_  

گروه خبری حوادث

74 چشم سیبل چهارشنبه آخرسال

براساس مشاهدات از بیمارستان فارابی به عنوان بزرگترین و مهمترین بیمارستانهای چشمی ایران، گزارش می‌شود که تعداد آسیب‌های چشمی ارجاع داده شده بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال قابل توجه است.
74 چشم سیبل چهارشنبه آخرسال

براساس مشاهدات از بیمارستان فارابی به عنوان بزرگترین و مهمترین بیمارستانهای چشمی ایران، گزارش می‌شود که تعداد آسیب‌های چشمی ارجاع داده شده بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال قابل توجه است.

به گزارش تسنیم، گزارشات از بیمارستان فارابی حکایت از آسیب چشمی ۷۴ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال است، این امار تا ساعت ۲۱:۰۰ ثبت شده است.

همچنین دکتر معتمدی - معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور نیز با اشاره به اینکه میانگین سنی آسیب دیدگان چهارشنبه آخرسال ۱۰ تا ۲۵ سال هستند، درخواست کرد تا فرزندان در کنار خانواده شب را بگذارنند تا چند ساعت پایانی چهارشنبه آخر سال سپری شود.

گرفتن فیلم سیاه از زنان آبادانی ازسوی دو عراقی

-

۲ مرد عراقی با گرفتن از زنان و دختران آبادانی به صورت مخفیانه قصد بد نام کردن آنها را داشتند.

ساعت ۱۰ شامگاه ۱۷ فروردین ماه امسال تیمی از نیروهای عملیات تاکتیکی گردان امنیت آبادان در حال گشت زنی در پارک شهید منتظری بودند که با صحنه بحث و جدل چند دختر جوان با دو مرد عراقی شدند.

به گزارش رکنا، ماموران برای بررسی موضوع به سراغ دو مرد عراقی و دختران آبادانی رفتند و مشخص شد که مردان عراقی به صورت پنهانی اقدام به فیلمبرداری از دختران و زنان آبادانی کرده اند.

ماموران در این مرحله به بررسی گوشی ۲ مرد عراقی پرداختند و چند فیلم از دختر ایرانی در وضعیت نامناسب که از زوایای مختلف گرفته شده بود به دست آمد که در آن مردان عراقی حرفهای کثیفی نسبت به دختران و زنان ایرانی می دادند.

بنا به این گزارش، فیلم های ضبط شده از گوشی ۲ مرد عراقی پاک شد و آنها نیز به کشورشان بازگردانده شدند.

واژگونی مرگبار مینی‌بوس پس از برخورد با پژو

رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری گفت: واژگونی مینی بوس 1 کشته و 5 مجروح برجای گذاشت.
واژگونی مرگبار مینی‌بوس پس از برخورد با پژو

میزان نوشت: رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری گفت: واژگونی مینی بوس ۱ کشته و ۵ مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ نجفی اظهار کرد: ساعت ۶:۴۵ صبح امروز وقوع تصادف در جاده شهرکرد به شلمزار به پلیس راه اعلام شد. بلافاصله تیم گشتی پلیس راه در محل حادثه حاضر شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه یک دستگاه خودرو پژو با وانت نیسان برخورد کرده و پس از چرخش با جلوی یک مینی بوس برخورد می‌کند. بر اثر این حادثه مینی بوس واژگون شد..

به گفته رئیس پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری، در این حادثه از ۱۴ سرنشین مینی بوس ۵ نفر مجروح شده و یک نفر جانش را از دست داد.

رسیدگی ویژه به پرونده «زالوی‌کثیف»

پرونده متهم معروف به «زالوی کثیف» به طور ویژه و خارج از نوبت در دادسرای مشهد رسیدگی می‌شود.

به گزارش روزنامه خراسان، بازپرس ویژه قتل عمد افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، پرونده قتل دختر شش ساله افغانی به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است و مراحل قانونی خود را طی می‌کند.
قاضی علی اکبر احمدی نژاد اضافه کرد: اگرچه متهم این پرونده در اعترافات خود اظهار کرد که هنگام ارتکاب جرم حالت طبیعی داشته است اما باز هم مانند دیگر پرونده‌های جنایی، وی برای انجام معاینات و آزمایش‌های روان پزشکی به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شد تا اعضای این کمیسیون نظر کارشناسی و تخصصی خود را درباره برخی ادعاهای متناقض متهم مبنی بر مصرف مواد مخدر به دادسرا اعلام کنند. بازپرس شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی وانقلاب مشهد افزود: دستوراتی برای بررسی سوابق کیفری متهم نیز صادر شده است تا سوابق کیفری و حتی اجتماعی این فرد مورد بررسی‌های دقیق قرار گیرد.

وی با اشاره به این که کنسولگری افغانستان در مشهد نیز وکیلی را برای دفاع از اولیای دم معرفی کرده است، گفت: دستگاه قضایی علاوه بر سرعت در رسیدگی به پرونده تلاش می‌کند موضوع با دقت بررسی شود و جنجال‌های حاشیه‌ای تاثیری در روند رسیدگی نگذارد.

نزاع دسته جمعی در دربند

رییس کلانتری 122 دربند از نزاع دسته جمعی در گلابدره خبر داد و گفت: مصدومان به بیمارستان منتقل شدند.

رییس کلانتری ۱۲۲ دربند از نزاع دسته جمعی در گلابدره خبر داد و گفت: مصدومان به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش مهر، سرهنگ محمد باقر قدم زاده شامگاه دوشنبه از درگیری دسته جمعی بین ۸ نفر در دربند خبر داد و افزود: این درگیری ساعتی قبل بین دو دستگاه خودرو رخ داد.

وی افزود: این درگیری در گلابدره دربند رخ داد.

رییس کلانتری ۱۲۲ دربند اضافه کرد: طرفین در این درگیری یکدیگر را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

قدم زاده اضافه کرد: مصدومان به بیمارستان منتقل و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد که نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

سرقت مسلحانه با تهدید دختربچه

-
سرقت مسلحانه با تهدید دختربچه

پلیس از مردم خواست تا دو سارق مسلح که از یک خانه سرقت کرده بودند را شناسایی کنند.

به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۱۱:۴۵روز ۲۰ شهریور گذشته و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در یک مجتمع مسکونی در خیابان محمدعلی جناح، به کلانتری ۱۱۸ ستارخان اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد دو جوان حدودا ۳۰ ساله که یکی از آن‌ها کت و شلوار و دیگری شلوار و پیراهن جین آبی رنگ به تن داشتند، با تهدید اسلحه اقدام به سرقت بیش از ۷۰ میلیون تومان پول و طلاجات ساکنان مجتمع کرده و پس از محبوس کردن افراد مجتمع از محل متواری شدند.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت به تحقیق از اهالی مجتمع مسکونی پرداختند که در همان تحقیقات اولیه مشخص شد تمامی اهالی این مجتمع از بستگان نزدیک یکدیگر هستند.

یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۰:۵۵ صدای جیغ کشیدن خواهرم که دیوار به دیوار و در یک طبقه زندگی می‌کنیم، شنیدم؛ اول اعتنا نکردم، اما پس از دقایقی برای پیگیری موضوع به در خانه خواهرم رفتم. زنگ زدم، اما خواهرم در را باز نکرد با کلید یدک، به همراه پدرو مادرم و پسرم وارد خانه‌ی خواهرم شدیم که دیدیم دو جوان غریبه‌ حدودا ۳۰ ساله داخل خانه‌ خواهرم هستند؛ آن‌ها خواهرم را در یکی از اتاق‌ها و دختر ۶ ساله اش را نیز در اتاقی دیگر حبس کرده بودند. یکی از این افراد به سمت ما آمد؛ اسلحه اش را به سمت من گرفت؛ دست و پای پسرم را بست و اسلحه را روی سر پسرم گذاشت؛ تهدید کرد که اگر طلا و پول ندهیم، پسرم را خواهد کشت و مرا به زور به طرف اتاق خواب برد و اسلحه را به سمت من گرفت؛ من تمام طلا‌های خودم را به او دادم، اما او دست بردار نبود و دائما محل گاوصندوق را از من می‌پرسید، اما ما در خانه گاوصندوق نداریم؛ نهایتا آن‌ها همگی ما را در یکی از اتاق حبس کرده و پس از زدن اسپری فلفل، در اتاق را بسته و از خانه خارج شدند.

شاکی که سارقان با ورود به خانه اش اقدام به حبس کردن او و دختر شش ساله اش کرده بودند نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با دختر ۶ ساله ام داخل خانه بودیم که زنگ در واحد ما را زدند؛ دختر ۶ ساله ام در را باز کرد که ناگهان دو نفر با اسلحه وارد منزل شدند. من جیغ کشیدم؛ آن‌ها با مشت و لگد به جانم افتادند و مرا به داخل یکی از اتاق‌ها انداختند و دختر شش ساله ام را نیز گروگان گرفتند. گفتند: طلا و پول داری بگو کجاست. تمام صورت و دهان و گردنم خونی شده بود؛ جلوی دهان دخترم را گرفته بودند و دائما تهدید می‌کردند که بچه ات را می‌بریم، در همین زمان خواهرم به همراه پدر و مادرم و پسرش وارد خانه شدند.

کارآگاهان با بررسی مجتمع مسکونی محل سرقت اطلاع پیدا کردند که پارکینگ و در ورودی مجتمع دارای دوربین‌های مداربسته است؛ بلافاصله تصاویر دوربین‌ها مورد بررسی قرار گفت و با راهنمایی شکات پرونده، تصاویر دو سارق مسلح مورد شناسایی قرار گرفت.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری این دو سارق مسلح، هماهنگی با بازپرس محترم شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انتشار مجدد تصاویر بدون پوشش متهمان انجام شده است لذا از شهروندانی که موفق به شناسایی تصاویر این دو نفر شدند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، محل سکونت و تردد این افراد را از طریق شماره تماس‌های ۵۱۰۵۵۵۰۱ و ۵۵۳۸۱۰۳۶ در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن