گروه خبری اقتصادی

هزینه یک شب اقامت در رامسر


هزینه یک شب اقامت در شهر رامسر برای هر نفر بسته به هتل و محل اقامت انتخابی متفاوت است.
هزینه یک شب اقامت در رامسر

به گزارش بولتن نیوز، به دنبال سلسله گزارش‌های میزان از قیمت هتل در شهر‌های مختلف در این گزارش تصمیم به بررسی قیمت هتل در شهر رامسررا داریم.

رامسر، منطقه‌ای است بسیار زیبا و سرسبز که سالانه میزبان جمع زیادی از گردشگران است.
این شهر با قرارگیری در حاشیه جنگلی کوه‌های البرز و دریای زیبای خزر از چشم‌اندازی منحصربه‌فرد برخوردار است و به عروس شهر‌های ایران معروف است.

این شهر، سرشار از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی باشکوه و ارزشمندی است که بازدید از آن‌ها در یک روز امکان‌پذیر نیست.
روستای جواهرده، قلعه مارکوه، تله کابین رامسر، کاخ مرمر رامسر و بوستان جنگلی صفارود از جمله جا‌های دیدنی این شهر هستند.

بررسی‌های میدانی میزان از هتل‌های این شهر نشان دهنده آن است که در یک هتل پنج ستاره اتاق دو تخته دولوکس به قیمت 389 هزار تومان، اتاق سه تخته ویژه هتل جدید 587 هزار تومان، سوییت ویژه چهار تخته 782 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در یک هتل سه ستاره یک اتاق دو تخته 192 هزار تومان، اتاق سه تخته 239 هزار تومان، اتاق چهار تخته 302 هزار تومان و سوییت دو خوابه چهار نفره 383 هزار تومان اجاره داده می‌شود.

در یک هتل دو ستاره، اتاق دو تخته به ارزش 175 هزار تومان، سوییت سه تخته 245 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز


معاون سابق وزارت اقتصاد با اشاره به ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز، دلایل استقبال بیشتر نسبت به حواله را تشریح کرد.
ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز

به گزارش بولتن نیوز، حسین قضاوی، معاون سابق وزارت امور اقتصادی و دارایی، در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: اینکه اکنون بر خلاف گذشته قیمت دلار حواله‌ای(ارز موجود در خارج از کشور)، از اسکناس دلاری در داخل کشور بیشتر است، به معنای ازدیاد تقاضای سوداگرایانه برای ارز است.

وی ادامه داد: در شرایط نرمال تقاضای معاملاتی برای ارز وجود دارد و در نبود تقاضای سوداگرایانه، ارز حواله ای طالب بیشتری دارد؟

صادرات 6 میلیارد یورو کالا از ایران به اروپا


صادرات ایران به اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال جاری میلادی، با رشد 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 6 میلیارد و 110 میلیون یورو رسید.
صادرات 6 میلیارد یورو کالا از ایران به اروپا

به گزارش بولتن نیوز، پایگاه خبری کمیسیون اروپا از رشد 8 درصدی مبادلات تجاری اتحادیه اروپا با ایران در 6 ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد. مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا که در ماه های ژانویه تا ژوئن سال 2017 بالغ بر 9.9 میلیارد یورو اعلام شده بود در مدت مشابه امسال به 10.68 میلیارد یورو افزایش یافته است.

صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نیمه نخست 2018 کاهش یافته اما واردات این اتحادیه از ایران در این دوره افزایش قابل توجهی داشته است. اعضای اتحادیه اروپا در نیمه نخست 2017 بالغ بر 4.96 میلیارد یورو کالا از ایران وارد کرده بودند که این رقم در نیمه نخست 2018 با رشد 23 درصدی به 6.11 میلیارد یورو رسیده است.

اسپانیا، فرانسه، یونان و ایتالیا بزرگترین واردکنندگان کالا از ایران در نیمه نخست 2018 شناخته شده اند. بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در نیمه نخست 2018 افت 7 درصدی داشته و به 4.57 میلیارد یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال 2017 بالغ بر 4.94 میلیارد یورو کالا به ایران صادر کرده بود. آلمان، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا چهار صادرکننده بزرگ کالا به ایران در نیمه نخست 2018 بوده اند.

ثروتمندترین کشورهای دنیا تا سال 2020


صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد درآمد سرانه ساکنان ماکائو تا سال 2020 از قطر جلو بزند.

به گزارش بولتن نیوز، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده است ماکائو تا پایان سال 2020 به درآمد سرانه 143 هزار و 116 دلاری دست یابد و از قطر که پیش‌بینی می‌شود درآمد سرانه‌اش به 139 هزار و 151 دلار باشد، جلو زند.

ماکائو یک منطقه خودمختار چین است که قبلا مستعمره چین بود و از 2 دهه پیش که خودمختاری خود را به دست آورد، در مسیر توسعه حرکت می کند. درآمد سرانه این منطقه در سال 2001 تنها 34هزار و 500 دلار بود. انتظار می‌رود اختلاف درآمد ساکنان این دو کشور حتی بیشتر از این هم شود و به حدود 13هزار دلار در سال 2023 برسد.

پس از این دو کشور، سنگاپور در رده چهارم قرار خواهد داشت و هنگ کنگ در جایگاه دهم قرار خواهد گرفت. جایگاه پنجم نیز متعلق به آسیایی‌ها و در اختیار کشور برونئی خواهد بود. در بین کشورهای اروپایی نیز لوکزامبورگ، ایرلند و نروژ بالاترین درآمد سرانه را خواهند داشت. لوکزامبورگ سوم و ایرلند و نروژ در رده ششم و هفتم قرار دارند. در بین کشورهای منطقه نیز به جز قطر، نام امارات و کویت دیده می‌شود و این د

افزایش قیمت مرغ در بازار/نرخ به 11 هزار و 400 تومان رسید


رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، از افزایش قیمت مرغ به 11 هزار و 400 تومان در مراکز خرده فروشی خبر داد.
افزایش قیمت مرغ در بازار/نرخ به 11 هزار و 400 تومان رسید

به گزارش بولتن نیوز، مهدی یوسف خانی از افزایش قیمت مرغ به 11 هزار و 400 تومان در مراکز خرده فروشی خبر داد و گفت: قیمت مرغ گرم در عمده فروشی درب کشتارگاه 10350 تومانتوزیع درب واحدهای صنفی 10500 تومان و مراکز خرده فروشی 11400 تومان است.

وی قیمت خرده فروشی مرغ شمال را 10600 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن 9600 تومان است.

یوسف خانی ادامه داد: همکاران ما باید توجه کنند قیمتهای اعلامی فوق نرخ استعلامی بوده و آنها می توانند با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب 10 درصد سود اقدام به فروش کنند.

سال گذشته تنها 11 هزار پزشک اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند


رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: از میان حدود 20 هزار پرونده پزشکان تهران، تنها 11 هزار پزشک برای عملکرد سال 1396 اظهارنامه مالیاتی...
سال گذشته تنها 11 هزار پزشک  اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند

گروه اقتصادی: «محمدرضا نوری» درباره میزان مالیات پزشکان تهران اظهار داشت: میانگین مالیات اعلامی پزشکان برای هر نفر، 5 میلیون و 700 هزار تومان بود که با بررسی عملکرد سال 95 آنان که همین میزان مالیات ابراز شده بود، سامانه های طرح جامع مالیاتی، این میانگین را برای هر نفر، حدود 14 میلیون تومان تعیین کرد.

به گزارش بولتن نیوز، نوری افزود: 500 پرونده پزشکان با درآمد بالا نیز مورد حسابرسی خاص سازمان امور مالیاتی قرار گرفت که میانگین مالیات اعلامی این پزشکان حدود 17 میلیون تومان برای هر نفر بود در حالیکه مالیات واقعی آنها 76 میلیون تومان تعیین و تشخیص داده شد.


رئیس امور مالیاتی تهران درباره پزشکانی که اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکرده‌اند نیز گفت: اطلاعات این افراد برای رسیدگی به وضعیت پرونده مالیاتی آنها از سامانه‌های طرح جامع مالیاتی اخذ و به ادارات خاص رسیدگی پزشکان ارایه شده تا به طور ویژه و با اولویت، حسابرسی شوند.


وی افزود: این افراد با توجه به ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی، طبق قانون مشمول جریمه می‌شوند.


نوری تاکید کرد: بیمارستان‌ها مکلفند هر سه ماه یک‌بار درآمد کسب‌ شده پزشکان را به روش مکانیزه به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند که برخی بیمارستان‌ها به این وظیفه قانونی به ‌درستی عمل نکرده‌اند و باید بر اساس مقررات مربوطه، جرائم مالیاتی برای آنها لحاظ شود.


رئیس امور مالیاتی تهران یادآور شد: از سال گذشته برای پزشکان برنامه منسجمی را در دستور کار قرار داده‌ایم تا نسبت به تشخیص مالیات آنها اقدام شود.


وی ادامه داد: پرونده‌های پزشکانی که از دستگاه کارتخوان استفاده نمی‌کنند نیز به ‌صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و نسبت به پذیرش هزینه‌ها و تعیین درآمد مشمول مالیات آن‌ها سخت‌ گیرانه برخورد می‌شود.


رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران اظهار داشت: اطلاعات درآمدی پزشکان از طریق سامانه‌های اطلاعاتی نظام مالیاتی ازجمله حساب‌های بانکی، در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور است.


نوری با قدردانی از مردم که نسبت به معضل فرار مالیاتی بی‌تفاوت نبودند، از آنها خواست در صورت مشاهده مواردی که مصداق فرار مالیاتی است، آن را از طریق شماره تلفن 1526 و یا سامانه رسیدگی به شکایات به نشانی اینترنتی www.intamedia.ir به سازمان امور مالیاتی کشور گزارش دهند و اطمینان داشته باشند که این اطلاعات موجب برخورد جدی‌تر با فراریان مالیاتی و گسترش عدالت مالیاتی است.

سال گذشته تنها 11 هزار پزشک  اظهارنامه مالیاتی ارائه کردند

 

منبع : کانال رسانه مکتوبات

>