تبلیغات در تلکسیران

نجات 10 نفر طی عملیات‌های آتش‌نشانان همدان


رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با اشاره به انجام 26 مورد عملیات توسط آتش‌نشانان همدان در روز 21 شهریور ماه گفت: تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیات‌های مذکور گزارش شده است.
نجات 10 نفر طی عملیات‌های آتش‌نشانان همدان

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان اظهار داشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در 21 شهریور ماه، 14 عملیات اطفای حریق و 12 عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در 24 ساعت گذشته بوده است.

وی افزود: روز 21 شهریور ماه شهروندان 584 بار با سامانه 125 تماس گرفته‌اند که از این تعداد تماس 26 مورد منجر به عملیات شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان عنوان کرد: 51 تماس جهت مشاوره و راهنمایی، 110 تماس اشتباه و متاسفانه 396 مورد ایجاد مزاحمت و یک مورد گزارش حریق کذب بوده است.

وی یادآور شد: عملیات‌های انجام شده در این تاریخ 14 مورد آتش‌سوزی شامل حریق باغ در جاده ملایر، حریق خودرو در شهرک مدنی، تصادف و نشت سوخت در جاده فقیره و 11 مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در اعتمادیه، متخصصین، بلوار ارم، شهرک الوند، شهرک مدنی، بلوار بعثت، عمار دو مورد، دانشگاه بوعلی، جاده تهران و تپه هگمتانه بوده است.

بیاناتی تصریح کرد: همچنین 12 مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور در جانبازان، دو مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار بعثت و بلوار شهید احمدی روشن، پنج مورد نجات افراد محبوس شده در منزل در پردیس دو مورد، میدان جهاد، خیابان شریعتی و شهرک مدرس، نجات افراد محبوس شده در خودرو در میدان فردوسی، عملیات امداد و نجات در حادثه تصادف خودرو در شهید زمانی و دو مورد مهار حیوانات در خیابان شریعتی و 18 متری قهرمان توسط آتش نشانان به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 10 نفر نجات یافته طی عملیات‌های مذکور گزارش شده است.

انتهای پیام/

منبع: بسیج

خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی حوزه حضرت زینب(س) نهاوند


بسیجیان پایگاه‌های ام‌کلثوم، ام‌ابیها، آزادگان و بنات الزهرا(س) حوزه زینب کبری(س) نهاوند در قالب گروه‌های جهادی در رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) اقدام به ارائه خدماتی پزشکی، فرهنگی و آموزشی در شهرستان نهاوند کردند.
خدمت‌رسانی گروه‌های جهادی حوزه حضرت زینب(س) نهاوند

 برای مشاهده عکس در سایز بزرگ لطفا بر روی آن کلیک نمایید.

انتهای پیام/

منبع: بسیج

زندگینامه سرباز شهید «شیرزاد فامیلی»


شهید «شیرزاد فامیلی» از دهستان وندرآباد شهرستان اسدآباد، 31 تیر ماه سال 1367 در جبهه‌های گیلانغرب به درجه والای شهادت نائل شد.
زندگینامه سرباز شهید «شیرزاد فامیلی»

به گزارش خبرگزاری بسیج از اسدآباد، سرباز شهید «شیرزاد فامیلی» فرزند مهدی‌قلی متولد 1346 از دهستان وندرآباد شهرستان اسدآباد در یکی از خانواده‌های دیندار و مذهبی وندرآباد متولد شد.

وی تحت تربیت خانواده، مقید به شئونات اسلامی و انسانی وارد جامعه شد و یکی از جوانان انقلابی و متعصب به کشور و امنیت و استقلال آن بود و در این راستا از کوششی فروگذار نبود.

این شهید بزرگوار به خاطر اینکه حفظ احکام دینی و مرزهای کشور از هجوم دشمنان برایش در سرلوحه افکار و اعمالش قرار داشت به محض رسیدن به سن جوانی واجب دانست برای دفاع از کشورش لباس رزم بپوشد و به یاری رزمندگان در جبهه‌های نبرد بشتابد.

بنابراین به خدمت سربازی که یکی از مهمترین وظائف هر جوان مسلمان ایرانی است اعزام و در کنار نیروهای رزمنده به حراست از مرزهای کشور و اهداف انقلاب اسلامی پرداخت.

وی در این راه در حین مأموریت مجروح و بلافاصله بدون بهبودی کامل مجدد به جبهه اعزام و 31 تیر ماه سال 1367 در جبهه‌های گیلانغرب به درجه والای شهادت نائل شد و پیکر پاکش در گلزار شهدای وندرآباد آرام گرفت و روح پاکش به جوار پروردگار پرواز کرد.

روحش شاد و راهش پررهرو باد.

انتهای پیام/

منبع: بسیج

برگزاری اردوی جهادی یک روزه پایگاه فاطمیه لالجین


مسئول پایگاه فاطمیه حضرت حوزه زینب کبری(س) لالجین از برگزاری اردوی جهادی یک روزه پایگاه فاطمیه لالجین در رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) خبر داد.
برگزاری اردوی جهادی یک روزه پایگاه فاطمیه لالجین

زلیخا صدیق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در بهار اظهار داشت: اردوی یک روزه پایگاه فاطمیه حوزه حضرت زینب کبری(س) لالجین در رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) برگزار شد.

وی افزود: این پایگاه در رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) 2 با اعزام تیم شهید «غلامی محب» اقدام به ارائه خدمات کرد.

مسئول پایگاه فاطمیه حضرت حوزه زینب کبری(س) لالجین بیان داشت: این گروه جهادی با حضور در مساجد و حسینیه لالجین اقدام به تمیز کردن و غبارروبی این مکان‌ها کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری دوره جذب نوجوانان در حلقه صالحین با حضور مربی حلقه صالحین خبر داد و ابراز داشت: از دیگر برنامه‌های این پایگاه حضور در اردوگاه ابوذر و باغ موزه دفاع مقدس استان همدان با تعداد 36 نفر از اعضا بود.

صدیق تصریح کرد: بازدید از باغ موزه با حضور راوی دوران دفاع مقدس محسن جام بزرگ و انجام بازی‌های محلی، والیبال، وسطی، تنیس و پیاده روی در اردوگاه ابوذر از جمله برنامه‌های انجام شده بود.

انتهای پیام/

منبع: بسیج

لزوم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر از جوانان مومن و انقلابی هستند که نیازمند حمایت هستند، گفت: اگر افراد برای احیای فریضتین احساس ناامنی کنند از اجرای آن امتناع می‌کنند.
لزوم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، سردار مظاهر مجیدی امروز در گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر از جوانان مومن و انقلابی هستند که نیازمند حمایت هستند، اظهار داشت: اگر افراد برای احیای فریضتین احساس ناامنی کنند از اجرای آن امتناع می‌کنند.

وی بیان کرد: برای انجام رسالت خود به ویژه حفظ نظام باید در گام نخست امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر اینکه تذکر لسانی را باید از خود آغاز کرد، افزود: منطبق کردن رفتار خود با آموزه‌های دینی انسان را در راه سعادت و خوشبختی قرار می‌دهد.

وی وجود برخی منکرات نظیر تضعیف حقوق اقشار ضعیف را دردآور توصیف کرد و گفت: برخورد با افراد متخلف یکی از رویکردهای اصلی امر به معروف و نهی از منکر است.

سردار مجیدی با بیان اینکه احیای فریضتین بزرگ‌ترین درس عاشورا بود، اظهار داشت: اقامه نماز جماعت به ویژه در نهادها و سازمان‌ها از بروز فساد و فحشا پیشگیری می‌کند.

*لزوم مردمی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر

معاون سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف و نهی نیز محدود کردن دامنه امر به معروف به حجاب را نادرست دانست و گفت: عفاف و حجاب مساله بسیار مهمی است اما نباید فریضه امر به معروف تنها به این مساله محدود شود.

جعفر شهبازی تاکید کرد: علت کندی پیشرفت در اجرای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر منحصر شده این فریضه تنها به یک موضوع خاص است.

وی از تشکیل 33 شورای امر به معروف خبر داد و اضافه کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در تمام اداره‌های استان راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همدان بر مردمی کردن فریضتین تاکید کرد و افزود: ابتدا باید دیدگاه مردم را نسبت به امر به معروف و نهی از منکر تغییر داد و با رفتار درست افراد را از انجام منکر بازداشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ابتدا باید از نخبگان جامعه آغاز کرد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: بهترین راهکار برای ایمن ماندن در برابر منکرات، شناسایی و احصای آنها و آسیب شناسی علت بروز منکرات است.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت اضافه کرد: شوراها با همفکری و تعامل با یکدیگر مصادیق امر به معروف و نهی از منکر را شناسایی و برای رفع آنها راهکار ارایه دهند.

وی امید آفرینی را در وضعیت کنونی جامعه بسیار با اهمیت دانست و ادامه داد: در آموزه های دینی نیز به مساله امیدآفرینی در جامعه بسیار تاکید شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند که در دوران دفاع مقدس و جنگ با رژیم بعثی با وجود کمبود ارزاق مردم اما با اقتدار از مشکلات خارج شدیم.

انتهای پیام/

منبع: بسیج

مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سپاه اسدآباد


مراسم ویژه عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) با حضور روسای ادارات و ارگان‌های شهرستان با حضور آیت الله بهشتی از اساتید قم در سپاه ناحیه اسدآباد برگزار شد.
مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سپاه اسدآباد

برای مشاهده عکس در سایز بزرگ لطفا بر روی آن کلیک نمایید.

انتهای پیام/

منبع: بسیج
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟