_  

گروه خبری سیاسی

حمید بقایی به زندان رفت


حمید بقایی جهت اجرای حکم صادره به زندان معرفی شد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران پس از تایید حکم دادگاه بدوی حمید بقایی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران و قطعیت آن و هم‌چنین ابلاغ حکم صادره، مأمورین پلیس روز سه‌شنبه (۱۳۹۶/۱۲/۲۲) نسبت به دستگیری و معرفی محکوم‌علیه جهت اجرای حکم صادره از جمله ۱۵ سال حبس و چهل و سه میلیارد تومان جزای نقدی اقدام نموده و به زندان معرفی شد.

دادستانی تهران متعاقباً در مورد مفاد حکم صادره جداگانه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

ساعت دلواپسان به وقت مشهد کوک می شود!


سازماندهی مخالفت ها با دولت روحانی زیر ذره بین برخی کارشناسان رسانه ای قرار گرفته است مصطفی داننده به نکات جالبی در این باره اشاره کرده است.
ساعت دلواپسان به وقت مشهد کوک می شود!
به گزارش تجارت امروز، در یادداشت مصطفی داننده در عصر ایران آمده است: در روزگاری نه چندان دور مشهد به واسطه حضور آیت‌الله واعظ طبسی، شهری همراه با هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی بود. سفر رییس جمهور و رییس مجمع تشخیص به این شهر با آغوش باز تولیت حرم امام رضا روبرو می‌‎شد.

فوت آیت‌الله مشهد، باعث شد کم کم اعتدالیون و اصلاح‌طلبان یک پایگاه مهم خود را از دست بدهند و مشهد در اختیار مخالفان سرسخت رییس جمهور روحانی قرار بگیرد.

آیت‌‎الله علم الهدی (امام جمعه مشهد)، سید ابراهیم رییسی ( جانشین واعظ طبسی  و تولیت حرم امام رضا - ع)، جواد کریمی قدوسی و پژمان فر( نمایندگان مجلس) مشهد را تبدیل به پایتخت مخالفان روحانی کرده‌است. آیت‌الله علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد یک شاه بیت اساسی دارد و آن هم انتقاد از رفتارهای ریز و درشت دولت حسن روحانی است.

آقای علم الهدی حتی در آخرین سفر روحانی به مشهد به استقبال رییس جمهور نرفت.

سید ابراهیم رییسی هم به عنوان رقیب انتخاباتی رودرروی «شیخ دیپلمات» قرار گرفت و البته نتیجه را به او واگذار کرد. در همین اواخر وقتی روحانی برای سفر استانی به مشهد رفت؛ رییسی برای بازدید از نمایشگاه کتاب به تهران آمده بود تا مشخص شود اختلاف این دو به وسعت مسیر تهران تا مشهد است.

کریمی قدوسی و پژمان‌فر هم در مجلس تبدیل به مخالفان شماره یک دولت دوازدهم شده‌اند و از هیچ کاری برای ناکارآمد نشان دادن روحانی دریغ نمی‌کنند.

دیگر نه تهران و نه قم، پایتخت مخالفان رییس جمهور روحانی نیست. مشهد رسما عنان کار را به دست گرفته است و تلاش می‌کند در سمفونی سیاست ایران ساز خود را بزند. در روزهایی که آیت‌الله مصباح و آیت‌الله یزدی و بسیاری از اعضای جبهه پایداری ساکت هستند، اصولگرایان مشهد کار را به دست گرفته‌اند.

برخی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هم در گفت‌وگوهایی از پیامک‌های تهدید‌آمیز ارسالی از مشهد در مورد ماجرای تصویب لایحه «اف ای تی اف» سخن به میان آوردند.

محمد محمودی نماینده شهریار در پارلمان گفت: «در پیامک‌هایی اخیرا با مرگ تهدیدمان کردند. برای من بیشتر از ۲۵۰ تا ۳۰۰ پیامک با کد مشهد ارسال شد.روزهای آخر پیام می‌دادند که اگر مردید چطور می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟»

امام جمعه مشهد در آخرین نماز جمعه خود به نمایندگان هشدار داد که «حواس‌تان جمع باشد که در تاریخ اسمتان دنبال مملکت فروشان نیاید و نگویند شما هم با تصویب FATF جزو مملکت فروشان بودید.»

علی مطهری هم در مقام پاسخ درآمد و گفت: «‌اولا اگر بنا بود نمایندگان مجلس تشخیص‌های آقای علم الهدی را ملاک تصمیم‌های خود قرار دهند امروز اثری از جمهوری اسلامی نبود. ثانیا این گفته آقای علم الهدی شاید بتواند به کشف منشأ پیامک‌های بعضا تهدیدآمیز ارسالی از مشهد برای نمایندگان در ایام طرح لایحه مرتبط با FATF کمک کند.»

در این میان برخی از حامیان دولت نیز بر این باور هستند که اتفاقات دی ماه هم از مشهد سرچشمه می‌گیرد.

زمین بازی برای روحانی به صورت واضح مشخص شده است.او دیگر می‌داند مخالفت‌ها علیه دولتش در مشهد کوک می‌شود.

سخنان روحانی درباره مشکلات اقتصادی و ناامیدی ها از صندوق رای


روحانی در جمع رسانه ها بر سیاسی بودن التهابات اقتصادی اخیر تاکید کرده است و از رسانه ها خواسته است که کمک کنند که جلوی جنگ روانی دشمن گرفته شود.
به گزارش تجارت امروز، رئیس جمهور با فراخوانی برای یکپارچگی رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد و رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اصحاب رسانه با بیان اینکه اصحاب رسانه امروز نسبت به گذشته وظیفه و مسئولیت سنگین‌تری را بر عهده دارند، اظهار امیدواری کرد تا این جلسه آغازی جدید برای توسعه همکاری همگانی در راستای تثبیت منافع ملی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه نگرانی نسبت به آینده کشور ایرادی ندارد، گفت: آن نگرانی خوب است که منتهی به عزم بیشتر، تصمیم استوارتر، انسجام قوی‌تر و برنامه‌ای بهتر برای پیشبرد امور و رفع نگرانی‌ها شود.

روحانی با بیان اینکه به هیچ عنوان ناامیدی در کشور را نمی‌پسندم، خاطر نشان کرد: ناامیدی پایان ماجراست و اگر تسلیم شدن برای هر ملتی ناپسند و زشت است، ناامیدی، تسلیم شدن در برابر بدخواهان است.رئیس جمهور با بیان اینکه باوجود نگرانی‌ها و مشکلاتی که در بخش‌های مختلف کشور وجود دارد چرا باید به آینده کشور، نظام و انقلاب، ناامید باشیم، تصریح کرد: ما امروز با شرایط جدیدی در کشور روبرو هستیم.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها نسبت به اینکه عنوان می‌کنند، پای صندوق رأی رفتیم و نتیجه‌ای ندیدیم، افزود: هم صندوق انتخابات سال ۹۲ و هم صندوق سال ۹۶ دستاوردهای بسیار روشنی دارد که نمونه آن، آمار اخیر بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی است که براساس آن در سال ۹۶، ۴.۴ دهم رشد اقتصادی داشتیم.

رئیس جمهور افزود: ما از رشد منفی در کشور به رشد مثبت اقتصادی رسیده‌ایم و چرا باید از صندوق رأی ناامید باشیم.روحانی با بیان اینکه در سال‌های قبل از دولت یازدهم اشتغال خالص حدود ۱۲ هزار نفر بوده و این رقم در سال گذشته ۸۰۰ هزار نفر بوده است، گفت: ما که در کشور وارد کننده گندم و بسیاری از نیازمندی‌های دیگر بودیم، ۳ سال است که نیاز به وارد کردن گندم نداریم و امسال حتی در شکر و دانه‌های روغنی نیز این نیاز برطرف شده است.رئیس جمهور ادامه داد: پیشرفت روستاهای کشور در بخش‌های مختلف از جمله برق، راه و گاز، قابل مقایسه با زمان قبل از دو صندوق رأی گذشته نیست.

وی تأکید کرد: باوجود مشکلی که در برجام پیش رو داریم و یکی از امضاء کنندگان از توافق خارج شده، اما خوشحالیم که نظام جمهوری اسلامی به گونه‌ای رفتار کرده که امروز همه کشورها بجز چند کشور که تعدادشان از انگشتان دست هم کمتر است، آمریکا را محکوم کرده و ایران را مورد تجلیل خود قرار می‌دهند و این در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه است که قریب به اتفاق کشورهای جهان کار ملت را تجلیل و اقدام بدخواهان را محکوم کنند.رئیس جمهور با طرح این سوال که در تاریخ شورای امنیت، کدام کشور است که پرونده آن در چارچوب فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد به شورای امنیت رفته باشد و بتواند بدون ذلت از آن خارج شود؟

روحانی اظهار داشت: ما نگذاشتیم که جنگ بر ما تحمیل شود و سر در برابر دشمن نیز فرود نیاوریم.رئیس جمهور گفت: برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل متحد حق غنی‌سازی برای ایران لحاظ شده البته استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق همه کشورهاست، اما تاکنون شورای امنیت این حق را به کشوری نداده و تنها برای جمهوری اسلامی ایران این حق را تصریح کرده است.وی ادامه داد: در تولید گازوئیل به خودکفایی رسیده‌ایم و در تولید بنزین نیز با برنامه‌ریزی صحیح در مصرف تا پایان سال به خودکفایی خواهیم رسید. وضعیت سرمایه‌گذاری در کشورمان امروز برخلاف سال‌های قبل‌تر مثبت شده است.روحانی افزود: علیرغم همه فشارها، فضای مجازی در اختیار مردم را گسترش دادیم و شما به عنوان اصحاب رسانه، نظر بدهید که آیا این دستاورد دولت با وجود مخالفت‌های فراوان و سنگین کار بزرگی نبوده است.رئیس جمهور با طرح این سوال که چرا باید موضوع پشیمان بودن از صندوق رأی را مطرح کنیم، اظهار داشت: صندوق رأی تنها راه‌حل مشکلات پیش روی ماست و جدا شدن از صندوق یعنی جنگ داخلی و تسلیم شدن در برابر دشمن. شاید حل بعضی از مشکلات سخت باشد، اما برای حل همین مشکلات نیز راهی جز رجوع به صندوق آراء نداریم.روحانی تصریح کرد: هیچگاه ناامید نبوده و نیستم و امروز نیز با وجود فشارهای سنگین، اما از آینده کشور، مردم و نظام ناامید نیستم و کاملاً و بسیار هم به آینده امیدوارم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: نباید مسأله جدید یا دشمنان جدید بسازیم بلکه باید مسایل را شناخته و حل و فصل کنیم و با شناخت دقیق دشمن برای پایان دشمنی‌ها تلاش کنیم. نباید در رسانه‌ها توقعات مردم را بیجا بالا ببریم، چرا که بالا بردن بی‌حساب توقعات مردم یعنی ایجاد ناامیدی در آنها، بلکه باید توقعات را در حد مقدورات و توان ملی سامان و پاسخ دهیم.

روحانی با بیان اینکه امروز بار سنگینی بر عهده شما اصحاب رسانه قرار دارد، گفت: امروز مشکل اصلی ما، مشکل اقتصادی، فرهنگی و یا امنیتی نیست، بلکه مشکل اصلی امروز ما جنگ روانی است. بزرگترین غم برای یک ملت زمانی است که رسانه‌های بیگانه مرجع او باشند. در کمتر جایی دیده‌ام که یک ملت اینگونه به رسانه‌های بیرونی اعتنا کنند، این وضعیت باید اصلاح شود و رسانه‌های داخلی مرجع اطلاع‌رسانی به مردم باشند.رئیس جمهور اضافه کرد: مرجع افکار عمومی مردم باید رسانه‌های داخلی و رسانه‌های دارای نام و نشان باشند نه رسانه‌های بی نام و نشانی که در فضای مجازی به راحتی هر چه می‌خواهند می‌گویند و با القاء و تخریب باعث انحراف مسیر افکار عمومی می‌شوند.وی اظهار داشت: دولت همواره از انتقاد مشفقانه و دلسوزانه استقبال کرده و آن را به نفع دولت و کشور دانسته و می‌داند، اما تخریب، تهمت و دروغ نه تنها باعث تضعیف دولت و نظام بلکه بالاتر از آن باعث تخریب مبانی اخلاق می‌شود؛ انتشار اخبار دروغ دادن آدرس غلط به مردم و ناامید کردن آنها از آینده است.

رئیس جمهور از همه رسانه‌ها خواست که تمام توان و تلاش خود را برای صداقت و ادای امانت بکار گیرند و تصریح کرد: شما اصحاب رسانه امانتدار افکار مردم هستید. اصل و جوهره دین، صداقت و ادای امانت است و شما باید بیش از هر کسی به این مهم توجه کنید.روحانی خاطر نشان کرد: به عنوان رئیس جمهور امانتدار و زیر دین میلیون‌ها رأیی هستم که مردم به من دادند و معتقدم کاری که امروز باید انجام دهیم این است که باید همه دست به دست هم دهیم تا بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ملت ایران در جانب حق قرار دارد و بر باطل پیروز خواهد شد، گفت: درست است که همه دولت‌های آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دشمن ملت ایران بودند، اما دشمنی هم حد و چارچوبی دارد .ما در تاریخ قاتل کم نداشته‌ایم اما همه آنها شمر نبودند، خائن زیاد داشته‌ایم اما ابن ملجم یکی بیشتر نداشته‌ایم؛ همه دولت‌های آمریکا دشمن ملت ایران بودند، اما رئیس دولت فعلی بدتر، خبیث‌تر و با نقشه‌های شوم‌تر از دولت‌های قبلی است.

روحانی با تأکید بر اینکه باید بدخواهانی را که خواست‌شان شکستن ملت ایران است، شکست دهیم، افزود: شما اصحاب رسانه باید بار سنگین مقابله با جنگ روانی دشمن را که امروز بالاتر و مؤثرتر از جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما جریان دارد، برعهده بگیرید.

رئیس جمهور با اشاره به نوسانات در بازار ارز، خودرو و سکه در ایام اخیر، گفت:آمار مستند گواه آن است که تولید خودرو، سکه و تأمین منابع ارزی کشور نسبت به پارسال حتی از رشد برخوردار بوده و نوسانات و تلاطم‌هایی که این روزها در بازار شاهد آن هستیم بیش از آنکه ریشه در واقعیت داشته باشد، ناشی از جنگ روانی است.

روحانی اصحاب رسانه را نیروهای خط مقدم جبهه جنگ روانی توصیف کرد و اظهارداشت: امروز آزمایش بزرگی پیش روی شما اصحاب رسانه و دولت قرار دارد. اینکه رسانه شما چقدر تیراژ دارد یا چه تعداد خواننده دارد، مهم است، اما مهم‌تر از آن این است که کسی که اخبار و مطالب شما را می‌خواند، در پایان کار امیدش افزایش یافته و یا نا امید شده است.رئیس جمهور افزود: اگر پایان یک برنامه رسانه ملی، افزایش اعتماد، انسجام ملی و سرمایه اجتماعی باشد، می‌توان گفت این رسانه موفق بوده، اما اگر حاصل کار افزایش ناامیدی باشد، قطعاً باید عملکرد آن را ناموفق ارزیابی کنیم.روحانی تصریح کرد: رمز موفقیت ما مقاومت و ایستادگی است. اگر بترسیم  و یا سست وخسته شویم و یا احساس شکست کنیم، پیروز نخواهیم شد. منکر وجود مشکلات نیستم، اما می‌خواهم به قدرت بزرگ رسانه‌ها اقرار و تأکید کنم و بگویم که اگر همه دست به دست هم بدهیم، پیروز خواهیم بود.

پیش از سخنان رئیس جمهور در این دیدار چند تن از اساتید روزنامه‌نگاری و مطبوعات و پیشکسوتان و پژوهشگران رسانه و مسایل اجتماعی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

عباس عبدی روزنامه‌نگار و پژوهشگر مسایل اجتماعی با اشاره به اوضاع جامعه در بخش‌های مختلف به ضرورت تقویت وحدت و انسجام در راستای رفع نگرانی‌ها و حل مشکلات کشور، تأکید کرد.

بیژن مقدم روزنامه‌نگار و پیشکسوت عرصه مطبوعات با اشاره به خروج آمریکا از برجام، تعامل با جهان را سیاستی حکیمانه و همیشگی دانست و گفت: تعامل با جهان هرگز به معنای سازش و غفلت از ظرفیت‌های داخلی نیست و ملت ایران می‌دانند که آمریکا جز دشمنی با این ملت هدف دیگری ندارد.وی افزود: معتقدیم کسانی که برای شکست دولت روزشماری می‌کنند نه دل در گرو انقلاب دارند و نه به فکر مصالح کشور هستند. از این رو باید تلاش کنیم تا به دولت در راستای پیشبرد برنامه‌هایش کمک کنیم.مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به برخی مشکلات رسانه‌ها از جمله در حوزه اقتصاد رسانه‌ای به بیان دیدگاه‌ و پیشنهادات خود برای برون رفت از این مشکلات پرداخت و دولت و مسئولان کشور خواست تا نسبت به شنیدن نظرات متخصصان و فرهیختگان اهتمام بیشتری نشان دهند.خانم عذرا فراهانی روزنامه‌نگار و پژوهشگر مطبوعات نیز با اشاره به برخی از مشکلات روزنامه‌نگاران و خبرنگاران از جمله عدم امنیت شغلی، تعطیلی نشریات و رسانه‌ها به واسطه مشکلات اقتصادی، خواستار توجه بیشتر دولت به این قشر شد

چرا احمدی نژاد کمتر از قوه قضائیه انتقاد می کند؟


امکان بازگشت احمدی‌نژاد به قدرت در حد صفر است. حتی اگر برای رسیدن به این هدف همانند سابق، از یک سو خود را پشت مقبولیت ولایت فقیه پنهان کند و از طرف دیگر با ایفای نقش اپوزیسیون پنهان، ارکان نظام را هدف بگیرد.
تجارت امروز:
محمود احمدی نژاد که متخصص بازی در فضاهای خالی است، بعد از خروج ترامپ از برجام، به یکباره مسیر نقدهای خود را از قوه قضاییه به سمت قوه اجرایی کشور تغییر داد تا جایی که اخبار مربوط به بقایی و مشایی در کانالهای منتسب به احمدی نژاد جای خود را به بیانیه ها و عکسهای سلفی رییس دولتهای نهم و دهم با طرفدارانش داده اما واقعیت آن است که او توان تاثیرگذاری بر توده مردم را در تحولات سیاسی از دست داده است.
او به قدری ضعیف شده که تنها محمل اظهار نظرات خود را فضای مجازی یافته اما اگر با صدها عکس و مطلب تلاش کند نشان دهد هنوز  قدرت تاثیر دارد کسی او را جدی نمی گیرد. شاید به همین دلیل است که دردنامه او خطاب به حضرت امام (ره) در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با مضمون اضمحلال آزادی و گسترش فقر در ایران هم دلیلی برای برخورد با او نشد.
سقوط فرقه موسوم به احمدی نژاد، آنجا نمود عینی پیدا کرد که از دستگیری بقایی، کک هیچکس نگزید، او از بدو دستگیری اعتصاب غذا کرد ولی اشک کسی درنیامد، تا زمان نوشتن این یادداشت ۸۵ روز از اعتصاب غذای بقایی گذشته ولی هیچکس برایش غش نکرده، بنا به ادعای سایتهای منتسب به احمدی نژاد وزن بقایی به ۴۱ کیلوگرم کاهش یافته ولی کسی ذهن خود را درگیر این موضوع نکرده است. یکی از طرفداران احمدی نژاد چند روز قبل به بقایی پیشنهاد کرده بود که اعتصاب غذای خود را بشکند چون از دست رفتن او برای مردم اهمیتی ندارد. مشایی هم به عنوان دست راست احمدی نژاد دستگیر شده ولی موضوع او در افکار عمومی حتی از بقایی هم کم اهمیت تر است.
از سوی دیگر اگر بخواهیم سنجه‌ای از محبوبیت شخص احمدی نژاد در بین مردم به دست آوریم می توان به سفر روزهای اخیرش به تبریز اشاره کرد که تعداد افراد استقبال کننده از او بسیار اندک بود. این در حالی است که سایتها و کانالهای منتسب به او تبلیغات سنگینی برای فراخوانی مردم آذربایجان به استقبال از رییس دولتهای نهم و دهم صورت دادند.
مثال دیگر به حضور احمدی‌نژاد در راهپیمایی روز جهانی قدس مربوط می‌شود که پیاده‌روی او از پل کالج به سمت میدان فردوسی با شعارهای مرگ بر منافق، مرگ بر منحرف و مرگ بر ضد ولایت فقیه همراه شد و نشان می‌دهد جایگاه او در بین بدنه کاملا وفادار نظام به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.
سخنرانیهای احمدی نژاد هم کماکان پوپولیستی است و نتوانسته مردم را متقاعد کند که احمدی نژآد ایده اقتصادی مهمی در ذهن دارد. او به تازگی بیان کرده در زمان امضای برجام گفته است اگر این معاهده را امضا کنیم آمریکا خیال می کند تحریمها اثر کرده، بنابراین اجازه دهید من طرحهای اقتصادی را پیاده کنم تا اثر تحریمها را کاهش دهیم، حتی ادعا می کند پیشنهاد داده خانواده ام را گروگان بگیرید و اگر طرحهایم جواب نداد آنها را اعدام کنید! اولین سوالی که به ذهن می رسد آن است که او چرا این طرحهای نجات بخش را در هشت سال ریاست جمهوری اش پیاده نکرد تا مانع از آن شود که تورم به ۴۰.۴ درصد برسد و قیمت مسکن و زمین به ترتیب ۵۰۰ و ۷۰۰ درصد رشد کند.
مثال دیگر هم از تغییر رویکردهای مداوم او بی برنامگی و سردرگمی‌اش را ثابت می کند؛ زمانی که برجام امضا شد احمدی‌نژادی‌ها تیغ انتقاد برداشتند و آن را معاهده ای در حد فاجعه قلمداد کردند؛ دقیقا همانند نظر ترامپ درخصوص برجام. حالا که ترامپ برجام را پاره کرده، حلقه یاران احمدی نژاد از رفتن شرکتهای اروپایی ابراز نگرانی می کنند. مشخص نیست از دید این جماعت، برجام معاهده خوبی بوده یا بد.
چند روز قبل که فیاض، استاد دانشگاه گفته بود باید فاتحه احمدی‌نژاد را خواند و او از ترس دستگیری، دیگر از قوه قضاییه انتقاد نمی کند و ترس او را با ترس هیتلر مقایسه کرده بود، سایتهای منسوب به رییس جمهور سابق به این صحبت واکنش نصفه و نیمه ای نشان دادند اما چرخش اخیر نقدهای احمدی‌نژاد از سمت قوه قضاییه به سمت قوه مجریه، نشان می دهد این ادعا چندان هم بی مورد نبوده است. او با نقد هر سه قوه تقریبا تمام کارت‌های خود را برای افزایش محبوبیت خرج کرد ولی نتیجه‌ی دلخواه را به دست نیاورد. بنابراین امکان بازگشت احمدی‌نژاد به قدرت در حد صفر است. حتی اگر برای رسیدن به این هدف همانند سابق، از یک سو خود را پشت مقبولیت ولایت فقیه پنهان کند و از طرف دیگر با ایفای نقش اپوزیسیون پنهان، ارکان نظام را هدف بگیرد.

طومار بازی نمایندگان در مجلس


امروز جلسه علنی مجلس صحنه پهن شدن و جمع شدن طومارهایی علیه لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CEF بود. با وجود اعتراض های مکرر علی لاریجانی اما پخش کنندگان طومارها توانستند این لایحه را دو ماه مسکوت بگذارند.
به گزارش تجارت امروز به نقل از فرارو جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس زمانی که وارد بررسی کلیات لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (FATF) شد، متشنج گردید. چند نماینده عضو فراکسیون ولایی طومارهایی را در صحن مجلس و حتی روی مانیتورها در اعتراض به بررسی این لایحه پهن کردند.

این اقدام با اعتراض علی لاریجانی رئیس مجلس مواجه شد، وی خطاب به این افراد گفت: مجلس جای این کارها نیست. مجلس جای بیان، گفت و گو و بحث است به‌جای این کارها صحبت کنید و در نهایت یکدیگر را قانع کنید تا مجلس رای دهد، در این هنگام طوماری جلوی لاریجانی انداخته شد که او آن را پایین انداخت و به این اقدام اعتراض کرد

یکی از نمایندگان اصولگرا خطاب به رییس مجلس گفت: شما خلاف آیین نامه عمل می کنید. لاریجانی در پاسخ به او گفت این کارهای شما خلاف آیین نامه است به جای آن صحبت کنید نه این که مجلس را از نظم عادی خارج کنید.

نمایندگان در این جلسه خواهان مسکوت گذاشتن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم(FATF) بودند.

عکاس: محسن عطایی/ فارس، آرش میر سپاسی/ باشگاه خبرنگاران، علی شیربند/میزان

عکس متفاوت جهرمی در راهپیمایی روز قدس


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جوان ترین وزیر کابینه است عکس های حضورش در راهپیمایی روز قدس هم کاملا گویای این جوانی اوست
عکس متفاوت جهرمی در راهپیمایی روز قدس
به گزارش تجارت امروز محمدجواد آذری جهرمی با یک تیشرت ساده در راهپیمایی روز قدس حاضر شد این با لباس هایی که رسمی است و آنها را در جلسات رسمی می پوشد بسیار متفاوت است.شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن