گروه خبری اقتصادی

برندگان نهمین دوره قرعه‌کشی جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین معرفی شدند


برندگان نهمین دوره قرعه‌کشی جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین معرفی شدند.


به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، نهمین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین (بهار97) برگزار گردید. در این جشنواره تمامی کارت‌های هدیه با حداقل مانده 250.000 رالا که از ابتدای اسفند ماه 94 تا پایان اسفند ماه 96 صادر شده‌اند در قرعه‌کشی شرکت داده شدند و جوایز ارزنده‌ای از جمله کمک هزینه خرید خودرو به ارزش 500 میلیون ریال و 50 کارت هدیه 5 میلیون ریالی به دارندگان آنها تعلق گرفت. جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین به صورت فصلی برگزار و به ازای هر 250 هزار رالک از مانده کارت هدیه در هر روز، یک امتیاز برای دارنده کارت هدیه درنظر گرفته می‌شود.

 گفتنی است، دارندگان این کارت‌ها برای آگاهی از شرایط قرعه کشی و اطلاع از برندگان هر دوره از جشنواره می‌توانند به آدرس اینترنتی https://micard.enbank.ir و یا بخش جشنواره کارت هدیه در تارگاه اصلی بانک به آدرس اینترنتی https://www.enbank.ir مراجعه نمایند و با ثبت شماره 16 رقمی کارت هدیه در قسمت محاسبه امتیاز این سایت، در صورت برنده بودن، نوع جایزه و در غیر اینصورت، امتیاز فعلی کارت هدیه مورد نظر را مشاهده نمایند. 

همچنین برندگان این دوره حداکثر تا پایان فصل پاییز 97 فرصت دارند اطلاعات خود (شامل نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره تماس، آدرس و شعبه موردنظر برای دریافت هدیه) را به مرکز ارتباط نوین با شماره 48031000 – 021 اعلام و با همراه داشتن فیزیک کارت هدیه به شعبه اعلام شده مراجعه نمایند.

منبع: بسیج

سایت بانک توسعه صادرات ایران با طراحی جدید رونمایی شد


سایت بانک توسعه صادرات با معماری جدید محتوایی و طراحی مدرن گرافیکی رونمایی شد.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، این سایت علاوه بر معماری جدید ، شامل بخشهایی چون درباره بانک ، خدمات، تسهیلات و تامین مالی بین المللی، قوانین، اخبار، خدمات الکترونیک و باشگاه مشتریان خواهد بود.
در سرفصل " خدمات " که شامل خدمات ارزی و ریالی است بخشهای چون حسابهای و سپرده ها، نقل و انتقالات، گشایش اعتبار، ضمانتنامه ها و شبکه سوییفت معرفی شده اند.
مشتریان همچنین می توانند با مراجعه به سرفصل تسهیلات به اطلاعات مورد نیاز در خصوص تسهیلات قبل از حمل ، تسهیلات بعد از حمل، منابع و نرخ تسهیلات و تامین مالی واردات دسترسی پیدا کنند.
منبع: بسیج

سپ بیشترین رشد تراکنش را در تیرماه ازآن خود کرد


بر اساس آخرین گزارش اقتصادی شاپرک، شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)، تیر ماه گذشته بیشترین میزان رشد تراکنش در تمام ابزارهای پذیرش را به خود اختصاص داد.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از  روابط عمومی بانک سامان به نقل از شرکت پرداخت الکترونیک سامان، سپ در تیر ماه با کسب 17.4 درصد سهم بازار، در رتبه دوم میان 12 شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت کشور ایستاده است. بر این اساس، تراکنش‌های سپ بیشترین میزان رشد را از نظر تعداد، در مقایسه با سایر شرکت‌ها نشان می‌دهد.

بر پایه این گزارش، بیشترین اختلاف بین سهم تعدادی تراكنش‌های كارتخوان فروشگاهی در تیر ماه 97 نسبت به ماه گذشته با رقم مثبت 0.23 درصد در شركت «پرداخت الكترونیک سامان» گزارش شده است.

همچنین تراکنش‌های موبایلی این شرکت نیز با رشدی 0.84 درصدی، نشانگر بالاترین میزان رشد در میان تمام شرکت‌ها در این ابزار پذیرش است. بدین ترتیب سپ را می‌توان روبه‌رشد‌ترین شرکت PSP حال حاضر کشور دانست.

منبع: بسیج

334 میلیون دلار تسهیلات ارزی به بندر چابهار اختصاص یافته است


رئیس اداره نظارت بر فرآیندهای اعتباری بانک توسعه صادرات گفت: این بانک 334 میلیون دلار تسهیلات ارزی برای توسعه فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص داده است.
 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران،  ایرنا حمید صفایی روز دوشنبه در نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات ایران با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: پس از بهره برداری از فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار صادرات، واردات و ترانزیت به خوبی در حال انجام است.
وی ادامه داد: بندر شهید بهشتی چابهار جهش بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان ایجاد می کند.
صفایی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات تمامی خدمات ارزی و ریالی را به مشتریان و صادر کنندگان ارائه می دهد.
وی تاکید کرد: بانک توسعه صادرات از طریق سازمان توسعه تجارت یارانه سود تسهیلات را به کسانی که در کار صادرات موفق هستند پرداخت می کند.
رئیس اداره نظارت بر فرآیندهای اعتباری بانک توسعه صادرات گفت: همچنین این بانک تسهیلات ارزان قیمت با نرخ 12 درصد به شرکت های دانش بنیان پرداخت می کند و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی بیان کرد: بانک مرکزی در 2 سال اخیر معافیت هایی را برای انجام صادرات توسط شرکت های کوچک در نظر گرفته است.
صفایی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات به صادر کنندگان تسهیلات کوتاه، میان و بلند مدت ارائه می کند که مدت بازپرداخت تسهیلات کوتاه مدت یک سال است.
رئیس بانک توسعه صادرات زاهدان در این نشست گفت: این بانک در زمینه تامین منابع مالی صادرات و کارهایی که منجر به تولید شود در سیستان و بلوچستان فعالیت دارد.
جلال نوشادی اظهار داشت: 2 شعبه از مجموع 40 شعبه بانک توسعه صادرات کشور در سیستان و بلوچستان شهرستان‌های زاهدان و چابهار فعالیت دارند.
وی بیان کرد: شعبه بانک توسعه صادرات در سال 87 در زاهدان راه اندازی شد که حدود 80 درصد صادر کنندگان سیستان و بلوچستان جذب این بانک شده اند.
رئیس بانک توسعه صادرات زاهدان گفت: 2.5 میلیون دلار این بانک از ابتدای امسال تا کنون با وجود تحریم ها حوالجات ارزی داشته است.
وی تصریح کرد: تلاش داریم با کشورهای افغانستان و پاکستان در زمینه حوالجات ارزی فعالیت بیشتری داشته باشیم.
نوشادی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات تا کنون 400 میلیارد ریال در زمینه صادرات تسهیلات ارائه کرده است.
وی بیان کرد: فعالیت های ارزی بانک توسعه صادرات حتی در اوج تحریم ها هیچ گاه متوقف نشده است.
رئیس بانک توسعه صارات زاهدان گفت: این بانک با دارا بودن نیروهای متخصص و متعهد هیچ گاه تسهیلات ارزی را به صادر کنندگان متوقف نخواهد کرد.
وی بیان کرد: بانک توسعه صادرات همچنین در زمینه تسهیلات ازدواج یکی از بانک های موفق بوده است.
معاون اداره خزانه داری بانک توسعه صادرات نیز در این نشست اظهار داشت: صادر کنندگان از بسته دوم ارزی که از سوی بانک مرکزی اعلام شد استقبال بسیار خوبی کردند.
نرگس نجف زاده اظهار داشت: نرخ ارز آزاد لحظه به لحظه بر روی سامانه ارزی«نیما» ثبت می شود.
وی بیان کرد: شرایط اختصاص هر نوع ارز بر روی وب سایت بانک مرکزی اعلام شده است.
معاون اداره خزانه داری بانک توسعه صادرات گفت: تجار می توانند ارز حاصل از صادرات خودشان را از یک تا 12 ماه به عنوان سپرده ارزی در این بانک بگذارند.
وی تصریح کرد: بانک توسعه صادرات این آمادگی را دارد تا ارز خریداری شده را به صادر کنندگان برای انجام صادرات بفروشد.
نجف زاده اظهار داشت: حدود 6 بانک بزرگ ایتالیایی همچنان روابط ارزی خودشان با ایران را حفظ کرده اند.
وی ادامه داد: همچنین اتحادیه اروپا اعلام کرده که چند بانک آلمانی می توانند با بانک های ایرانی ارتباط داشته باشند.
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی و سیاسی خاص در منطقه جنوب شرق کشور از ظرفیت های ویژه ای در زمینه های مختلف سرمایه گذاری از جمله تولید انرژی های پاک و تجدید پذیر، طرح توسعه بندر، طرح های معدنی و صنایع فرآوری و طرح های توسعه ای دیگر از جمله تولید فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز، حمل و نقل هوایی، دریایی و توریستی و گردشگری برخوردار است.
ماندانا زنگنه اظهار داشت: سیستان و بلوچستان سال 96 از میان 31 استان کشور رتبه سوم عملیاتی و اجرایی شدن طرح های سرمایه گذاری خارجی را به دست آورد.
وی تاکید کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.
زنگنه تصریح کرد: بانک توسعه صادرات باید شرایط ویژه ای را برای صادرکنندگان سیستان و بلوچستان در نظر گیرد.

منبع: بسیج

بازدید استاندار گیلان از احداث واحد پرورش قارچ با مشارکت 80 میلیارد ریالی بانک کشاورزی


دکتر سالاری استاندار گیلان به همراه مدیر شعب بانک کشاورزی وجمعی از مسئولان استانی ، از طرح پرورش قارچ دکمه ای که با مشارکت و حمایت 80 میلیارد ریالی بانک کشاورزی احداث شده است بازدید کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان گیلان  ، طرح پرورش قارچ دکمه ای با ظرفیت تولید 665 تن  در سال  درشهر رشت  ، روستای کلشتالشان  با مشارکت و حمایت 80 میلیارد ریالی این بانک در مراحل پایانی  احداث قرار دارد .

شایان ذکر است برای ایجاد تکمیل و توسعه این طرح ،  35 میلیارد  ریال تسهیلات از محل اعتبار صندوق توسعه ملی و 45 میلیارد ریال از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی   پرداخت شده است .

شایان ذکر است با  افتتاح این طرح  زمینه ایجاد اشتغال مستقیم برای  50 نفر فراهم خواهد  شد.

منبع: بسیج

بهینه سازی مکان شعب ، باجه ها و پیشخوان های شهرنت بانک شهر


معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر از بهینه سازی مکان شعب ، باجه ها و پیشخوان های شهرنت این بانک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی، عیسی قهرمانی چابک با اعلام این خبرگفت: در راستای جلب رضایت هرچه بیشتر مشتریان شبکه بانکی و شهروندان در شهرهای مختلف کشور تلاش شده تا با استفاده از روش‌های علمی و با توجه به معیارها و عوامل مؤثر ؛ بهینه سازی مکان شعب ، باجه ها و پیشخوان های شهرنت در دستورکار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون 256 شعبه بانک شهر در سراسر کشور مشغول خدمات دهی به هموطنان است،تصریح کرد: تمامی این شعب از فضایی مناسب و مجهز به آخرین امکانات بانکداری الکترونیک و نوین برخوردار هستند.
قهرمانی چابک ادامه داد: همچنین 86 باجه بانک شهر در راستای تکریم مشتریان و به منظور جلوگیری از هدر رفت زمان و کاهش مسافرت های غیر ضروری درون شهری و ارائه خدمات یکپارچه و مطلوب بانکی در کشور فعالیت می کنند.
معاون شعب و توسعه بازاریابی بانک شهر در ادامه از فعالیت بیش از 350 پیشخوان شهرنت در بیش از 180 شهر کشور خبرداد و گفت:با توجه به استقبال گسترده شهروندان از خدمات پیشخوان های شهرنت، درخواست های به دست آمده درخصوص نصب پیشخوان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت دارا بودن این شرایط، اقدامات لازم جهت افتتاح پیشخوان شهرنت صورت می پذیرد.
قهرمانی چابک با تاکید بر اینکه حرکت به سمت بانکداری دیجیتال، طبق برنامه ریزی های انجام شده با سرعت ادامه دارد،خاطرنشان کرد:در حال حاضر نزدیک به 70 درصد خدمات بانکی از جمله برداشت و واریز وجه، خدمات مبتنی بر کارت، افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت و صدور کارت نقدی،انتقال وجه بین سپرده ها و انتقال وجه بانکی، اعلام مفقودی و مسدودی کارت، صدور کارت هدیه،پرداخت اقساط تسهیلات بانک شهر، مسدود کردن اینترنت بانک و همراه بانک، ارایه صورت حساب،صدور ضمانت نامه بانکی، صدورتمکن مالی و .... که در سطح شعب ارائه می شود از طریق شهرنت های دارای دستگاه خودبانک انجام می‌شود
منبع: بسیج
>