تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری حوادث

مردی که به دست دامادش کشته شد


مرد جوان خوردوی پدر زن سابقش را به آتش کشید و از محل حادثه متواری شد.
مردی که به دست دامادش کشته شد

به گزارش به تجارت امروز: سرهنگ ببرزاده از سوختن خودروی تیبای مردی میانسال درآتش خشم لحظه ای داماد سابقش خبر داد.

وی ادامه داد: روز جاری بود که ماموران کلانتری 157 مسعودیه از آتش سوزی عمدی یک دستگاه خودروی تیبا در حوزه استحفاظی خود باخبر شدند.

اعتراف پسر کینه‌جو به تصادف مرگبار

پس از اعلام این خبر به کلانتری سریعا ماموران به محل منتقل شده و در حالیکه آتش توسط ماموران آتش نشانی در حال خاموش شدن بود تحقیقات اولیه خود را راجع به این ماجرا کلید زدند.

تحقیقات اولیه نشان از این داشت که از قبل یک درگیری لفظی بین داماد سابق صاحب ماشین که مردی میانسال بود پیش آمده و پس از آن داماد سابق با توجه به اختلافاتی که همچنان به قوت خود باقی مانده بودند به محل رفته و با ریختن بنزین پشت ماشین پدرزن سابق آتش سوزی عمدی ایجاد کرده است.

رئیس کلانتری 157 مسعودیه گفت: مدارک و قرائن موجود در پرونده نیز با این ادعاها هماهنگ بود و به همین دلیل داماد کینه توز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

ضرب و شتم ولی یک دانش آموز


چند روز پیش فردی که فرزندش را برای بینایی‌سنجی پیش از ورود به دبستان به محلی که آموزش و پرورش اعلام کرده، برده بود؛ مورد توهین و سپس ضرب و شتم یکی از اعضای گروه بینایی‌سنجی قرار گرفت.

به‌طوری كه علاوه بر شكستن دندان و پاره شدن لب و زخمی شدن داخل دهانش، به كمر او نیز آسیب جدی وارد شده است. این ماجرا در یكی از مدارس شهر صایین‌قلعه از توابع استان زنجان اتفاق افتاده است. واقعا تا كی باید شاهد این ‌همه بی‌حرمتی به شهروندان باشیم؟

چه کسی وحید مرادی را کشت؟


وحید مرادی شرور معروف پایتخت که چندی پیش بازداشت شده بود در زندان طی یک دعوا به قتل رسید. کسی که او را به قتل رساند خود دو نفر را به قتل رسانده است.

وحید پس از بازداشت به قتل حسین اعتراف کرد و در ادامه تحقیقات با صدور قرار بازداشت به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

وحید روز گذشته هنگام هواخوری در زندان رجایی شهر کرج با تعدادی از زندانیان درگیر شد و به قتل رسید.

بلافلاصله بعد از قتل وحید تحقیقات برای شناسایی ضارب وی آغاز شد و بررسی اولیه نشان داد قاتل وی شخصی به نام سعید است.

بررسی سوابق سعید نشان می‌دهد وی سال 88 در یک نزاع و درگیری مرتکب قتل شده و پس از گرفتن رضایت خانواده مقتول و پرداخت دیه از زندان آزاد شده بود.

سعید در 13 بهمن سال 95 نیز طی یک فقره نزاع و درگیری دسته‌جمعی در خیابان منصور مرد 47 ساله‌ای به نام علی را با اسلحه ساچمه‌زنی به قتل رساند واسفندماه 95 توسط ماموران اداره پلیس آگاهی در مخفیگاهش شناسایی و بازداشت شد.

بررسی سوابق سعید نشان داد وی در یک فقره سرقت مسلحانه از طلافروشی در شهرستان لاهیجان نیز طی سالهای قبل مشارکت داشته است.

سعید اکنون بازداشت شده و تحقیقات از وی درباره علت و نحوه درگیری و کشتن وحید مرادی ادامه دارد.

 

وحید مرادی خلافکار بود نه اسطوره


نوچه های وحید مرادی دوست دارند دوست مقتول شان یک اسطوره باشد اما در واقع او تنها یک خلاف کار بوده که دوست صمیمی اش را راحت کشته است.

به گزارش تجارت امروز  روزنامه اعتماد می نویسد: قتلی در زندان رجایی‌شهر اتفاق افتاده و مردی كه گفته می شد از اراذل و اوباش تهران است كشته شده. اتفاق در ابتدا فقط یك خبر از اخبار گروه حوادث رسانه‌هاست، اما آرام آرام، فعالیت دوستان مقتول كه وحید مرادی نام دارد، در فضای مجازی چهره‌ای دیگر به داستان می‌بخشد.

 دوستان مقتول معتقدند كه او را نوچه‌های یكی از اراذل و اوباش تهران كشته‌اند و حالا انتقام در راه است. ویدیوهایی در اینستاگرام داغ می‌شود پر از تهدید و قصه‌پردازی و شایعه‌. اهالی توییتر ابتدا از یكدیگر درباره «وحید مرادی» می‌پرسند و می‌خواهند بدانند جریان چیست. اما از یك‌جایی به بعد حجم ویدیوها، حرف‌ها و شایعه‌ها آنقدر بالا می‌رود كه دیگر داستان وحید مرادی ناآشنا نیست و بحث و تحلیل‌ها درباره این شرور معروف پایتخت، قتلی كه انجام داد و حادثه‌ای كه منجر به مرگش شد، آغاز می‌شود. 

هشتگ «وحید_مرادی» صبح روز جمعه در توییتر فارسی شلوغ شده و آنچه می‌خوانید منتخبی از توییت‌های این هشتگ است:

«وحید مرادی باید تو كشتی و بوكس كلی پیشرفت می‌كرد، اما شرایط اون رو به اینجا رسوند»، «تو این فایل صوتی كه داره دست به دست می‌شه از هر 10 كلمه مرحوم، 25 كلمه حرف ركیك و زشته. اون‌وقت موسیقی ملایم باران عشق‌طور گذاشتن زیرصدا»، به این نتیجه رسیدم كه دنیاهای موازی حتما وجود دارند، ما خبر نداریم»، «توی اینستاگرام از وحید مرادی و محسناتش و می‌گن و سوگواری می‌كنن. ترسناكه. گروهی هم با افتخار به خودشون لقب شرور دادن و حالا هم مدام دارن همدیگه رو تهدید می‌كنن و انتقام وحید مرادی رو می‌خوان بگیرن»، ‌«چرا برای این آدم هشتگ ساخته شده؟ دستاوردش چی بوده؟ كتك زدن ضعیفا و آدم‌كشی»، «شرارتی نبوده كه این آدم انجام نداده باشه، 14 بار رفته زندان، هربارهم كه اومده بیرون به سرعت یه شر تازه درست كرده كه هربار فقط چند ماه مونده تو زندان»، «واسه یه گنده لات عزا گرفتن. چی هستیم ما مردم واقعا؟»، »یعنی قاتل و خلافكار هم باید معروف بشه؟»، «عربده می‌كشه، چاقو و قمه می‌كشه، آدم می‌كشه بعد از نظر مردونگی اسطوره شده. میری اینستا با سیل عظیم طرفداراش روبرو می‌شی، چرا انقدر جوگیریم ما؟»، «هنوز كسی نگفته وحید مرادی كه به قتل می‌رساندی همه عمر، دیدی كه قتل چطور وحید مرادی گرفت؟»، «مامانم رفته بود خاكسپاری فامیلشون، همون قطعه وحید مرادی رو خاك كردن. با وحشت برگشت خونه»، «وحید مرادی رو سمبل شجاعت می‌دونین؟ برای خودم متاسفم كه هم‌نسل شماها هستم»، «عشق لاتی یا جهالت؟ اسطوره نساز از یه شرور و خلافكار».

درباره توفان شدید در تهران


سرعت توفان امروز تهران تا 83 کیلومتر در ساعت هم رسید و شاخه های درختان را شکست هنوز خبری از خسارات احتمالی به معابر و اماکن اعلام نشده است.
به گزارش تجارت امروز، توفان شدید همراه با گرد و خاک درحالی دقایقی پیش تهران را در نوردید که هواشناسی سرعت آن را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، این توفان همراه با آذرخش بیشتر مناطق شهر تهران را بویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و شرقی در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران بود.
هنوز گزارش رسمی از میزان خسارت های این توفان اعلام نشده اما وزش توفان به حدی بود که باعث قطع شاخه های بسیاری از درختان و تخریب برخی تابلوهای سطح شهر شد.
کارشناس هواشناسی مستقر در اداره کل هواشناسی استان تهران که سرعت توفان را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره چرایی پیش بینی نکردن این شدت توفان به این جمله پرسشی بسنده کرد که« پیش بینی نشده بود؟».
در گزارش امروز هواشناسی تنها وزش تندباد موقت برای برخی مناطق استان همراه با رگبار در برخی مناطق همراه با آذرخش برای دو روز آینده پیش بینی شده بود درحالی که برای چنین توفانی از قبل اخطاریه صادر می شود.
در نتیجه آخرین توفان شدیدی که بیش از یک هفته پیش در تهران رخ داد 85 تن زخمی و یک نفر کشته شدند.

آماده باش پلیس
سرهنگ کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیش‌گیری پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، از آماده‌باش کلانتری محلات و پلیس پیشگیری پایتخت با توجه به وقوع توفان در تهران خبر داد.
رئیس پلیس پیش‌گیری پایتخت تصریح کرد:‌با توجه به قطعی برق در برخی محلات گشت‌های ویژه کلانتری‌ها برای جلوگیری از سرقت در محلات به صورت فعال تردد دارند.
وی تأکید کرد: با وجود توفان شدید مأموریت‌های پلیس 110 بدون هیچگونه تعطیلی و در حداقل زمان انجام خواهد شد.
این مقام ارشد پلیس پایتخت در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص تعداد مصدومان احتمالی توفان یا صاعقه گفت: تا این لحظه هیچ مصدومیتی به پلیس گزارش نشده است؛ اما تخریب چند دستگاه خودرو به واسطه سقوط درخت گزارش شده است.
وی از شهروندان درخواست کرد که با توجه به طوفان شدید از تردد بی‌مورد در معابر خودداری کنند.

کشته شدن مادر به خاطر قصور پزشکی


مادری که تازه فرزند خود را به دنیا آورده بود بعد از شیر اولی که به فرزندش داد به دلیل نارسایی قلبی و قصور پزشکان اتاق عمل جان داد.
به گزارش تجارت امروز به نقل از ایران، نخستین روز مرداد 95، «خدیجه» برای زایمان فرزند اولش در سلامت کامل جسمانی به بیمارستانی در پایتخت رفت. همه شرایط عادی به نظر می‌رسید و زن باردار پس از انجام مراحل مقدماتی زایمان، وارد اتاق عمل شد. کمتر از نیم ساعت صدای گریه نوزاد در فضا پیچید و لحظاتی بعد پرستار اتاق عمل با پسر کوچولوی قنداق شده از در بیرون آمد. همه خوشحال بودند و شوهر خدیجه بیش از همه شاد بود... مدتی طول کشید تا مادر جوان را به بخش آوردند.

هنوز آثار بیهوشی کامل از بین نرفته بود اما «خدیجه» که مشتاق در آغوش کشیدن فرزندش بود، با همان درد عجیبی که در کمرش داشت پسرش را گرفت و به او شیر داد. درد کمر این زن هر لحظه شدیدتر می‌شد و «خدیجه» از ناراحتی آرام و قرار نداشت. پزشک معالج و بیهوشی که پس از پایان عمل بیمارستان را ترک کرده بودند با تماس پرستاران به بیمارستان برگشتند. بیمار با تپش قلب شدید به سی سی یو انتقال یافت. این زن که با وجود اقدامات درمانی دچار تشنج و مشکلات تنفسی شده بود ضریب هوشیاری‌اش به سه رسیده بود که مسئولان گفتند وی باید به بیمارستان دیگری منتقل شود. با وجود مخالفت خانواده‌اش وی به بیمارستان دیگری منتقل شد و از آنجا نیز او را به بیمارستان سوم منتقل کردند اما با وجود تلاش کادر درمانی وی جان باخت.

با توجه به اینکه آزمایش‌ها و مدارک پزشکی زن جوان نشان می‌داد که او در سلامت کامل جسمانی به اتاق عمل رفته است پرونده با شکایت همسر او در دادسرای نظام پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام پس از بررسی‌های تیم 5 نفره کمیسیون پزشکی، علت مرگ وی مشکل حاد قلبی پس از سزارین تشخیص داده شد و قصور خانم دکتر معالج به همراه پزشک قلب و بیهوشی در این جراحی به‌خاطر تشخیص ندادن بموقع و مدیریت درمانی ثابت شد و هر سه آنها در مجموع به پرداخت 32 درصد دیه کامل زن مسلمان محکوم شدند.

رأی صادره با اعتراض شوهر «خدیجه» رو به رو شد و بار دیگر پرونده مورد بررسی قرار گرفت. این بار پرونده با صدور کیفرخواست مشارکت در قتل غیرعمدی ناشی از رعایت نشدن نظامات دولتی و قصور پزشکی برای رسیدگی به دادگاه کیفری 2 تهران ارسال شد.

قضات پس از بررسی شواهد و مدارک پرونده با توجه به شکایت شاکی خصوصی، کیفرخواست دادسرا، نظریه کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی و دفاعیات متهمان، سه پزشک خاطی را با سه درجه تخفیف از جنبه عمومی جرم به تحمل سه ماه حبس تعزیری و همچنین پزشک معالج(متهم ردیف اول) را به پرداخت 20 درصد دیه کامل و پزشک قلب و بیهوشی را هر کدام به پرداخت 15 درصد دیه کامل زن مسلمان محکوم کردند. مهلت پرداخت دیه تا دو سال بعد از وقوع جرم و به عبارت دیگر تا اول مرداد سال‌جاری تعیین شده و مجازات حبس نیز با توجه بموقعیت اجتماعی متهمان تا دو سال دیگر به حال تعلیق درآمده است.

«امیر»، همسر زن جوان که از دو سال قبل برای احقاق حقوق از دست رفته همسرش و بی‌مادر شدن پسرش لحظه‌ای آرام و قرار نداشته است،  گفت: «در طول این دو سال هر بار پسرم را می‌بینم قلبم آتش می‌گیرد.همسر من در سلامت کامل به اتاق عمل رفت اما به خاطر اشتباه چند پزشک، او را چند ساعت پس از تولد پسرم از دست دادیم. همه مدارک پزشکی «خدیجه» پیش از زایمانش در پرونده او وجود دارد و سلامت کامل او را ثابت می‌کند اما نمی‌دانم به چه دلیل دادگاه با وجود اتهامی که به سه پزشک وارد شده آنها را به حبس تعزیری محکوم کرده و 50 درصد مقصر دانسته و به پرداخت نصف دیه محکوم کرده است. من به این رأی اعتراض دارم چون قاضی آن را بدون حضور من که تنها شاکی پرونده هستم صادر کرده و بدون شک اعتراضم را به این اقدام دادگاه به مراجع قضایی می‌رسانم و نمی‌گذارم حق همسر و پسر کوچکم پایمال شود.»


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟