نقش غیبت در سلامت انسان


کارشناس دینی نقش مدیران را در کاهش غیبت و بد گویی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: غیبت و تهمت می تواند به سلامت انسان آسیب برساند.
نقش غیبت در سلامت انسان

به گزارش خبرگزاری بسیج، نشست اخلاقی تربیت و تعالی عصر امروز به همت حوزه بسیج حضرت صدیقه کبری(س) قرچک برگزار شد.
فاطمه اسلامی کارشناس و مشاور دینی در این برنامه با توجه به اینکه برگزاری این نشست ها در بصیرت افزایی فرماندهان و مسئولین فعال بسیج تأثیر بسزایی دارد، گفت: غیبت، بدگویی و تهمت از آفات زبان می باشد و در کاهش فعالیت های جمعی نقش دارد.
وی ادامه داد: غیبت به عنوان یک آفت اخلاقی با تخریب اعتماد افراد نسبت به یکدیگر باعث می شود شور و اشتیاق افراد برای ارتباط صادقانه از دست رود و روحیه جمعی را تضعیف کند، همچنین باعث کاهش انگیزه و بهره وری می شود، مدیران در هر رده می توانند نقش بسیار مهمی در کاهش غیبت و بدگویی در محیط داشته باشند.
کارشناس مذهبی در راستای برخورد با مسئله غیبت مطرح کرد: مناسبترین بازخوردها از مشاهده و بررسی مستمر حاصل می شود نه به صورت اخبار سطحی دیگران، باید باور داشت که کسی که نزد ما بدگویی می کند، از ما نیز نزد دیگران بد خواهد گفت.
اسلامی در پایان با بیان اینکه در صورت مبادرت به غیبت اضطراب و فشار روحی افزایش می یابد، افزود: غیبت، تهمت، بدگویی و بی اعتمادی می تواند به سلامت انسان آسیب برساند./

ریحانه های نجابت در محضر بانوی کرامت


دختران نوجوان قرچکی به همت حوزه بسیج حضرت معصومه(س) قرچک به زیارت بانوی کرامت در شهر قم اعزام شدند.
ریحانه های نجابت در محضر بانوی کرامت

به گزارش خبرگزاری بسیج، ریحانه های نجابت حلقه های صالحین پایگاه نور حوزه بسیج حضرت معصومه(س) قرچک، عصر دیروز جهت تجدید پیمان بندگی با نابترین الگوی پاکدامنی حضرت معصومه(س) راهی شهر مقدس قم شدند.
اینان در محضر بانوی کرامت پیمان بستند که فقط پیرو الگوی سوم بانوان باشند، بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بانوان فقط باید پیرو الگوی سوم زنان باشند نه الگوهای شرقی و غربی،فقط الگوی سوم یعنی بانوی مسلمان محجبه ایرانی.
از دیگر برنامه های اجرا شده در این اردوی تربیتی می توان به برگزاری حلقه های معرفت در مسجد جمکران، دلنوشته ای به امام منتظر، اجرای سرود در مدح صاحب الزمان(عج)، توزیع بروشور و مسابقه عقیدتی اشاره کرد./

فاطمه خانی

کاهش عوارض آلایندگی پالایشگاه شهرداری باقرشهر را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است


خبرگزاری بسیج: شهردار باقرشهر، با اشاره به کاهش عوارض آلایندگی پالایشگاه به شهرداری باقرشهر و منابع مالی که باید به شهرداری ارائه می شد، گفت: کمبود اعتبارات، شهرداری باقرشهر را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است .
کاهش عوارض آلایندگی پالایشگاه شهرداری باقرشهر را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر، مهندس علیرضا ناصری پور شهردار باقرشهر در آیین تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال شهرستان ری گفت: مشکلات مالی شهرداری باقرشهر بسیار زیاد بوده و شهرداری 14 و نیم میلیارد تومان بدهی داشته است که در این مدت با لطف خدا توانسته ایم قسمتی از بدهی را پرداخت نماییم و با توجه به اینکه عوارض آلایندگی پالایشگاه به شهرداری باقرشهر بسیار کاهش یافته است و منابع مالی که باید به شهرداری باقرشهر ارائه می شد ابتدا به ارزش افزوده واریز شده و براساس جمعیت شهرها تقسیم می شود که با این شرایط سهم باقرشهر در خصوص دریافت عوارض آلایندگی پالایشگاه نفت بسیار کاهش یافته است که همین موضوع شهرداری باقرشهر را با مشکلات بسیاری روبرو کرده است .

ناصری پور در خصوص پروژه های عمرانی شهرداری باقرشهر اظهار داشت: پایه های پروژه تقاطع غیرهمسطح در مسیر بهشت زهرا(س) باهزینه های بسیاری که داشته بدون وفقه در حال انجام است. همچنین عملیات اجرایی ساخت ساختمان اتش نشانی در کوی ارغوان آغاز شده تا امور امداد و نجات در این منطقه با سرعت بیشتری صورت گیرد .

شهردار باقرشهر یادآورد شد: در تلاش هستیم ساخت دی کلینیک تخصصی در باقرشهر با همکاری شبکه بهداشت شهرستان ری به زودی انجام شود تا شهروندان به لحاظ درمانی و سلامت از سفر به شهر تهران بی نیاز شوند .

وی تصریح کرد: کار ساخت کتابخانه باقرالعلوم که در گذشته تخریب شده بود با پیگیری رئیس و اعضای شورای اسلامی باقرشهر در حال پیگیری و انجام است که با یاری خدا این کتابخانه ترمیم و مرمت شود .

ناصری پور با اعلام اینکه 81 هکتار از بافت شهری باقرشهر، فرسوده است افزود : یکی از دغدغه شهرداری باقرشهر ترمیم بافت فرسوده و نوسازی شهر است تا علاوه بر اینکه چهره شهر زیبا شود شهروندان در آسایش بیشتری زندگی کنند .

شهردار باقرشهر یادآور شد : 15 هکتار به بافت شهری باقرشهر از طریق شهر سنگ اضافه شده و قرار است یک میدان بین پالایشگاه و ورودی شهر باقرشهر ساخته شود.

 

 

سرگرد تاجیک درنشست خبری :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردند

سرگرد تاجیک درنشست خبری :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان تهران :سعید تاجیک فرمانده بسیج ناحیه مقاومت سپاه ورامین در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد، اظهار داشت: روز خبرنگاران را به همه تلاشگران عرصه خبر تبریک عرض می‌کنم. رسانه‌ها در انتشار خبر و پیش‌برد عدالت نقش بی‌بدیل و به‌سزایی در کشور دارند.

وی گفت: هر چقدر خبرنگاران مطالبه‌گری کنند و پیگیر مشکلات مردم باشند جامعه پیشرفت می‌کند؛ می‌توان گفت خبرنگاران نقش‌ به‌سزایی در پیشرفت و چرخه اقتصادی جامعه دارند.

فرمانده بسیج سپاه ناحیه ورامین افزود: برای تشخیص حقیقت دنبال شاخص باشید نه دنبال شخصیت، برای تشخیص درست از غلط باید بصیرت داشت تا بتوان راه حق را تشخیص داد.

تاجیک در ادامه افزود: باید برای قرار گرفتن در راه حق و حقیقت ولایت‌مدار و پشتیبان ولایت فقیه باشید.
وی تصریح کرد: در دیدار مردم با رهبر معظم انقلاب با اقشار مختلف مردم ایشان بیان داشت، آمریکا به دنبال منافع خود است و هر چیزی را که می‌خواهد از دولت‌ها نقد طلب می‌کنند و به دولت‌ها وعده‌های تو خالی می‌دهد؛ باید نسبت به بیانات رهبر انقلاب بصیرت داشته باشیم و فرمایشات رهبری را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.
وی بیان داشت: بنابر فرمایشات رهبری در مذاکرات با کشورهای اروپایی این کشورها هم قابل اعتماد و قابل مذاکره نیستند و کشورهای اروپایی در مذاکرات دنبال برنامه موشکی ایران نباشند؛ ولی در مذاکرات مشخص شد که کشورها اروپایی برنامه‌های آمریکا را پیش بردند و غیر قابل اعتماد بودن خود را نشان دادند.
وی تاکید کرد: در رویکرد انقلابی همه چیز قابل مذاکره نیست و در این رویکرد باید خط قرمزها نظام حفظ شود و از ورود کشورهای اروپایی و غربی  به مراکز فرهنگی، نظامی و دانشگاهی ممانعت شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف دشمن از اعلام جنگ و مذاکره ایجاد ترس در بین مردم است؛ در رویکرد سیاسی در مذاکرات هنوز انتظارات ملت تامین نشده است  و در این رویکرد ملت ایران داشته‌های این نظام را نقد دادند ولی‌ آن‌ها وعده‌های توخالی دادند که این هم محقق نشده است.

این مسؤول گفت: اثر تحریم به کشور بیشتر از سوء مدیریت است که باعث شده اثربخشی تحریم‌ها زیاد شود؛ وضعیت تحریم را می‌توان با مدیریت جهادی حل کرد.

وی گفت: خبرنگاران و خبرگزاری‌ها می‌توانند مردم را در وضعیت کنونی مدیریت کنند و مردم را نسبت به جامعه امیدوار کند؛ چرا نامیدی را در جامعه ترویج می‌دهید.

تاجیک اظهار داشت: بی‌شک کشور ایران در منطقه به‌عنوان ابر قدرت محسوب می‌شود. اگر کشورهای غربی و استکبار می‌توانستند به کشور حمله کنند بی شک تا کنون انجام شده بود.
وی افزود: خبرنگار، اصحاب رسانه و نخبگان جامعه نسبت به شفاف‌سازی وضعیت کنونی منطقه در بین مردم اهتمام ویژه داشته باشند و روشنگری لازم را انجام دهند.

وی در خصوص کار آمدی نظام و اطلاع‌رسانی به مردم گفت: وظیفه اطلاع‌رسانی و اعلام نقاط‌قوت نظام، وظیفه خبرنگاران و نخبگان جامعه است. با توجه به تحریم‌هایی که در طول این چهل سال داشته‌ایم پیشرفت‌های زیادی در عرصه‌های اقتصادی، نظامی و غیره به‌دست آوردیم.


تاجیک اظهار کرد: اقتدار جمهوری اسلامی ایران با تلاش‌های دانشمندان و نخبگان و شهدایی که در دوران جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم به‌دست آمده است نباید نامیدی را در جامعه رواج دهیم، باید مروج امید در جامعه باشیم.

وی در ادامه گفت: واقعیت‌ها را به مردم بگوئید و امید را در جامعه رواج دهید و از همه مهم‌تر مطالبه‌گری، حق مردم را در برنامه‌های اولیه داشته باشید‌.  
تاجیک اذعان داشت: در کشور کاستی‌هایی وجود دارد و این مشکل داخلی است و باید این مشکلات رفع شود و ربطی به کشورهای خارجی ندارد.

فرمانده مقاومت بسیج سپاه ناحیه ورامین در ادامه گفت: استکبار و دشمنان نظام با دلارهای کشور عربستان و کشورهای غربی قصد برهم زدن امنیت جامعه را دارند.
وی در پایان گفت: امروز مشاهده می‌کنید استکبار با نقشه‌هایی لطمه زدن به شهرستان‌های ولایت‌مدار را در برنامه‌های خود قرار دادند.

وی افزود :اجرای کنسرت شادی واقعی نیست،ازدواج، مسکن و مقابله با فساد شادی واقعی است.

سرگرد تاجیک بیان داشت  :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردند.

سرگرد تاجیک درنشست خبری :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردندسرگرد تاجیک درنشست خبری :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردندسرگرد تاجیک درنشست خبری :بعضی از جریانات سیاسی باید از رویکرد جریان سیاسی برگردند و به جریان انقلابی برگردند

حجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم

حجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان تهران:مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ورامین حجت الاسلام علی نظری از خانواده شهید مدافع حرم "جعفر حسنی " دیدار و سرکشی کرد 

در این دیدار حجت الاسلام علی نظری گفت : شهدا ارزش‌هایی چون ایثار، گذشت، فداکاری، شجاعت و بسیاری از فضیلت‌های اخلاقی را برای ما به جای گذاشته‌اند. ارزش‌هایی که هر یک نتایج مهمی را در پی دارد

وی افزود: بدانید که اگر این بچه ها نبودند واقعا کسی نمی توانست در مقابل داعش بایستد و اگر  تمام ارتشهای دنیا  جمع شوند نمی توانند جلوی این تروریستها را بگیرند و  تنها یک گروه که از نسل دفاع مقدس ایران اسلامی به همراه  لشگر فاطمیون افغان که همگی شیعه هستند توانای ایستادگی در مقابل آنها و جلوگیری از پیشروی دشمن را داشتند.

حجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم که خانواده های آنان را ارج بنهیم و توجه ویژه ای به آنها داشته باشیم.

حجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیمحجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیمحجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیمحجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیمحجت الاسلام علی نظری بیان داشت: همه ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم

 

ما خانواده شهدا روز قیامت جلوی مسئولانی که به شهدا و کشور خیانت کردند می گیریم


خبرگزاری بسیج: 31 سال ناله‌ هایش بوی انتظار می‌ داد؛ آرزو داشت حتی یک بند انگشت پسرش را بیاورند؛ اما حالا انتظار دیگری دارد، می گوید: اگر مسئولان به خاطر میز و صندلی و پست و مسئولیت قسم خون شهدا را بخورند راضی نیستیم و قیامت جلوی آنها می گیریم.
ما خانواده شهدا روز قیامت جلوی مسئولانی که به شهدا و کشور خیانت کردند می گیریم

  خانم بحرامی را شاید به اسم خیلی ها نشناسند، اما کلیپ « شهید گمنام 61 » را شاید کمتر کسی ندیده باشد. مادری که موقع تشییع پیکر شهدای گمنام پهنه صورتش را اشک پر می کند و با حالتی بغض آلود که دل سنگ آب می شود، می گوید:

آقا گمنام 61 دارید؟

  • 18 ساله
  • کجا؟
  • سومار.
  • نه حاج خانوم سومار نداریم.
  • مادر از کِی داری می گردی؟
  • 23 ساله
  • ببین بچَه ام چقدر خوشگله. اومده دوستاشو بدرقه کنه. شاید بچه منم تو اینا باشه.....

 بعد رو به قاب عکس پسرش می کند و می گوید: کجا افتادی؟ ماماااان کجا جون دادی ماماااان!

آرزو دارم حتی شده یک دقیقه صورت ماهت را ببینم.

 23 ساله که می گردم شاید بچه من هم توی اینها باشه؛ دیشب به خواب همسایه مان آمده بود که یک پلاک آوردن یک سری استخوان آمده من هم آمدم اینجا اما دیدم نیست.

 عروسی اش را هفته پیش با شکوه برگزار کردیم خیلی خوب بود اما خودش نبود. داماد بی نام و نشان دیده بودید شما؟! داماد بی نام و نشان هیچ کجا نیست ... ( و به شدت می زند زیر گریه) اما عروسی بهروز من بی نام و نشان بود عروسی اش حنا بندان گرفتیم فامیل ها جمع شدند اما عروسی بی نام و نشان بود خوب داماد نبود، عروس که نیامده بود قربونت برم مامان !! امشب بیا به خوابم مامان، عزیز دلم بگو کجایی؟ و باز هم گریه امانش نمی دهد.

شهید بهروز صبوری 31 سال پیش در عملیات مسلم ابن عقیل در منطقه سومار به شهادت رسید او 18 سال بیشتر نداشت و پیکرش به دلیل شرایط عملیات در منطقه ماند.

مادر شهید صبوری هر روز صبح کوچه‌ را آب و جارو می‌  کرد و خانه را مرتب می کرد! هر بار که زنگ خانه به صدا درمی آمد تا جلوی در خانه می دوید. خانه آنها در محله امام زاده حسن در طرح تخریب شهرداری قرار گرفته بود اما او هیچگاه اجازه نداد خانه اش را خراب کنند چون هنوز امید داشت پسرش یک روز زنگ خانه را بزند و اینطوری شاید اثری از خانه پیدا نمی کرد.

31 سال بود که ناله‌ هایش بوی انتظار می‌ داد. 31 سال بود که کوفته درست نمی کرد می گوید: بهروزم عاشق این کوفته بود اما من بدون او لب به کوفته نمی زنم. هرشب به پسرش التماس می‌ کرد که فقط یک بار به خوابش بیاید و جای خود را نشان دهد.  

پیکر شهید صبوری در جریان خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه 1389 در این محل آرام گرفته بود و هویت این شهید بعد از گذشت سه سال از خاکسپاری با آزمایش DNA شناسایی شد.  

 خانم بحرامی می گوید: آرزو داشتم فقط یک بند انگشت فرزندم را برای من بیاورند.    لحظه ای که قبر پسرم را بغل کردم از عسل برایم شیرین تر بود…

اما حالا مادر شهید صبوری در خواستی مهم تر از پیدا شدن جسد پسرش دارد. او می گوید: ملت ایران آنقدر بزرگوار و مهربان هستند که زبانم برای قدردانی از آنها قاصر است ما خانواده شهدا از ابراز محبت های مردم و از قدرشناسی و وفاداری ملت به انقلاب خیلی راضی هستیم ما مادران شهدا دست ملت را می بوسیم.

اما از مسئولان می خواهم هیچ موقع قسم خون شهدا را نخورند ما خانواده شهدا مخصوصا مادران شهدا راضی نیستیم.

 هر میزی که یک مسئول پشت آن نشسته 67 جوان شهید شده تا این میز به آن مسئول رسیده است. بنابراین مسئولان سعی کنند درست کار کنند تا مدیون خون شهدا و خانواده شهدا نباشند. توجه به آرمان های شهدا مقداری کم رنگ شده مسئولان کمی هم به فکر شهدا باشند. پدر و مادرها هیچ چیز نمی خواهند فقط به فکر شهدا باشند تا خون آنها پایمال نشود. ما خانواده شهدا روز قیامت جلوی مسئولانی را که به خون شهدا و به کشور خیانت کردند و موجب بروز مشکلات و تحمیل خسارت به مردم و کشور شدند می گیریم.

  

 گفت و گو: علی اشرف خانلری

 ادامه دارد....

 

 

 

>