت انجام دادند: حمله به بیمارستان و حمله به 40-50 کودک بی‌گناه. بچه‌ی 8-9ساله در خانه دارید؟ این مصیبت چقدر بزرگ است. دل آدم می‌لرزد.


خب وجدان دنیا تکان خورد اما آمریکا چه کرد؟ به‌جای اینکه این جنایت را محکوم کند گفت ما با سعودی‌ها رابطه‌ی استراتژیک داریم. این بی‌حیایی نیست؟ همین کاری که رئیس‌جمهور آمریکا کرد که 2-3هزار بچه را از مادرهایشان چون مهاجر بودند جدا کرد و در قفس گذاشت؛ این جنایت در تاریخ سابقه دارد؟


آمریکایی‌ها اخیراً درباره‌ی ما هم بی‌شرمانه حرف می‌زنند. غیر از تحریم دو چیز دیگر را مطرح می‌کنند: یکی مسئله‌ی جنگ و یکی مذاکره. شبح جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند.


در مسئله‌ی مذاکره هم یک بازی پیش‌پاافتاده می‌کنند. یکی می‌گوید مذاکره با پیش‌شرط یکی می‌گوید مذاکره بدون پیش‌شرط.
دو کلمه در این باره به مردم بگویم: «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.»


این خلاصه‌ی حرف بود که همه‌ی مردم ایران بدانند.

منبع: ایسنا

علی مطهری: اگر حکومت از برجام حمایت می کردم این شرایط را نداشتیم


علی مطهری به نکته ای در پهنه سیاسی ایران اشاره می کند که بنیادی است و ربطی به سیاست های جناحی دولت ها و افراد ندارد. این که چرا وقتی نظام تصمیمی می گیرد نمی تواند تمامی ارکان نظام را پشت سر آن تصمیم قرار دهد نکته مهمی است.
به گزارش تجارت امروز متن گفت و گوی خواندنی علی مطهری با روزنامه ایران را در ادامه می خوانید: 

در جریان مشکلات اخیر کشور که شاهد برخی اعتراض‌های مردم در برخی شهرها هم هستیم، از یک سو می‌شود مطالبات منطقی از سوی مردم را دید و از سوی دیگر شاهد سوار شدن گروه‌های برانداز بر موج این اتفاقات هستیم. تحلیل شما از این مشکلات و اعتراضات چیست؟


آنطور که من برخی ویدئوهای اعتراضات را دیدم، بخشی از این ها عکس‌العمل طبیعی مردم در قبال مشکلات است و بخش دیگر با توجه به شعارهایی که داده می‌شود ناشی از برنامه‌ریزی مخالفان انقلاب اسلامی در داخل و خارج است. مردم باید مواظب باشند که ابزار دست ترامپ واقع نشوند. نقشه آقای ترامپ این است که با فشارهای بانکی و مالی، مردم ایران را علیه نظام بشوراند تا ایران با ذلت و از موضع ضعف پای میز مذاکره برود. طبیعی است که این نوع مذاکره به ضرر کشور و انقلاب اسلامی است. البته ممکن است مقامات عالی کشور در شرایط دیگری که حافظ عزت ملی ما باشد تصمیم به مذاکره با امریکا با حفظ اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی بگیرند. ولی امروز وقت مذاکره نیست. امروز باید بیش از هر چیز به فکر مقاومت باشیم. اگر مردم و حکومت چند ماه مقاومت کنند و امریکا بداند که تحریم‌هایش تأثیر چندانی بر مردم نگذاشته است، قطعاً تغییر روش خواهد داد. به‌هر حال مردم نباید در دام ترامپ و وزارت خزانه‌داری امریکا گرفتار شوند و اگر اعتراضی دارند باید با آرامش حرف خود را مطرح کنند و احیاناً شعار بدهند. اما باید با کسانی که می‌خواهند این اعتراضات را به آشوب و تخریب اموال عمومی بکشند مقابله کنند و بی‌تفاوت نباشند. نیروهای انتظامی و امنیتی هم باید با افرادی که صرفاً اعتراض دارند و شعار می‌دهند با رأفت برخورد کنند و اما با کسانی که به تخریب و آسیب به اموال عمومی می‌پردازند با شدت عمل رفتار کنند.


برخی معتقدند که چون بخشی از جامعه احساس می‌کند کسی مطالبه‌اش را در سطح حاکمیت نمایندگی و پیگیری نمی‌کند، دست به اعتراضاتی از این دست می‌زند.آیا شما این ارزیابی را قبول دارید؟


بله این روشن است که اگر مسئولان عالیرتبه کشور بیشتر با مردم صحبت کنند و شرایط را بیشتر توضیح دهند، مردم قطعاً بیشتر همکاری می‌کنند. البته مسئولان عالیرتبه کشور گرچه بروز و ظهوری ندارند اما در حال برنامه‌ریزی و تلاش برای مبارزه با شیطنت‌های امریکا و اسرائیل هستند و شبانه‌روز مشغول کار هستند. یعنی ما در جریان کار آنها هستیم و این‌طور نیست که بی‌تفاوت باشند. حتماً دولت و شخص آقای رئیس جمهوری گزارشی از وضعیت کشور و تصمیمات و اقدامات خود به مردم خواهند داد. مردم ما وقتی شرایط را درک کنند قطعاً همکاری خواهند کرد. به نظر من خوب است که دولت چند اقدام عملی بکند و صرفاً به سخن گفتن اکتفا نکند. مثلاً خوب است که دولت برای قشر متوسط به پایین یک بسته غذایی ماهانه ارائه کند که این قشر تا حدی از نظر معیشت امنیت خاطر پیدا کنند و ضمناً دشمن هم بفهمد که دولت و ملت ایران آماده مقابله هستند. با دیدن برخی اقدامات عملی، مردم بیشتر همکاری می‌کنند و آرامش خاطر پیدا خواهند کرد.


گروه‌های براندازی که در تلاش برای مصادره این اعتراضات هستند، به نظر شما تا چه اندازه توان پاسخگویی به مطالبات مردم را دارند؟


اینها که خودشان قدرتی ندارند و اساساً تشکیلات منظمی که بگوییم می‌تواند از عهده مدیریت این مشکلات بر بیاید در آنها وجود ندارد. همه اینها وابسته به امریکا و اسرائیل هستند و هدفشان شکست انقلاب اسلامی است. حرف‌های آنها هم شعار است و عملی نیست. بالاخره هر دولتی که تحت این فشار مالی و بانکی قرار بگیرد، قطعاً با نابسامانی‌هایی مواجه می‌شود. ما در این چهل سال هیچ وقت مثل امروز تحت فشار نبودیم و مردم باید این را بدانند و چون به آرمان‌های انقلاب اسلامی ایمان دارند قطعاً مقاومت خواهند کرد. این‌طور نیست که همه این مشکلات ناشی از ضعف مدیریت داخلی باشد بلکه بخشی از آن ناشی از این عامل است و ما هم آن را قبول داریم. اما واقعیت این است که فشار خارجی هم زیاد است و لذا باید با اتحاد ملی از این دوره خاص با پیروزی عبور کنیم.


توصیه کردید که مردم چند ماهی صبر یا مقاومت کنند فکر می‌کنید این مقاومت در نهایت منجر به اقدامات مثبتی از سوی نهادها و مسئولان هم خواهد شد؟


بله، قبول دارم که مردم ما سال‌ها تحمل کردند و البته نتیجه صبر آنها داشت به جایی هم می‌رسید. بالاخره ما قدم‌هایی به پیش گذاشتیم. اگر تمام حکومت به‌صورت متحد از اجرای برجام حمایت می‌کرد ما الان وضع بهتری داشتیم. اما متأسفانه بخشی از حکومت تصمیم به اجرا نشدن برجام گرفته بود و عملاً هم به هدف خود رسیدند. در واقع آقای ترامپ از همین شرایط استفاده کرد و از برجام خارج شد. اگر شرایط برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های اروپایی و امریکایی فراهم بود و آنها می‌توانستند در ایران کار کنند، آقای ترامپ براحتی نمی‌توانست از برجام خارج شود. بخشی از این مشکلات ناشی از عدم اتحاد ماست، ناشی از جنگ قدرتی است که متأسفانه بین سیاسیون وجود دارد و لذا باید اینها را هم اصلاح کنیم. اگر درست عمل کنیم مقاومت مردم قطعاً نتیجه می‌دهد. علاوه بر اینکه وظیفه امروز ما مقاومت است و ان شاءالله وضع بهتر می‌شود. فرضاً شرایطی پیش بیاید که بهتر نشود ما به وظیفه خود عمل کرده‌ایم.


در داخل و در سطح سیاسی چقدر به‌نظر شما اهتمام وجود دارد تا بتواند در نهایت منجر به تزریق آرامش بیشتر به جامعه و از بین بردن بیشتر زمینه‌های اعتراضات مخرب شود؟


در داخل همه در مقام سخن حرف از وحدت می‌زنند و از همگرایی می‌گویند اما در عمل می‌بینیم که گاهی سازهای ناکوک شنیده می‌شود و دخالت در کار هم می‌کنیم، نهادها در کار هم دخالت می‌کنند. این امور باید اصلاح شود تا مردم ما با همت و مقاومت از این شرایط خاص با پیروزی خارج شوند.


در اینکه مشکلاتی وجود دارد شکی نیست. در این میان به‌نظر شما مردم در بیان مطالبات خود چه مسیری را در پیش بگیرند بهتر است ،بخصوص که برخی ممکن است خواسته‌های صنفی و سیاسی را با همدیگر ترکیب کنند؟


اگر مسؤلان درباره همه مسائل بیشتر با مردم صحبت کنند و پاسخ سؤالات آنها را بدهند و موانع را معرفی کنند مردم با آنها همراهی می‌کنند و مردم کمتر نیاز به تجمع و اعتراض پیدا می‌کنند.

 

متن کامل پیام سردار محمدعلی جعفری به ترامپ


فرمانده سپاه در میانه این بحث ها که مسئولان در برابر درخواست مذاکره ترامپ چه کنند و در حالی که هنوز مسئولان دیپلماسی کشور در این باره تصمیم نگرفته بودند اعلام کرد که مذاکره ای در کار نخواهد بود. شاید او خواست به آنها که نظر مثبتی نسبت به مذاکره داشتند حالی کند که دست از پا خطا نکنند.
به گزارش تجارت امروز برخی بزرگان شاید هم نظر سردار جعفری نبودند مثلا حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری طی سخنانی پیشنهاد داد نسبت به این درخواست مذاکره جواب عجولانه داده نشود و این در شورای عالی امنیت ملی به بحث گذاشته شود اما سردار زودتر از همه تصمیم گرفت و اعلام کرد و پر واضح است که این پیام را خیلی ها شنیدند.

متن نامه سردار سرلشکر محمدعلی جعفری - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - خطاب به ترامپ به شرح زیر است:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم»

آقای ترامپ ایران کره شمالی نیست که به درخواست ملاقات شما پاسخ مثبت بدهد. بدانید مردم ایران، دین و ایمانشان را با اسلام احیا شده توسط حضرت امام خمینی (ره) تقویت کرده‌اند و با ملت‌های سلطه‌پذیر تفاوت‌های فراوانی دارند و هرگز به مسئولین خود اجازه مذاکره و ملاقات با شیطان بزرگ را نمی‌دهند.

مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران هم سناریوهای عوام‌فریبانه شما را به خوبی می‌شناسند و آن را بارها تجربه نموده‌‌اند.

و اما شما یک رئیس جمهور غیرحرفه‌ای در عرصه سیاست بوده که در عوض سیاستمداری و سیاست‌ورزی، همان راه و رسم گذشته تجارت مبتذل خود را دنبال کرده و با الفبای مبارزه و آزادیخواهی ملت‌ها به کلی بیگانه‌اید. رؤسای جمهور سابق آمریکا که یا نظامی بودند یا سیاسی، خیلی بهتر از شما می‌دانستند و یا آموختند که ایران و ایرانی قابل تهدید نیست و در برابر هر نوع تهدید و فشار بیگانگان متحد و یکدل می‌شوند.

از کارشناسان و متفکرین باتجربه و منصف کشورتان بپرسید اصولاً این بازی‌‌های ناشیانه شما را قبول دارند و یا به نتیجه‌ای که شما در انتظار آن نشسته‌اید معتقدند؟

اطلاعات و دانسته‌های آشکار و پنهان ما این را تایید نمی‌کند.

شما این آرزو را به گور خواهید برد که مقامات جمهوری اسلامی ایران از شما درخواست ملاقات کنند یا اجازه ملاقات با شما را از ملتشان دریافت نمایند. هرگز چنین روزی را نخواهید دید. همچنان در کاخ سیاهتان بنشینید و در توهم ملاقات با مقامات ایرانی بمانید، و بدانید این یک آرزویی است که تا پایان دوران ریاست جمهوری‌تان با شما همراه خواهد ماند و حتی رؤسای جمهوری بعدی آمریکا هم آن را نخواهند دید.

دولت و ملت بزرگوار ایران پشت به پشت هم داده و با اتکا به وعده‌های الهی، رهبری عظیم‌الشأن، منابع داخلی و ذخایر عظیم خدادادی و تحمل تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی شما، تا پیروزی نهایی و شکست قطعی آن نظام سلطه و استکباری ایستادگی و مقاومت خواهند کرد.

انتهای پیام


روحانی در دیدار با اعضای فراکسیون امید چه گفت و چه نگفت!


حسن روحانی امروز صبح بعد از مدت ها با اصلاح طلبان دیدار و گفت و گو کرد او در جلسه ای که با اعضای فراکسیون امید داشت تاکید کرد که وعده های انتخاباتی خود را فراموش نکرده است. اما هیچ اشاره ای به برخی موضوعات مهم اصلاح طلبان مانند حصر، برخی محدودیت های غیرقانونی برای اصلاح طلبان نکرد. به نظر می رسد روحانی فعلا به حل مشکلات ناشی از کشاکش های ایران با آمریکا متمرکز شده است.


به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی صبح دوشنبه در نشست صمیمی با رئیس و اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آرمان، گفتمان و اهداف دولت تدبیر و امید با فراکسیون امید مجلس بسیار نزدیک بوده و منجر به شکل گیری تعاون و همکاری مثبتی در راستای حل مشکلات مردم و توسعه کشور در سال های اخیر شده است، اظهار داشت: امروز کشور و ملت ایران با شرایط جدیدی روبرو شده است که ایجاب می کند مسوولان بیش از هر زمان دیگری با همدلی و همکاری برای عبور از مشکلات و پاسخگویی به نیازهای جامعه تلاش کنند.
رئیس جمهور ضمن تقدیر از حمایت های فراکسیون امید مجلس از برنامه های دولت، به تشریح مهمترین مسایل حوزه سیاست خارجی و اقتصاد پرداخت و گفت: در شرایط ویژه‌ای که امروز بواسطه خروج یکجانبه آمریکا از برجام با آن مواجه هستیم، مدیریت شرایط برای گذر از این دوران، حفظ امید به آینده در کشور بسیار حائز اهمیت است و باید بکوشیم تا مردم نسبت به آینده، هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.
 روحانی با اشاره به اینکه شرایط و اقتضائات فعلی، گسترش تعامل و همکاری بیش از پیش مجلس و دولت در موضوعات مختلف را ضروری می سازد، خاطرنشان کرد: امروز تعاون و ارتباط دولت و مجلس باید برای دستیابی به اهداف مهم و سامان دادن به برخی مشکلات کشور شکل بگیرد تا بتوانیم در کنار هم کار بزرگی را در تاریخ سیاسی ایران رقم بزنیم.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید همچنان مصمم پای وعده های خود به مردم در دوران انتخابات ایستاده و برای عملی کردن قول هایش تلاش می کند؛ آمار مثبت در زمینه اشتغال، فقر زدایی، صادرات غیر نفتی، درآمدهای عمومی دولت و اختصاص بیست برابری بودجه عمرانی در چهار ماهه سال جاری را که علیرغم شرایط و مشکلات خاص سیاسی و اقتصادی محقق شده، گواه بخش مهمی از آنها دانست.
 محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس نیز در این نشست موفقیت دولت در عمل به وعده ها و اجرای برنامه هایش را دغدغه اصلی اعضای این فراکسیون عنوان کرد و بر ضرورت هماهنگی و همکاری بیشتر دولت و مجلس در راستای پاسخ به مطالبات مردم و رفع مشکلات کشور تاکید کرد.
همچنین تعدادی از اعضای هیات رئیسه و فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل و موضوعات مختلف پرداختند.
ضرورت تعامل گسترده دولت و مجلس بویژه در شرایط کنونی، پاسخ گویی به مطالبات و خواسته های مردم، ضرورت کمک به دولت در راستای اجرایی کردن برنامه ها و عمل به وعده های خود به مردم، اصلاح ساختارهای اقتصادی کشور، تقویت بخش خصوصی، ضرورت سخن گفتن بیشتر و صادقانه مسوولان با مردم، حمایت از سخنان قاطعانه رئیس جمهور در همایش سفرا، توجه به لزوم تغییر و تحول در اعضای دولت در راستای ایجاد تحرک در فعالیت ها، توجه به اعتراض‌های صنفی، تقویت ارتباط مسوولان و نخبگان کشور، توجه به صرفه جویی، استفاده از نخبگان اقوام، مذاهب و اقلیت ها در رده های مختلف مدیریتی، تقدیر از توجه ویژه دولت به جایگاه زنان و دختران، مقابله با فساد، حفظ و تقویت امید و نشاط در کشور، اعتماد به جوانان، توجه به سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم و ضرورت استمرار عقلانیت و تعامل سازنده با جهان از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

توئیت ترامپ درباره قایق های تندروی ایرانی


رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری ادعا کرد که گشت زنی نیروهای ایرانی در اطراف ناوهای آمریکایی در خلیج فارس در سال 2018، به عدد صفر رسیده است! ترامپ این را نتیجه اقتدار خود می داند.
توئیت ترامپ درباره قایق های تندروی ایرانی

به گزارش تجارت امروز ، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در یک پیام توئیتری با اشاره به گشت زنی نیروهای ایرانی در اطراف ناوهای آمریکایی در خلیج فارس، مدعی شد که این گشت زنی ها در سال 2018 به عدد صفر رسیده است.

ترامپ در این پیام توئیتری ادعا کرد که قایق های تندرو ایرانی در خلیج فارس 22 بار در سال 2015، 36 بار در سال 2016 و 14 بار نیز در سال 2017 در اطراف ناوهای آمریکایی به گشت زنی پرداخته اند. وی در ادامه مدعی شد که این عدد در سال 2018 به صفر رسیده است.

ترامپ پیشتر در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز مدعی شده بود که باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا با ایران مدارا می کرد، اما سخت گیری دولت فعلی وی باعث کوتاه آمدن ایران شده است. او در این باره گفت: «ایرانیان در زمان اوباما مرگ بر آمریکا می گفتند اما در زمان من نمی گویند!»

>