خبرنگاران دادستان مردم هستند


فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: خبرنگاران به معنای واقعی دادستان مردم بوده و در برخی جاها داد مظلوم را از ظالم می گیرند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری در آئین تجلیل از خبرنگاران که در سالن جلسات فرماندهی سپاه شهدای استان برگزار شد، اظهار داشت: خبرنگاری یک شغل ارزشمند و فاخر قلمداد می شود به طوری که وظیفه یک دادستان عادل را هم بر عهده دارند چرا که مانند یک دادستان در برخی جاها داد مظلوم را از ظالم می ستانند.

وی ارزش خبرنگاری را تا جایی بلند و ارزشمند دانست که خداوند متعال به قلم قسم خورده است، ادامه داد: کسانی که در این وادی قدم گذاشته اند افسران جنگ نرم نیز به شمار می روند چرا که در مقابل هجمه های سنگین فرهنگی و اعتقادی دشمنان نظام و ملت ایستادگی می کنند.

این مسئول یکی از علل ماندگار شدن خاطرات و رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را وجود خبرنگاران و عکاسان خبری در صحنه های نبرد دانست و اظهار کرد: بنابراین فعالان این عرصه در ثبت و ضبط وقایع مختلف کشورمان به معنای واقعی کلمه ایفای نقش می کنند.

فرمانده سپاه شهدای  آذربایجان غربی با بیان اینکه دشمنان نظام و ملت از جنگ سخت و نظامی علیه ملت ایران دلسرد شده اند، بیان کرد: بنابراین ایادی استکبار جهانی خاکریزهای خود را به سمت اندیشه ها و باورهای و ارزش های یک ملت منتقل کرده است تا در جنگ نرم ملت را مغلوب کند ولی با هوشیاری خبرنگاران این دسیسه هم خنثی خواهد شد.

*ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار خواهند کرد

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی به معنای واقعی دوستدار انقلاب اسلامی ایران و پشتیبان نظام هستند، خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال این هستند که ملت ما جشن چهل سالگی انقلاب را نبینند به طوری که موضوع فوق امسال جدی تر ازقبل توسط دشمن دنبال می شود ولی ملت ما جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار خواهند کرد.

این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرزهای جمهوری اسلامی را درنوردیده است، گفت: مردم یمن و سوریه و ... نیز به اندازه ملت ما پیام های انقلاب اسلامی را دریافت کرده اند به طوری که تحمل این موضوع برای ایادی استکبار جهانی به معنای واقعی کلمه دشوار است.

*زیرساخت های گردشگری جنگ در آذربایجان غربی فراهم نیست

شهسواری با بیان اینکه سال گذشته 200 هزار نفر از صنوف و اقشار مختلف در قالب کاروان های راهیان نور به استان ما وارد شدند، گفت: آذربایجان غربی جزو پنج استان کشور است که مقصد کاروان های فوق است ولی متاسفانه زیرساخت ها برای گردشگری جنگ فراهم نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه آذربایجان غربی در حال حاضر هم مانند هشت سال دفاع مقدس در شرایط حساسی قرار دارد بر لزوم بازدید خبرنگاران از برخی نقاط مرزی تاکید کرد و گفت: حضور خبرنگاران در این مناطق باعث می شود که ضمن آشنا شدن خودشان با میزان ایثار فرزندان خود مردم را هم در جریان امر بگذارند.

 انتهای پیام

جشن پیوند آسمانی در سلماس برگزار شد


جشن پیوند آسمانی در سلماس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی؛ به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و به همت بسیج دانشجویی و گروه سه شنبه های مهدوی و با همکاری سپاه سلماس، جشن پیوند آسمانی در پیست اسکیت پارک چمران سلماس برگزار شد.

در این مراسم از زوج هایی که مهریه آن ها از 14 سکه بهار آزادی کمتر بود تجلیل بعمل آمد، در این مراسم خطبه عقد عروس و دامادی که مهریه شان فقط یک جلد کلام الله مجید و آینه و شمعدان بود توسط نماینده ولی فقیه در سپاه سلماس جاری شد.

انتهای پیام

دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال حل مشکلات منطقه به صورت تقاضا محور است


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی از تلاش تیم مدیریتی این دانشگاه برای حل مشکلات منطقه به صورت تقاضامحور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، محمود پوریوسف در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: با هدف انجام ماموریت های خدماتی و فرهنگی دانشجویان در مناطق محروم قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی راه اندازی شد تا به صورت تقاضامحور برای حل مشکلات تلاش شود.

وی با اشاره به اصلاحات مدیریت در دانشگاه آزاد خاطر‌نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی 4 نسل را با توسعه فنی و کیفی پشت سر گذاشته ‌و در نسل چهارم به دنبال برطرف کردن مشکلات منطقه است و راهکارهایی در نهایت برای توسعه کشور ایراد می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: یکی از مواردی که برای دانشگاه آزاد ‌وارد می‌شود شهریه بالای دانشگاه است که اگر این شهریه با هزینه‌های مدارس غیرانتفاعی مورد بررسی قرار گیرد می‌توان تفاوت را به خوبی احساس کرد به نوعی که شهریه‌ها در این صورت بسیار منطقی خواهد بود. 

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد که دانشجویان را به سمت صنعت و جامعه سوق داد، تصریح کرد: توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان شده و در ساختار دولت یارانه‌های خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است. 

پوریوسف با اشاره به شرایط ایده‌آل و وجود رسته محل‌های متفاوت در دانشگاه آزاد بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ امکانات آموزشی و ورزشی، فضای آموزشی، آزمایشگاه، خوابگاه و چندین موارد دیگر با دیگر مؤسسات و دانشگاه‌ها قابل قیاس نیست. 

وی با اشاره به حمایت از دانشجویان در زمینه‌های علمی و دیگر زمینه‌ها و توسعه فراگیر دانشگاه ازاد در تمامی زمینه‌ها در سطح کلان، یادآور شد: از آن جایی که آذربایجان غربی با چهار کشور همسایه است باید به عنوان یک دیوار علمی فرهنگی عمل کنیم و منافع تمامی این موضوعات به منطقه و در سطح کلان به کشور منفعت برساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: در دانشگاه آزاد ‌آذربایجان غربی توجه ویژه‌ای به کیفیت آموزش می‌شود و استاندارد سازی آموزشی بیش از پیش مورد توجه است و اگر قرار است برنامه‌ای اجرا شود باید برای تمامی فضاهای آموزشی به صورت یکسان برگزار شود. 

وی با اشاره به این که برخی از رشته‌هایی که سال 95 توسط وزارت علوم حذف شده بود امسال در دفترچه انتخاب رشته وجود دارد تأکید کرد: مدیریت دولتی، عمران سازه، ژنتیک، میکروبیولوژی و برق قدرت جزو رشته‌هایی است که مجدداً در دفترچه‌ها درج شده است.

پوریوسف تصریح کرد: قرارگاه جهادی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اجرایی شده و آقای رهبر رئیس کل دانشگاه آزاد در این اردوها حضور یافته و منابع لازم تخصیص یافته است.

‌ 9 واحد و 6 مرکز آموزشی دانشگاه آزاد در آذربایجان غربی فعالیت می‌کند   

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه تصریح کرد: از روز سه شنبه هفته جاری انتخاب رشته با آزمون بر روی سایت سنجش قرار گرفته است.

سید رحیم صانعی فرد با اشاره به پتانسیل‌های موجود در آذربایجان غربی بیان کرد: 9 واحد و 6 مرکز آموزشی در سطح استان وجود دارد که 23 درصد مؤسسات آموزشی را در سطح استان تشکیل می‌دهد.

رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: در کل استان نسبت دانشجویان به اساتید یک به 93 است، 47 رشته محل در دفترچه آزمون 97 برای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی قرار گرفته است.

انتهای پیام

اردوهای جهادی 10 روزه طرح هجرت خوی در حال اجراست


امسال دانش آموزان جهادگر خوی در اردو های جهادی طرح هجرت 15 مدرسه را مرمت و بهسازی می کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهید غروبی سپاه خوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی گفت: اردوی جهادی با هدف تحقق فرامین مقام معظم رهبری از طریق اجرای طرح های جهادی برای کمک به سازندگی و محرومیت زدایی و اجرای عرصه های اقتصاد مقاومتی آغاز شده است و در راستای ایجاد نشاط و ارتقاء توانمندی در بین دانش آموزان نقش مهمی ایفا می کند.

سرگرد پاسدار حسن سلطان فام داد: اردوهای جهادی در حقیقت راه و رسم زندگی کردن، زندگی در کنار همدیگر و یاد گرفتن کار و تلاش را برای دانش آموزان یاد می دهد  و دانش آموز ضمن فراگرفتن حرفه و آماده شدن برای کارآفرینی حس نوع دوستی و کمک به دیگران را نیز می آموزد.

وی گفت: اردوی 10 روزه جهادی بسیج دانش آموزی خوی 15 مدرسه را برای مرمت و بهسازی تحویل گرفته که با بهره گیری از  80 دانش آموز جهادگر بسیجی توانسته به حول و قوه الهی تاکنون 8مدرسه را آماده کند.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزای شهید غروبی سپاه  خوی افزود: اعتبارات این طرح  اعم از وسایل و امکانات و استاد کاران به همت اداره آموزش و پرورش و سازمان بسیج سازندگی تامین شده است.

انتهای پیام

3000 تن برنج احتکار شده کشف شد


رئیس سازمان بسیج اصناف ارومیه گفت: 3 هزار و 200 تن برنج احتکار شده کشف شد.

 

حسین عبدی  در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری بسیج آذربایجان غربی با اشاره به موضوع کشف کولرهای گازی احتکار شده در ارومیه اظهار کرد: بسیج اصناف ارومیه همواره در تمامی موضوعات با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هماهنگ بوده و این سازمان مجوز شناسایی انبار و کالای احتکار شده را داده است.

وی بیان کرد: سازمان بسیج اصناف مجوزی مبنی بر اینکه تمامی بسیجیان اصناف نسبت به شناسایی انبارها و کالا قاچاق و احتکارهایی که انجام می شود، صادر و از توان بسیج استفاده کرده است.

رئیس سازمان بسیج اصناف ارومیه گفت: در روزهای گذشته تعداد 3 هزار و 500 کولر گازی احتکار شده در ارومیه کشف شد که ارزش ریالی آن 21 میلیارد تومان بوده است و اخیرا انبارهایی شناسایی شده که سه هزار و 200 تن برنج خارجی در آن احتکار شده است.

انتهای پیام

مشارکت با سرمایه گذاران خارجی در خودروسازی بررسی شود


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: موضوع مشارکت با سرمایه گذاران خارجی در صنعت خودروسازی بررسی شود.

 نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، اظهار داشت: مقایسه وضعت تولید خودرو در داخل کشورمان با سایر کشورها نشان می دهد که باید کلیه شرایط اقتصادی حاکم بر فعالان رشته صنعت خودرو صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه معمای اصلی تفاوت کارآمدی و بهره وری صنایع خودروسازان در کشورهای مختلف بررسی شود، افزود: سطح رقابت بازارها، میزان دخالت دولت و حمایت غیر منطقی به ویژه در قالب سطح تعرفه ها و میزان امکان مشارکت با سرمایه گذاران خارجی باید بررسی شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: به نظر می رسد توان مصرف کننده برای خرید کالاهای مصرفی به ویژه اقلام بادوام مصرفی از جمله خودرو کاهش یافته لذا این موضوع در کاهش خرید خودرو که بیش از یک کالای مصرفی در برخی موارد نقش دارایی را برای برخی خانوارها ایفا می کنند نیز اثر گذار بوده است.

انتهای پیام

>