سردار «یکتا» نمونه رسانه انقلابی و جهادی


سردار حاج حسین یکتا در زمان جنگ سردار جنگ سخت بود و الان در جبهه فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی و کمک رسانی و رسانه‌ای به حق خوب فعالیت می‌کند.
سردار «یکتا» نمونه رسانه انقلابی و جهادی
همه جا صحبت از تبریک و تجلیل خبرنگاران است و هرچند مشکلات آن‌ها حل نمی‌شود و یا آهسته و آن هم شاید یک روزی مرتفع شود. ولی این حرفه که با علاقه و پشت کار آن‌ها تداوم دارد، و شاید هم به خاطر مسئولیتی است که در قبال خیلی از مسائل پیرامون خود دارند آن‌ها را پای این کار کشانده است.
در این روز که فرصتی است تا این جهاد گران و زحمت کشان عرصه رسانه علاوه بر یاد و خاطره شهید صارمی به بیان دغدغه‌ها و مسائل خاص خود بپردازند که افقی بالاتر از بیمه و کارت و طرح ترافیک و ... باشد.
خبرنگاران پس از چند سال فعالیت و رصد و انتقال اخبار، به بسیاری از اخبار و نحوه و چگونگی انتقال و سیاست‌های واحد خبری خود می‌رسند، و تقریباً به بسیاری از امورات دیگر خبری واقف می‌شوند؛ و به اصطلاحی یک خبرنگار حرفه‌ای می‌شوند وبه قولی آن قدر معلومات آن‌ها به یک اقیانوسی تبدیل می‌شود، ولو به عمق یک بند انگشت، که به سردبیری هم می‌رسند. از اخبار پوششی و تحلیلی و به نقل قول‌ها تا مصاحبه‌های مهم و تودیع و معارفه‌های مسئولین و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی که همگی با تیتر‌های گاه جنجالی و گاه محافظه کارانه ختم می‌شود.
هزینه‌های کم و حقوق‌های بسیار نا چیز که شاید صحبت کردن در این خصوص نه مجال آن باشد و نه هدف ما، که در برخی محافل خجل از بازگو کردن آن می‌شویم. ولی باز هم خبر می‌نویسیم و فعالیت داریم.
فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی و به خصوص رسانه‌ای امروزه در دنیای پیچیده ارتباطات آنقدر مهم شده است که همگان را به سمت خود کشیده و انتقال و پیگیری اخبار، مسئله حساسی برای عموم مردم دارد. ولی متولیان و خبرنگاران، این امر را نباید فراموش کنند که دغدغه‌ای فراتر از هیاهوی رسانه‌ای داشته باشند و انتقال آموزه‌های فرهنگی و تعالیم انسانی و کمال وی را سرلوحه خود قرار دهند. برخی افراد و موسسات و نهاد‌های فرهنگی خوبی در سطح جامعه داریم که با تربیت جوانانی انقلابی و متخصص در زمینه‌های تربیتی و اجتماعی و نرم افزاری و تولید محتوا، به مسائل خوبی می‌پردازند.
از جمله این افراد که خواستم در این نوشتار از او تجلیل کنم حاج حسین یکتا است که در زمان جنگ سردار جنگ سخت بود و الان در جبهه فرهنگی و اجتماعی و محرومیت زدایی و کمک رسانی و رسانه‌ای به حق خوب فعالیت می‌کند و در شرایط حساس اقتصادی به پای حرف مردم آمد و مشکلات بازاریان و کسبه را دنبال کرد و در کمک به زلزله زدگان سنگ تمام گذاشت، دغدغه و نگاهی که ما خبرنگاران باید همیشه به آن توجه داشته باشیم این است که خود را به گونه‌ای تربیت کنیم و مدیران مجموعه‌هایی باشیم که در هر عرصه و هر فعالیت فرهنگی و اجتماعی ورود کند و به قولی تولید محتوا کند؛ و به فراتر از خبر نویسی فکر کنند و آنقدر ایده و پر نشاط باشند که بتوانند یک گروه بزرگ فرهنگی را مدیریت کنند؛ و در عرصه‌های بین المللی و منطقه‌ای نیز به انتشار انقلاب و دستاورد‌های انقلاب بپردازیم.
سید حسن احمدی/ خبرنگار بسیج

چهارمین نشست مداحان خواهر / کارگاه آموزشی دو روزه مربیان نوگلان حسینی و زینبی


چهارمین نشست تخصصی مداحان خواهر استان قم با موضوع افزایش جمعیت با سخنرانی خانم مظفری، استاد حوزه و دانشگاه و کارگاه آموزشی دو روزه مربیان نوگلان حسینی و زینبی توسط سازمان بسیج مداحان و مدیران هیئات مذهبی استان قم برگزار شد.
چهارمین نشست مداحان خواهر / کارگاه آموزشی دو روزه مربیان نوگلان حسینی و زینبی
برای دیدن عکسها در اندازه بزرگتر روی آن کلیک نمایید...
 


برنامه «یادگار کربلا» از رادیو معارف پخش می‌شود


مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف از پخش برنامه «یادگار کربلا» از این رسانه به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) خبر داد.
برنامه «یادگار کربلا» از رادیو معارف پخش می‌شود
برنامه «یادگار کربلا» از رادیو معارف پخش می‌شود
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، سیداحمد محمودی با اشاره به ویژه برنامه‌های رادیو معارف ویژه سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: برنامه غریب مدینه به این مناسبت تولید شده که 27 مرداد امسال مصادف با شب شهادت این امام بزرگوار از ساعت 21:25 تا 23 از رادیو معارف پخش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سید ابوالقاسم غضنفری به عنوان تهیه‌کننده، مهدی مهدوی راد به عنوان مجری و حجت‌الاسلام علی نصیری به عنوان کارشناس برنامه است.

مدیر گروه قرآن و اهل بیت رادیو معارف با اشاره به محور‌های موضوعی برنامه غریب مدینه گفت: بخشی از این برنامه به مقابله امام با انحرافات و فرقه‌های انحرافی اختصاص پیدا کرده و در بخشی دیگر به مقابله امام با دستگاه حاکمیت می‌پردازد.

وی مقابله امام با مرجئه، خوارج و غالیان، نحوه تقابل امام با حاکمان جائر و حفظ شیعیان در زمان حاکمیت طاغوت را از محور‌های جزئی این برنامه ذکر کرد.

محمودی از تولید ویژه برنامه یادگار کربلا خبر داد و افزود: این برنامه روز یکشنبه 28 مرداد امسال از ساعت 8:40 تا 10 پخش می‌شود که محمد حسین پور به عنوان تهیه کننده، سید حمید حسینی به عنوان مجری و حجت‌الاسلام محمود اباذری به عنوان کارشناس این برنامه است.

وی با بیان اینکه این برنامه نگاهی گذرا به زندگی حضرت دارد گفت: توجه به غربت قبرستان بقیع از جمله محور‌های این برنامه است و همچنین کارشناس برنامه به علت اینکه امام وصیت کردند 10 سال در منا برای ایشان عزاداری شود نیز می‌پردازد.

فیلم سازان و عکاسان برتر استان قم تجلیل شدند


در مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم با حضور سید مهدی صادقی استاندار قم از عکاسان و فیلم سازان برتر این استان تقدیر شد.
فیلم سازان و عکاسان برتر استان قم تجلیل شدند
فیلم سازان و عکاسان برتر استان قم تجلیل شدند
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم چهارشنبه شب با حضور سید مهدی صادقی استاندار قم، احمد امیرآبادی و حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی در تالار مرکزی شهر قم برگزار شد.

رضا ابوذر در ابتدای این مراسم گفت: تعدادی فیلم و عکس در جشنواره فیلم و عکس استان قم داوری شد و در برگزاری جشنواره اداره ارشاد و نهاد‌های دیگر همکاری داشتند.

رئیس انجمن سینمای جوان استان قم ادامه داد: هفته فیلم و عکس در استان قم بهتر از نقاط دیگر کشور برگزار شد و هنرمندان در طول یک هفته در کنار هم آثار یکدیگر را مشاهده کردند و این آثار را مورد ارزیابی قرار دادند.وجود استعداد‌های برتر هنری در قم

سید موسی حسینی کاشانی در ادامه این مراسم با اشاره به ویژگی‌های هنرمندان قمی اظهار کرد: این هنرمندان با استعداد هستند و ظرفیت‌های فراوانی در قشر هنرمند استان وجود دارد، در زمینه تئاتر، عکاسی، فیلم، هنر‌های تجسمی استعداد‌های خوبی در قم داریم، ولی نتوانستیم به صورت کامل پاسخگوی نیاز‌های هنرمندان قمی باشیم.

وی ادامه داد: در حاشیه جشنواره فیلم و عکس استان قم به مدت دو روز حدود 100 فیلم در نقاط مختلف شهر قم به نمایش گذاشته شد و اتفاقات خوبی در این جشنواره رخ داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: باید برای شکوفایی استعداد‌ها در قم تلاش کنیم، متاسفانه به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجهیزات سینمایی داده شده است، اما مدیران کانون کار را در زمینه ایجاد سینما به جلو نبردند.

حسینی کاشانی تعداد انجمن‌های فرهنگی و هنری استان قم را 10 انجمن دانست و خاطرنشان کرد: مدیران این انجمن‌ها در انتخابات توسط خود هنرمندان انتخاب می‌شوند.موفقیت هنرمندان قمی در عرصه ملی و بین المللی

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در بخش دیگر این مراسم با اشاره به مشکلات بخش هنر استان قم اظهار کرد: هنرمندان مشکلات مختلفی دارند و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی آماده هستند که برای ترقی هنر در استان تلاش کنند.

وی ادامه داد: استان قم ظرفیت خوبی در بخش هنر دارد و هنرمندان قمی دارای استعداد خوبی هستند و این هنرمندان با وجود محدودیت امکانات، رتبه‌های برتر را در جشنواره‌های فیلم کسب می‌کنند، باید استعداد هنرمندان قمی را به فعلیت برسانیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فیلم در بخش هنر دارای اهمیت ویژه‌ای است و هنرمندان باید در تولید فیلم‌ها به دنبال ارائه یک پیام خاص باشند، باید ارتقای فرهنگی تعالی معنویت و ایجاد انگیزه‌های متعالی در مخاطب هدف هنرمندان از تولید آثار باشد.فیلم سازان و عکاسان برتر استان قم

ابراهیم سلیمانی، محمد رضا بهشتی منفرد، حسین قدیانی بخش عکس هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم را داوری کردند و در این بخش از شیما عابدین زاده، مهدی مرادی، علی جعفری نطنزی، ابراهیم دورتراش و مهدی بلال به عنوان صاحبان آثار برتر تجلیل شد، همچنین اسماعیل میرزایی و مهشاد ملیح به دلیل نگارش نقد مکتوب برای بخش عکس جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

داوران بخش فیلم ب. هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم، محمود رحمتی فر، روح الله داوری و حمید رضا منتظری بودند و در این بخش سجاد بیطرفان، نجمه اسلامی، حبیب سنگ تراشان، فاطمه سادات جوادی و محمود جلالی به عنوان افراد برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.

علی بیطرفان، علی جهانی و محمد حسین سلیمانیان بخش فیلم الف. هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم را داوری کردند، براساس نظر این داوران زکیه بهبهانی به عنوان بهترین بازیگر و محمد حاجی بابایی به عنوان بهترین بازیگر مرد انتخاب شدند، عنوان بهترین طراحی صحنه این بخش نیز به نیره آشتیانی تعلق گرفت و از محمد رضا دهستانی به عنوان بهترین تدوین گر تقدیر شد.

فیلم سایه‌های سپید به کارگردانی مهدی امینی به عنوان بهترین فیلم داستانی بخش فیلم الف. هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم انتخاب شد، همچنین در این بخش از محمود یوسفعلی به عنوان بهترین کارگردان تقدیر صورت گرفت. عنوان بهترین مستند هم به الهام هانی نژاد برای مستند بی بی قمر رسید و حمید طاهری هم به عنوان بهترین فیلم نامه نویس این بخش انتخاب شد.

تقدیر از آثار برتر در بخش‌های نماز و دفاع مقدس هم بخشی از مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم بود.

دیدار مسئولان حوزه حضرت نرجس (ع) قم با عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی


مسئولان حوزه حضرت نرجس(س) ناحیه امام حسن مجتبی(ع) همراه با فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج تابعه با احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
دیدار مسئولان حوزه حضرت نرجس (ع) قم با عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، مسئول جامعه زنان ناحیه امام حسن مجتبی (ع) و فرمانده حوزه حضرت نرجس (س) به همراه فرماندهان پایگاه‌های تابعه در راستای پیگیری و حل مشکلات منطقه پردیسان با احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رییسه مجلس دیدار کردند.
 
دیدار مسئولان حوزه حضرت نرجس (ع) قم با عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی
 
لیلا شکریان مسوول جامعه زنان ناحیه امام حسن مجتبی (ع) در این دیدار طی سخنانی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که در کار فرهنگی در بند امکانات ومادیات نباشید، گفت: به حول وقوه الهی حوزه حضرت نرجس (س) با داشتن نیرو‌های بسیجی مخلص، فعال و خلاق درعرصه فرهنگی به طور جهادی گام‌های بلندی برداشته، اما وجود خانواده‌های مهاجر که ازاقشار مستضعف جامعه هستند به دلیل هزینه سنگین سالن‌های ورزشی عرصه را برای فعالیت این گروه جامعه تنگ وامکان استفاده از امکانات ورزشی برای افراد کم درآمد وجود ندارد که باید دراین زمینه چاره اندیشی کرد.
وی افزود: امسال پایگاه‌های مقاومت بسیج مقدمات برپایی بازارچه‌های اقتصادی زیادی در سطح پردیسان ایجاد کردند که به دلیل نداشتن فضا، بیشتر آن‌ها تعطیل شد.
شکریان در ادامه خواستار آن شد که مکانی برای بازارچه اقتصاد مقاومتی اختصاص یابد تا اعضای بسیج ودیگر اقشار که کار‌های تولید داخلی انجام می‌دهند دراین بازارچه مشعول به کارشوند وبه فعالیت‌های اقتصادی سالم بپردازند.
زینب راستگو فرمانده حوزه نرجس(س) نیز با اشاره به کمبود امکانات ورزشی ابراز داشت: امکانات ورزشی ازجمله سالن تیراندازی، استخر و دارت از نیاز‌های ورزشی بانوان است و حوزه حضرت نرجس (س) با داشتن نیرو‌های فعال وانقلابی با وجود کمترین امکانات به طور جهادی در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، اردویی، تربیتی و ... گام‌های خوبی برداشته بطوری که طی چندسال اخیر همواره درجشنواره مالک اشتر عنوان رتبه اول را به خود اختصاص داده است و انتظار می‌رود مسئولین توجه خاصی به این حوزه داشته و از آن حمایت کنند.
در ادامه این نشست، نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز مسئولیت ما بسیجی‌ها بسیار خطیر است، ما در جایگاه مجلس و شما در جایگاه حوزه و پایگاه‌های تابعه همه مسئولیت داریم، امروز دشمن وضعیتی را طراحی کرده که دستاورد‌های انقلاب اسلامی را که حاصل خون هزاران شهید است زیر سوال ببرد و مردم ما را به انقلاب اسلامی بدبین کند.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها دلسوز ما نیستند بلکه چشم طمع به منابع ایران دارند و به دنبال سود و منفعت طلبی خود می‌باشند گفت: افراد انقلابی وولایتمدار باید پاسدار اسلام وانقلاب باشند.
امیرآبادی شفاف سازی را درعصر کنونی ازوظایف بسیجیان دانست وخاطرنشان کرد: بسیج نیروی نظامی صرف نیست، بلکه بسیج حافظ انقلاب است ومسولیت بسیج نسبت به دیگر اقشار جامعه سنگین‌تر است.
نماینده مردم قم در مجلس گفت: مساله نفوذ ازمسایل بااهمیتی می‌باشد که بعضی ازمسئولین با سوءاستفاده گری از این مساله باعث بدبینی مردم به نظام شدند.
وی با ارایه گزارش عمرانی ودرمانی وتحصیلی که درشهر پردیسان صورت گرفته اظهار داشت: شهر پردیسان به دلیل جدید بودنش یکدفعه مشکلاتش رفع نخواهد شد وبرای آبادانی نیاز به گذشت زمان و پیگیری مسئولین دارد.

1696 میلیارد تومان سرمایه گذاری در قم/ راکد بودن 300 واحد تولیدی


از ابتدای امسال تاکنون هزار و 696 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت گرفته و بر اسا آمار‌های موجود 4 هزار و 300 فرصت شغلی به وجود آمده است.
1696 میلیارد تومان سرمایه گذاری در قم/ راکد بودن 300 واحد تولیدی

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، جلسه کارگروه اشتغال استان قم ظهر امروز با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد.

سید مهدی صادقی استاندار قم در ابتدای این جلسه با اشاره به رویکرد اشتغال در استان قم اظهار کرد: به دنبال رسیدن به نرخ بیکاری تک رقمی در سال جاری در استان هستیم و برای اجرای سند اشتغال و توسعه در استان قم تلاش خواهیم کرد، از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار فرصت شغلی جدید در استان به وجود آمد.برنامه ریزی برای تک رقمی شدن نرخ بیکاری در قم

مهرداد غضنفری در ادامه این جلسه گفت: اشتغال پایدار در سایه تولید به وجود می‌آید و تولید نیازمند سرمایه گذاری است، به همین دلیل سند اشتغال و توسعه در استان قم تدوین شد تا در پایان سال جاری نرخ بیکاری در استان تک رقمی شود.

وی ادامه داد: در سند اشتغال و توسعه استان قم نقش دستگاه‌های دولتی، سیستم بانکی و بخش خصوصی برای تحقق این سند مشخص شده است، بسته‌های حمایتی خوبی همچون اشتغال پایدار روستایی و عشایری، رونق تولید و مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال در استان قم وجود دارد و نرخ سود بانکی تسهیلات در این بسته‌ها متفاوت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم افزود: در حوزه اشتغال روستایی در استان گام بلندی برداشته شد و تاکنون 67 میلیارد تومان عقد قرارداد در قالب طرح اشتغال روستایی در قم صورت گرفت. رتبه استان در اجرای این طرح در کشور تک رقمی است، با وجود این که جمعیت روستایی قم نسبت به نقاط دیگر کشور کم است.

غضنفری خاطرنشان کرد: اکنون مشکلی برای تامین سرمایه موردنیاز برای اجرای سند اشتغال و توسعه در استان قم وجود ندارد، کمیته‌ای در استان تشکیل دادیم تا از تعطیلی واحد‌های تولیدی در قم جلوگیری کنیم.پرداخت 21 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی

مصطفی کاویانی در ادامه این جلسه با اشاره به اجرای طرح اشتغال روستایی در استان قم اظهار کرد: 255 میلیارد تومان طرح برای اشتغال روستایی در استان به سیستم بانکی معرفی کردیم که تاکنون 21 میلیارد تومان تسهیلات این طرح در قم پرداخت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم ادامه داد: در طرح مشاغل خانگی 77 میلیارد ریال تسهیلات به 562 طرح در استان پرداخت شد. در مشاغل خانگی با تسهیلات 10 تا 20 میلیون تومان اشتغال به وجود می‌آید و میزان این تسهیلات در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافت.1696 میلیارد تومان سرمایه گذاری

فرشاد خوشنویسان در بخش دیگری از جلسه با اشاره به جزئیات سند اشتغال و توسعه استان قم اظهار کرد: در این سند برای ایجاد 14 هزار فرصت شغلی سرمایه گذاری چهار هزار و 200 میلیارد تومانی پیش بینی شد، امسال تاکنون هزار و 696 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان قم صورت گرفت که چهار هزار و 300 فرصت شغلی به وجود آمد و سند 29 درصد تاکنون تحقق داشت.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ادامه داد: برای اجرای سند اشتغال و توسعه استان قم از منابع دولتی، بخش خصوصی و سیستم بانکی استفاده می‌شود و اشتغال ایجاد شده در قالب این سند حداقل برای یک سال پایدار است.وجود 35 هکتار گلخانه در قم

محمدرضا طلایی در ادامه این جلسه با اشاره به اولویت‌های بخش کشاورزی استان قم اظهار کرد: اولویت این بخش، توسعه گلخانه‌ها، کشت گیاهان دارویی و ایجاد صنایع تبدیلی است. اکنون 35 هکتار گلخانه در استان قم داریم و 21 هکتار در دست احداث است، به دنبال تولید محصولات گلخانه‌ای مختلف در استان قم از جمله خیار و گوجه هستیم و اکنون صادرات این محصولات از استان به روسیه صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: 39 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی در حاشیه روستا‌های قم را با 10 میلیارد تومان به سیستم بانکی معرفی کردیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: مرغداران استان نتوانستند از طرح اشتغال روستایی استفاده کنند، تراکم مرغداری‌های قم 15 برابر کشور بود و اکنون تراکم این مرغداری‌ها به صورت مقطعی صورت می‌گیرد تا دیگر شاهد شیوع آنفولانزای طیور در مرغداری‌های قم نباشیم.راکد بودن 300 واحد تولیدی

محمود سیجانی در بخش پایانی جلسه با اشاره به وضعیت واحد‌های صنعتی استان قم اظهار کرد: دو هزار و 300 واحد صنعتی در استان داریم که نیمی از این واحد‌ها در شهرک‌های صنعتی هستند و اکنون حدود 300 واحد صنعتی استان قم راکد هستند.

وی ادامه داد: در راستای حفظ واحد‌های تولیدی استان قم، از ظرفیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان استفاده شده است و جلسات این ستاد به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 18 جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شد و این جلسات 163 مصوبه داشت
>