گروه خبری اقتصادی

واردات میعانات کره جنوبی متنوع شد


پالایشگاه‌ها و یک شرکت پتروشیمی کره جنوبی در پی کاهش خرید از ایران، افزایش خرید نفت فوق سبک از قطر، آمریکا و سایر کشورها را آغاز کرده اند.
واردات میعانات کره جنوبی متنوع شد

به گزارش بولتن نیوز، شرکت "اس کی اینوویشن" که بزرگترین پالایشگاه نفت کره جنوبی از نظر فروش است، اعلام کرد واردات نفت ایران را به طور مستمر کاهش داده و منابع واردات نفت خود را متنوع کرده است.

یک مقام این شرکت که مایل نبود نامش فاش شود، اظهار کرد: وابستگی ما به میعانات ایران کاهش یافته و ما میعانات بیشتری از اروپای شمالی و غرب آفریقا از جمله قطر و نروژ خریداری می‌کنیم.

کشورهای خاورمیانه 75 درصد از نیاز نفتی "اس کی اینوویشن" در سه ماهه دوم امسال را تامین کردند در حالی که سهم آمریکا، کانادا، آمریکای شمالی و اروپا 14 درصد بود.

بر اساس گزارش هلنیک شیپینگ نیوز، این شرکت در فاصله ژانویه تا ژوئن 8 میلیون بشکه نفت خام از آمریکا وارد کرد و بزرگترین خریدار کره ای نفت آمریکا در مدت مذکور شد.

تحولات اخیر بدنبال وضع تحریمهای آمریکا علیه ایران روی داده است. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در توییتر هشدار داده است هر کسی با ایران معامله کند، با آمریکا معامله نخواهد داشت.

آمریکا پس از اعلام خروج از برجام، کره جنوبی و سایر کشورها را برای توقف واردات نفت از ایران تحت فشار قرار داده و یک مهلت 180 روزه داده است که در چهارم نوامبر به پایان می‌رسد.

شرکت "هیوندای اویل بانک" که ظرفیت روزانه 130 هزار بشکه میعانات دارد، در ژوییه از نروژ، قطر، نیجریه و آمریکا میعانات خریداری کرد.

شرکت پتروشیمی "هانوآ توتال پتروکمیکال" نیز در راستای استراتژی تنوع سازی خود، واردات میعانات از قطر و استرالیا را افزایش داد.

چین برای حمل نفت از نفتکش‌های ایرانی استفاده می‌کند


خریداران چینی نفت ایران برای ادامه واردات نفت از ایران در برابر تهدید تحریم‌های آمریکا، برای حمل محموله‌ نفتی خود از نفتکش‌های ایرانی استفاده می‌کنند.
چین برای حمل نفت از نفتکش‌های ایرانی استفاده می‌کند

به گزارش بولتن نیوز، استفاده از نفتکش‌های ایرانی نشان می‌دهد چین با وجود تحریم‌های آمریکا، می‌خواهد به خرید نفت ایران ادامه دهد.

آمریکا پس از خروج از برجام، تلاش می‌کند صادرات نفت ایران را صفر کند اما چین با تحریم‌های یکجانبه مخالفت کرده و از روابط تجاری خود با ایران دفاع کرده است.

نخستین دور تحریم‌های آمریکا در هفتم اوت به اجرا درآمد و ممنوعیت خرید نفت ایران نیز در نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد. بیمه‌گران که آمریکایی یا اروپایی هستند، به دلیل واهمه از مجازات آمریکا، قادر به ارایه خدمات نیستند.

چهار منبع آگاه به رویترز گفتند: شرکت بازرگانی نفت دولتی "ژوهای ژنرانگ" و "سینوپک گروپ" که بزرگترین پالایشگاه آسیا است، به منظور تضمین تامین نفت، بندی را در توافق تامین بلندمدت خود با شرکت ملی نفت ایران اضافه کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد از نفتکش‌های تحت اداره شرکت ملی نفتکش ایران استفاده کنند.

قیمت نفت تحت قراردادهای بلندمدت تغییر می‌کند و ایران همه هزینه‌ها و ریسک‌های تحویل و همچنین مسئله بیمه را تحت پوشش قرار خواهد کرد.

بنا بر آمار تامسون رویترز، در ژوییه همه 17 نفتکش چارتری که نفت را از ایران به چین حمل کردند، تحت اداره شرکت ملی نفت ایران بودند. در ژوئن هشت نفتکش از 19 کشتی چارتری تحت اداره چینی‌ها بودند.

این نفتکش‌ها ماه گذشته حدود 23.8 میلیون بشکه نفت خام و میعانات یا مادل 767 هزار بشکه در روز به مقصد چین حمل کردند. در ژوئن میزان نفت بارگیری شده 19.8 میلیون بشکه یا 660 هزار بشکه در روز بود.

بنا بر آمار گمرکی، در سال 2017 چین به طور میانگین 623 هزار بشکه در روز نفت وارد کرد.

سینوپک درباره تغییر نفتکش‌ها اظهارنظر نکرد. سخنگوی گروه نام کِونگ که شرکت مادر ژنرانگ است نیز دراین باره اظهارنظر نکرد.

ایران در فاصله سال 2012 تا 2016 از سیستم مشابه برای دور زدن تحریم‌های غربی استفاده کرده بود. هنوز معلوم نیست که ایران چگونه برای خرید نفت چین که حدود 1.5 میلیارد دلار در ماه ارزش دارد بیمه فراهم خواهد کرد. بیمه معمولا شامل پوشش برای محموله‌های نفتی، مسئولیت شخص ثالث و آلودگی است.

یک مدیر نفتی در پکن گفت: برای نخستین بار نیست که شرکت‌ها از چنین گزینه‌ای استفاده می‌کنند. هر زمان که لازم باشد خریداران می‌توانند از چنین گزینه ای استفاده کنند.

دو منبع تجاری اظهار کردند خریداران قراردادی نفت ایران اوایل ماه جاری برنامه‌های خود را درباره میزان خرید نفتشان در سپتامبر به شرکت ملی نفت ایران ارایه کردند.

معمولا حدود یک ماه طول می‌کشد که نفت ایران به چین برسد.

به گفته چهار منبع آگاه، با توافقات اخیری که پیرامون حمل نفت انجام گرفته است، انتظار می‌رود میزان محموله‌های نفتی ایران به چین در سطح فعلی بماند.

آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟


یک مقام وزارت خارجه آمریکا اظهار کرده که اگر چین پس از مهلت تعیین شده در چهارم نوامبر به خرید نفت ایران ادامه دهد.
آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟

به گزارش بولتن نیوز، وال استریت ژورنال به نقل از برایان هوک که به تازگی به سمت نماینده ویژه و مدیر گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا منصوب شده است، نوشت: آمریکا مطمئنا امیدوار است همه کشورها پایبندی کامل به تحریم‌ها داشته باشند و خطر تحریم‌های ثانویه آمریکا را به جان نخرند.

برایان هوک احتمال اینکه آمریکا چین را به دلیل تاکید مکرر نیت خود برای ادامه خرید نفت ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، هدف تحریم‌های ثانویه قرار دهد منتفی نکرد.

آمریکا اوایل ماه جاری موفق شد از چین قول بگیرد که واردات نفت ایران را افزایش نخواهد داد اما با توجه به تنشهای تجاری فزاینده میان پکن و واشنگتن، چین ممکن است خلف وعده کند. این مسئله کاملا ممکن به نظر می‌رسد مگر اینکه دور بعدی مذاکرات تجاری چین و آمریکا که قرار است اواخر ماه جاری برگزار شود، به جنگ تجاری میان دو کشور خاتمه دهد.

گروه اقدام ایران هفته گذشته برای هماهنگی تمامی فعالیتهای مربوط به ایران تشکیل شد. هدف دولت آمریکا اعمال حداکثر فشار بر تهران برای کسب امتیازات مدنظر خود است.

نفت هدف شماره یک تحریم‌های آمریکا است و مقامات واشنگتن در چند ماه اخیر تلاش کرده اند از متحدانشان برای توقف واردات نفت ایران قول بگیرند. اما این اقدام به دلیل ایستادگی چین چالش برانگیز بوده است. سایر واردکنندگان آسیایی نفت ایران امیدوارند برای ادامه وارداتشان معافیت بگیرند زیرا یافتن جایگزینی برای نفت ایران برای آنها دشوار است.

اماواگرهای کدینگ کارت سوخت دراستانهای مرزی


به گفته کارشناسان، موفقیت استفاده از طرح کدینگ(بومی کردن کارت سوخت های مرزی)مشروط به استفاده همه خودروها از کارت سوخت است.
اماواگرهای کدینگ کارت سوخت دراستانهای مرزی

به گزارش بولتن نیوز، پیش بینی می شود با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان، همانند گذشته میزان سفرها و در نتیجه مصرف بنزین افزایش یابد. به این روند همه ساله، رشد مصرف سالانه را نیز اضافه کنید؛ رشدی که به گفته محمدرضا موسوی خواه قرار بود امسال نهایتا 8 درصد باشد در حالیکه رکورد 11 درصدی را به ثبت رساند.

به گفته کارشناسان با توجه به این آهنگ رشد مصرف، در صورتی که دولت به طور جدی به موضوع مدیریت مصرف بنزین ورود نکند، ممکن است نیاز کشور به واردات بنزین افزایش یابد. افزایش نیاز به واردات آنهم در شرایطی که احتمال بازگشت تحریم های اقتصادی علیه ایران قوت گرفته است، چالش های جدیدی را پیش روی دولت قرار خواهد داد. از این رو، مدیریت مصرف سوخت باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد.

یکی از روش های مهم برای مدیریت مصرف سوخت ، مدیریت مصرف سوخت در استان های مرزی به منظور جلوگیری از قاچاق است. از آنجا که قیمت بنزین در ایران نسبت به همسایگان ارزان است، بنابراین قاچاق سوخت به طور طبیعی توجیه اقتصادی دارد؛ بخصوص که با افزایش قیمت ارز، سود قاچاق به شدت افزایش یافته است .

در همین حال، محمدرضا موسوی خواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی چندی پیش به خبرنگار مهر گفته بود که سهم بازارچه های مرزی در سبد سوخت کشور، 1.5 میلیون لیتر در روز است. بنابراین بخشی از سوخت با اطلاع دولت و پرداخت هزینه صادر می شود، اما ضمانتی وجود ندارد که بخشی از آن به صورت قاچاق از کشور خارج نشود.

در سال 91، به منظور کاهش قاچاق سوخت و با تکیه بر پتانسیل کارت های هوشمند سوخت، اجرای طرح کدینگ در دستور کار قرار گرفت به این معنا که با اصلاحاتی کارت سوخت های استان های مرزی شناسنامه دار شدند و تنها با استفاده از کارت های صادره در آن استان مرزی می شد در جایگاه های سوخت آن استان ها سوختگیری کرد.

بر اساس تازه ترین اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به خبرنگار مهر، این طرح همچنان در حال اجرا ست. اما چندی پیش مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از امحای 20 هزارکارت سوخت مهاجر در استانهای مرزی خبر داده بود.

مدیریت مصرف در راستای مدیریت هزینه

محمد خاکسار، کارشناس حوزه انرژی با اشاره به اینکه یکی از آورده های استفاده از کارت سوخت، ثبت اطلاعات مصرف مشترکین بود، گفت: طرح کدینگ زمانی قابل اجرا ست که همه خودروها و سوختگیری آنها از طریق کارت سوخت شخصی انجام شود؛ بنابراین بعید به نظر می رسد که طرح کدینگ همچنان در حال اجرا باشد.

وی ادامه داد: قیمت دلار در داخل ایران نوسان زیادی داشته است، از طرفی قیمت هر لیتر بنزین ایران نسبت به همسایگان ارزان تر است و به گفته نمایندگان مجلس، با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی مردم، افزایش قیمت بنزین بعید به نظر می رسد. که مجموع این مسائل، خطر افزایش قاچاق بنزین از کشور را به شدت بالا برده است.

به گفته این کارشناس انرژی در چنین شرایطی استفاده از کارت سوخت و اصل قراردادن سیاست های کاهش و کنترل مصرف در برابر سیاست های افزایش تولید، کمک شایانی به مدیریت هزینه های کشور در شرایط فعلی می کند.

خاکسار گفت: قیمت پایین بنزین و عدم کنترل مصرف از طریق کارت سوخت، این احتمال را ایجاد می کند که علاوه بر افزایش قاچاق، تولیدکنندگان بنزین را جایگزین سایر حلال های صنعتی کنند .

براین اساس به نظر می رسد دولت باید هرچه سریعتر و پیش از آن که قاچاق و رشد مصرف بنزین از کنترل خارج شود، با فعال سازی دوباره کارتهای سوخت، نسبت به مدیریت مصرف اقدام کند.

پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست


مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران گفت: پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست و محصولات پتروشیمی ایران طبق روال صادرخواهد شد.
پتروشیمی ایران تحریم شدنی نیست

به گزارش بولتن نیوز، رضا نوروز زاده افزود: اینکه بگوییم تحریم ها هیچ اثری در صنعت پتروشیمی ندارد حرف درستی نیست اما ما هم آمادگی داریم با تجهیز خود به وی‍ژه در زمینه امکانات و دانش فنی آسیب پذیری خود از تحریم ها را به حداقل برسانیم.

وی با تاکید براینکه با آغاز تحریم های یکجانبه آمریکا تغییری در صادرات پتروشیمی ایران رخ نخواهد داد، افزود: درسال گذشته 12 میلیارد دلار صادرات محصولات پتروشیمی ایران بوده که آمارهای چهارماه نخست امسال نشان می دهد صادرات محصولات پتروشیمی ایران 15 درصد افزایش می یابد و هم اکنون نگران محدود شدن صادرات محصولات پتروشیمی نیستیم زیرا عمده مشتریان ما اروپایی ها هستند و ما با اورپایی ها مشکلی نداریم .

معاون وزیر نفت بابیان اینکه حجم عرضه و تقاضا در بازار جهانی پتروشیمی مشخص است گفت: میزان تولید ومصرف محصولات پتروشیمی در جهان مشخص است و مصرف به اندازه تولید است. بنابراین نمی توان تولید ایران را از بازار حذف کرد.

نوروز زاده افزود: جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی به سرمایه گذاری 4 یا پنج ساله نیاز دارد و صنعت پتروشیمی اینگونه نیست که کسی اراده کند و فورا کمبود محصول ناشی از تحریم ایران را در بازار جبران کند بنابراین حذف ایران از بازار پتروشیمی شدنی نیست و بسیار هزینه بر است و به قیمت تعطیلی واحدهای پتروشیمی در کشورهای مشتری ما تمام خواهد شد.

افزایش قیمت بنزین در ونزوئلا برای توقف قاچاق


رییس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی تلویزیونی گفت قیمت بنزین یارانه‌ای داخلی باید به سطح بین‌المللی افزایش پیدا کند.
افزایش قیمت بنزین در ونزوئلا برای توقف قاچاق

به گزارش بولتن نیوز، نیکولاس مادورو گفت: بنزین باید به قیمت بین‌المللی فروخته شود تا قاچاق آن به کلمبیا و کارائیب متوقف شود.

ونزوئلا مانند اکثر کشورهای تولیدکننده نفت به مدت چند دهه سوخت یارانه‌ای را به نفع مصرف کنندگان عرضه کرده است. قیمت سوخت در این کشور با وجود ابرتورمی که صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده امسال به یک میلیون درصد خواهد رسید، سالهاست ثابت مانده است.

این به معنای آن است که یک راننده با قیمت یک فنجان قهوه می‌تواند باک بنزین یک شاسی بلند کوچک را حدود 9 هزار برابر پر کند. اخیرا میانگین قیمت یک فنجان قهوه با شیر 2.2 میلیون بولیوار یا حدود 50 سنت بوده است.

قاچاقچیان با فروش مجدد سوخت به کشورهای همسایه کسب و کار پرسودی دارند.

رییس جمهور ونزوئلا گفت: یارانه تنها برای کسانی موجود خواهد بود که خودروی خود را در مرکز آمار دولتی به ثبت رسانده‌اند.

>