شهدا قهرمانان تاریخ و چراغ هدایت هستند
مدیر کانون بسیج فرهنگیان جوکارسپاه ناحیه ملایر گفت: شهدای صدر اسلام، شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس قهرمانان تاریخ و چراغ هدایت هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از ملایر، سرهنگ حمید مرادی در دیدار با خانواده شهدای جوکار ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: بزرگ‌ترین نعمت خداوند امنیت است که شهدا برای ما به ارمغان و تحفه آورده‌اند.

وی با تأکید بر ارج نهادن به مقام شامخ شهدا عنوان کرد: شهدا محسوس و ناظر بر اعمال و کردار و رفتار ما هستند و ما اگر در آب حوزه کوثر که پاک‌ترین آبها است بنشینیم از حق شهدا پاک نمی‌شویم.

مدیر کانون بسیج فرهنگیان جوکار سپاه ناحیه ملایر افزود: شهدای صدر اسلام، شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس قهرمانان تاریخ و چراغ هدایت هستند.

وی با بیان اینکه شهدا جان ناقابل خود را به خدا فروختند و بهشت جاوید و ابدی را خریدند، یادآور شد: امیدواریم که این شهدا در روز قیامت شفاعت‌خواه ما نیز پیش اولیاء و صالحین باشند.

انتهای پیام/

بخشودگی یک میلیارد و 600 میلیون ریالی مصرف برق کشاورزان نهاوندی
مدیر توزیع برق نهاوند گفت: سال گذشته در شهرستان نهاوند از ۷۲۵ مشترک مشمول کشاورزی، ۵۸۷ مشترک همکاری داشته‌اند و نتیجه این همکاری ۲۳مگاوات کاهش بار و مبلغ پاداش بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از نهاوند، رضا شیردره در نشست آموزشی - توجیهی طرح‌های پاسخگویی بار ویژه کشاورزان در جمع کشاورزان این شهرستان اظهار داشت: بخش کشاورزی بیش از ۴۰ درصد از مصرف کل انرژی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه استان همدان قطب کشاورزی است، گفت: با توجه به اینکه بیشتر کشاورزان استان در نیمه اول سال به فعالیت مشغول می‌شوند در فصل تابستان مصرف کشاورزان بالا می‌رود و سهم بالایی در افزایش مصرف برق را دارند، بنابراین سعی ما برآن است تا با آموزش و آگاهسازی کشاورزان مصرف انرژی این گروه از مشترکین بهینه شد.

مدیر توزیع برق نهاوند افزود: مصرف عمده بخش کشاورزی مربوط به موتورهای نصب شده بر روی چاه‌های آب کشاورزی است که از دو جهت دارای اهمیت بسیار است.

وی ادامه داد: از سویی پیک بار فصلی کشور در تابستان قرار دارد که در این فصل تمام چاه‌های کشاورزی در حال بهره‌برداری است و به علت گرمای هوا کاهش مصرف برق تأثیر زیادی در آزاد شدن ظرفیت نیروگاه‌های کشور و کاهش تلفات شبکه‌های برق دارد.

شیردره اضافه کرد: از سوی دیگر یارانه پرداختی دولت به مشترکین برق کشاورزی کم توجهی کشاورزان به اصلاح سیستم‌های مصرف‌کننده برق را دارد.

وی ابراز داشت: بر اساس دستور هیات دولت در سال ۹۷ یک مصرف معین برای کشاورزان در نظر گرفته شده و هزینه آن نیز بر همان مبنا محاسبه می‌شود ، اما اگر بیشتر از این میزان تعیین شده مصرف برق داشته باشند، مازاد مصرفی آزاد محاسبه می‌شود که در نهاوند ۲۵۵ مورد در بحث مصرف مازاد وجود دارد.

مدیر توزیع برق شهرستان نهاوند اظهار داشت: تا پایان سال ۹۶ تعداد ۶۴۳ حلقه چاه دارای مجوز در شهرستان برق‌دار شده و بر همین اساس با کشاورزان تفاهم نامه بسته شده است که در صورت رعایت کنترل مصرف شامل بسته‌های حمایتی (بخشودگی و تخفیف) خواهند شد.

وی تصریح کرد: در شهرستان نهاوند از ۷۲۵ مشترک مشمول کشاورزی، ۵۸۷ مشترک همکاری داشته‌اند و نتیجه این همکاری ۲۳مگاوات کاهش بار و مبلغ پاداش بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

شیردره در ادامه ضمن تشکر از همه کشاورزان گفت: سال گذشته توانستیم در حوزه کشاورزی و مدیریت مصرف رتبه اول مدیریت مصرف در حوزه برق کشاورزان استان همدان را کسب کنیم.

وی از کشاورزان خواست تا پیک مصرف که از ۱۵خرداد تا ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود را رعایت و مدیریت برق نهاوند را در مصرف بهینه و جلوگیری از خاموشی‌ها، در تابستان یاری کنند.

انتهای پیام/

 

برقراری 440 تماس با سامانه 125 همدان
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: روز پنجم خرداد ماه شهروندان ۴۴۰ بار با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۱۰ مورد منجر به عملیات شد.

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان اظهار داشت: طبق اعلام مرکز پیام و کنترل فرماندهی عملیات در پنجم خرداد ماه، دو عملیات اطفای حریق و هشت عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

وی افزود: روز پنجم خرداد ماه شهروندان ۴۴۰ بار با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۱۰ مورد منجر به عملیات شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان عنوان کرد: همچنین ۱۵ تماس برای مشاوره و راهنمایی، ۴۵ تماس اشتباه و متاسفانه ۳۷۰ مورد ایجاد مزاحمت بوده است.

وی ادامه داد: عملیات‌های انجام شده در این تاریخ دو مورد آتش سوزی شامل حریق پرژکتور در شهرک مدنی و حریق پکیج در بلوار کاشانی بوده است.

بیاناتی ابراز داشت: همچنین هشت مورد عملیات امداد و نجات شامل نجات افراد محبوس شده در آسانسور پل عابر پیاده در بلوار کاشانی، نجات حیوانات در کوی کوثر، ۴ مورد مهار حیوانات در خیابان پاسداران، استادان، بازار مسگرها و خیابان بوعلی، عملیات امداد و نجات در حادثه آبگرفتگی معابر در آرامگاه بوعلی و نجات فرد در حال سقوط از ارتفاع در بلوار کولاب توسط آتش نشانان به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: تعداد سه نفر نجات یافته طی عملیات‌های مذکور گزارش شده است.

انتهای پیام/

 

محفل انس با قرآن در سپاه ناحیه رزن
محفل انس با قرآن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور مسئولین شهرستان و پاسداران در سپاه ناحیه رزن برگزار شد.

برای مشاهده عکس در سایز بزرگ لطفا بر روی آن کلیک نمایید.

انتهای پیام/

 

 

قیاسی سرپرست فرمانداری ملایر شد
در مراسمی با حضور امام جمعه ملایر و معاون سیاسی استاندار همدان ضمن تقدیر از زحمات عبدالعظیم رضایی، رضا قیاسی معاون اقتصادی استاندار همدان با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری ویژه ملایر معرفی شد.

برای مشاهده عکس در سایز بزرگ لطفا بر روی آن کلیک نمایید.

انتهای پیام/

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن