اولا که اصلا رضاشاه نبود و بر اساس مستندات متعدد این مسئله رد شده است اما این موضوع نیز خودش یک دسیسه برای تشویش افکار عمومی وجلب نظر سلطنت‌طلبان بود.
گروه خبری سیاسی
به گزارش تجارت امروز؛ «حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از چهره های سنتی این حزب و فعال سیاسی اصولگراست. او در گفتگوی مفصل خود با عصر ایران درباره سر و صداهای فراوان بر سر مومیایی منسوب به رضاشاه گفت:

اولا که اصلا رضاشاه نبود و بر اساس مستندات متعدد این مسئله رد شده است اما این موضوع نیز خودش یک دسیسه برای تشویش افکار عمومی وجلب نظر سلطنت‌طلبان بود. اولا که جنازه اصلا در زمان فرار شاه از کشور خارج شده و در کشور نیست. ثانیاً همان زمان که خواستند دفنش کنند از حالت مومیایی آن را درآوردند و با سبک و سیاق اسلامی دفنش کردند و اینها سند تاریخی دارد. لذا این حرف‌ها ساختگی است که هر چند وقت یک بار برای حاشیه سازی در کشور ساخته می شود تا عده ای را امیدوار کنند به سلطنت و امثالهم. اینها مشغول سازی هایی است برای سرگرم کردن اپوزیسیون.»


امام جمعه مشهد گفت: تنها کشوری هستیم به غیر از خودمان برای ما کسی نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند.
گروه خبری سیاسی

به گزارش تجارت امروز؛ حجت‌الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌ دوم نماز جمعه این هفته مشهد امروز، روز دزفول و مقاومت و پایداری است، گفت: دیروز سالروز آزادسازی خرمشهر، امروز، روز دزفول و فردا سالگرد حضرت خدیجه (ص) است که هر سه، نمادهای خاص مقاومت هستند.

سه منظور امام از بیان جمله «خدا خرمشهر را آزاد کرد»

وی با بیان اینکه جمله امام راحل (ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد، سه معنا و منظور دارد، اظهار داشت: منظور اول این است که خدا خرمشهر را آزاد کرد و نیروها و مقاومت‌های ما، نباید ما را مغرور کند که این کار، کار ما بوده است و نباید عنایت خدا را فراموش کنیم. جهت دوم این است که بعد از آزادسازی خرمشهر، افرادی مردد بودند و می‌گفتند بعد از این کار، از کجا معلوم لشکر بعثی عراق تجدیدقوا نکند و شهر را پس بگیرد و امام با این سخن، گفتند که آزادسازی خرمشهر از سوی خدا تضمین شده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: معنای سوم این است مزد مقاومت شما را خدا داده است. مردمی که چند ماه تلاش کردند که شهر اشغال نشود و بعد مجاهدت کردند و شهر را بازپس گرفتند، خدا مزدشان را داد.

امروز قوی‌تر از زمان دفاع مقدس هستیم پس چرا مقاومت نکنیم

علم‌الهدی با بیان اینکه ما از همان نسل و فرهنگ و مردم هستیم، خاطرنشان کرد: آن روزی که مقاومت کردیم، وضعیت ما بدتر از امروز بود و امروز قوی‌تر هستیم پس چرا مقاومت نکنیم و خود را ببازیم؛ آن هم در مقابل ضربه خوردن شکم‌مان و ضربه خوردن اقتصاد و ضربه خوردن از تکه کاغذ بی‌ارزشی به نام دلار.

وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با مسئولان نظام ابراز داشت: مقام معظم رهبری از دوقطبی نشدن جامعه به خاطر برجام سخن گفتند و ما به فرمان ایشان بحثی نداریم ولی چرا با ما مذاکره کردند؟ این مسئله به خاطر قدرت ما بود. همین اروپا و امریکایی‌ که در سال ۸۵، ۸۶ حاضر به کار انداختن یک سانتریفیوژ نبودند و می‌گفتند شما این فناوری را از ما نگرفتید.

امروز برجام شکست خورده است

امام جمعه مشهد افزود: آن روزی که نماینده ما گفت اکنون که با ما معامله نمی‌کنید و اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد را برای کارهای پزشکی به ما نمی‌دهید، پس خودمان اورانیوم ۲۰ درصد را درست می‌کنیم، شروع به مسخره کردن ما کردند. بعد از چند ماه اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد را به دنیا نشان دادیم. این اقتدار مجبور شد که ما قدرت هسته‌ای را بشناسند و با ما پای میز مذاکره بنشینند. این مسئله به خاطر مقاومت، علم و دانش و قدرت ما بود. آنها به زانو درآمدند.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه رهبری گفتند آدرس غلط به مردم ندهیم، بیان کرد: ما حاضر به مذاکره نشدیم تا آبروی امریکا در دنیا برود. ما مذاکره کردیم تا تحریم‌ها برداشته شود ولی برداشته نشد لذا برجام شکست خورده است. برجام امریکایی که شکست خورده، برجام اروپایی را استوار نکنیم که آن هم شکست بخورد. برجام را اجرا کردیم تا تحریم‌ها برداشته شود ولی برنداشتند.

تنها کشوری هستیم به غیر از خودمان برای ما کسی نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند

وی با اشاره به مصاحبه چندی پیش وندی شرمن یادآور شد: رئیس تیم مذاکره‌کننده امریکا، وندی شرمن گفته است که به ایرانی‌ها تضمین ندادیم که سر قرارداد خواهیم ماند. هنوز اینها به ما تضمین نمی‌دهند. رئیس اتحادیه اروپا با کمال وقاحت می‌گوید ما تضمین نمی‌دهیم و آخرش همین می‌شود. چرا هی دم از برجام اروپایی می‌زنند؟ رهبری گفتند که مسائل خودمان را با برجام و غیربرجام و مسئله‌ای که تصمیم‌گیری‌اش با خارج از مملکت است، گره نزنیم.

این نماینده مجلس خبرگان با بیان اینکه ما تنها کشوری هستیم که ادعا می‌کنیم به غیر از خودمان برای ما کسی نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند، عنوان کرد: برای امریکا مردم این کشور تصمیم‌گیری نمی‌کنند بلکه لابی صهیونیستی تصمیم‌گیری می‌کند. ما چنین ادعایی داریم که امروز در دنیا تنها کشوری هستیم که خودمان برای خودمان تصمیم‌گیری می‌کنیم چرا باید با جریانی سرنوشت خود را گره بزنیم که آنها برای تصمیم‌گیری کنند.

امریکا از موشک‌های ما می‌ترسد

علم‌الهدی ادامه داد: چرا ما باید خودمان را به سرمایه‌گذار خارجی گره بزنیم. شرکت توتال فرانسه تمام اطلاعات مخازن نفتی ما را به دست آورده و میادین نفتی مشترک ما با قطر را به دست آورده است بعد می‌گوید امریکا راضی نیست و اطلاعات ما را می‌برد و بعد با یک کشور دیگر ساخت و پاخت می‌کند و سرمایه ما را به تاراج می‌برند.

وی با بیان اینکه ما نباید سرنوشت خود را با دیگران گره بزنیم بلکه خودمان تصمیم‌گیری کنیم، گفت: ما چهل سال در انقلاب تجربه داریم در این مدت تحریم بودیم و فتنه امریکایی بوده است ولی ما مقاومت کردیم. ما زمانی گلوله توپ نداشتیم و خمپاره‌انداز نداشتیم و در زمان جنگ ساختیم ولی دفاع مقدس را به پیروزی رساندیم. مگر ما در تحریم نبودیم. ما امروز به وضعیتی رسیده‌ایم که امریکا از موشک‌های ما می‌ترسد.

برجام امریکایی شکست خورد ولی به دنبال برجام اروپایی می‌روند

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه خداوند می‌گوید هیچ مردمی را ظلم نمی‌کند مگر اینکه اهلش غافل باشند، اظهار داشت: اگر مردم عالم باشند و پیرو ظالم باشند، هلاک می‌شوند. مردم عالم هستند و چهل سال تجربه انقلاب جلویشان است. مقاومت مردم را در برابر دشمن دیده‌اند. دشمن امروز ذلیل‌تر است ولی به دنبال دشمن می‌روند. برجام امریکایی شکست خورد ولی به دنبال برجام اروپایی می‌روند.

علم‌الهدی افزود: برجام امریکایی را به بدون شرط رهبری پیگیری کردید ولی این شد. برجام اروپایی را بدون رهنمود ایشان پیگیری کنید، همین می‌شود. ما نباید خود را با دشمن مشترک کنیم تا دشمن برای ما تصمیم‌گیری کند.

/ایلنا
به رغم محکومیت بین‌المللی و درخواست‌ها برای آزادی فعالان، آنها به‌خاطر دفاع از حقوق بشر همچنان در زندان هستند.
گروه خبری سیاسی
به گزارش تجارت امروز و به نقل از کیهان، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در یک سال اخیر با ارائه سند چشم‌انداز ۲۰۳۰ و با تبلیغات بسیار گسترده به انجام برخی اصلاحات در عربستان اقدام کرده است. این اصلاحات از آزادی ورق بازی گرفته تا برگزاری مسابقات کشتی کج و بازگشایی سینما و آزادی رانندگی و موتورسواری برای زنان را شامل شده است. اما کارشناسان تیزبین از همان ابتدا نسبت به نیت واقعی بن سلمان و همچنین واقعی بودن این اصلاحات به صورت جدی ابراز تردید می‌کردند. گویا این اصلاحات نمایشی بوده و در عرصه عمل همچنان محدودیت‌های زیادی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نهادهای غیردولتی در عربستان می‌گویند مقامات سعودی همچنان مشغول سرکوب فعالان مدافع حقوق ابتدایی زنان هستند و در این‌باره سه تن دیگر را بازداشت کرده اند. عربستان پیش از این نیز چند نفر را به اتهام «خیانت» بازداشت کرده بود. فعالان حقوقی می‌گویند، بیشتر بازداشت‌شدگان از زنانی هستند که خواهان حق رانندگی شده بودند. به گفته مرکز حقوق بشر شورای همکاری خلیج فارس، تعداد بازداشت شدگان به ۱۲ تن می‌رسد. عفو بین‌الملل نیز اعلام کرده تعداد بازداشت‌شدگان به ۱۰ تن می‌رسد که هفت تن از آن‌ها زن هستند.

«سماح حدید»، مدیر کمپین‌های عفو بین‌الملل در خاورمیانه در این مورد گفته، به رغم محکومیت بین‌المللی و درخواست‌ها برای آزادی فعالان، آنها به‌خاطر دفاع از حقوق بشر همچنان در زندان هستند، درحالی که با مدافعان حقوق زنان اینگونه برخورد می‌شود، دیگر، مقامات عربستانی نمی‌توانند علنا بگویند که طرفدار اصلاحات هستند.

در جلسه امروز فراکسیون امید،عارف برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست مجلس مخالفت نکرد.
گروه خبری سیاسی
به گزارش تجارت امروز؛ عضو فراکسیون امید مجلس گفت: در جلسه امروز فراکسیون امید،عارف برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست مجلس مخالفت نکرد.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی عضو فراکسیون امید مجلس از برگزاری جلسه ظهر امروز این فراکسیون خبر داد و گفت: در این جلسه برخی از اعضا اصرار داشتند تا محمدرضا عارف رئیس فراکسیون کاندیدای ریاست مجلس شود که وی با این موضوع مخالفت نکرد و تصمیم‌گیری در این باره را به جلسه روز یکشنبه هفته آینده مجمع عمومی موکول کرد.

وی با بیان اینکه این جلسه حول محور انتخابات هیئت رئیسه مجلس بود، ادامه داد: قرار شد در روزهای آینده کمیته‌ای که برای انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس تشکیل شده است گزارشاتی را به اعضا ارائه کنند تا هیئت رئیسه فراکسیون در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

عضو فراکسیون امید تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد تا با سایر فراکسیون‌های سیاسی مجلس درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس رایزنی شود.

موسوی بیوکی افزود: در جلسه امروز نظر اعضا این بود که مسعود پزشکیان یکی از کاندیداهای فراکسیون امید برای نایب رئیسی مجلس باشد که تصمیم‌گیری در این زمینه نیز به نشست مجمع عمومی فراکسیون موکول شد.
/تسنیم 
خوش و بش رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور
گروه خبری سیاسی
به گزارش تجارت امروز؛ در هفتمین روز از ماه مبارک رمضان، سران قوا، مسئولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، عصر امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن