تبلیغات در تلکسیران

باخت بدموقع بسکتبال ایران به ژاپن بدون صمد و حدادی


ایران که در غیاب صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی به مصاف ژاپن رفت کوارتر اول را 22 بر 16 به سود خود تمام کرد اما از کوارتر دوم این میزبان بود که توانست برتری‌اش را به ایران تحمیل کند و با حمایت هوادارانش به برتری برسد.
باخت بدموقع بسکتبال ایران به ژاپن بدون صمد و حدادی

تیم ملی بسکتبال ایران دیدار حساس برابر ژاپن از رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی را واگذار کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، تیم ملی بسکتبال ایران پنجره چهارم رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی را با باخت در مسابقه حساس برابر ژاپن به پایان رساند تا کارش در مسیر کسب سهمیه جام جهانی دشوار شود. تیم ملی ایران در توکیو به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 70 بر 56 تن به شکست داد و دومین باختش در انتخابی جام جهانی و اولین باختش در مرحله دوم مسابقات را تجربه کرد تا راهش برای رسیدن به این رویداد مهم در سال 2019 دشوار شود.

ایران که در غیاب صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی به مصاف ژاپن رفت کوارتر اول را 22 بر 16 به سود خود تمام کرد اما از کوارتر دوم این میزبان بود که توانست برتری‌اش را به ایران تحمیل کند و با حمایت هوادارانش به برتری برسد. تفکرات مهران شاهین‌طبع در این مسابقه هم جواب نداد و ژاپن در کوارترهای دوم، و سوم ترتیب 15 بر 13 و 26 بر 8 به برتری رسید.در کوارتر چهارم تیم ملی ایران هرآنچه داشت گذاشت اما نتوانست از پس حریف خود بربیاید و در نهایت تن به شکست داد. کوارتر چهارم با نتیجه 13 بر 13تمام شد و در نهایت ژاپن در خانه 70 بر 56 ایران را برد تا باختی دیگر برای ایران در یک مسابقه حساس رقم بخورد.

در این مسابقه روی هاشیمورا بازیکن دو رگه تیم ملی ژاپن با کسب 25 امتیاز، 7 ریباند و تاثیرگذاری 26 بهترین بازیکن میدان بود.در ترکیب ایران نیز بهنام یخچالی با 21 امتیاز، 7 ریباند و تاثیرگذاری 19 بهترین بازیکن تیم ملی شد.در این مسابقه ارسلان کاظمی 5 ریباند، 3 پاس منجربه گل،‌ 1 توپ‌ربایی و تاثیرگذاری 7 داشت، میثم میرزایی با کسب 10 امتیاز، 8 ریباند و تاثیرگذاری 14 به کار خود پایان داد، سجاد مشایخی 8 امتیاز، 3 ریباند و تاثیرگذاری 1 داشت، محمد جمشیدی با 3 امتیاز و 3 ریباند به کارش در این دیدار پایان داد،‌ آرن داوودی 10 دقیقه به میدان رفت و 2 امتیاز، 2 ریباند و تاثیرگذاری 3 داشت،‌ محمد حسن‌زاده در 18 دقیقه 1 امتیاز،‌ 5 ریباند و تاثیرگذاری 3 داشت،‌ وحید دلیرزهان و رسول مظفری 13 دقیقه در میدان بودند که به ترتیب 3 امتیاز، 1 ریباند و تاثیرگذاری 1 و 2 ریباند و 1 توپ‌ربایی ثبت کردند و به کارشان پایان دادند. روزبه ارغوان نیز 8 امتیاز، 1 ریباند و تاثیرگذاری 6 داشت و محمد یوسف‌وند نیز به میدان نرفت.

منبع: تابناک

طلبکار400میلیونی پرسپولیس،40میلیون بدهکارشد!


این بازیکن تنها بازیکنی نیست که از موقعیت بلبشوی مدیریتی در دوران گذشته پرسپولیس برای دریافت مبلغی بیشتر از دریافتی اش سواستفاده کرده بود.

بازیکنی که مدعی طلبی در حدود 400میلیون تومان از باشگاه پرسپولیس است، با تسلیم مدارک جدید به فدراسیون فوتبال نزدیک به 40 میلیون به این باشگاه بدهکار شد!

به گزارش تابناک ورزشی، باشگاه پرسپولیس طی چند وقت اخیر با توجه به فشار فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات و دریافت مجوز حرفه‌گری، کار خود برای مذاکره با طلبکاران این باشگاه را آغاز و دنبال کرده است. در این ارتباط یکی از طلبکاران این باشگاه که طی چند وقت اخیر در گفتگوها و مصاحبه‌های خود مدعی است مبلغ قراردادش را از باشگاه دریافت نکرده، پس از تحویل مدارک جدید، به باشگاه بدهکار شده و شاید پرونده‌اش به کمیته اخلاق برود.

مدیر سابق باشگاه مدعی است این پول را به ستاره سابق پرداخت کرده است و حتی نزدیک به 30 میلیون نیز بیشتر از مطالباتش به او پرداخت شده (!) و مدارک این پرداخت موجود است. این مدارک به فدراسیون فوتبال تحویل شد تا پرونده این بدهی بسته شود. این بازیکن تنها بازیکنی نیست که از موقعیت بلبشوی مدیریتی در دوران گذشته پرسپولیس برای دریافت مبلغی بیشتر از دریافتی اش سواستفاده کرده بود.

منبع: تابناک

پرسپولیس 2- نساجی 1/سه امتیاز پرجنجال برانکو مقابل نکونام


با این حساب پرسپولیس 12 امتیازی شد و با سه امتیاز اختلاف نسبت به پدیده، به جایگاه دوم جدول رده بندی صعود کرد. نساجی قائم شهر نیز با یک پله سقوط در رده چهاردهم و در حوالی منطقه سقوط به لیگ پایین تر قرار گرفت.
پرسپولیس 2- نساجی 1/سه امتیاز پرجنجال برانکو مقابل نکونام

پرسپولیس با پیروزی در بازی جنجالی مقابل نساجی قائمشهر در هفته ششم لیگ برتر، به رتبه دوم لیگ برگشت و با روحیه‌ای مناسب به مصاف الدحیل خواهد رفت.

به گزارش تابناک ورزشی، تیم پرسپولیس در یکی از دیدارهای باقیمانده از هفته ششم ساعت 20:30 امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان نساجی مازندران بود که در پایان با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید. علی علیپور (50) و حامد شیری (71 - گل به خودی) گل‌های پرسپولیس را به ثمر رساندند و جرج ولسیانی در دقیقه 7+90 تنها گل تیم میهمان را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه سرخپوشان کرد.

با این حساب پرسپولیس 12 امتیازی شد و با سه امتیاز اختلاف نسبت به پدیده، به جایگاه دوم جدول رده بندی صعود کرد. نساجی قائم شهر نیز با یک پله سقوط در رده چهاردهم و در حوالی منطقه سقوط به لیگ پایین تر  قرار گرفت.

ترکیب پرسپولیس:بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی (شایان مصلح - 84)، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی (حمیدرضا طاهرخانی - 69)، امید عالیشاه، سیامک نعمتی،گادوین منشا و علی علیپور (آدام همتی - 81).

ترکیب نساجی: محمدامین رضایی، فرشاد فرجی، علی‌اصغر عاشوری (محمد میری - 85)، محمد آبشک، احمد عبدالله‌زاده، حامد شیری، علی شجاعی، حمیدرضا دیوسالار، محمد عباس‌زاده (محمدمهدی نظری - 66)، جرج ولسیانی و سجاد آشوری (امید سینک - 75).

شرح گل ها

پرسپولیس 1 نساجی قائمشهر 0 ( دقیقه 50، علی علیپور): ارسال حسین ماهینی با ضربه سر دیدنی علی علیپور گل برتری پرسپولیس را رقم زد تا سرخپوشان از حریف مازنی خود پیش بیفتند.

پرسپولیس 2 نساجی قائمشهر 0 ( دقیقه 70، حامد شیری): سیامک نعمتی در حرکتی دیدنی و تکنیکی پا به توپ به محوطه جریمه آمد و ارسال خود را برای گلزنی منشا تدارک دید اما مدافع نساجی به اشتباه دروازه خود را باز کرد.

پرسپولیس 2 نساجی قائمشهر 1: (دقیقه 7+90، گولسیانی): هافبک گرجستانی نساجی در دقایق پایانی موفق شد ضربه پنالتی تیمش را در جهت حرکت بوژیدار تبدیل به گل کند.

منبع: تابناک

واکنش فدراسیون به شائبه افزایش درصد جانبازی تاج!


توضیح مهمی بیان می‌کنم که این درصد در دو دهه گذشته هیچ تغییری نداشته است. جدا از همه این مباحث، رویه فدراسیون فوتبال و در راس آن مقام عالی فدراسیون تاکید و تصریح بر مر قانون است.
واکنش فدراسیون به شائبه افزایش درصد جانبازی تاج!

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره منع فعالیت بازنشستگان ارائه کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، صفی الله فغانپور درباره منع فعالیت بازنشستگان گفت:درباره مباحث مربوط به منع فعالیت بازنشستگان، پیرامون فدراسیون فوتبال مبلحث کلیدی مطرح است‌. در وهله نخست اینکه روشن است فدراسیون فوتبال بر اساس اساسنامه ارائه شده به فیفا، نهادی غیردولتی و یا در اصل همان NGO محسوب می شود لذا طرح مواردی در تضاد با این اصل، به صورت کلی می تواند مشکلات عدیده ای را همراه داشته باشد.

وی ادامه داد:موضوع دیگر، بحث مربوط به درصد جانبازی رییس فدراسیون فوتبال است. اینجا توضیح مهمی بیان می‌کنم که این درصد در دو دهه گذشته هیچ تغییری نداشته است. جدا از همه این مباحث، رویه فدراسیون فوتبال و در راس آن مقام عالی فدراسیون تاکید و تصریح بر مر قانون است. وی همواره تاکید داشته که قوانین مورد احترام و لازم الاجراست و در این مقوله هم نظر ریاست فدراسیون بر همین اصل استوار است.

گفتنی است در صورتی که بحث منع فعالیت بازنشستگان در فدراسیون فوتبال اجرا شود، مدیران زیادی نظیر اسلامیان، کفاشیان، بهاروند، طالقانی و... مشمول این قانون خواهند شد.

منبع: تابناک

رکورد عجیب مسعودشجاعی باکارت قرمز در آبادان


شجاعی در حالی به لیگ برتر ایران آمد که لیگ یونان را به عنوان یکی از خشن‌ترین بازیکن سوپرلیگ این کشور ترک کرد. او فصل 2016/17 با 228 ارتکاب به خطا و 10 کارت زرد در صدر لیست خشن‌ترین‌های یونان ایستاد.
رکورد عجیب مسعودشجاعی باکارت قرمز در آبادان

مسعود شجاعی با اخراج مقابل صنعت نفت آبادان در جام حذفی، اولین کارتش پس از بازگشت به ایران را دشت کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، مسعودشجاعی را اگر بخواهیم با یک خصوصیت به یاد بیاوریم شاید دریبل‌هایش باشد که گاهی علیه تیم خودی هم کارکرد داشته است. کاپیتان تیم ملی که صحنه‌های زیادی از حرکات فانتزی‌اش به یاد داریم. با این حال رکورد کاپیتان تیم ملی در دریبل‌هایی که در زمین می‌زند نیست بلکه در کارت‌هایی است که می‌گیرد. کارت‌هایی که او را در هر لیگ و در هر تیمی به یکی از خشن‌ترین‌ها تبدیل کرده است. شجاعی در حالی به لیگ برتر ایران آمد که لیگ یونان را به عنوان یکی از خشن‌ترین بازیکن سوپرلیگ این کشور ترک کرد. او فصل 2016/17 با 228 ارتکاب به خطا و 10 کارت زرد در صدر لیست خشن‌ترین‌های یونان ایستاد.

اگرچه سه بازی ابتدایی او در لیگ برتر برای تراکتورسازی با کارت زرد همراه نبود اما در جام‌حذفی با یک کارت قرمز مستقیم آن هم دقایقی بعد از حضورش در میدان، کارت‌های تراکتوری‌اش را استارت زد. اخراجی که به خاطر اعتراض و برخورد او با داور انجام شد. البته او در لیگ هم همچنان بازی درگیرانه‌اش را ادامه می‌دهد و با میانگین 1،9 خطا چهارمین بازیکن خشن تراکتورسازی است البته در سوی مقابل او 1،7 خطا هم از بازیکنان حریف گرفته و دومین بازیکن تراکتورسازی در این مورد است.

شجاعی در رده ملی هم رکورددار است که البته این مساله انگار برای کاپیتان تیم ملی شدن یک شرط اساسی است. خشن‌ترین بازیکنان ملی‌پوش در دوره‌های اخیر کاپیتان تیم ملی بوده‌اند. جواد نکونام با 15 کارت زرد و یک کارت قرمز کاپیتان بود و بعد از خودش بازوبند را به خشن‌ترین بازیکن تیم ملی یعنی آندرانیک تیموریان با 13 کارت زرد داد. بعد از خداحافظی آندو و نکونام، بازوبند به خشن بعدی یعنی مسعود شجاعی رسید. بازیکنی که با یک کارت قرمز و 7 کارت زرد، خشن‌ترین بازیکن تیم کی‌روش و با 13 کارت زرد و یک کارت قرمز سومین بازیکن خشن تیم‌ملی در سال های اخیر بوده است. البته او یک شانس بزرگ هم آورد و در بازی برگشت مقابل قطر در مقدماتی جام‌جهانی 2014، با اشتباه داور از زمین اخراج نشد. اخراجی که می‌توانست سرنوشت ایران را تغییر بدهد و صعود تیم کی‌روش به جام جهانی را منتفی کند.

این آمار مسعود شجاعی در حالی است که او تقریبا در تمامی بازی‌ها به عنوان هافبک هجومی بازی کرده است و اگر توشاک قصد داشته باشد از او به عنوان یک هافبک دفاعی بازی بگیرد، ریسک خطاها و اخطارهایش بیشتر خواهد شد و این به ضرر تراکتورسازی خواهد بود.

منبع: تابناک
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟