تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری حوادث

160 حریق و یک انفجار در آخرین چهارشنبه سال


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از 160 انواع حریق در تهران خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از 160 انواع حریق در تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در جمع خبرنگاران درباره آخرین آمار حوادث شب چهارشنبه آخر سال گفت: شب خوب و تقریبا آرامی داشتیم و این موضوع را سازمان‌های دیگر نیز تایید می‌کنند.

او با اشاره به اینکه این آمار از ساعت 16:30 تا 22:30 است، گفت: این مدت 160 مورد حریق از انواع مختلف مسکونی، تجاری، فضای سبز، سطل آشغال و ... گزارش شده است. این 160 مورد شامل تمامی اعزام‌های نیرو بوده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به انفجارهای مواد محترقه خاطرنشان کرد: انفجار مواد محترقه در سال 94 سه مورد، سال 95 دو مورد و سال 96 یک مورد بوده است. همچنین از بامداد امروز تنها سه مورد انفجار گزارش شده است.

ملکی با بیان اینکه همه مردم این شب بیرون از منزل بودند ولی حادثه خاصی نداشتیم، گفت: خوشبختانه قبل از شروع مراسم چهارشنبه سوری از طریق اطلاع‌رسانی به موقع مردم چندین مورد مواد محترقه کشف و ضبط شده است.

ملکی تصریح کرد: از رفتار خوب مردم که باعث کاهش تلفات و صدمات جانی و مالی در این شب شده کمال تشکر را داریم.

منبع: تابناک

راننده لندکروز جنجالی دستگیر شد

راننده لندکروز جنجالی دستگیر شد

راننده و سرنشین خودرو لندکروزی که در جاده «دشت ارژن» شیراز اقدام به ضرب و شتم مأمور پلیس کرده بودند، شناسایی شده‌اند.

به گزارش فارس، از روز گذشته ویدئوی تلخی در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن یک دستگاه لندکروز واژگون و یک فرد خشمگین در حال حمله فیزیکی به مأمور پلیس راه و ضرب و شتم او است.

به روایت کاربران فضای مجازی، فرد مهاجم، راننده خودرویی بوده که پس از تعقیب و گریز پلیس، در نزدیکی شهر دشت ارژن واژگون و دچار خسارت جدی شد. صدای این ویدئو که در کانال ریواس جنوب منتشر شده، به دلیل فحاشی‌ها و استفاده از الفاظ رکیک توسط فرد مهاجم قطع شده است.

در همین حال ساعاتی پس از انتشار این ویدئو، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با اعلام خبر شناسایی راننده و سرنشین متخلف، گفته که مأمور پلیس در حین انجام وظیفه قانونی خود بوده و خودروی لندکروز نیز به علت بی‌احتیاطی در جاده دشت ارژن واژگون شده است. به گفته‌ی سرهنگ محمدی، این دو فرد نسبت به مأمور پلیس راه حین انجام وظیفه، اهانت و تمرد کرده و با او درگیر شده‌اند. بنا بر اعلام این مقام انتظامی این افراد در حال حاضر تحت تعقیب پلیس قرار گرفته‌اند و با متمردان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

منبع: تابناک

13 مصدوم بر اثر واژگونی نیسان

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از واژگونی یک دستگاه نیسان حامل اتباع افغان خبر داد.

به گزارش فارس، در ارتباط با جزئیات واژگونی یک دستگاه نیسان حامل اتباع افغان گفت: این حادثه حوالی ساعت 8:30 صبح روز چهارشنبه در محور قیر - جهرم رخ داده است.

وی افزود: پس از تماس با سامانه 115 اورژانس بلافاصله 4 دستگاه آمبولانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور : متاسفانه در این حادثه 13 نفر مجروح شدند که توسط تکنسین های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند.

منبع: تابناک

حریق گسترده در شهر صنعتی نزدیک قزوین


شدت آتش سوزی به حدی است که مسؤولان محلی برای کنترل حریق از سپاه پاسداران درخواست کمک کرده اند.

شدت آتش سوزی به حدی است که مسؤولان محلی برای کنترل حریق از سپاه پاسداران درخواست کمک کرده اند.

به گزارش مشرق، شهر صنعتی لیا در استان قزوین دچار حریق گسترده شده است . شهر صنعتی لیا که در 14کیلومتری جاده قزوین ـ بویین زهرا واقع شده است.

هم‌اکنون وسعت آتش‌سوزی به حدی است که در نقاط مختلف قزوین قابل مشاهده است.

این حریق گسترده در مجموعه گروه صنعتی«مکرر» تولیدکننده محصولات شیمیایی انواع رنگ و عایق در لیا رخ داده و آتش‌نشانان در محل حضور دارند.

همچنین مسؤولان محلی از سپاه نیز درخواست کمک داشته‌اند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین که اکنون در محل وقوع آتش‌سوزی شهر صنعتی لیا حضور دارد درخصوص این حریق اظهار داشت: یکی از واحدهای صنعتی بسیار خوب به نام شرکت مواد مهندسی مکرر که تولیدکننده مواد اولیه شوینده، فوم و مواد شیمیایی است نزدیک ساعت 16:30 امروز دچار حریق شد.

حمیدرضا خانپور گفت: دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی داخل شهر صنعتی، یک دستگاه ماشین آتش‌نشانی داخل پارک لیا و سه دستگاه ماشین آتش‌نشانی از قزوین وارد منطقه شده و در حال اطفا حریق گسترده هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اضافه کرد: مسؤولان مدیریت بحران استان، آتش‌نشانی و دیگر دستگاه‌های مرتبط در محل حادثه حضور داشته و مشغول اطفا حریق هستند ولی باتجه به اینکه مواد شیمیایی آتش‌زاست کار سنگین است.

خانپور تصریح کرد: در اولین اقدام همه واحدهای اطراف تخلیه شده و تدابیر امنیتی در حال انجام است اما مشکل حضور مردم را داریم که با توجه به احتمال ترکیدگی کپسول‌های صنعتی احتمال وقوع فاجعه انسانی وجود دارد و مردم باید منطقه را ترک کنند.

وی یادآور شد: 200 نفر در این واحد صنعتی مشغول کار هستند که امروز خالی از نیروی کار بوده و تلفات انسانی گزارش نشده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برآورد خسارت را موکول به بعد کرد و افزود: امیدواریم کار اطفای حریق امروز پایان یابد.

منبع: تابناک

حمله یک پیرمرد با گالن اسید به یک خانواده در آمل

خبرآنلاین نوشت: پیرمرد همسایه در آمل با یک گالن چهار لیتری پر از اسید به جان یک خانواده چهار نفره افتاده و حادثه وحشتناکی را رقم زد.

عقربه ها ساعت 24 روز 25 مرداد را نشان می داد که صدای فریادهای یک خانواده سکوت کوچه رحیمی آمل را شکست.

حمیدرضا همراه همسر و دو پسرش قربانی جنایت اسیدی پیرمرد همسایه شده بودند. ماموران پلیس پس از این حادثه در محل حاضر شدند اما عامل اسیدپاشی از محل گریخته بود.
باجناق حمیدرضا در گفتگو با رکنا در خصوص جزئیات این حادثه بیان کرد: حمید رضا و خانواده اش قصد سفر داشتند و آن شب حمیدرضا همراه خانواده اش برای خداحافظی به خانه پدرزنم آمده بودند، ما نیز در آنجا بودیم، پس از مهمانی حمیدرضا همراه خانواده اش راهی خانه خودشان شد، اما آن ها نمی دانستند که پیرمرد همسایه با یک گالن 4 لیتری پر از اسید در پارکینگ منتظر آن ها بود.

وی ادامه داد: پیرمرد پس از آنکه با حمیدرضا روبه رو شد یک پارچ پر از اسید بر سر او خالی کرد، در ابتدا سایر اعضای خانواده متوجه اتفاقی که رخ داد نشدند اما زمانی که فریادهای سوختم، سوختم پدر خانواده را شنیدند متوجه شدند که چه اتفاقی افتاده است، این در حالی بود که پیرمرد همسایه پارچ دوم را با استفاده از گالن 4 لیتری پر کرده بود و آن را به سمت همسر حمیدرضا پاشید.
باجناق قربانی اسیدپاشی در ادامه گفت: پیرمرد اسیدپاش قصد داشت که پارچ سوم را نیز پر کند که دراین هنگام پسر حمیدرضا که پشت کنکوری است مانع او شد و پیرمرد با استفاده از میله آهنی به جان او افتاد، این در حالی بود که قطرات اسید روی پسر کوچکتر حمیدرضا نیز پاشیده شده بود.

وی بیان کرد: در همین هنگام بود که همسایه ها متوجه موضوع شدند و مانع پیرمرد شدند. دراین حادثه سر پسر بزرگتر خانواده شکسته شد، خواهرزنم از ناحیه گردن در پی اسیدپاشی مصدوم شد، پسر کوچکتر خانواده از ناحیه پا با اسید آسیب دید و حمیدرضا نیز از ناحیه سر و صورت و چشمانش آسیب جدی دید.

باجناق حمیدرضا در ادامه اظهار کرد: پیرمرد همسایه پس از این جنایت از محل حادثه فرار کرد و اکنون تحت تعقیب قرار دارد.
وی در خصوص انگیزه عامل اسیدپاشی از این اقدام گفت: 10 سال پیش پیرمرد همسایه، خانه ای که در آن ساکن بود را از حمیدرضا خریده بود اما 23 میلیون تومان از مابقی پول خانه مانده بود که عامل اسیدپاشی آن را پرداخت نکرده بود تا اینکه دو سال پیش حمیدرضا از او شکایت کرد و دادگاه پیرمرد اسیدپاش را به پرداخت 70 میلیون تومان پرداخت کرد و او نیز پس از اینکه چند روز در زندان بود مجبور شد تا بدهی خود را پرداخت کند. از همان دوران پیرمرد همسایه از حمیدرضا عقده و گرفت و چند باز نیز خودش را جلوی ماشین او انداخت تا با صحنه سازی بتواند از حمیدرضا انتقام بگیرد، به همین دلیل احتمال می رود که پیرمرد برای انتقام گرفتن دست به چنین کاری زده باشد.

بنابراین گزارش، حمیدرضا، قربانی اسیدپاشی هم اکنون در بیمارستان سوانح سوختگی ساری بستری است و تحت مراقبت قرار دارد. هنوز مشخص نیست که در پی این حادثه حمیدرضا چه میزان دچار آسیب شده است.

منبع: تابناک

بلای وحشتناک بیماری گوشتخوار سر مرد میانسال

بلای وحشتناک بیماری گوشتخوار سر مرد میانسال

ابتلای یک مرد میانسال اهل نیوجرسی آمریکا به بیماری گوشتخوار (نکروزان غلاف) او را در آستانه مرگ قرار داده است. "آنجل پرز" 60 ساله در حال خرچنگ گیری در یکی از رودخانه های این ایالت بود که از ناحیه قوزک پا دچار یک خراشیدگی کوچک و در ادامه بیماری گوشتخوار شد و تنها در مدت چند روز عفونتی که در بدن آنجل ایجاد شده بود او را زمین گیر کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دخترش " دیلنا پرز" در این باره گفت : " این بیماری در اثر ورود یک باکتری موجود در آب و از راه زخم در بدن پدرم ایجاد شد. بیماری بر پدرم کاملا مسلط شده مگر اینکه یک معجزه رخ دهد. در همان روز حادثه پای پدرم تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت. سپس سوراخی در پای راست و چپ و سپس دست راست و چپ ایجاد شد."
بنا به گفته پزشکان بدن آنجل توان مبارزه با این بیماری مرگبار را ندارد، چون پیشتر سیستم ایمنی بدن او در اثر ابتلا بیماری پارکینسون ضعیف شده است.

گفتنی است؛ نکروزان غلاف یک عفونت باکتریایی نادر اما بسیار جدی است که به بافت های زیر پوست حمله می کند. این بیماری اغلب با نام بیماری گوشتخوار شناخته می شود. از نشانه های این بیماری نادر مرگبار می توان به زخم یا خراشیدگی کوچک اما دردناک روی پوست و تب شدید اشاره کرد.

منبع: تابناک
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟