تبلیغات در تلکسیران

انگلیس ترور نافرجام رامی الحمدالله را محکوم کرد


معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه انگلیس عصر سه‌شنبه ترور نافرجام نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین را به‌شدت محکوم کرد.

معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه انگلیس عصر سه‌شنبه ترور نافرجام نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین را به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، الیستر برت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که از شنیدن این خبر شوکه شده و افزود که چنین اقدامی هیچ توجیهی ندارد.
وی همچنین با آن‌هایی که براثر این حادثه مجروح شدند ابراز همدردی کرد.
برت همچنین افزود:انگلیس به حمایت از بازگشت تشکیلات خودگردان فلسطین به نوار غزه ادامه می‌دهد و طرف‌های درگیر را تشویق می‌کند تا در جهت تعامل سازنده گام بردارند.
وی خواستار گفت‌وگو در فضایی غیر خشن، پیشرفت در جهت سازش پایدار و بهبود شرایط انسانی در غزه شد.
بر اساس اعلام رسانه‌های خبری، رامی الحمدالله نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین امروز از یک انفجار در غزه جان سالم به دربرد.
بمب از راه دور و در مسیر ورود نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین که «ماجد فرج« رئیس اطلاعات این تشکیلات و «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی فتح وی را همراهی می‌کردند، منفجر شد.
این انفجار به‌محض ورود خودروی الحمدالله و هیات همراه به غزه رخ داد که موجب زخمی شدن 6 محافظ نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان و یک فرد دیگر شد.

منبع: تابناک

رای دیوان لاهه ظرف یک ماه صادر می شود

 خبرگزاری رویترز امروز(دوشنبه)خبر داد که پس از چهار روز بررسی شکایت ایران در دیوان دادگستری بین المللی از آمریکا، این نهاد قضایی سازمان ملل ظرف یک ماه رای خود را صادر می کند.

به نوشته رویترز، آمریکا هنوز پاسخ علنی به شکایت ایران نداده و انتظار می رود که وکلای این کشور استدلال کنندکه دیوان دادگستری بین المللی فاقد صلاحیت در این اختلاف بوده، پیمان مودت میان تهران و واشنگتن دیگر معتبر نیست و تحریم های ضدایرانی آمریکا به هیچ وجه آن را نقض نمی کند.

جلسات استماع شفاهی چهار روز به طول خواهد کشید و رای دادگاه ظرف یک ماه صادر خواهد شد.

در ادامه خبر رویترز آمده است که دیوان دادگستری بین المللی نهاد قضایی وابسته به سازمان ملل است که برای حل و فصل اختلاف های بین المللی تشکیل شده و گرچه آراء آن الزام آور است ولی دیوان قدرت اجرای آنها را نداشته و در موارد نادری برخی کشورها از جمله آمریکا این آراء را نادیده گرفته اند.

با وجود امضای پیمان مودت دو جانبه ایران و آمریکا در سال های پیش از انقلاب، دیوان رای به اعتبار آن داده است.

به گزارش ایرنا، نخستین جلسه استماع امروز در کاخ صلح دیوان که در لاهه هلند مستقر است برگزار شده و طرف ایرانی ادله خود را در مورد شکایت مطروحه بیان می کند.

در پی خروج آمریکا از برجام، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه 25 تیر اعلام کرد که ایران از آمریکا به دلیل 'نقض عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی بین ایران و آمریکا در سال 1955' شکایت کرده است و جمهوری اسلامی ایران بر همین مبنا دادخواستی را به دبیرخانه دیوان لاهه تسلیم کرده است.

منبع: تابناک

هشدار درباره حمله شیمیایی ساختگی به سوریه

وزارت دفاع روسیه درباره احتمال صحنه‌سازی و انجام حملات شیمیایی ساختگی در سوریه هشدار داد.

به گزارش فارس، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه هشدار داد برخی از «متخصصان خارجی» به زودی ممکن است به بهانه زمینه‌سازی برای حمله به سوریه، اقدام به حمله شیمیایی ساختگی در این کشور بکنند.

به نوشته اینترفکس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد کشورهای غربی برای کمک به تروریست‌ها به دنبال انجام اقدامات تحریک‌آمیز با حملات شیمیایی و فراهم آوردن بهانه‌های لازم برای حمله به سوریه هستند.

در این بیانیه تصریح شده «متخصصان خارجی» برای انجام حملات شیمیایی ساختگی با گاز کلرین وارد سوریه شده‌اند و احتمال دارد ظرف دو روز آینده چنین حملاتیی در این کشور انجام شوند.

بیشتر بخوانید:
واکنش اسد به حمله احتمالی آمریکا به سوریه

پیش از این خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده بود عناصر موسوم به «کلاه سفید» که بارها همکاریشان با تروریست‌های حاضر در سوریه ثابت شده است، طی روزهای اخیر در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه به شدت فعالیت می‌کنند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که همزمان با فعالیت کلاه سفیدها، خبرهای دریافتی حاکی است که گروههای تروریستی برای انجام یک حمله شیمیایی جدید در مناطق ما بین «جسر الشغور» و ریف شمال شرقی لاذقیه آماده می‌شوند.

وزارت دفاع روسیه چند روز پیش هشدار داد آمریکا، انگلیس و فرانسه خود را برای انجام حملاتی جدید ضد سوریه به بهانه استفاده دولت این کشور از سلاح شیمیایی، آماده می‌کنند.

این سه کشور فرودین‌ماه سال جاری هم با متهم کردن سوریه به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غوطه شرقی بیش از 100 موشک به چند مرکز دولتی سوریه شلیک کردند.

رسانه‌های بین‌المللی بعد از این حملات، شواهدی را منتشر کردند که نشان می‌دهند حمله شیمیایی ادعایی در غوطه شرقی صحنه‌سازی‌هایی بوده که «کلاه‌سفیدها» انجام داده و از آن فیلمبرداری کرده‌اند.

ادعاها درباره حملات شیمیایی توسط دولت سوریه در حالی مطرح می‌شوند که دولت سوریه در سال 2013 با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.

منبع: تابناک

تعطیلی استخرهای الجزایر در پی شیوع وبا

تعطیلی استخرهای الجزایر در پی شیوع وبا

وزارت ورزش و جوانان الجزایر در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر شیوع وبا در چهار استان همجوار پایتخت و مبتلا شدن ده ها نفر، دستور تعطیلی و تخلیه آب استخرها در مرکز و چند استان دیگر کشور را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت ورزش و جوانان الجزایر اعلام کرده است این یک اقدام پیشگیرانه است و هنوز گزارشی در خصوص آلوده بودن آب استخرها وجود ندارد.
این روزها بازار شایعات شیوع بیماری وبا در الجزایر داغ است و به تیتر نخست روزنامه ها و رسانه های این کشور تبدیل شده است.

روز یکشنبه برخی رسانه های الجزایری نوشتند، وزارت بهداشت فرانسه از مسافرانی که از الجزایر به این کشور می روند، درخواست گواهی پزشکی عدم ابتلا به بیماری وبا می کند اما سفارت فرانسه این خبر را تکذیب کرد.

«مختار حسبلاوی » وزیر بهداشت الجزایر روز یکشنبه وعده داد طی سه روز مشکل بیماری وبا را حل می کند.
حسبلاوی در ادامه گفت،«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر هر روز پیگیر این مساله است و با او در این خصوص و اقدامات انجام شده برای کنترل آن تماس می گیرد.

وزارت بهداشت الجزایر اعلام کرده است، تاکنون 49 نفر در چهار استان نزدیک به پایتخت به وبا مبتلا شده اند و دو نفر نیز جان باخته اند.

طی چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر آلوده بودن آب لوله کشی منازل منتشر شد و مردم برای خرید آب معدنی به فروشگاه ها هجوم آوردند.

«جمال فورار» مدیر پیشگیری وزارت بهداشت الجزایر گفت که مواردی که در خصوص ابتلا به وبا در چهار استان ' البلیده'، ' تیپازه'، ' البویره' و 'الجزیره' گزارش شده، انگشت شمار بوده و اوضاع تحت کنترل است .

وزارت بهداشت الجزایر از مردم خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه در این خصوص یعنی شستن دستان با آب و صابون ، دور نگه داشتن مواد غذایی تازه از مواد غذایی پخته شده، نگهداری غذاها در دمای مناسب ، عدم استفاده از آب چاه و همچنین خوب شستن میوه و سبزیجات انجام دهند.

درمان دربیمارستان های دولتی الجزایر رایگان است و بیمارستان ها هیچگونه هزینه ای از بیمارات دریافت نمی کنند.

منبع: تابناک

واکنش مقامات مختلف آمریکا درباره تحقیقات از ترامپ

مقامات مختلف آمریکا درباره تحقیقات قانونی از دونالد ترامپ و امکان اینکه می توان او را استیضاح کرد یا نه واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شماری از مقامات مختلف آمریکا درباره تحقیقات قانونی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و امکان اینکه می توان او را استیضاح کرد یا نه واکنش نشان دادند.

مقامات آمریکایی در مورد احتمال اینکه می توان دونالد ترامپ را به خاطر شهادت مایکل کوهن وکیل پیشین وی در دادگاه ضد وی استیضاح کرد، اظهارات نظر کرده اند. کوهن در دادگاه این موضوع را تایید کرد که وی مبلغی را از طرف ترامپ به استورمی دانیلز بازیگر فیلم های غیراخلاقی پرداخت کرده است تا وی ساکت شود و از هرگونه اظهار نظر در زمان تبلیغات انتخاباتی درباره ترامپ خودداری کند.

اریک اسوالول نماینده دمکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا درباره ترامپ گفت:ترامپ بالاتر از قانون قرار ندارد. ما نباید درابطه با واقعیت ها همانند ترامپ فردی بی ملاحظه باشیم. اگر این قدرت به ما داده شود که وی را احضار کنیم. آنگاه ما می توانیم به مردم آمریکا این اطمینان را بدهیم که قصد داریم که کار خود را انجام دهیم.

آلن درشویتز استاد حقوق دانشگاه هاروارد هم در این رابطه گفت: ما باید به عمق این موضوع دست پیدا کنیم. به این موضوع توجه کنید که من به خوبی این موضوع را درک می کنم و امیدوارم که ترامپ مرتکب جرم شده باشد و قابل استیضاح باشد رئیس جمهور و یا هر نامزد انتخاباتی مسئوول رفتار و کردار اعضای ستاد مبارزات انتخاباتی خود است. بنابراین تنها سوالی که در اینجا وجود دارد این است که آیا وی در این جرایم مشارکت داشته است یا نه؟آیا او این موضوع را گزارش کرده است یا نه؟برخی می گویند که این موضوع به تامین کننده مالی ستاد مبارزات انتخاباتی مربوط می شود و به رئیس جمهور مربوط نمی شود.

گفتنی است: مایکل کوهن که متولد اوت سال 1966 است یک حقوقدان آمریکایی است که بعنوان وکیل و سخنگوی رئیس جمهور فعلی آمریکا یعنی دونالد ترامپ فعالیت می کرد.تا قبل از این سمت وی بعنوان معاون ویژه و دستیار در شرکت های وابسته به دونالد ترامپ نظیر ترامپ اینترتینمنت و اریک ترامپ مشغول به فعالیت بود.

از آوریل سال 2018 کوهن زیر ذره بین تحقیقات رابرت مولر؛ بازپرس ویژه تحقیقات در رابطه با اتهاماتی از جمله:کلاهبرداری بانکی، تخلف در هنگام برگزاری مبارزات انتخاباتی و پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم های مستهجن روبرو شد.

کوهن یک یهودی ست که در شهر لورنس در لانگ آیلند به دنیا آمد. مادر وی پرستار و پدرش یک جراح بود. او مدرک لیسانس هنر خود را از دانشگاه امریکن یونیورسیتی و در سال 1988 اخذ کرد و سپس دکترای خود را در رشته حقوق از دانشگاه توماس مک کولی در سال 1991 گرفت.

کوهن ابتدا در سال 1988 در ستاد مبارزات انتخاباتی انتخاباتی مایکل دوکاکیس به عنوان یک کارآموز داوطلب حضور یافت و در سال 2008 نیز به باراک اوباما رای داد.هرچند بعدها از وی سرخورده شد.

در سال 2003 در انتخابات جمهوری خواهان برای شورای شهر نیویورک از حوزه منهتن شرکت کرد که به توفیقی دست نیافت.وی در این انتخابات توانست 4205 رای کسب کند ولی رقیب دموکرات او 13745 رای کسب کرد.

در 9 آوریل 2018 اف بی آی به دفتر کار ،محل زندگی و اتاق وی در یک هتل به‌منظور دستیابی به شواهد و اسناد یورش برد.

منبع: تابناک

شلیک 2 موشک «زلزال1» توسط نیروهای یمنی

شلیک 2 موشک «زلزال1» توسط نیروهای یمنی

فارس نوشت: یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله امروز دو فروند موشک بالستیک «زلزال1» را به سمت پایگاه‌های نظامی در جازان و نجران واقع در جنوب عربستان شلیک کردند.

نیروهای موشکی ارتش یمن و انصارالله روز یکشنبه یک فروند موشک بالستیک «زلزال1» را به سمت مواضع شبه نظامیان در مرکز «حمیه» واقع در جازان در جنوب عربستان شلیک کردند.

یگان موشیک یمن یکشنبه شب نیز یک فروند موشک بالستیک زلزال1 را به سمت پایگاه نظامی سعودی در «حصن الحماد» واقع در نجران شلیک کردند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز جمعه گذشته نیز دو فروند موشک بالستیک از نوع زلزال 2 را به سمت منطقه جیزان شلیک کرده بود.

نیروهای یمنی امروز با شلیک چندین فروند موشک «کاتیوشا»، مواضع مزدوران وابسته به ارتش سعودی در پایگاه «الخشباء» واقع در نجران را نیز هدف قرار دادند.

یگان موشکی دیشب نیز یک فروند موشک بالستیک «بدر1» را به سمت پادگان نظامیان سعودی در نجران شلیک کردند.

منبع: تابناک
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟