_  

گروه خبری سیاسی

دیدار‌سفیر‌ترکیه‌با‌هاشمی‌درباره‌سقوط‌هواپیمای‌رک

سفیر ترکیه در خصوص تشریفات قانونی تحویل اجساد جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای با وزیر بهداشت کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

سفیر ترکیه در خصوص تشریفات قانونی تحویل اجساد جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای با وزیر بهداشت کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از وبدا، در این دیدار، دکتر هاشمی در تماس تلفنی با رییس سازمان پزشکی قانونی کشور، در جریان فعالیت های انجام شده قرار گرفت

گفتنی است در این جلسه مقرر شد با همکاری سازمان پزشکی قانونی، کار شناسایی و تشریفات حقوقی تا فردا چهارشنبه انجام و اجساد جان باختگان تحویل مقامات ترکیه شود.

دیدار ظریف با وزرای امور خارجه 7 کشور در باکو

محمد جواد ظریف در حاشیه اجلاس میان دوره‌ای وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد با تعدادی از مقامات شرکت کننده در این اجلاس دیدار و رایزنی کرد .
دیدار ظریف با وزرای امور خارجه 7 کشور در باکو

محمد جواد ظریف در حاشیه اجلاس میان دوره‌ای وزیران امور خارجه جنبش عدم تعهد با تعدادی از مقامات شرکت کننده در این اجلاس دیدار و رایزنی کرد .

به گزارش ایسنا ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در باکو با وزیران امور خارجه کره شمالی، لیبی، افغانستان، فلسطین، هند، صربستان، ونزوئلا و روسای هیات‌های سوریه و کوبا و نیز رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفتگو و تبادل نظر کرد.

ظریف به آفریقا و آمریکای جنوبی سفر می‌کند

وزیر امور خارجه از فردا به آفریقا و آمریکای جنوبی سفر می‌کند.
ظریف به آفریقا و آمریکای جنوبی سفر می‌کند

وزیر امور خارجه از فردا به آفریقا و آمریکای جنوبی سفر می‌کند.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر گفت: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از عصر فردا در صدر هیاتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی به‌ چند کشور آفریقایی و آمریکای جنوبی سفر می‌کند. در این سفر، وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه به کشورهای سنگال، برزیل، اروگوئه و نامیبیا سفر و با مقامات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی، این کشورها دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی افزود: دکتر ظریف همچنین در این سفر، علاوه بر شرکت و سخنرانی در نشست‌های اقتصادی و تجاری دوجانبه با هر یک از این کشورها، در برخی از موسسات مطالعاتی کشورهای مورد اشاره نیز برای ایراد سخنرانی، حضور خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه را در این سفر ده‌ها شرکت و کارآفرینان حوزه‌های تجاری اقتصادی، مالی، دانش بنیان ...‌ از بخش های خصوصی و دولتی همراهی می‌کنند.

ظریف وارد برزیل شد

ظریف وارد برزیل شد

وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه بامداد امروز به وقت تهران وارد برزیل شدند.

به گزارش مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و هیات همراه بامداد امروز به وقت تهران وارد برزیل شدند.

ظریف به منظور انجام سفر به چند کشور آفریقایی و آمریکای جنوبی و در اولین مقصد این سفر بامداد دوشنبه وارد داکار شد. وی قرار است در ادامه سفرش بعد از برزیل به اروگوئه و نامیبا برود.

پیگیری مبارزه با موادمخدر وزارت کشور ایران و روسیه

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پتانسیل های قوی و زیادی برای همکاری ایران و روسیه وجود دارد و در دو سال گذشته سطح همکاری به سرعت افزایش پیدا کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پتانسیل های قوی و زیادی برای همکاری ایران و روسیه وجود دارد و در دو سال گذشته سطح همکاری به سرعت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش حوزه مجلس خبرگزاری فارس، علی لاریجانی امروز(دوشنبه، ۲۰ فروردین) در دیدار با "ویاچسلاو ولودین" رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه و هیات همراه، اظهار داشت: ما هم در سطح استان ها و هم در سطح منطقه روابط خوب و گسترده ای با یکدیگر داریم. در سطح منطقه ای درخصوص مبارزه بامواد مخدر همکاری های لازم را آغاز کرده ایم و در مورد مبارزه با تروریسم هم تدابیر لازم را اتخاذ نموده ایم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت کشور ایران و روسیه مسئله مبارزه با قاچاق موادمخدر را پیگیری نمایند و باید به این مسئله توجه داشته باشیم که در بحث موادمخدر هم قاچاق محصولات سنتی و هم محصولات صنعتی راکه بسیار زیانبارتر است در دستور کار قرار داده و در اجلاسی که در تهران برگزار خواهد شد با همکاری سایر کشورها، تمهیدات لازم را مبنی بر جلوگیری از کشت خشخاش و تولید مواد مخدر اتخاذ نماییم.

رئیس قوه مقننه گفت: میان ایران و روسیه پروژه های مشترک زیادی تعریف شده که ما از طرف خودمان بطور جدی به دنبال نهایی شدن آن هستیم و بسیاری از آنها به نتیجه رسیده است.

وی افزود: ۱۰ استان کشور ایران بالاخص استان های مازندران و گلستان مراودات خوبی با روسیه دارند و از این طریق می توان محصولات مورد نیاز دو کشور را با یکدیگر مبادله کرد.

لاریجانی در ادامه تاکید کرد: یکی از مشکلات منطقه آشفتگی‌هایی است که به خاطر حضور تروریست ها در اینجا بوجود آمده و ضرورت دارد تا دراین زمینه هم همکاری میان دو کشورو سایرکشورهای همسایه افزایش یابد.

ویاچسلاو ولودین: روسیه بر گسترش روابط با ایران تاکید دارد

همچنین در این دیدار"ویاچسلاو ولودین" گفت: ما در یکسال و نیم اخیر چندین بار با یکدیگر دیدار داشتیم که این نشان دهنده سطح گسترده ارتباطات میان دو کشور است و ما به دنبال ساختارهای جدید همکاری های دو جانبه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و امنیتی هستیم.

وی افزود: روسای جمهور ایران و روسیه دیدارها و گفتگوهای اثربخشی با یکدیگر داشتند که نتایج آن برای هر دو کشور می تواند مفید واقع شود و پارلمان ها هم در چارچوب تمهیدات قانونگذاری می توانند در تصمیم گیری در سطح بالا نقش موثری داشته باشند و ما ضروری است تا تصمیمانی که در دیدارهای پارلمانی گذشته گرفته شده، تا حصول نتیجه دنبال نماییم.

رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه درخصوص لزوم افزایش سطح مراودات تجاری، اظهار داشت: ما از طریق همکاری های استانی و منطقه ای می توانیم سطح روابط را گسترش دهیم و از طریق سازماندهی تازه می توانیم ریتم جدیدی به روابط میان خود بدهیم و تشکیل کمیته مشترک میان دو کشور یکی از این راه ها خواهد بود.

وی گفت: دستور کار این کمیته می تواند پیگیری پروژهای میان دو کشور و رفع موانع موجود باشد و اتاق های بازرگانی دو کشور نیز باید مسایل اقتصادی ای که مطرح شده به دقت دنبال کرده و در صورت وجود مانع، آنها را برطرف نمایند.

رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه گفت: ما تاکید زیادی بر لزوم ارتقاء سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران داریم و با توجه به پتانسیل های موجود در دو کشور، این امر علاوه بر روابط دولتی، از طریق کمپانی های خصوصی و همکاری های استانی می تواند به نتایج مثبتی برسد.

وی افزود: ما در زمینه های نفت، گاز، راه آهن و واگن سازی، انرژی اتمی و ... می توانیم همکاری های گسترده ای داشته باشیم و دولت روسیه تلاش دارد تا از طریق پول‌های رایج در کشور خودمان تسویه حسابها انجام شده و روابط بانکی بیشتر از گذشته افزایش یابد.

"ویاچسلاو ولودین" با اشاره به اجلاس آینده که در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ما در اجلاس مبارزه با مواد مخدر اسلام آباد پاکستان دستور کار مشخصی را تعیین نمودیم که باید در اجلاس آینده که در تهران و با حضور روسای مجالس کشورهای چین، ترکیه، ایران، روسیه، پاکستان، هند وافغانستان تشکیل خواهد شد، شرکت کرده و در مورد روش های مبارزه با قاچاق مواد مخدر تصمیمات جدیدی را با توجه به فعالیت های جدید گروهک داعش به تصویب برسانیم.

ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا سخنرانی می‌کند

وزیر امور خارجه کشورمان روز 23 آوریل(3 اردیبهشت) برای سخنرانی در مورد خاورمیانه و برنامه هسته‌ای ایران در شورای روابط خارجی آمریکا در نیویورک حضور خواهد یافت.

وزیر امور خارجه کشورمان روز ۲۳ آوریل(۳ اردیبهشت) برای سخنرانی در مورد خاورمیانه و برنامه هسته‌ای ایران در شورای روابط خارجی آمریکا در نیویورک حضور خواهد یافت.

به گزارش ایسنا وبسایت شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرد که محمد جواد ظریف،روز دوشنبه ۲۳ آوریل با حضور در این شورا در مورد سیاست های منطقه ای در خاورمیانه و آینده ی توافق هسته ای ایران سخنرانی خواهد کرد.

این در حالی است که قرار است دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در روز ۱۲ ماه مه (۲۲ اردیبهشت)تصمیم خود در مورد تعلیق تحریم های ایران یا بازگرداندن آن‌ها را اعلام کند.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن