گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری پزشکی

آب‌ریزش غیرعادی بینی را جدی بگیرید


«کندرا جکسون» از اوماها، نبراسکا به مدت 5 سال از سردرد مداوم و آبریزش بینی رنج می‌برد اما مشکل وی یک سرماخوردگی و یا آلرژی معمولی نبود.

به گزارش بهداشت نیوز: اگر آبریزش بینی شما به طور غیرعادی و طولانی مدت بود آن را جدی بگیرید و به پزشک متخصص مراجعه کنید.

«کندرا جکسون» از اوماها، نبراسکا به مدت 5 سال از سردرد مداوم و آبریزش بینی رنج می‌برد اما مشکل وی یک سرماخوردگی و یا آلرژی معمولی نبود.

براساس گزارش «مدیکال دیلی»، وی در سال 2013 در تصادف ماشین سرش به داشبورد اصابت کرد، پس از آن علائمی از جمله سرفه، عطسه، کم‌خوابی و سردرد‌های زیاد در وی پدیدار شد.

جسکون یادآور شد: من نمی‌توانستم به خوبی بخوابم و شبیه به زامبی‌ها بودم. بسیاری از پزشکان بیماری من را حساسیت و یا سرماخوردگی تشخیص می‌دادند.

اما پس از انجام آزمایش‌هایی متوجه شد که مایع مغزی- نخاعی او از طریق بینی‌اش خارج می‌شود.

مایع مغزی نخایی مایعی شفاف و بدون رنگ موجود در مغز و نخاع است.

یک متخصص گوش و حلق وبینی از دانشگاه علوم پزشکی تگزاس گفت: گاهی اوقات آبریزش بینی می‌تواند به علت آسیب سخت‌شامه به وجود بیاید و اگر آبریزش شدید باشد می‌تواند عفونت جدی را ایجاد کند.

وی افزود: آبریزش بینی می‌تواند ناشی از فشار داخل جمجه باشد که بیشتر در افراد سالمند و کسانی که دچار اضافه وزن هستند رخ می‌دهد.

دکتر بارنس متخصص گوش، حلق و بینی اظهار داشت: ما از طریق سوراخ های بینی دوربین‌های زاویه‌داری را وارد مجاری بینی جکسون کرده و با استفاده از بافت‌های چربی وی راه ورود مایع مغزی نخاعی را مسدود کردیم.

جکسون پس از انجام این عمل جراحی گفت: در حال حاضر احساس بهتری نسبت به قبل دارم و کیفیت خوابم به حالت عادی بازگشت.

 

منبع: برترینها