_  

کاشت نهال در جوار مزار شهدای گمنام واحد کرج و دیدار با خانواده شهدا


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج همراه معاونان، مسئولان و جمعی از کارکنان با حضور بر مزار شهدای گمنام این دانشگاه، یاد و خاطره فداکاری‌ها و دلاوری‌های این بزرگ مردان تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی را گرامی داشت.
کاشت نهال در جوار مزار شهدای گمنام واحد کرج و دیدار با خانواده شهدا

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، دکتر محمدحسن برهانی‌فر با کاشت نهالی در جوار مزار شهدای گمنام، سنت حسنه درختکاری را در روز بزرگداشت مقام شهدا، استعاره ای از رشد و بالندگی همیشگی درخت ارزش ها و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم عنوان کرد که شهدا آن را با خون خود آبیاری کرده و به ثمر نشاندند.

در اقدامی دیگر جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در دیداری صمیمانه در منزل شهیدان حمداله آقایاری و عباس صادقی حاضر شدند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج هم با شرح روایتی به بیان جایگاه و مرتبه شهدا در نزد خداوند پرداخت و گفت: «هرکس در راه خداوند از جان خود بگذرد به مقام رفیع شهادت نائل شده و در نزد حضرت حق از اجر و قرب ویژه ای برخوردار است.»

وی تاکید کرد: «شهادت در راه حق یکی از افتخارآمیزترین اعمالی است که انسان می تواند انجام دهد و از این رو شهدا در جامعه اسلامی ما سبب سربلندی و افتخار و همچنین الگوهای ایثار و از خودگذشتگی هستند.»

در این دیدار صمیمی حجت الاسلام محمدی تبار از مسئولین امور فرهنگی دانشگاه، نوروزعلی خدری مدیرکل گزینش استان البرز و معصومه اکبری مدیر امور شاهد و ایثارگران نیز حضور داشتند و لوح تقدیر و هدایای ارزنده ای به خانواده این دو شهید گرانقدر تقدیم شد.

 

برگزاری اولین کارگاه تخصصی استانی غنی‌سازی کتب درسی در البرز


اولین کارگاه تخصصی استانی غنی‌سازی کتب درسی با آموزه‌های دفاع مقدس در استان البرز برگزار شد.
برگزاری اولین کارگاه تخصصی استانی غنی‌سازی کتب درسی در البرز

به گزارش خبرگزاری بسیج  از کرج ، اولین کارگاه تخصصی استانی غنی‌سازی کتب درسی با آموزه‌های دفاع مقدس با حضور سرهنگ «احمد یارمحمدی» مدیر آموزش سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در محل اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان البرز برگزار شد. 

در این کارگاه که مدیران و معاونت‌های مختلف اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز حضور داشتند بر اهمیت تعامل فعال با آموزش و پرورش در جهت نشر ارزش‌های ۸ سال دفاع مقدس با رویکرد بومی سازی برخی مطالب کتب درسی در همین حوزه تاکید گردید و راهکارهای مختلف در این زمینه آموزش داده شد.

 

جوانی که دستور «سردار سلیمانی» را اطاعت نکرد


شهید حسین یوسف اللهی در روز‌های جنگ جانشین فرمانده واحد اطلاعات لشکر خودش بود و به خاطر پاکی‌اش، به صفای باطنی دست یافته و بعضی از راز و رمز‌های پیرامون خود را کشف کرده بود.
جوانی که دستور «سردار سلیمانی» را اطاعت نکرد

به گزارش خبرگاری بسیج  از کرج ، «حسین یوسف‌اللهی» را همه بر و بچه‌های لشکر ۴۱ ثارالله مثل ستاره‌ای می‌دانستند که درخشان‌تر از ستاره‌های کویر کرمان است.

او جوانی است که در روز‌های جنگ جانشین فرمانده واحد اطلاعات لشکر خودش بود و به خاطر پاکی‌اش، به صفای باطنی دست یافته و بعضی از راز و رمز‌های پیرامون خود را کشف کرده بود. از زندگی این جوان بزرگ، کتابی با عنوان «پوتین‌های سوخته» منتشر شده است.

«حسین یوسف‌اللهی» در روز‌های پایانی بهمن ماه سال ۱۳۶۴ شمسی، بر اثر جراحت‌های شیمیایی در بیمارستان لبافی‌نژاد تهران برای همیشه، چشمانی را که پشت پرده‌ها و دیوار‌ها را می‌دید و شربت شهادت نوشید.

آن‌چه خواهید خواند، یکی از خاطرات این عارف جوان و مجاهد است که پس از تطبیق روایات چهار نفر از هم‌رزمانش (حمید شفیعی، علی نجیب زاده، مرتضی حاج‌باقری و ابراهیم پس‌دست)، به این ترتیب ثبت شده است.

در سال ۱۳۶۲ بعد از عملیات خیبر، «لشکر ثارالله» در محور «شلمچه» مستقر شد. بین مواضع رزمندگان اسلام و دشمن حدود چهار کیلومتر آب فاصله بود و رزمندگان برای شناسایی مواضع دشمن می‌بایست از آن عبور می‌کردند. یک شب که با موسایی‌پور و صادقی که هر دو لباس غواصی داشتند، به شناسایی رفته بودیم، آن‌ها از ما جدا شدند و جلو رفتند.

مدتی که تاخیر کردند، فکر کردیم کار شناسایی‌شان طول کشیده، منتظرشان ماندیم. وقتی تاخیرشان طولانی شد فهمیدیم برای‌شان اتفاقی افتاده است. با قایق جلو رفتیم. هر چه گشتیم اثری از آن‌ها نبود. بالاخره کاملا از پیدا کردن‌شان ناامید شدیم و فرصت زیادی هم برای مراجعت نداشتیم.

به ناچار بدون آن‌ها عقب برگشتیم. «حسین یوسف‌اللهی» با دیدن قایق ما جلو آمد. ماجرا را که تعریف کردیم، خیلی ناراحت شد. شهادت بچه‌ها یک مصیبت بود و اسارت‌شان مصیبتی دیگر؛ و آن مصیبت این بود که منطقه با اسارت بچه‌ها لو می‌رفت و دیگر امکان عملیات نبود. حسین سعی کرد هر طور شده خبری از بچه‌ها بگیرد. او ما را برای پیدا کردن بچه‌ها به اطراف فرستاد، ولی همه دست خالی برگشتیم.

حسین به خاطر حساسیت موضوع، با «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده لشکر تماس گرفت و او را در جریان این قضیه گذاشت. حاج قاسم، هم خودش را رساند و با حسین داخل سنگری رفت و مشغول صحبت شدند. وقتی بیرون آمدند، حسین را خیلی ناراحت دیدم. پرسیدم: چی شد؟

گفت: حاجی می‌گوید، چون بچه‌ها لباس غواصی داشته‌اند، احتمال اسارت‌شان زیاد است. ما باید زود قرارگاه مرکزی را خبر کنیم.

پرسیدم: می‌خواهی چه کار کنی؟ گفت: هیچی! من الان به قرارگاه خبر نمی‌دهم. گفتم: حاجی ناراحت می‌شود. گفت: من امشب تکلیف لشکر و این دو نفر را روشن می‌کنم و فردا می‌گویم برای آن‌ها چه اتفاقی افتاده است.

بعد از این که حاج قاسم رفت، باز بچه‌ها با دوربین همه جا را نگاه کردند و تا جایی که امکان داشت جلو رفتند، ولی فایده‌ای نداشت. صبح روز بعد که در محوطه مقر بودیم، حسین را دیدم. با خوشحالی به من گفت: هم اکبر موسایی پور را دیدم و هم صادقی را.

پرسیدم: کجا هستند؟

گفت: جایی نیستند. دیشب آن‌ها را خواب دیدم که هر دو آمدند، اکبر جلو بود و حسین پشت سر او.

بعد گفت: چهره اکبر خیلی نورانی‌تر بود. می‌دانی چرا؟

گفتم: نه.

گفت: اکبر اگر توی آب هم بود نماز شبش ترک نمی‌شد. ولی حسین این‌طور نبود. نماز شب می‌خواند، ولی اگر خسته بود نمی‌خواند. دلیل دیگرش هم این بود که اکبر نامزد داشت و به تکلیفش که ازدواج بود عمل کرده بود. ولی صادقی مجرد مانده بود.

بعد گفت: دیشب اکبر توی خواب به من گفت: ناراحت نباشید عراقی‌ها ما را نگرفته اند. ما برمی‌گردیم.

پرسیدم: اگر اسیر نشده‌اند چطور برمی‌گردند؟

گفت: احتمالا شهید شده‌اند و جنازه‌های شان را آب می‌آورد.

پرسیدم: حالا کی می‌آیند؟ خیلی راحت گفت: یکی شب دوازدهم و آن یکی شب سیزدهم.

پرسیدم: مطمئن هستی؟ گفت: خاطرت جمع باشد.

شب دوازدهم، از اول مغرب، مرتب لب آب می‌رفتم و به منطقه نگاه می‌کردم که شاید خواب حسین تعبیر شود و آب جنازه بچه‌ها را بیاورد، ولی خبری نمی‌شد، اواخر شب خسته و ناامید به سنگر برگشتم و خوابیدم. حوالی ساعت ۴ صبح با صدای زنگ تلفن صحرایی از خواب پریدم. اکبر بختیاری که آن شب نگهبان بود، مضطرب و شتابزده گفت: حاج حمید زود بیا این‌جا، چیزی روی آب است و به این سمت می‌آید.

حاج اکبر (مسوول خط) و حسین هم لب آب ایستاده بودند. مدتی صبر کردیم. دیدیم جنازه شهید صادقی روی آب است. حسین جلو رفت و آن را از آب گرفت. شب سیزدهم هم حدود ساعت دو یا سه شب بود که موج‌های آب پیکر اکبر را به ساحل آورد و خواب حسین کاملا تعبیر شد.

منبع:فارس

56 میلیارد تومان اعتبار به بزرگراه شهید همت اختصاص یافت


معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که 56 میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه شهید همت اختصاص یافت.
56 میلیارد تومان اعتبار به بزرگراه شهید همت اختصاص یافت

به گزرش خبرگزاری بسیج از کرج، خیرالله خادمی روز دوشنبه در بازدید از پروژه در دست ساخت شهید همت در استان البرزافزود: با اختصاص این اعتبار ، انتظار می رود بزرگراه شهید همت تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.


وی اضافه کرد: در مسیر اجرای این پروژه موانعی مانند واحدهای مسکونی و سایر املاک خصوصی وجود دارد که باید این املاک تملک شود.


خادمی ادامه داد: در ۳ ماه گذشته حدود ۵۰ واحدمسکونی در مسیر این پروژه خریداری و تخریب شده است .


معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: در مجموع پروژه شهید همت ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه دربردارد که ۱۱۰ میلیارد تومان سهم دولت و ۵۰ میلیارد تومان دیگر سهم سرمایه گذار بخش خصوصی است.


بزرگراه شهید همت به طول حدود ۴۰ کیلومتر، اتصال بین دو کلانشهر تهران و کرج به شمار می رود.


تاکنون حدود ۳۰ کیلومتر از این بزرگراه زیر بار ترافیک رفته و مابقی به علت وجود معارض و کمبود اعتبار احداث آن با مشکلاتی مواجه شد که مسئولان کشوری و استانی رفع این مشکلات را در دستور کار قرار داده اند.


این بزرگراه در شرق کلانشهر کرج به ۲ شاخه شمالی و جنوبی تقسیم می شود که بزرگراه شمالی با گذر از مناطق حصار، عظیمیه و باغستان کرج به آزاد راه کرج - قزوین متصل می شود.


اکنون عملیات ساخت بزرگراه شمالی کرج به مسافت ۱۹ کیلومتر و حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است .
بزرگراه جنوبی کرج نیز عملیات اجرایی آن به تازگی آغاز شده که قرار است این بزرگراه با گذر از شهرستان فردیس و جنوب شهرستان کرج به آزاد راه کرج - قزوین متصل شود.

کوچک‌ترین خسارت FATF، ورشکستگی کامل اقتصاد کشور است


نماینده ولی فقیه استان البرز با اشاره به اینکه اجرای FATF موجب ورشکستگی کامل اقتصادی می‌شود، گفت: FATF چاه دیگری در مسیر توسعه ایران است.
کوچک‌ترین خسارت FATF، ورشکستگی کامل اقتصاد کشور است

به گزارش خبرگزاری بسیج  از کرج ، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عید فطر با تبریک این عید سعید، بابیان اینکه تقوا تأمین‌کننده حال و آخرت انسان است، اظهار کرد: اگر دولتمردان، مردم و مسئولان تقوا را رعایت کنند، عدل و نیکی جاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در قرآن به برپایی باعظمت نماز عید سفارش شده است، گفت: یکی از اعمال روز عید دستگیری از نیازمندان است.

به گفته خطیب جمعه کرج روز عید فطر روز نمایش وحدت مسلمین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دشمنان تحریم‌های اقتصادی همه‌جانبه را علیه ایران اعمال کرده‌اند، گفت: دشمنان با تحریم‌های جدید درصدد اعمال فشارهای مضاعف به ملت ایران هستند، وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست ولی دشمنان نیز سعی دارند که وضعیت کشور را بد جلوه دهند درصورتی‌که به‌واقع چنین نیست.

اجرای FATF موجب ورشکستگی کامل اقتصادی می‌شود

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه ایران باوجود تحریم‌ها توانسته در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی و غیره در دنیا مطرح باشد، گفت: متأسفانه برخی سودجویان با اقدامات خود گرفتاری‌هایی ایجاد می‌کنند و حالا نیز با FATF می‌خواهند تحریم‌ها را لغو کنند درحالی‌که این توافق نیز جز ضرر چیزی نخواهد داشت.

به گفته وی دولتمردان آمریکا بر این باور هستند که برای فشار به ایران باید از FATF استفاده شود، متأسفانه برخی نیز در راستای خواسته دشمن حرکت کرده تا به خیال خود در وضعیت بانک‌ها گره‌گشایی شود.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه پس از تصویب برجام چهار لایحه FATF از سوی دولت به مجلس ارائه شد، گفت: متأسفانه مجلس را تحت‌فشار قراردادند تا این لوایح به تصویب برسد درحالی‌که دیدیم تغییری در وضعیت بانک‌ها حاصل نشد. اجرای FATF موجب ورشکستگی کامل اقتصادی می‌شود. FATF چاه دیگری در مسیر ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ضمن ابراز تأسف از اینکه آقایان زیر بار نمی‌روند و می‌خواهند FATF را عملیاتی کنند، گفت: دشمنان با این معاهده سپاه و دیگر ارگان‌های امنیتی را تحت‌فشار قرار می‌دهند، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم مردم و کشور را وارد فاز جدیدی از چالش نکنند.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه تنها راه نجات کشور تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی مورد تأکید رهبری است، گفت: برای طی این مسیر به حضور مسئولان انقلابی و کاردان نیازمندیم.

وی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه همیشه می‌شنویم که ظرفیت‌های بی‌شماری در استان البرز وجود دارد، گفت: اقدامات انجام‌شده در حوزه اشتغال استان کافی نیست، برای توسعه استان باید از مسئولان کشوری مطالبه گری صورت گیرد.

خطیب جمعه کرج بخش قابل‌توجهی از مشکلات کشور را حاصل سوء مدیریت دانست و گفت: اینکه گفته می‌شود مکانی برای اعتراض و انتقادات مردم در نظر بگیریم سخنی بیهوده است اگر کارها به‌درستی انجام شود کسی به‌نظام و کشور معترض نخواهد بود.

نماز عید سعید فطر در مسجد جامع رجایی شهر کرج اقامه شد


پس از یک ماه بندگی الهی و روزه داری، آیین های باشکوه نماز عید سعید فطر با حضور گسترده مردم مومن و روزه دار منطقه رجایی شهر کرج در مسجد جامع این منطقه برگزار شد./ عکس:محمد شمایلی
نماز عید سعید فطر در مسجد جامع رجایی شهر کرج اقامه شد

برای دیدن تصاویر در سایز اصلی لطفا روی عکس کلیک کنید

 


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن