دیدار پایوران سپاه ناحیه امام رضا (ع) با خانواده های معظم شهدا شهرستان فردیس


همزمان با سالگرد شهید محسن حججی جمعی از پایوران سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان فردیس با خانواده های معظم شهدا دیدار کردند.
دیدار پایوران سپاه ناحیه امام رضا (ع) با خانواده های معظم شهدا شهرستان فردیس

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، همزمان با سالگرد شهید محسن حججی جمعی از پایوران سپاه ناحیه امام رضا (ع) شهرستان فردیس با خانواده های معظم شهیدان «محمدباقر درزی » و «علی پور داود» دیدار کردند.

در این دیدار سرگرد پاسدار خلجی مسئول معاونت نظارت و تاییدصلاحیت سپاه ناحیه امام رضا (ع) داوم راهی که شهدا طی کردند را ضامن بقای این نظام و انقلاب دانست و اظهار کرد : این دیدار ها نه تنها برای تجلیل از مقام شامخ شهدا و پاسداشت جایگاه خانواده های معظم شهدا است بلکه برای تزکیه معنوی روحی خودمان نیز می باشد،تا به خود بنگریم به چه سمتی قدم میگذاریم،چه می کنیم ودر کجای این دنیای پر از فریب و نیرنگ قرار داریم.

وی با بیان اینکه تبعیت از ولایت مهم ترین وجه زندگی شهدا بود، افزود: شهدا نشان دادند که در عرصه نظامی ما از استکبار شکست نخواهیم خورد و حالا وقت آن است که نشان دهیم که در عرصه اقتصادی نیز شکست ناپذیریم.

 
 
خبرنگار بسیجی : رستمی
منبع: بسیج

تخریب فکر و ذهن جوانان جامعه هدف دشمن جامعه اسلامی است


مسئول فضای مجازی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) گفت : امروز دشمن فکر و ذهن جوانان را هدف گرفته و در این راه فضای مجازی بهترین روش برای تغییر عقاید و باورهای مردم این دیار می باشد.
تخریب فکر و ذهن جوانان جامعه هدف دشمن جامعه اسلامی است

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، محمدی در نشست گردان سایبری ناحیه امام سجاد (ع) که با حضور مسئول گردان سایبری سپاه استان البرز و اعضاء گردان در حسینیه سپاه ناحیه امام سجاد (ع) برگزار شد ، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت فضای مجازی اظهار داشت : دشمن امروز از جنگ سخت علیه کشور ایران ناامید و میداند در صورت چنین جنگی به طور قطع پیروزی آن نخواهد بود به همین دلیل به دنبال روش هایی دیگر برای ضربه زدن به کشور ما می باشد.

تخریب فکر و ذهن جوانان جامعه هدف دشمن جامعه اسلامی است

وی افزود: امروز دشمن فکر و ذهن جوانان را هدف گرفته و در این راه فضای مجازی بهترین روش برای تغییر عقاید و باورهای مردم این دیار می باشد.

محمدی در ادامه با بیان اینکه خودباوری، ایمان و توکل به خداوند از مهمترین رموز موفقیت جوانان این سرزمین در جنگ  8 ساله دفاع مقدس بوده است، اظهار داشت: در حال حاضر نیز اگر جوانان نسل فعلی به توانایی های خود باور داشته باشند به طور قطع در سایه ایمان و توکل هم خود پله های ترقی را طی نموده و هم باعث پیشرفت کشور ایران خواهند شد.

در ادامه این نشست مسئول گردان سایبری سپاه استان البرز با اشاره به اهداف راه اندازی گردان سایبری تاکید کرد: مقام معظم رهبری در زمینه فضای مجازی به طور مداوم تاکید داشته اند که  می بایست در این عرصه از حالت انفعال خارج شد و اقدام به تولید محتوای اسلامی متقن و جذاب کردکه سخنان ایشان تکلیف در عرصه فضای مجازی را روشن کرده وجای هیچ بهانه ای باقی نمی ماند.

وی گفت: باید به عرصه فضای مجازی نگاه سازنده و مفهومی داشت و با هدف و با تشکیلاتی منسجم وارد این عرصه شدکه به طور قطع در صورت وقوع چنین اتفاقی می توان در این عرصه تاثیر گذار بوده و به اهداف رسید.

همچنین در انتهای مراسم هر کدام از اعضاء به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در رابطه با برنامه های تعیین شده پرداختند.

 

 

خبرنگار بسیجی : فوج

منبع: بسیج

کشف بیش از 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان البرز


فرمانده انتظامی البرز با اشاره به جدیت پلیس در مبارزه با کالای قاچاق گفت: در عملیاتی ضربتی 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف شد.
کشف بیش از 30 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان البرز

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی کسب گزارشی مبنی بر دپوی یک محموله کالای قاچاق، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرارگرفت. 

30 میلیارد ریال کالای قاچاق درالبرز کشف شد
در اجرای این عملیات 30 تن روغن خوراکی احتکارشده در شهرستان نظرآباد کشف و یک نفر دستگیر شد.


وی اضافه کرد: همچنین در بازرسی از انبار دیگر نیز مقادیر زیادی توتون و تنباکو قاچاق کشف و یک نفر در این زمینه دستگیر شد.


محمدیان یادآورشد: اجرای طرح ملی مقابله با کالای قاچاق و قاچاق کالا به صورت ویژه در این استان درحال اجرا است. 


وی گفت: از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش بخصوص تجار و صنوف مرتبط درخواست می شود نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز وهمچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه داشته باشند. 


محمدیان یادآورشد: در صورت مشاهده تخلف ،علاوه بر ضبط کالاها، وسایل حمل و نقل و همچنین انبار یا مکان نگهداری و عرضه، مالکان و حاملان کالاها را به پرداخت جزای نقدی سنگین و سایر مجازات های قانونی محکوم می شوند. 


وی، نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند ، بسیار تاثیرگذار دانست. 

منبع: بسیج

آزمون ادواری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز برگزار شد


مسئول دبیرخانه قرارگاه مهارت آموزی استان البرز گفت : اولین دوره آزمون مهارت آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز در سال 97 صبح امروز با شرکت 80 سرباز در مرکز آموزش سپاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.
آزمون ادواری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز برگزار شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، پاسدار سعید قره داغی در گفتگو با خبرگزاری بسیج گفت : اولین دوره آزمون مهارت آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز در سال 97 با همکاری معاونت نیرو انسانی سپاه و اداره فنی حرفه ای استان صبح امروز با شرکت 80 سرباز در مرکز آموزش سپاه امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد.

آزمون ادواری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز برگزار شد

وی گفت : بحث مهارت آموزی سربازان یکی از دستورات مقام معظم رهبری در جهت غنی سازی اوقات فراغت سربازان برای افزایش بهره وری آنان بود. 

وی افزود: در این راستا گامهای موثری برداشته شد و قرارگاهی جهت این کار تشکیل شد تا با یک شیب ملایمی تمام سربازان را به گونه ای مدیریت کند که گواهینامه مهارت آموزی داشته باشند. 

آزمون ادواری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز برگزار شد

پاسدار قره داغی تصریح کرد : همواره این قرارگاه با برگزاری جلسات هماهنگی ما بین رده های سپاه استان البرز و اداره فنی حرفه ای استان سعی و تلاش خود را جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر آموزش و مهارت افزایی کارکنان وظیفه صورت پذیرفته ، که تا به حال کلاس های گوناگونی جهت مهارت افزایی برگزار شده است .

مسئول دبیرخانه قرارگاه مهارت آموزی استان البرز افزود: سربازان و کارکنان وظیفه‌ای که در این آزمون پذیرفته شوند، گواهی مهارت آموزی استاندارد را دریافت خواهند کرد و آن‌هایی که قبول نشوند این فرصت را دارند تا نسبت به رفع اشکالات اقدام کرده و در آزمون بعدی شرکت کنند .

آزمون ادواری مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سپاه استان البرز برگزار شد

وی خاطرنشان کرد: این آموزش ها هم برای ارتقا بهره وری سربازان در حین خدمت و هم برای اشتغال زایی آنان در دوران پس ازخدمت موثر خواهد بود. 

منبع: بسیج

«طرح هجرت» با اهداف بسیج سازندگی و آموزش مهارت های زندگی اجرا می شود


مسئول بسیج سازندگی استان البرز گفت : «طرح هجرت» اردوهای جهادی با اهداف بسیج سازندگی وآموزش مهارت های زندگی، کمک در اجرای طرح های عمرانی و بهسازی مراکز عام المنفع اجرا می شود.
«طرح هجرت» با اهداف بسیج سازندگی و آموزش مهارت های زندگی اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج  ، سرهنگ دوم پاسدار علی ترکاشوند در همایش رسم هجرت که با حضور  فرماندهان حوزه های بسیج نواحی استان البرز در کانون شهید سبحانی برگزار شد ، ضمن بزرگداشت مقام شهدا بیان کرد: اردوهای طرح جهادی در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در سطح استان انجام خواهد شد.

«طرح هجرت» با اهداف بسیج سازندگی و آموزش مهارت های زندگی اجرا می شود
وی افزود: این اردوها در این مدت که نزدیک 4 دهه از برگزاری آن می گذرد به نحوی تاثیر گذار بوده که موجب رشد انسان سازی در جامعه شده است و امروزه جمع زیادی از همین جهادگران بسیجی در راه حفظ مقدسات خود و دفاع از حرم های ائمه اطهار (ع)در سوریه و عراق به مبارزه با تکفیری ها می پردازند.


مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اعلام این خبر گفت: طرح هجرت اردوهای جهادی با اهداف بسیج سازندگی وآموزش مهارت های زندگی، کمک در اجرای طرح های عمرانی و بهسازی مراکز عام المنفع اجرا می شود.


وی ادامه داد: عرصه اصلی طرح هجرت، مراکز عام المنفع است و آموزش های فرهنگی، عقیدتی و بصیرت افزایی از دیگر فعالیت های جهادگران در حوزه اجرای اردوهای جهادی به شمار می رود.


پاسدار ترکاشوند در پایان اظهار داشت: در اجرای طرح هجرت اردو های جهادی با کمترین هزینه از امکانات موجود بیشترین بهره برداری می شود.


غلام زاده یکی از مسئولان بسیج دانشجویی گفت: حضور پررنگ بسیج در صحنه جامعه، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد.


وی با اشاره به اینکه جامعه ایران امروز با آسیب های اجتماعی نظیر فضای مجازی، اعتیاد، طلاق ودیگر موارد مواجه است،تصریح کرد:فضای مجازی علی رغم همه محاسن و مزایا دارای معابی هم هست که کانون خانواده ها را هدف قرار داده است.


وی ادامه داد : یک بسیجی باید یک فرهنگ تمام عیار باشد و در راستای آگاهی بخشی به نسل سوم و چهارم انقلاب فعال باشد.


غلام زاده تاکید کرد:حضور بسیج بین مردم و مردمی بودن می تواند گره گشای مشکلات کشور باشد.

 

 

خبرنگار بسیجی : فوج

منبع: بسیج

تهدیدهای آمریکا با تقویت هرچه بیشتر وحدت ملی همراه شد


رئیس اتاق بازرگانی البرز تحریم های آمریکا را موجب تقویت هرچه بیشتر وحدت ملی عنوان کرد و گفت: آمریکایی ها که از واقعیت های جامعه اسلامی ما بی خبرند ، تصور می کردند با تهدیدها و فشار اقتصادی می توانند به نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد کنند.
تهدیدهای آمریکا با تقویت هرچه بیشتر وحدت ملی همراه شد

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، رحیم بنامولایی در نشست هم اندیشی روسای شهرک های صنعتی و هیات رئیسه اتاق بازرگانی البرز افزود: کاخ سفید نشین ها نسبت به مردم ما تصورات باطلی داشتند و هرگز فکر نمی کردند تهدید هایشان باهمدلی و اتحاد بیشتر دولت ، بخش خصوصی و ملت ایران همراه شود. 

تهدیدهای آمریکا با تقویت هرچه بیشتر وحدت ملی همراه شد


وی اضافه کرد: با تقویت بیش از پیش روحیه تعامل و وحدت ملی هم اکنون تهدید و تحریم به یک فرصت خوب تبدیل شده است تا با هم افزایی تمام مشکلات را یکی پس از دیگری پشت گذاریم.

 

نشست های کمیته قضایی راهگشای چالش های بخش تولید


وی با اشاره به نقش نشست های کمیته قضایی در اتاق بازرگانی البرز در رفع پاره ای از چالش های بخش تولید گفت: فعالان اقتصادی می توانند ضمن شرکت در این نشست مشکلاتشان را مطرح نمایند. 


وی اتاق بازرگانی را پل رفت و آمد بین حاکمیت و بخش خصوصی ذکر کرد و افزود: برگزاری نشست های فعالان اقتصادی با مسئولان دولتی و ارائه راهکار ها در راستای رفع موانع و تنگناها از اولویت های اتاق بازرگانی البرز است.


بنامولایی گفت : خوشبختانه هماهنگی و همراهی مطلوب بین اتاق بازرگانی و ارگانهای دولتی استان از جمله در گمرک ، سازمان صنعت و معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی برقرار است که این مهم دوران طلایی را در رفع مشکلات استان ایجاد کرده و امیدواریم این تعامل نتایج در حد انتظار را به ارمغان بیاورد.


وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی با همراهی اداره کل فناوری و اطلاعات استان آماده سازی «دیتا» ‌با هدف جمع آوری اطلاعات از وضعیت تولید ، صادرات و واردات را در دستور کار و اولویت ویژه قرار داده است که این مهم ساماندهی پنجره واحد در گمرک استان را در پی خواهد داشت. 


بنامولایی افزود: با کمک «دیتا» و همراهی گروه کارشناسی مدیران استان پنجره واحد گمرک استان بیش از پیش فعال خواهد شد.
وی با اشاره به تشکیل کار گروه « آی. تی» در اتاق بازرگانی گفت: نشست های این کارگروه که با حضور جوانان و استارتاپ های موفق تشکیل می شود ، حرکتی کارآمد در فصای کسب و کار است.


وی تلاش در جهت تهیه بانک اطلاعات اتاق بازرگانی البرز با همکاری سازمان های مربوطه در بحث آمایش واقعی سرزمین را حرکتی رو به جلو برای راستی آزمایی و دستیابی به تحلیل های صحیح و منطقی برای برنامه ریزی های استان دانست و افزود: تنها با آگاهی کامل نسبت با آمایش واقعی سرزمین است که خواهیم توانست در بحث تولید و صادرات حرکت های مناسب داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی را هموار کنیم.

منبع: بسیج
>