_  

صفحه اول روزنامه های ایتالیا باجشن حذف بارسا

شاگردان دی فرانچسکو در حالی که دیدار رفت را با شکست 4-1 پشت سر گذاشته بودند، موفق شدند 3-0 حریف را در هم کوبیده و به دور نیمه نهایی چمپیونزلیگ صعود کنند.
صفحه اول روزنامه های ایتالیا باجشن حذف بارسا

روزنامه گاتزتا دلو اسپورت با تیتر "امپراتور" به پیروزی شب گذشته رم مقابل بارسا و صعود تیم پایتخت ایتالیا به نیمه نهایی چمپیونزلیگ اشاره دارد.

روزنامه کوریره دلو اسپورت با تیتر "رم تاریخ ساز شد" به پیروزی تاریخی شب گذشته رم مقابل بارسا و صعود به نیمه نهایی اشاره دارد.

روزنامه توتو اسپورت با تیتر "خلسه رم" به پیروزی گرگ‌ها مقابل بارسا در خانه و صعود آنها به نیمه نهایی چمپیونزلیگ، با وجود شکست ۴-۱ در دیدار رفت پرداخته است.

عادل فردوسی‌پور چرا باید به دادسرا احضار شود؟

آدمی که در تمام عمر مفیدش تا اینجا جز فعالیت فرهنگی و رسانه ای ، تدریس در دانشگاه و یا ترجمه و تالیف کتاب انجام نداده، حالا با ادعاهای واهی یک فرد فرصت طلب باید به دادگاه برود تا پیامی روشن به نسل آینده ای که دنبال الگو هستند، فرستاده شود؟
عادل فردوسی‌پور چرا باید به دادسرا احضار شود؟

«عادل فردوسی‌پور به دادسرا احضار شد.» این تیتر خبری بود که امروز سایت های کوچک و بزرگ با متن مشابه و کپی شده منتشرش کردند تا حسابی با استفاده از جذابیت خبر برای عوام، کلیک و بازدید جذب کنند.

به گزارش تابناک ورزشی، فردوسی پور که چندماه قبل در برنامه تلویزیونی ۹۰ آیتمی را در حضور تلفنی مالک سابق نفت به معرفی شخصیت و عملکرد او اختصاص داد، حالا باید با شکایت همین فرد در محاکم قضایی پاسخگو باشد اما سوال اینجاست که مجری برنامه نود باید جوابگوی کدام اقدام خلاف رویه خود باشد؟ عادل چه کار غیر معقول و خلافی مرتکب شده است که حالا باید با شکایت شخصی معلوم الحال و سابقا زندانی، تن به پاسخ به سوالات بازپرس بدهد؟ البته همه افراد جامعه در پیشگاه قانون برابرند و باید طبق آن اگر لغزش و تخلفی داشتند، پاسخگو باشند اما بررسی و شفاف سازی ادعاهای کذب فردی که با بهره برداری از گزاره های ارزشی یک ملت مثل دفاع مقدس سعی در انتصاب برخی «صفات مثبت نداشته» به خود دارد، چه منافاتی با قوانین و وظایف رسانه دارد؟

جهانیان که در مدت بسیار کوتاه حضور پرحاشیه و جنجالی خود در فوتبال ثابت کرد که بدون کمترین هزینه و مخارج در پی جلب توجه و تبلیغ رایگان و مجانی برای شخص خودش هست، چه دلیلی در شکواییه خود مطرح کرده که بازپرس محترم پرونده به جای رد دعوا، یکی از وجدان های بیدار جامعه خبری و رسانه ای ایران را به  دادسرا دعوت کرده است؟ آیا این احضاریه، فتح بابی برای سودجویانی است که در فوتبال دنبال اهدافی غیر ورزشی و غیر فرهنگی هستند که می توانند به همین آسانی گریبان برگزیدگان جامعه را بگیرند و برای مدت کوتاهی هم که شده سوهان اعصاب آنها و میلیون ها نفر شوند؟

فردی که فاقد کوچکترین صلاحیت های اخلاقی و مدیریتی و مالی برای در اختیار گرفتن مالکیت یک باشگاه لیگ برتری ایران است، در همین چندماه ظهور خود در فوتبال ایران با نقشه کاملا مشخص، علیه چهره های سرشناس فوتبال ایران موضع گرفت تا به خیال خودش، احساس بزرگی کند و با همین تاکتیک با علی کریمی وارد چالش بی فایده و مخرب شد. سپس روی آنتن زنده جملات عجیب و غریبی مثل اهدای کادو و هدیه به فردوسی پور به زبان آورد و سپس در مصاحبه ای که نشان می دهد در آن لحظه فاقد تعادل روانی بوده، مدیرکل ورزش وجوانان استان تهران را به عنوان سرمربی تیم نفت معرفی کرد!! همه اینها ثابت می کند که با چه پدیده عجیبی طرف هستیم. شاهکاری که فوتبال را صحنه سیرک دیده و با اهالی اش به شکل بیلبورد تبلیغاتی خودش مواجه می شود.

با این حساب کاملا هدف و انگیزه این فرد که مدتهاست نامی از او در رسانه ها و مطبوعات دیده نمی شود و به هر زحمتی بود از فوتبال ایران بیرون انداخته شد، از خبرسازی با شکایت از فردسی پور مشخص است و بد نیست که مدیران ارشد رسانه ملی در این زمینه ورود کنند.

تاکنون ۲ احضاریه برای فردوسی پور از سوی دادسرا ارسال شده که این چهره شاخص تلویزیونی برای ادای توضیحات نتوانسته در دادگاه حضور پیدا کند اما اینکه به همین راحتی پای چنین فردی را به محاکم قضایی باز کنیم نشان دهنده مظلومیت کار خبری پاک در فضای آلوده فوتبال ایران است. شخصی که کمترین وجهه ای در ورزش و افکار عمومی کشور ندارد، همین که پای عادل فردوسی پور را به دادگاه برساند، موفق شده است و ادای توضیحات او در دادسرا هم شاید دراولویت بعدی اش باشد. آدمی که در تمام عمر مفیدش تا اینجا جز فعالیت فرهنگی و رسانه ای ، تدریس در دانشگاه و یا ترجمه و تالیف کتاب انجام نداده، حالا با ادعاهای واهی یک فرد به دادگاه می رود تا پیامی روشن به نسل آینده ای که دنبال الگو هستند، فرستاده شود؟ باید منتظر ماند و پایان این ماجرا را دید.

بیرون کشیدن تیم بعد از خوردن گل هفتم!

سرپرست صبای قم پس از گل هفتم تیم مس رفسنجان بازیکنان تیمش را از میدان بیرون کشید.

به گزارش تابناک ورزشی، صبای قم را می توان عجیب ترین تیم هفته های اخیر فوتبال کشور دانست؛ تیمی که در سه بازی اخیر ۲۱ گل دریافت کرده و اگر بازیکنان این تیم از زمین مسابقه بیرون کشیده نمی شدند، شاید تعداد این گل ها افزایش نیز پیدا می کرد. 

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در خصوص اینکه چرا بازیکنان صبای قم به بازی برابر مس رفسنجان ادامه نداده اند، گفت: سرپرست تیم فوتبال صبا بعد از گل هفتم در اعتراض به داور و بهانه کردن اینکه گل خطا بوده است، تیم را بیرون کشید و به رختکن هدایت کرد.محمودزاده در خصوص اینکه با این وصف تکلیف بازی چه خواهد شد، افزود: بازی با همین نتیجه ای (۷-۰) که به سود تیم مس رفسنجان در جریان بود، ثبت خواهد شد.

قمی ها که در دیدار امروز خود و پس از دریافت ۷ گل، میدان را ترک کردند در ۷ بازی اخیر ۳۰ بار دروازه خود را باز شده دیدند تا به طور میانگین در هر دیدار بیشتر از ۴ بار اسیر مهاجمان حریف شوند. آنها که به غیر از بازی امروز که ۷ گل دریافت کردند در بازی های اخیر خود ۶ گل، ۸ گل، ۲ گل، ۳ گل، ۱ گل و ۳ گل برابر تیم های نساجی، اکسین، مس کرمان، شهرداری تبریز، راه آهن و شهرداری ماهشهر دریافت کردند تا نام خود را به عنوان عجیب ترین تیم در خط دفاعی در تاریخ لیگ دسته اول تثبیت کنند. آنها با احتساب ۷ گل بازی امروز، در ۳۱ دیدار خود ۶۶ بار دروازه خود را باز شده دیدند.

افشاگری آصفی علیه کی روش:بازی با مکزیک و کرواسی را رد کرد!

-
افشاگری آصفی علیه کی روش:بازی با مکزیک و کرواسی را رد کرد!

مشاور امور بین الملل فدراسیون فوتبال درخصوص بازی تیم‌های ملی ایران و سیرالئون و اینکه آیا این بازی برای تیم ملی ما مفید بود یا خیر؟ گفت: در برگزاری این بازی من دخیل نبودم و به چیزی که در آن صلاحیت ندارم ورود نمی‌کنم. این مثل آن می‌ماند که از کادر فنی درباره سیاست سؤال کنید. حتما کادر فتی ترجیح داده که با این تیم بازی شود. درباره این موضوع باید از کادر فنی و مربیان فوتبال سؤال شود.

به گزارش تابناک ورزشی، آصفی درباره ارتباط فدراسیون فوتبال با بامداد میرزایی و آیا اینکه شما در جریان این ارتباط و هماهنگی این شخص در بازی‌های تیم ملی بوده‌اید, تصریح کرد: خیر, ایشان را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که در فدراسیون بوده یا خیر. تاج انصافاً می‌خواهد که در فدراسیون تلاش کند و فدراسیون بدون حاشیه اداره شود. تاج واقعا به اصول و معیار پایبند است و من این را شهادت می‌دهم اما به هر حال بعضی اوقات, کارهایی انجام می‌شود که باعث می‌شود برخی از افراد وارد شوند اما من اصلا در جریان نیستم.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه راجع به اینکه آیا صحیح است در این دوران در فدراسیون غفلت صورت بگیرد خاطرنشان کرد: نه اینکه در فدراسیون غفلت صورت می‌گیرد. قبل از اینکه با فدراسیون همکاری داشته باشم در زمان آقای کفاشیان و به کمک آقای روانچی، برخی تیم‌ها را برای برگزاری بازی دوستانه قطعی کردم. تیم‌های مکزیک و کرواسی قطعی شد اما فدراسیون به ما گفت که کادرفنی این تیم ها را نپسندیده است. ما به عنوان آدم‌های سیاسی نمی‌توانیم بگویم که با چه تیم‌هایی بازی شود و ما فقط می‌توانیم با تدبیر بازی‌ها را برای تیم ملی هماهنگ کنیم و بازی کردن یا بازی نکردن با تیم‌ها به تصمیمات فنی بر می‌گردد.

وی درباره عملکرد تصمیم‌گیران فنی تیم ملی و اینکه آنها به چه دلیل با برگزاری دیدار دوستانه با مکزیک و کرواسی مخالفت کرده‌اند, یادآور شد: با آنها صحبت نکرده‌ام و فقط زمانی که این تیم‌ها قطعی شد به روانچی گفتم که این موضوع را به آنها منتقل کند که این بازی‌ها انجام شود. برای همین با کفاشیان صحبت شد که او هم گفت کادر فنی برای این بازی‌ها جواب مثبت نداده‌ است. بحث برگزاری این بازی‌ها برای ۲سال پیش بود. قبل از حضورم در فدراسیون برای تنظیم‌ بازی‌ها کار کردم اما وقتی که بازی‌ها انجام نشد, سعی کردم دیگر این کار را نکنم.

واکنش کی‌روش به دعوت دنیل ارزانی از استرالیا

-
واکنش کی‌روش به دعوت دنیل ارزانی از استرالیا

دنیل ارزانی، جدیدترین گزینه‌ دورگه‌ فوتبال ایران محسوب می‌شود که در لیگ استرالیا شاهد اخبار خوبی از درخشش او هستیم. به همین منظور فاکس اسپورت در گفتگو با کارلوس کی‌روش در خصوص وضعیت ستاره ایرانی به صحبت پرداخته است.

به گزارش تابناک ورزشی، سرمربی تیم ملی در مصاحبه‌ای که با فاکس اسپورت داشت در این باره گفت: ما پیگیر تمام جزئیات بازیکنان تیم ملی هستیم. بازیکنی که مد نظر شماست (ارزانی)، ما او را با جزئیات کامل در هر بازی دنبال می‌کنیم. ما آنالیز و مشاهده مستقیم داریم. ویدئو‌ها و همین طور همه بازی‌های بازیکنان ملی را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. ارزانی هم بخشی از سیستم ماست.

وی با اشاره به بررسی دقیق عملکرد این بازیکن گفت: ما همه چیز را از نزدیک مشاهده کرده، همه بازی‌هایی را که ارزانی دارد آنالیز می‌کنیم. در خصوص این بازیکن و همه بازیکنان دیگر جستجوی عمقی داریم. تصمیم‌گیری نهایی با در نظر گرفتن صلاحیت‌ها، مهارت‌ها و کاراکتر هر بازیکن به عنوان بخشی از تیم گرفته خواهد شد.

این مربی پرتغالی تاکید کرد که به هیچ عنوان ارزانی را برای انتخاب تیم ملی ایران تحت فشار قرار نمی‌دهد. سرمربی تیم ملی ایران در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: تجربه زیاد من با بازیکنان بین‌المللی به ویژه بازیکنانی که ظرفیت انتخاب شدن در تیم ملی را دارند و می‌توانند در تیم ملی بازی کنند این است که هیچ وقت یک بازیکن را اگر مطمئن باشم موفقیتی برای تیم ندارد، برای حضور در تیم ملی به چالش نمی‌کشم.

کی‌روش با اشاره به وضعیت مشابه در فوتبال پرتغال در این خصوص اینطور توضیح داد: این موضوع در خصوص بازیکنان پرتغال نیز رخ داد. بازیکنانی که از سوی تیم‌های دیگر ملی دعوت شدند تا در پرتغال بازی نکنند. من همیشه فکر می‌کردم این حرکت اصلا خوب و درست نیست. به همین دلیل من هیچ وقت با بازیکنان دیگر چنین کاری نخواهم کرد چرا که احساس خوبی ندارم اگر بازیکنی را مجبور به بازی برای تیم ملی ایران کنم و بعد این بازیکن توسط من یا هر مربی دیگری نتواند بازی کند.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: این تصمیم خیلی پیچیده و بزرگ است. ما تنها زمانی که مطمئن باشیم این بازیکن تاثیر بسزایی در تیم ملی ایران دارد، می‌توانیم تصمیم بگیریم. نمی‌خواهم خیلی وارد جزئیات شوم و این کار را برای هیچ بازیکنی انجام نمی‌دهم. البته کاملا مشخص است که ما ارزانی را بازی به بازی دنبال می‌کنیم؛ چرا که تشخیص دادیم این بازیکن پتانسیل خوبی دارد.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن