فرجام خواهی اتلتیکومادرید رد شد


دادگاه عالی ورزش فرجام خواهی باشگاه اتلتیکو مادرید را رد کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اتلتیکومادرید امشب (چهارشنبه) در فینال لیگ اروپا به مصاف مارسی می رود اما نمی تواند از حضور دیگو پابلو سیمئونه بر نیمکتش بهره ببرد. باشگاه اسپانیایی پس از محرومیت سرمربی آرژانتینی توسط کمیته انضباطی یوفا فرجام خواهی اش را به دادگاه عالی ورزش ارائه کرد اما کاس آن را نپذیرفت.

سیمئونه در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ اروپا به علت توهین به داور از بازی اخراج شد و یوفا او را چهار جلسه از همراهی تیمش محروم کرد. او یکی از این محرومیت ها را در دیدار برگشت گذارند و سپس باشگاه اتلتیکو برای حضور سرمربی آرژانتینی در دیدار فینال درخواست خود را مطرح کرد. با مخالفت دادگاه عالی ورزش او باید از جایگاه اختصاصی دیدار امشب را تماشا کند.

دو تیم اتلتیکو و مارسی ساعت 23:15 به مصاف هم می‌روند.

 

حضور کشتی گیران ملی پوش در پارک شهر لغو شد


حضور کشتی گیران تیم های ملی آزاد و فرنگی در پارک شهر به دلیل فراهم نشدن شرایط لغو شد.
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، آزاد و فرنگی کاران که خود را برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا در مردادماه و رقابت های جهانی مجارستان در مهرماه آماده می کنند، قرار بود صبح روز پنج شنبه یک جلسه تمرینی مرور فن خود را در پارک شهر تهران برگزار کنند که به دلیل فراهم نشدن شرایط این برنامه لغو شد.

فدراسیون کشتی قطعا در آینده این موضوع را در برنامه کاری خود قرار خواهد داد.

 

ظرف دو سه هفته آینده لایحه اصلاح ساختار دولت در صحن مطرح می‌شود/ بازی خوبی مقابل اسپانیا انجام می‍‌‎دهیم/ تیم داوری کارنامه خوبی داشت/ فدراسیون فوتبال مذاکراتی با کی‌روش داشته است


وزیر ورزش و جوانان درباره تمدید قرارداد کی روش برای ماندن در جام ملت ها گفت: من مطلع شدم فدراسیون فوتبال مذاکراتی با ایشان داشته و این تصمیمات جزو وظایف فدراسیون فوتبال است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دکتر «مسعود سلطانی فر»، وزیر ورزش و جوانان، در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره تفکیک وزارتخانه ها گفت: دولت تصمیمات خود را یک سال قبل گرفته است و لایحه ای که تقدیم کرد، مبنی بر تشکیل دو وزارتخانه جدید و سازمان ملی جوانان بود. یکی تفکیک وزارت راه و شهرسازی و دوم تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت تا همه امور بازرگانی تحت یک مدیریت قرار گیرد. در رابطه با وزارت ورزش و جوانان هم تصمیم گرفته شد تا با تشکیل سازمان ملی جوانان، امور جوانان در یک سازمان مقتدر پیگیری شود. در انتخابات ریاست جمهوری هم این موضوع جزو مطالبات جوانان بود دولت هم پاسخ مطالبات جوانان را داد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مراحل کارشناسی آن در دولت انجام شد و در کمیسیون های مجلس مورد بررسی قرار گرفت و ادامه تعیین تکلیف آن برعهده نمایندگان است. ظرف دو سه هفته آینده این لایحه در صحن مطرح خواهد شد. امیدوارم این لایحه تصویب بشود تا با سازمان ملی جوانان مستقل زیرنظر ریاست جمهوری مسایل مرتبط با جوانان نظیر اشتغال، مسکن، تحصیل و پر کردن اوقات فراغت جوانان با همگرایی و هم افزایی بیشتر اداره شود. 

دکتر سلطانی فر در پاسخ به این سوال که وضعیت وزارت ورزش در صورت تفکیک به چه صورت خواهد بود، گفت: وزارت ورزش به عنوان یک وزارتخانه مستقل به کار خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به بازی ایران و اسپانیا گفت: پیش بینی می کنم بازی خوبی انجام دهیم اما نتیجه قابل پیش بینی نیست. این دو بازی از بازی مقابل مراکش سخت تر است. در رنکینگ فیفا پرتغال در جایگاه چهارم و اسپانیا در جایگاه هشتم قرار دارد و ما در جایگاه سی و هفتم هستیم. ما در یک بازی تاریخی توانستیم اولین برد خود را در جام جهانی کسب کنیم.

دکتر سلطانی فر اضافه کرد: در مجموع حضور در میادین جام جهانی، هشت بازی را باختیم، سه بازی را مساوی کردیم و تنها در مقابل آمریکا در سال 1998 به پیروزی رسیدیم. سال گذشته صعود مقتدرانه به جام جهانی با توان بچه ها و حمایت ملت داشتیم. بازی ما در مقابل این دو تیم دشوار است زیرا این دو تیم سابقه قهرمانی در جهان و اروپا را در کارنامه دارند و مصمم به رفتن به جایگاه بالاتر هستند. ان شاءالله با عظم و اراده ای که در بازی گذشته داشتیم و با توانمندی بچه ها بازی خوبی ارایه خواهیم کرد.

دکتر سلطانی فر درباره عملکرد تیم داوری در جام جهانی گفت: تیم داوری کارنامه خوبی داشت و بنا بر ارزیابی کمیته داوری قضاوت خوبی را به نمایش گذاشتند تا در کنار موفقیت تیم شاهد موفقیت تیم داوری باشیم.

وی در پایان درباره تمدید قرارداد کی روش برای ماندن در جام ملت ها گفت: من مطلع شدم فدراسیون فوتبال مذاکراتی با ایشان داشته و این تصمیمات جزو وظایف فدراسیون فوتبال است. هر تصمیمی که فدراسیون بگیرد اجرایی خواهد شد.

حیدر فرمان: برای هر منطقه باید رشته های خاص خودش را داشته باشیم/ باید سعی کنیم به یک عدد خاص در بازی های آسیایی برسیم


معاون اجرایی شورای المپیک آسیا، گفت: هدف از برگزاری این برنامه در کشورهای مختلف این است که پیام بازی های آسیایی و المپیک به مردم گفته شود و در این برنامه برنده و بازنده مفهومی ندارد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کنفرانس خبری حیدر فرمان، معاون اجرایی شورای المپیک آسیا  به همراه مهندس شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

 حیدر فرمان در این نشست، گفت:  از طرف شورای المپیک آسیا تشکر میکنم که این برنامه را در ایران اجرا میکنند. ما همیشه در ایران برنامه های زیادی اجرا کرده ایم و مسابقه فان راین نیز یکی دیگر از برنامه های ما در ایران است.  از طرف شیخ احمد و شورای المپیک آسیا از اینکه فرصت را به ما دادید ممنونیم و پیام دوستی خودمان را به شما ابلاغ میکنیم. ما تا به حال از 22 شهر دیدار کردیم و برنامه های آنها را زیر نظر داشتیم. در خیلی از کشورها برنامه فان راین فقط در یک شهر اجرا می شود ولی به خاطر وسعت ایران ما در این کشور در دو شهر تهران و اصفهان برنامه را برگزار میکنیم

وی ادامه داد: همانطور که میدانید  بازی های آسیایی در جاکارتا و پالنگباگ برگزار می شود. ما در این دوره در 40 رشته بازی ها را برگزار خواهیم کرد. نسبت به دوره های قبل این بازی ها خیلی گسترده تر شده است. برنامه فان راین که در راستای بازی های المپیک برگزار می شود برای آگاهی دادن به آحاد جامعه در خصوص ارزش ورزش در جامعه و پیام دوستی است. و ما در هرکجا که برگزار کرده ایم پاسخ مثبتی گرفته ایم. از همه اصحاب رسانه تشکر میکنم که برنامه فاین راین را پوشش میدهند و امیدوارم که شمارو در جاکارتا ببینیم

وی با اشاره به اینکه ما با هماهنگی که با کمیته ملی المپیک ها داشتیم آنها  قرار شد به ما درخصوص سن و جنسیت کسانی که شرکت میکنند ما را راهنمایی کنند، گفت: مدنظر ما این است که کسانی شرکت کنند که در سنین مدارس باشند. حتی در برخی کشورها داشته ایم که کسانی حضور داشتند که دارای ناتوانی جسمانی بودند. هدف از برگزاری این برنامه در کشورهای مختلف این است که پیام بازی های آسیایی و المپیک به مردم گفته شود و در این برنامه برنده و بازنده مفهومی ندارد.

حیدر فرمان افزود:  سعی ما بر این است که تغییراتی در رشته های حاضر در بازی های آسیایی صورت نگیرد ولی در بحث ماده های رشته های مختلف ما مجبور هستیم که براساس چیزی که المپیک انجام می شود ما نیز رعایت کنیم. همچنین ما مجبور هستیم براساس قوانین جدید فدراسیون های جهانی نیز برنامه خود را تغییر دهیم

وی با بیان اینکه زمانی که ما برنامه بازی هارو طراحی میکنیم 28 رشته المپیکی را باید در بازی های آسیایی باشد، بیان کرد: ما برای هر منطقه باید رشته های خاص خودش را داشته باشیم که هر چند کشور یک رشته مختص به خودش را داشته باشد. باید سعی کنیم به یک عدد خاص در بازی های آسیایی برسیم. شورای المپیک آسیا این ملاحظه را دارد.

شهنازی،  دبیرکل کمیته ملی المپیک، در پایان گفت: خیرمقدم میگویم خدمت حیدر فرمان و هیات همراه ایشان که در ایران حضور پیدا کردند. حضور حیدر فرمان و هیات همراه ایشان به خاطر برگزاری یک مسابقه دو به طور فان راین است که همیشه این مسابقه قبل از آغاز بازی های آسیایی برگزار می شود

شفر یک دستیار خارجی دیگر می خواهد


سرمربی آلمانی استقلال خواستار حضور یک مربی خارجی دیگر در کادر فنی‌اش است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سرمربی آلمانی آبی پوشان که در فصل گذشته از پسرش، جیری ساناک و میگوئل کولی در کادر فنی استفاده کرد و دستیاران ایرانی وی نیز بیژن طاهری و اشکان نامداری بودند، بی تمایل نیست تا به جای طاهری از یک دستیار خارجی دیگر استفاده کند.

در همین رابطه، زمزمه هایی مبنی بر ابراز تمایل وی برای خروج نام طاهری از لیست دستیارانش و انتقال وی به آکادمی استقلال و استخدام یک مربی خارجی دیگر به گوش می رسد که مدیران باشگاه استقلال نسبت به این موضوع چراغ سبز نشان نداده اند.

در این صورت به نظر می رسد همکاری طاهری با شفر نسبت به فصل قبل کمی سخت تر باشد.

 

>