گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری آخرین اخبار

طوفان مرگبار مایکل در آمریکا خسارت برجای گذاشت

  1. صفحه اصلی
  2. آخرین اخبار

طوفان مایکل روز گذشته (پنجشنبه) با درنوردیدن شهرهای ساحلی فلوریدا خسارات زیادی بر جای گذاشته و منجر به جان باختن هفت نفر شده است.به گزارش ایسنا، طوفان مایکل با قدرت 4 در رده طوفان‌ها روز چهارشنبه ساحل شمال غربی فلوریدا در نزدیکی شهر کوچک "مکزیکو بیچ" را همراه با بادهایی با سرعت 250 کیلومتر در ساعت درنوردید و باعث سرازیر شدن امواج سهمگین به سمت این شهر شد.

 

طبق اعلام مرکز ملی طوفان ایالات متحده آمریکا (NHC)، مایکل سومین طوفان قدرتمندی است که تاکنون خشکی های ایالات متحده آمریکا را در نوردیده و باعث ویرانی های بسیاری از جمله سقوط درختان، در هم شکستن خانه ها و ساختمان‌ها و نیز سقوط سقف مدارس و خانه ها شده است. هم‌چنین به گفته مقامات دولتی آمریکا این طوفان تاکنون منجر به کشته شدن دست کم هفت نفر در فلوریدا، جورجیا و کارولینای شمالی شده است.

 

روز پنجشنبه تقریباً 950 هزار خانه و مغازه در فلوریدا، آلاباما، کارولینای شمالی و جورجیا با قطعی برق ناشی از طوفان مواجه شده بودند. انتظار می‌رود تعداد افرادی که به پناهگاه های اضطراری پناه می‌برند تا امروز (جمعه) در پنج ایالت آمریکا به 20 هزار نفر افزایش یابد.

 

به گزارش شبکه خبری الجزیره، این طوفان هم‌چنین باعث سیل زدگی برخی از شهرهای آمریکا شده به طوری که در نزدیکی شهر "آپالاچیکولا" عمق آب‌گرفتگی به بیش از 2.1 متر رسیده است.

 

 

منبع: بیتوته