تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

بن سلمان ترور شده است!


حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.
به گزارش تجارت امروز؛ حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:

شواهد فراوان و قابل توجهی در دست است که نشان می‌دهد غیبت نزدیک به 30 روزه «محمد بن‌سلمان» ولیعهد پادشاه عربستان طبیعی به نظر نمی‌رسد و از بروز حادثه‌ای حکایت می‌کند که تلاش می‌شود از میدان دید دیگران پنهان بماند. بخوانید!
1- شنبه‌شب اول اردیبهشت ماه جاری (21 آوریل 2018 ) خبرگزاری‌ها از یک درگیری شدید در ریاض خبر دادند. فیلم‌ها و تصاویری که از محل درگیری مخابره شده بود به وضوح از تردد ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها در اطراف کاخ سلطنتی آل‌سعود حکایت می‌کرد و صدای تبادل آتش با سلاح سنگین میان گارد سلطنتی و گروهی که هنوز هویت آنها فاش نشده است شنیده می‌شد. این درگیری برای چند ساعت پیاپی ادامه داشت. بعد از وقوع حادثه و با تاخیری سؤال‌برانگیز (فردای آن روز)، مقامات سعودی در یک گزارش رسمی اعلام کردند که یک «آی پهپاد» از نوع «هلی‌شات» که به عنوان اسباب‌بازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد در آسمان اطراف کاخ دیده شده بود که با پدافند هوایی منهدم شد! و توضیح ندادند که آیا چند ساعت تیر‌اندازی با سلاح سنگین و حضور ‌تانک‌ها و زره‌پوش‌ها برای مقابله با یک اسباب‌بازی بوده است؟!
2- محمد بن‌سلمان به حضور مداوم در رسانه‌ها و مصاحبه‌های پی در پی با شبکه‌های خبری شهرت داشت به گونه‌ای که تقریبا هیچ روزی نبود که تصویر و یا اظهار نظری از وی در رسانه‌ها نباشد. با این حال غیبت کامل 27 روزه بن‌سلمان در رسانه‌ها و بی‌خبری مطلق از حضور او در بازدید از فلان مرکز یا افتتاح فلان ساختمان و... که تقریبا همه روزه مواردی از آن دیده و مخابره می‌شد را نمی‌توان تصادفی و عادی تلقی کرد!
3- محمد بن‌نایف، ولیعهد رسمی آل‌سعود که بن‌سلمان با پشتیبانی آمریکا و حمایت پدرش او را برکنار کرده و خود به جای او نشسته بود، بعد از برکناری، در قصر محل اقامت خود محبوس بود و هیچ خبری از وی به بیرون درز نمی‌کرد. اما بن‌نایف اخیرا در اقدامی دور از انتظار در صفحه توئیت خود، سیاست‌های محمد بن‌سلمان را به شدت محکوم کرده و ادامه آن را باعث نابودی حاکمیت چند ده ساله آل‌سعود دانسته است. در بخشی از توئیت بن‌نایف آمده است: 
«100 میلیارد دلار میزان سرمایه‌گذاران یمنی در عربستان است و اکثر آنان برای خروج از کشور و انتقال دارایی‌های خود به دیگر کشورها تلاش می‌کنند که علت آن سیاست‌های عقیمی است که بن‌سلمان بر سرمایه‌گذاران خارجی تحمیل کرده است. علاوه بر آن شاخص سرمایه‌گذاری امن در عربستان کاهش یافته است. سرزمین بدون مردم، کشور نیست. اعمال محدودیت و در تنگنا قرار‌ دادن مردم، ظلم و ستم به مردم و تلاش برای تغییر هویتی که جمع و متحد شده است و افراد بر اساس آن رشد و نمو یافته‌اند به معنای تهدید مستقیم برای کشور به عنوان یک منظومه کامل است». بن‌نایف در ادامه آورده است «بن‌سلمان به علت کوته‌فکری‌های سیاسی و شیوه تعامل با مردم در واقع با سرنوشت کشور بازی و موجودیت عربستان را تهدید می‌کند... اهمیت مسجد‌الاقصی به لحاظ دینی و وجدانی و سیاسی و عاطفی کمتر از حرمین شریفین نیست و تا‌کنون سابقه نداشته است که یکی از پادشاهان و شاهزادگان و سران کشورهای عربی و اسلامی در قبال قدس و مسجد‌الاقصی کوتاهی کرده و اقدام خود را هم علنی کنند ولی بن‌سلمان و اطرافیان او این کار را کرده‌اند. باید بدانیم که قدس پایتخت ابدی فلسطین است».
از محمد بن‌نایف که در محل اقامت خود محبوس بود و اجازه کمترین تماسی با دنیای بیرون از قصر خود نداشت، این اظهار نظر و حمله مستقیم و همه‌جانبه به محمد بن‌سلمان عجیب و غیر‌منتظره است آن‌هم بن‌سلمانی که به برخوردهای سخت و خشونت‌آمیز با مخالفان خود شهرت دارد، بنابراین توئیت محمد بن‌نایف تنها می‌تواند نشانه بیرون افتادن بن‌سلمان از چرخه قدرت در عربستان باشد.
4- دو هفته قبل «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه ترامپ در سفری ناگهانی به ریاض رفت و خبرگزاری‌ها به نقل از مقامات سعودی از ملاقات و گفت‌و‌گوی او با محمد بن‌سلمان خبر دادند! اما برخلاف معمول هیچ تصویری از این ملاقات مخابره نشد! تا آنجا که برخی از منابع خبری در انجام این ملاقات تردید کردند!
5- قطر در برخورد با عربستان از روش کج‌دار و مریز استفاده می‌کرد و در تلاش بود تا پیوندش با آل‌سعود به طور کامل گسسته نشود و راه بازگشت باز بماند ولی اخیرا با صراحت اعلام کرده است که هیچیک از شروط عربستان - بخوانید بن‌سلمان- را نمی‌پذیرد. این حرکت قطر نیز از حادثه‌ای در حاکمیت آل‌سعود خبر می‌دهد که می‌تواند حذف بن‌سلمان نتیجه آن باشد.
6- نامه محرمانه ترامپ به سران برخی از کشورهای عربی خلیج‌فارس- که اطلاع رهبر معظم انقلاب از آن شگفتی غرب را در پی داشت- و صدور چندین و چند دستور‌العمل خطاب به آنان که با بایدها و نبایدها همراه بود، غیر‌منتظره به نظر می‌رسید چرا که مضمون و محتوای نامه ترامپ حاوی نکته‌ای نبود که پیش از آن به طور علنی خطاب به سران عرب خلیج‌فارس مطرح نشده باشد! از این روی ارسال محرمانه آن در عرف سیاسی معمول و قابل توجیه نبود، مگر اینکه اتفاق غیر‌قابل پیش‌بینی و تازه‌ای افتاده باشد که سران کشورهای یاد شده را با شوک و سردرگمی روبرو کرده و باعث شده که ترامپ دلگرمی دادن به آنان را ضروری بداند! سفر ناگهانی و بدون مخابره تصویر مایک پمپئو به عربستان نیز در همین جهت قابل ارزیابی است. 
7- و اما، آنچه شواهد و قرائن یاد شده را از احتمال به قطعیت نزدیک می‌کند یک خبر به کلی سرّی است که از سرویس اطلاعاتی و امنیتی یکی از کشورهای عربی منطقه درز کرده و به گونه‌ای در اختیار کیهان قرار گرفته است. این سرویس اطلاعاتی در گزارش محرمانه خود برای مقام عالی کشور متبوع خویش با قاطعیت آورده است که در جریان درگیری‌های شنبه شب ریاض- اول اردیبهشت/21 آوریل- 
حداقل دو گلوله به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان اصابت کرده و احتمال اینکه از دنیا رفته باشد نیز وجود دارد.

مقام معظم رهبری: مذاکره با آمریکا ممنوع است


حضرت آیت الله خامنه ای در بیانات مهمی که امروز داشتند اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره نخواهد کرد البته ایشان دلایل این تصمیم را هم به تفصیل بیان کردند ضمن این که ایشان درباره مبارزه با فساد هم نکاتی را روشن کردند.

به گزارش تجارت امروز، رئوس مطالبی که حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار  به آن اشاره کردند به این شرح است:

آحاد مردم مشکلات معیشتی امروز را احساس می‌کنند. یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند و این گرانی مواد غذایی و مسکن و... روی مردم فشار می‌آورد.
کاهش ارزش پول ملی از مشکلات کنونی اقتصاد کشور است.
وقتی قیمت ریال این‌جور پایین می‌آید، آن کارمند روزمزد است که برایش چیزی نمی‌ماند.
کارشناسان اقتصادی و بسیاری از مسئولین بر این مسئله متفقند که عامل این مسئله خارجی نیست، درونی است. نه اینکه تحریم‌ها اثر نداشته باشد اما عمده‌ی تأثیر مربوط به عملکردهاست. اگر عملکردها بهتر و باتدبیرتر و بهنگام‌تر و قوی‌تر باشد، تحریم‌ها اثر زیادی نمی‌گذارد و می‌شود ایستاد.
مثلاً در همین قضیه‌ی ارز و سکه بر اثر برخی بی‌تدبیری‌ها و بی‌توجهی‌ها ارز کشور رفت دست کسانی که از آن سوءاستفاده کردند. این مشکل، مربوط به نحوه‌ی مدیریت و سیاست‌گذاری اجرایی است. وقتی ارز و سکه را به‌صورت غلط توزیع می‌کنند، این توزیع دو طرف دارد: یکی که آن را می‌گیرد و یکی که آن را می‌دهد. ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی می‌گردیم که می‌گیرد، درحالی‌که تقصیر عمده متوجه کسی است که آن را داد؛ نمی‌گوییم خیانت، اما خطای بزرگی کرده است.

نامه‌ی اخیر به رئیس قوه‌ی قضائیه، یک گام مهم مثبتی برای مقابله با فساد و مفسد اقتصادی است. مفسد باید مجازات شود.
وقتی با فساد و مفسد مقابله صورت گیرد، جیغ‌ودادهایی بلند می‌شود. من چندین سال پیش نامه نوشتم به سران سه قوه و نوشتم که فساد یک اژدهای هفت‌سر است که باید به‌طور کامل با آن مقابله شود. این را بدانید بناست با مفسد بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع صورت گیرد.
(شعار حاضران: مفسد اقتصادی اعدام باید گردد)
اجازه بدهید، شما مگر دادگاهید؟ فضاسازی نکنید، بعضی‌ها ممکن است اعدامی باشند و بعضی ممکن است حبسی باشند. بنده نوشته‌ام مقابله باید عادلانه و بادقت انجام شود.
بنده از قدیم با فساد و مفسدین مبارزه می‌کردم و الان هم عقیده‌ام همین است.
اما بعضی افراطی حرف می‌زنند و می‌گویند همه فاسدند و از تعبیر فساد سیستمی استفاده میکنند؛ این‌جوری نیست. درست است فساد کمش هم زیاد است. اما افراط و تفریط در همه‌ی زمینه‌ها غلط است.
دستگاه‌های نظارتی با قدرت و چشم باز باید در میدان باشند؛ هم مجلس، هم قوه‌ی قضائیه، هم آحاد مردم مؤمن باید احساس وظیفه کنند و نقش ایفا کنند. راه‌های فساد را باید بست. در همین قضیه‌ی ارز و سکه، اگر مقابله با فساد بود، راه فساد بسته می‌شد.

آمریکا، حال هم پیشنهاد مذاکره داده؛ اینکه مسئله‌ی جدیدی نیست، از اول انقلاب بوده است.
چرا مذاکره نمی‌کنیم؟
آمریکایی‌ها فرمول مذاکراتی‌شان این است:
چون آمریکایی‌ها متکی هستند به قدرت و پول، مذاکره را داد و ستد می‌دانند.
آمریکا وقتی با یک طرفی می‌خواهد مذاکره کند، اهداف اصلی را مشخص می‌کند و از این اهداف یک قدم هم عقب نمی‌نشیند.
آن‌ها از طرف مقابلِ مذاکره مطالبه‌ی امتیاز نقد می‌کنند و اگرچنانچه طرف مقابل از دادن امتیاز امتناع کند، هیاهو و جنجال می‌کنند تا کم بیاورد.
خود آمریکا در مقابل آنچه نقد می‌گیرد، چیز نقدی نمی‌دهد؛ فقط وعده‌ی قرص و محکم می‌دهد و با وعده، دلِ طرف مقابل را خوش می‌کند.
مرحله‌ی آخر هم وقتی کار از کار گذشت و نقدها را گرفت، زیر همین وعده‌ها می‌زند.
این روش مذاکره‌ی آمریکایی است. حالا با این دولت متقلب باید مذاکره کرد؟
برجام نمونه‌ی واضح همین مسئله بود. تازه بنده خیلی سخت‌گیری می‌کردم. البته خطوط قرمزی هم که مشخص کردیم رعایت نشد.
جمهوری اسلامی هر وقت به آن اقتداری برسد که فشار و هوچی‌گری آمریکا رویش تأثیری نگذارد، می‌تواند با آمریکا مذاکره کند. امروز چنین چیزی نیست. بنابراین امام مذاکره با آمریکا را ممنوع کرد و من هم ممنوع می‌کنم.

آمریکا در ادبیاتش در نیم‌سال اخیر وقیح‌تر و بی ادب‌تر شده. قبلاً هم در حرفشان ادب دیپلماتیک را کمتر رعایت می‌کردند اما اخیراً در مواجهه با همه‌ی کشورها بی‌ادب‌تر شده‌اند.


نمونه‌اش اینکه در هفته‌ی گذشته سعودی‌ها دو جنایت انجام دادند: حمله به بیمارستان و حمله به 40-50 کودک بی‌گناه. بچه‌ی 8-9ساله در خانه دارید؟ این مصیبت چقدر بزرگ است. دل آدم می‌لرزد.


خب وجدان دنیا تکان خورد اما آمریکا چه کرد؟ به‌جای اینکه این جنایت را محکوم کند گفت ما با سعودی‌ها رابطه‌ی استراتژیک داریم. این بی‌حیایی نیست؟ همین کاری که رئیس‌جمهور آمریکا کرد که 2-3هزار بچه را از مادرهایشان چون مهاجر بودند جدا کرد و در قفس گذاشت؛ این جنایت در تاریخ سابقه دارد؟


آمریکایی‌ها اخیراً درباره‌ی ما هم بی‌شرمانه حرف می‌زنند. غیر از تحریم دو چیز دیگر را مطرح می‌کنند: یکی مسئله‌ی جنگ و یکی مذاکره. شبح جنگ را مطرح می‌کنند تا ترسوها را بترسانند.


در مسئله‌ی مذاکره هم یک بازی پیش‌پاافتاده می‌کنند. یکی می‌گوید مذاکره با پیش‌شرط یکی می‌گوید مذاکره بدون پیش‌شرط.
دو کلمه در این باره به مردم بگویم: «جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد.»


این خلاصه‌ی حرف بود که همه‌ی مردم ایران بدانند.

منبع: ایسنا

جواب ظریف به ترامپ


ظریف در پاسخ به ترامپ از او خواست دست از تردستی های تبلیغاتی بردارد.
جواب ظریف به ترامپ

به گزارش تجارت امروز، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه به ژست رئیس‌جمهور آمریکا برای دیدار با مقام‌های ایرانی واکنش نشان داد. 

ظریف نوشت: «ایران و آمریکا دو سال گفت‌وگو کردند. ما با اتحادیه اروپا، تروئیکای اروپایی، روسیه و چین موفق به ایجاد یک توافق چندجانبه -موسوم به برجام- شدیم. این توافق، کارساز بوده است. آمریکا تنها می‌تواند خودش را بابت خروج از این توافق و ترک میز [مذاکره] مقصر بداند. تهدید، تحریم و تردستی‌های تبلیغاتی موثر واقع نخواهند شد. احترام به ایران و به تعهدات بین‌المللی را بیازمایید.»

فحش و فحش کاری ذوالنور با خبرنگار!


ذوالنور از تکرار یکی از ادعاهایش توسط خبرنگاران برآشفته است او دردسری برای خود درست کرده که نمی داند چگونه حلش کند و خبرنگاران به مانند یادآوران آن دردسر هستند و ذوالنور هم هر چه کرده نتوانسته از دست آنها فرار کند.

این نماینده عضو جبهه پایداری در مصاحبه‌ای كه با تیتر «با پسر سه تابعیتی نمی‌توان به فكر ترویج كالای ایرانی بود» منتشر شد، علاوه بر طرح ادعای سه‌تابعیتی بودن فرزند رییس‌جمهور كه البته متعاقبا تكذیب شد، از توافقی محرمانه میان ایران و آمریكا در جریان مذاكرات هسته‌ای سخن گفت. ذوالنور در آن مصاحبه به «اعتماد» گفته بود: «وقتی آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد، به 2500 نفر از ایرانیان تابعیت اعطا كرد و برخی آقایان و مسوولان با یكدیگر مسابقه گذاشتند كه فرزندان‌شان جزو این 2500 نفر باشند. امروز اگر این افراد از آمریكا اخراج شوند، مشخص می‌شود كه چه كسانی زد و بند دارند و منافع ملی را به آب‌نبات آمریكا می‌فروشند. »

ادعای ذوالنور البته همان‌طور كه انتظار می‌رفت ازسوی مقامات ارشد دیپلماسی كشور تكذیب شد و چندی پیش حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز ضمن ارایه توضیحاتی دقیق در این رابطه به خبرگزاری پانا گفت: «آمار اعطای 2500 گرین‌كارت و حق شهروندی به مقام‌های ایرانی در جریان مذاكرات برجام كذب محض است و از طرح چنین مباحثی در شرایط كنونی متاسف هستیم. » با این همه اما این ادعای ذوالنور چند روز بعد، سوژه توییت دونالد ترامپ شد و ابزاری برای حاكم جدید كاخ سفید برای حمله به حاكم پیشین و دولت اوباما و البته توافق هسته‌ای كشورهای 1+5 با جمهوری اسلامی ایران. آنجا كه ترامپ در حساب كاربری‌اش نوشت: «تازه معلوم شده كه دولت اوباما در جریان مذاكرات توافق افتضاح با ایران، به 2500 ایرانی - از جمله مقام‌های دولتی - شهروندی آمریكا را اعطا كرده است. این چقدر مهم (و بد) است؟»

این اما پایان ماجرا نبود. مجتبی ذوالنور البته در طول این مدت از هر گونه اظهارنظر در این‌باره خودداری كرده و صرفا در واكنش به پیگیری «اعتماد» یك روز پس از واكنش ترامپ، گفته بود كه «هر وقت یقه‌مان را گرفتند، اسناد را ارایه می‌كنیم.» این نماینده اصولگرا كه در بیش از 2 ماهی كه از این ماجرا می‌گذرد، تا حد ممكن از حضور در جمع خبرنگاران خودداری می‌كرد، روز سه‌شنبه ناگهان مسیرش به راهروی پارلمان افتاد. با این حال هنگامی كه با خبرنگار اعتماد روبه‌رو شد، در اقدامی عجیب، ناگهان اقدام به دویدن برای خودداری از مصاحبه كرد و به شهادت خبرنگاران حاضر در مجلس طول راهرو را دوید و از آن‌سو خارج شد. با این حال در مسیر برگشت هنگامی كه بار دیگر با خبرنگاران روبه‌رو شد، ناچار به پاسخگویی شد. هرچند كه پاسخ او به خبرنگار «اعتماد»، تنها توهین بود و تحقیر. آنچه در ادامه می‌خوانید متن این گفت‌وگوی كوتاه است.

ماجرای اعطای 2500 گرین‌كارت به ایرانیان كه گفته بودید در جریان مذاكرات برجام ازسوی دولت اوباما به ایران وعده داده شده، به كجا رسید؟

من قبلا گفته بودم.

چه گفته بودید؟

به خودم مربوط است!

این ادعا تكذیب شده. گفته بودید مستنداتی دارید اما خبری از ارایه آن نشد. چرا درموردشان توضیح نمی‌دهید؟!

گفتم كه به خودم مربوط است.

اخیرا درباره كارخانه نساجی جلفاكاران ارس هم مسائلی مطرح كرده بودید كه این كارخانه تعطیل شده اما گویا این‌طور نبود و این مساله منجر به وقوع مشكلاتی برای این كارخانه شد. گویا مشتریان كارخانه و بانك‌ها نگران مطالبات‌شان شده بودند.

شما را به نطق آقای حسین‌نژاد در فروردین 96 ارجاع می‌دهم كه گفته بود 700 شغل در این كارخانه از بین رفته است. نماینده آن شهر هستند و برای بنده امین هستند و من حرف‌شان را سند می‌دانم.

آقای ذوالنور! ادعای‌تان درمورد گرین‌كارت‌ها چطور؟!

این رسانه «اعتماد» است یا چه؟! این رسانه مریض است. یعنی مرض قلبی دارند و می‌خواهند در جامعه مشكل ایجاد كنند.

چرا آقای ذوالنور؟ ما صحبت‌های شما را عینا بازنشر كردیم.

نه اخلاق، نه ادب، نه تقوا، نه انصاف! هیچ‌چیز در آن نیست. هرچقدر هم حرف بزنیم، بی‌فایده است.

آیا حرف شما (درباره 2500 گرین كارت) حقیقت داشت؟

تو غلط می‌كنی روی حرف من تحلیل بیخود می‌زنی! تو رسانه مغرضِ ابله! حرف‌های غلط، تحلیل غلط روی حرف‌های من می‌زنی! بیخود می‌كنی از قول من حرف می‌زنی!

آقای ذوالنور شما كه توهین می‌كنید، بیایید توضیح بدهید كه ماجرا چه بوده كه ما همان را چاپ كنیم.

كسانی كه مریض هستند را اصلا نباید اینجا (در مجلس) راه بدهند. آدم مریض را نباید راه بدهند. شما مرض دارید. چه چیزی گیرتان می‌آید كه جامعه را به هم بریزید. شما می‌آیید خلاف نظر من را... یك الف بچه می‌آیی تحلیل غلط روی حرف من می‌گذاری؟!

شما مگر نگفتید توافق شده برای اعطای 2500 گرین‌كارت؟!

قاضی‌پور حق داشت كه...

چه کسی فشار آورد که مدیرعامل ثامن الحجج بازداشت شد؟


احمد توکلی می گوید تذکرات وی بوده است که باعث شد مسئولان مدیرعامل موسسه اعتباری ثامن الحجج را بازداشت کنند.
به گزارش تجارت امروز، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در زمانی که نماینده مجلس بودم با تذکرات فراوانی که داده شد موجب دستگیری آقای میرعلی شدم گفت:درحالی که شورای پول و اعتبار رأی به انحلال مؤسسه داده بود بانک مرکزی 18ماه دراین‌ باره تعلل کرد.

احمد توکلی در گفت وگویی، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما به‌عنوان مسئول سازمان دیده‌بان شفافیت چه اقدام عملی برای جلوگیری از تخلفات مؤسساتی مثل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج انجام داده‌اید؟،گفت:اتفاقاً در زمانی که نماینده مجلس بودم با تذکرات فراوانی که داده شد موجب دستگیری آقای میرعلی مالک مؤسسه ثامن الحجج شدم.

وی در پاسخ به این سؤال که به‌نظر شما اندوخته و دارایی این مؤسسه جبران طلب سپرده گذاران را می‌کند؟تأکید کرد:الان من با شما هم‌عقیده هستم که به‌قدری ثروت اندوخته‌اند که توان پرداخت مطالبات مردم و سپرده گذاران را داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت:در تیر ماه سال 93 با رأی‌گیری انجام‌شده (در شورای پول و اعتبار که آن زمان بنده نیز عضو آن بودم) با تعداد بالای رأی تصمیم بر انحلال مؤسسه ثامن الحجج گرفته شد.وی افزود،اما با تعلل بانک مرکزی و گروهی که مسئول رسیدگی به این پرونده بود و تأخیر در کار این فرصت فراهم شد تا اینکه انحلال در دی ماه 94 انجام شود یعنی با تأخیر 18ماهه این اتفاق افتاد.

انتقاد عجیب کیهان از صداوسیما به خاطر مستند «بیراهه»


روزنامه کیهان امروز چندین خبر و گزارش درباره ماجرای دستگیری رقصنده اینستاگرامی منتشر کرده است. کیهان در مطالب خود ضمن این که اصل جلوه گر شدن این خبر را توطئه ای برای لاپوشانی اخبار اقتصادی قلمداد کرده است برخورد با آن رقصنده را هم درست دانسته و در عین حال به صداوسیما انتقاد کرده است.
به گزارش تجارت امروز کیهان در انتهای مطلبی با تیتر «چند جمله حرف حساب درباره جنجال اینستاگرامی» می نویسد: واکنش قشر متدین و مردم به این حادثه اما کاملا از سر «دلسوزی» است. این قشر از جامعه حق دارند از وضعیتی که به خاطر بی‌در و پیکری شبکه‌های مجازی و اینترنتی بر سر جوانان و نوجوانانمان آمده ناراحت شوند و به صدا و سیما خرده بگیرند و از این بدسلیقگی، گله نمایند. صدا و سیما با آن عریضی و طویلی به قول رهبر انقلاب که خطاب به کارکنان قوه قضائیه فرمودند باید در حوزه رسانه «هنرمندانه» فعالیت کند، در این مستند، «غیرهنرمندانه» وارد شد و «بدسلیقگی کرد.»

انتخاب آن قسمت از صحبت‌های دختر نوجوان که‌ گریه‌کنان ابراز پشیمانی می‌کند برای مستند، دل هر انسانی را می‌رنجاند و همین حس گاهی، برای پیدا شدن سر و کله «کفتارهای سیاسی» که نه انسانیت سرشان می‌شود نه حقوق زن و دختر می‌فهمند کافی است. آنها مترصد فرصتند تا در جامعه «بحران‌آفرینی» کنند. صدا و سیما با این بدسلیقگی برای این کفتار‌ها فقط خوراک تبلیغاتی مهیا کرد.

در مطلبی دیگر با عنوان «جنجال اینستاگرامی بهانه است حمایت از تروریست های اقتصادی نشانه است» می نویسد: چنانکه روشن است امپراتوری رسانه‌ای دشمن، سیاه را سفید و سفید را سیاه نشان می‌دهد، آنها که در یمن و سوریه دست به کشتار و یا زخمی هزاران بی‌گناه زده‌اند و با حمایت از داعش زمینه‌ساز به شهادت رسیدن صدها هزار نفر دیگر شده‌اند امروز از دستگیری چند دختر جوان که دست به تخلفات صریح و آشکاری زده‌اند ‌اشک تمساح می‌ریزند و جمهوری اسلامی را محکوم می‌کنند. خون هزاران کودک یمنی را نمی‌بینند و سانسور می‌کنند اما برای چند قطره اشک یک دختر، اشک تمساح می‌رانند و جنجال به پا می‌کنند.

خلاصه که کیهانی که مردم او را به مواضع تند ضد دولت و سیاست های بسته فرهنگی می شناسند این بار منتقد صداوسیما و تا حدی قوه قضائیه شده و صدالبته خلق توطئه انگارانه خود را حفظ کرده است.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟