گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری عمومی

نقش غیبت در سلامت انسان

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار عمومی

کارشناس دینی نقش مدیران را در کاهش غیبت و بد گویی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: غیبت و تهمت می تواند به سلامت انسان آسیب برساند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، نشست اخلاقی تربیت و تعالی عصر امروز به همت حوزه بسیج حضرت صدیقه کبری(س) قرچک برگزار شد.
فاطمه اسلامی کارشناس و مشاور دینی در این برنامه با توجه به اینکه برگزاری این نشست ها در بصیرت افزایی فرماندهان و مسئولین فعال بسیج تأثیر بسزایی دارد، گفت: غیبت، بدگویی و تهمت از آفات زبان می باشد و در کاهش فعالیت های جمعی نقش دارد.
وی ادامه داد: غیبت به عنوان یک آفت اخلاقی با تخریب اعتماد افراد نسبت به یکدیگر باعث می شود شور و اشتیاق افراد برای ارتباط صادقانه از دست رود و روحیه جمعی را تضعیف کند، همچنین باعث کاهش انگیزه و بهره وری می شود، مدیران در هر رده می توانند نقش بسیار مهمی در کاهش غیبت و بدگویی در محیط داشته باشند.
کارشناس مذهبی در راستای برخورد با مسئله غیبت مطرح کرد: مناسبترین بازخوردها از مشاهده و بررسی مستمر حاصل می شود نه به صورت اخبار سطحی دیگران، باید باور داشت که کسی که نزد ما بدگویی می کند، از ما نیز نزد دیگران بد خواهد گفت.
اسلامی در پایان با بیان اینکه در صورت مبادرت به غیبت اضطراب و فشار روحی افزایش می یابد، افزود: غیبت، تهمت، بدگویی و بی اعتمادی می تواند به سلامت انسان آسیب برساند./

منبع: بسیج


addup.center