_  

اعمال محدودیت‌های قانونی برای ناوگان فرسوده حمل کالا از سال آینده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، مدیر كل راهداری وحمل ونقل جاده ای  استان زنجان گفت: طی ۱۱ ماه امسال  بیش از۶ میلیون و ۷۳۹هزار تن کالا از استان زنجان وتوسط ناوگاون باری استان  حمل شده است .

ایرج دست نشان افزود: این حجم كالا توسط ۴ هزار۵۲۹دستگاه ناوگان باری صورت پذیرفته است و در جهت جلوگیری از فرار بار، حمل ونقل كالای استان تحت صحابت بارنامه ، انجام گشتهای مشترك با پلیس راه – نظارت بر عملكرد شركتهای حمل ونقل كالا، بازدیدهای مستمر و  در دستور كار قراردارد .

وی اظهار داشت: خاک معدنی ،سیمان ،سیلیس ،گازوئیل ،گندم ،میلگرد،سنگ آهن وانواع بنزین ،شمش آهن وچوب عمده بارهایی است که طی ۱۱ ماهه سالجاری از طریق ناوگان جاده‌ای جابجا شده است .

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه متوسط عمر ناوگان باری استان ۱۶ سال است، گفت:  ۶هزار و۹۴۱  نفر راننده در  بخش باری استان فعال هستند.

ایرج دست نشان افزود: به منظور افزایش بهره وری ناوگان باری کشور و در جهت تقویت نوسازی ناوگان و براساس بخشنامه جدید سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور از سال آینده محدودیت‌های قانونی برای ناوگان فرسوده حمل کالا اعمال خواهد شد به طوری که در سال ۹۷ ضمن جلوگیری از صدور بارنامه برای کامیون‌های بالای ۵۰ سال، از تردد آنها نیز ممانعت می‌شود.

سهم 13 میلیارد تومانی استان در حوزه آبخیزداری


مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان طبق اظهارات کارشناسان سازمان جنگلها هیچ بیابانی در استان زنجان گزارش نشده است از اختصاص سهم 13 میلیارد تومانی به حوزه آبخیزداری در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان، خلیل آقاجانلو در مصاحبه با خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز جهانی مقابله با بیابان زایی اظهار کرد: حساسیت های مربوط به منابع طبیعی نباید مختص به یک روز و یک هفته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با بیان اینکه خطر بیابانزایی تنها مربوط به کشور ایران نیست بلکه یک مسئله جهانی است که البته یکسری از کشورها توانسته اند با مدیریت پایدار و ایجاد توازن بین توسعه و حفاظت صحیح از منابع طبیعی با آن پدیده برخورد کنند، اظهار کرد: در صورت غفلت از پدیده بیابانزایی باید منتظر حوادث زیانبار و جبران ناپذیری باشیم.

وی اقلیم، کاهش آبهای زیرزمینی و استفاده بی رویه از آن منابع، از عوامل بروز پدیده بیابانزایی اعلام کرد و افزود: اگر واقعیت های تاریخی و اقلیمی را نپذیریم باید منتظر نابودی تدریجی منابع طبیعی شویم که ناامنی و مسائل اجتماعی و بحران های اقتصادی از نتایج و آثار آن خواهد بود.

آقاجانلو با اشاره به اعتبارات مصوب شده از محل اعتبارات ملی برای مبارزه با بیابانزایی و حفظ محیط طبیعی و ملی تصریح کرد: در توسعه پایدار باید نگاهی مثبت و گیرا به حوزه منابع طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم میراث دار خوبی برای آیندگان باشیم.

وی با اشاره به قرارگیری استان در ناحیه خشک عنوان کرد: پروژه ترسیب کربن که از اولویتهای اساسی اداره کل می باشد با در نظر گرفتن وضعیت اجتماعی و معیشتی ساکنان روستا و حاشیه نشینان و در راستای سبزینگی مناطق در دستور کار قرار می گیرد.

آقاجانلو با بیان اینکه بر این باوریم در استان زنجان پدیده ای به نام بیابازایی وجود ندارد ولی با توجه به خشکسالی ها و اقلیم حاکم بر زنجان قطعا یکی از چالش های اساسی اداره کل منابع طبیعی و مسئولین خواهد بود، به کمبود آبهای زیرزمینی اشاره کرد که به بیابازایی شدن کمک می کند.

مدیرکل منابع طبیعی استان حفظ منابع ملی و طبیعی موجود را از وظایف این دستگاه دانست و عنوان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته اداره کل منابع طبیعی که مربوط به سال قبل است طبق اظهارات کارشناسان سازمان متبوع هیچ کانون ریزگردی در استان زنجان مشاهده نشده است ولی اگر مدیریت اصولی نداشته باشیم قطعا با این پدیده مواجه خواهیم شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان از سهم ۱۳ میلیارد تومانی استان در حوزه آبخیزداری در سال ۹۷ خبر داد و گفت: این میزان یاد شده جدای از اعتبارات ملی و استانی است.

آقاجانلو با اشاره به نقش آموزش و ترویج در پیشبرد اهداف حفاظتی و حراستی در منابع طبیعی و ملی ادامه داد: برای همراه کردن مردم و حوزه نشینان باید آنان را با برنامه های ترویجی خود همراه کنیم .

مدیرکل منابع طبیعی همچنین از نهایی شدن پروژه احداث سدهای زیرزمینی خبر داد و گفت: تا به امروز اقدام اجرایی در این باره صورت نگرفته اما مطالعات آن در آستانه اتمام قرار دارد.

 

 

تهیه و پخش 65 هزار 100 دقیقه برنامه در ماه مبارک رمضان


صدا و سیمای مرکز زنجان در ماه مبارک رمضان امسال برای فراهم کردن فضای شاد و معنوی در سطح استان و بهره گیری از فرصت طلایی این ماه مبارک برای تبلیغ معارف دینی، تقویت روحیه همدلی و کمک به همنوعان و انتقال مفاهیم انقلابی با توجه به تقارن با ایام 14 و 15 خرداد برنامه ریزی گسترده ای را انجام داه بود و در مجموع بیش از 65100 دقیقه برنامه فراخور این ایام تولید ، تأمین و پخش نماید .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان؛ مدیرکل صداوسیمای استان برنامه های امسال ماه مبارک رمضان را بسیار پربار عنوان کرده و گفت : بهره گیری از حضور کارشناسان و اساتید خبره، در برنامه ها ، تعاملی نمودن و استفاده از مشارکت مخاطبان در برنامه های مختلف ، توجه به چهل سالگی انقلاب ، معرفی موسسات خیریه و خیرین و نیکوکاران در برنامه ها ، انعکاس ویژه جشن گلریزان ، مشارکت موثر در جلب کمکهای مردمی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ، ارتباط ویژه با شبکه شما و پخش ۶ برنامه ویژه سحری مرکز زنجان از شبکه شما در اولین روزهای ماه مبارک رمضان از جمله شاخصه های برنامه های امسال صداوسیمای مرکز زنجان در این ایام بود .

آقای صفری با اشاره به تلاش شابه روزی و خسته ناپذیر همکاران خدوم رسانه استانی در ماه پرخیر و برکت رمضان ، به عملکرد حوزه های تولیدی مرکز زنجان اشاره کرده و اظهار داشت :

شبکه اشراق در این ماه مبارک ۳۹۴۲۰ دقیقه برنامه تهیه، تولید و پخش نمود . ویژه برنامه های سیما برای این مناسبت آیدین آیی(ویژه برنامه افطار) و نسیم سحر(ویژه سحر) بود که در طول ایام این ماه مبارک پخش شد .

یکی دیگر از مهمترین برنامه های شبکه اشراق در این ایام، پخش زنده مراسم جمع خوانی قران کریم هر روز به مدت ۱ ساعت بود که از حسینیه اعظم زنجان به صورت زنده پخش شد و مورد استقبال عمومی نیز قرار گرفت . لازم به ذکر است معاونت سیمای مرکز زنجان در سالهای گذشته همواره دراجرا و پوشش این برنامه جزء شبکه های برتر استانی قرار گرفته است .

شبکه استانی سیما برای پوشش درخور راهپیمایی مردم مومن و ولایتمدار زنجان در روز جهانی قدس ویژه برنامه «روز قدس» را به صورت زنده پخش کرد که در آن تصاویر زیبا و به یاد ماندنی از حضور حماسی مردم استان و وحدت و یکپارچگی آنان در حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین را به تصویر کشید.

معاونت سیما همچنین در روز عید سعید فطر نیز علاوه بر پوشش و پخش زنده نماز عید فطر به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با ویژه برنامه شاد و مفرح گئجه لر«ویژه عید فطر» مهمان خانه های هم استانی های عزیز بوده و تلاش کرد ساعات شاد و مفرحی را برای آنان فراهم نماید .

سایر برنامه های روتین سیما از جمله آلاچیق ،امتداد،جوونی،سیمای ورزش شاپرک، عطر ادینه ، راه روشن ، بیزیم ائللر ، برنامه های تامینی پخش و .... در کنار ویژه های شبکه اشراق رنگ و بوی ماه عبادت و بندگی را به خود گرفته بودند .

وی سپس به کارهای صورت گرفته در رادیو استانی اشاره کرده و افزود : رادیوی استانی زنجان با تولید، تأمین و پخش بیش از ۲۴۱۵۱ دقیقه برنامه در این ماه مبارک تلاش کرد لحظات معنوی را برای شنودگان خود فراهم نماید . ویژه برنامه هایی همچون آیلار آیی(ویژه افطار)، اوباشدانلار(ویژه سحر) ، ویژه برنامه های شبهای قدر و ویژه برنامه های شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) از جمله برنامه هایی بودند که رادیوی استانی برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده بود .

افتتاح سیستم «سیماک» در زنجان


عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شرکت پست به عنوان یک شرکت خدماتی دارای برند شناخته شده می باشد ،گفت: در عصر حاضر با ورود تکنولوژی‌های جدید در کشور مواجه هستیم ولی در برهه کنونی، پست اقدامات زیرساختی داشته و به هیج وجه با ورود تکتولوژی، خدمات این شرکت کاهش نیافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان؛ فریبا مرادی با اشاره به اجرای طرح سیماک  که سبب رضایتمندی مخاطبان و تسهیل امور می‌شود خاطر نشان کرد:این طرح مزایای بسیار زیادی را شامل می شود که از جمله آن جلوگیری از تصرفات غیرمجاز است.

وی با بیان اینکه افتتاح سیستم «سیماک» در زنجان به‌عنوان بیستمین استان  است که این سیستم در آن راه‌اندازی می‌شود، اظهار داشت: تا به امروز این سیستم در ۱۹ استان راه‌اندازی شده که از این تعداد ۱۲ استان توانسته‌اند این پروژه را عملیاتی کنند.

مرادی افزود: سیماک دارای زیر ساخت جغرافیایی تحت وب به نام اس جی آی است که با استفاده از آن دستگاههای اجرایی مربوطه می توانند از انواع نقشه های دیجیتالی و تصاویر ماهواره ای در انجام فعالیت های خود از آن استفاده کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست ایران با اشاره به اینکه از طریق سامانه سیماک افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا پست اقدامات مربوط به ملک را انجام دهند، تصریح کرد: این خدمات شامل انواع آن، از جمله استعلام، دریافت مجوز تخریب، ساخت و بازسازی  می‌شود.

مرادی ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سیستم سیماک جلوگیری از موازی‌کاری‌هایی است که امروز در این زمینه شاهد انجام آن در اداراتی که با مقوله اراضی و املاک سر و کار دارند، هستیم.

وی با اشاره به اینکه پست امروز  درسه وجه مالی و اسناد و فیزیک کار می‌کند و امروز پست نه تنها مشکلی از نظر سرویس خدمات ندارد در بحث توسعه زیر ساختی هم یکی از شرکت‌ها بسیار موثر در اقتصاد و جامعه است عنوان کرد: امروزه در بحث اپلیکیشن‌ها و بستر آی‌تی کار می‌شود و در تلاش هستیم خدمات بیشتری را در این بستر برای مردم ارائه دهیم.

فریبا مرادی تصریح کرد: طرح سیماک عهده‌دار اجرای کامل بالغ بر ۳۸ میلیون پاسخ استعلام در کشور مربوط به اراضی است و با راه‌اندازی این سیستم یکپارچه ۸۵ درصد از ترددهای درون‌شهری و بین‌شهری برای صدور مجوزهای مربوط به اراضی و املاک کاهش یافته و این خود، زمینه کاهش آلودگی‌ها را نیز فراهم خواهد کرد.

راه دستیابی به بندگی خداوند، فرمانبری و تبعیت مطلق از ولی خداست


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بیسج زنجان ، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حجت الاسلام عبداله حاج صادقی پیامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر صادر کرد متن این پیام به شرح زیر است .

ماه مبارک رمضان که آغاز سال سلوک الی الله و بندگی وتزکیه نفس برای تقرب به درگاه الهی است ،با همه فرصت ها و برکات بی منتهایش بر ما گذشت .تلاوت قرآن ،قیام شبانه و صیام روزانه ، درک فیوضات لیله القدر و اجتناب از محرمات ،همه و همه، زمینه و مقدمه ای برای عبودیت و بندگی خداست و میزان بهره مندی از این ضیافت ، متناسب با تلاش و اهتمام هر کس برای دستیابی به بندگی و عبادت است .

این پیام در ادامه می افزاید،اکنون که آوای ملکوتی (اللهم اهل الکبریا و العظمه)در سراسر گیتی طنین انداز شده و شما عزیزان بعد از یک ماه بندگی خالصانه و تجدید حیات معنوی ، جبهه سپاس در برابر معبود فرود آورد و با اشک شوق وصال ، عید سععید فطر را جشن می گیرید ، ضمن تبریک و تهنیت صمیمانه ، به همه شما توصیه می کنم ، همواره برای حفظ این روحیه و حالت  بندگی و فرمانبرداری الهی بکوشید و این ذخیره گرانسنگ را تا ماه مبارک رمضان آتی حفظ نمایید ، بدانید بهترین راه دستیابی به بندگی خداوند، فرمانبری و تبعیت مطلق از ولی خداست که ولایت ، تجلی توحید ربوبی است ،(من یطع الرسول فقد اطاع الله) نساء ۸۰،

در پایان این پیام نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان داشت ، امیدواریم فیوضات برگرفته از این ماه پر برکت ، ره توشه خدمت به اسلام عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی در ظل ّ توجهات حضرت بقیه الله اعظم ارواحنا فداه و تحت زعامت  داعیانه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ((مد ظله العالی)) گردد تا هوشمندانه و با بصیرت کامل و حضور در تمامی صحنه های انقلاب ، دشمن را از وصول به اهداف پلیدش مایوس نموده و برای همیشه در مشی و مرام ولایی خویش ثابت قدم باشیم

                                                                          والسلام علی من اتبع الهدی

                                                            نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

افسران خاک ریز دفاع مقدس و نبرد در جامعه امروزی اصحاب رسانه بویژه خبرگزاری بسیج است


فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج)استان زنجان با اشاره به ارتباط نیروهای مسلح استان زنجان سپاه و بسیج با نیروی انتظامی صمیمی و به لطف خدا مثال زدنی است،گفت:نیروی انتظامی از سپاه و بسیج همواره پشتیبانی کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان ،سردار جهانبخش کرمی با اشاره به شرایط خاص روز که اوج نبرد جبهه استکبار است ،افزود:۳۹سال دشمن در مقابل انقلاب و جمهوری اسلامی و مردم شکست خوردند و با تمام فشارهای امنیتی ،فرهنگی،تحریمی وجنگ نرم با نظام در مقابله است.

وی با بیان اینکه به لطف الهی انقلاب مرزها را در نوردیده است تصریح کرد:امروزه با وجود شرایط سخت دشمن همه اصحاب رسانه و بویژه خبرگزاری بسیج هم می تواند نقش خوبی را ایفا نماید.

سردار کرمی با اشاره به دفاع از ارزش های اسلامی و انقلابی و دستاوردهای عظیم انقلاب عنوان کرد: رسانه باید در مسیر انقلاب اسلامی پیش رود و حرکت کند.

این مقام مسؤل از تقویت باورهای دینی در بین جوانان گفت و اظهار داشت:افسران خاک ریز و دفاع مقدس و  نبرد در جامعه امروزی اصحاب رسانه بویژه خبرگزاری بسیج است .

وی افزود:اصحاب رسانه باید به مردم امید دهند چرا که دشمن بر این باور است که در بین مردم یاس و نا امیدی ایجاد کند .

کرمی با توجه به فرمایشات حضرت امام که در هرکشوری اگر نوای دلنشین بسیجی طنین انداز شود چشم طمع جهانخواران از آن به دور خواهد بود خاطر نشان کرد:با مدیریت و رهبری مقام معظم رهبری  وتلاش مردم ایران سخنان امام (ره) محقق شده است.


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن