رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اهمیت فضای همدلی و وحدت در آستانه بازی های آسیایی جاکارتا از برگزاری جلسه ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خبر داد که منجر به تخصیص بودجه به فدراسیونهای برای حمایت بیشتر و اجرای برنامه های آنها شده است .

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر سید رضا صالحی امیری در نشست روسای فدراسیونهای ورزشی که عصر امروز برگزار شد فضای همدلی و وحدت رویه در آستانه رویداد مهم بازی های آسیایی جاکارتا را مورد تاکید قرار داد و استمرار آن را ضرورت افتخار آفرینی دانست .

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به جلسه ای که در سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور برای اختصاص بودجه در فصل اول برای فدراسیونهای ورزشی برگزار شده، اظهار داشت : خوشبختانه دراین سازمان هم رویکرد مثبتی نسبت به ورزش وجود دارد و مقرر شده بودجه ای برای فصل اول به فدراسیونها اختصاص دهند تا آنها با دغدغه کمتری برنامه های پایانی خود را برای حضور موفق در بازی های آسیای جاکارتا ادامه دهند .
به گفته دکتر صالحی امیری اعزامهای بازی های اسایی ۲۰۱۸ با ضریب ۹۸ درصد محقق شده است .
رییس کمیته ملی المپیک آرامش رابرای موفقیت در بازی های اسیایی ضروری دانست و تاکید کرد : فدراسیون ها نباید اسیر برخی جوسازی ها شوند به طوریکه در مواردی چون لباس تیم ملی مطالب خلاف واقعیت منتشر شد اما حقیقت استفاده از کالای ایرانی در کاروان ورزشی ایران است .
وی ادامه داد :متاسفانه برخی مواقع درصدد برهم زدن آرامش ورزش ایران هستند اما باید با تدبیر این مراحل را سپری کرد .
صالحی امبری توضیح داد : در شرایطی که حقوق قهرمانان المپیک را دو برابر کردیم ، مطالبی در راستای قطع حقوق آنها منتشر شده بود که ما تلاش کردیم وارد چنین مسائلی نشویم ، چرا که آرامش در ورزش ضروری می دانیم .
رییس کمیته ملی المپیک اعزامهای کاروان ورزشی ایران در مورد توجه قرار داد و تصریح کرد : اعزام ها در ساختار چارچوب مشخص و باهمفکری های لازم صورت گرفته و در ستاد عالی بهترین متصمیم اتخاذ شده است. بنابراین اگر درخواستی هم وجود دارد بهتر است در ساختار مربوط به خودش مطرح شود .
دکتر صالحی امیری همچنین از برگزاری همایش ملی اقتصاد ورزش خبر داد که وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک در درآن حضور موثر خواهند داشت .
رشد 400 درصدی خوزستان در میزبانی از اردو‌های تیم ‌ملی در سال 96
حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اتفاقات خوبی که در سال ۹۶ برای ورزش این استان افتاد، گفت: در سال ۹۶ از نظر میزبانی اردو‌های تیم‌ملی ۴۰۰ درصد نسبت به سال‌های قبل رشد داشته‌ایم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حیدری با بیان این‌که در سال ۹۶، کارهای ارزشمندی در ورزش خوزستان انجام شد، گفت: پروژه‌هایی که سال‌ها در ایستگاه نبود اعتبارات متوقف شده بودند، با حمایت وزیر ورزش و همچنین استاندار خوزستان از سر گرفته شدند. همچنین تا سال آینده نزدیک به ۱۰ استخر نیمه‌کاره به چرخه خدمات‌رسانی به مردم خوزستان اضافه خواهد شد.

وی عنوان کرد: اتفاقاتی که در سال ۹۶ در بخش میزبانی از رویدادهای ورزشی مختلف افتاد، در طول تاریخ ورزش خوزستان بی‌سابقه بود هچنین در سه سال آینده اتفاقات بسیار خوبی در ورزش خوزستان خواهد افتاد و جزو استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام که اولویت دولت هستند، خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: از نظر میزبانی اردوی تیم های ‌ملی در سال ۹۶، ۴۰۰ درصد رشد نسبت به سال‌های قبل داشته‌ایم و در میزبانی مسابقات نیز با ۱۰۰ درصد رشد مواجه بودیم. جا دارد به جامعه ورزش خوزستان بابت تمام این اتفاقات خوب خسته نباشید بگویم.

حیدری اظهار کرد: خوزستان ظرفیت های بسیار زیادی دارد و وقتی گفتیم خوزستان قطب ورزش های ایران است، سخنی به گزاف نگفتیم؛ استعدادهای بسیار زیاد، منابع انسانی فراوان، بنگاه های اقتصادی خوب و وجود ۱۹۳ تیم عضو لیگ، نشان دهنده رمز تعامل در این استان است.

وی افزود: این رمز باعث شده تا بتوانیم استعدادهای خوزستان را به منصه ظهور برسانیم؛ هدف گذاری هایی که در سطح استان انجام شده با برنامه ریزی های خوب و علمی که اتفاق افتاده ما را به آینده روشن ورزش استان امیدوار می کند.

حیدری با اشاره به استفاده از مشوق هایی که در قانون دیده شده برای حضور بیشتر صنایع در سطح استان به منظور حمایت از ورزش گفت: قطار ورزش خوزستان سرعت خوبی دارد ولی می طلبد که حمایت مسئولان ملی باعث استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیت ها شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بیان کرد: خوشبختانه تعداد دعوت شدگان خوزستان به تیم های ملی در سال جاری افزایش قابل توجهی داشته است.

وی در پایان گفت: چهار آکادمی فوتبال در سال ۹۷ به افتتاح خواهد رسید و امیدوارم سایر پروژه‌های نیمه‌تمام که زخمی بر پیکره ورزش خوزستان هستند نیز به سرانجام برسند.

 

الغرافه پرسپولیس را پولدار کرد
باشگاه الغرافه با پرداخت ۵۰۰ هزار دلار به پرسپولیس بابت انتقال طارمی، با این باشگاه تسویه کرد

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، باشگاه الغرافه قطر امروز اعلام کرد، با پرداخت ۵۰۰ هزار دلار به پرسپولیس بابت انتقال طارمی، با باشگاه ایرانی تسویه حساب کرد.

اگرچه طارمی به پرسپولیس کم ضرر نزد امابا پرداخت این رقم که بیش از۲۳۰۰ میلیارد تومان است، در این برهه می تواند کمک خوبی برای باشگاه به شمار برود.

 

پیروزی شاگردان مظفر در اولین دیدار دوستانه برابر روسیه
نخستین دیدار تیم های ملی فوتسال بانوان ایران و روسیه با نتیجه دو بر یک به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دیدار دوستانه تیم های ملی فوتسال بانوان ایران و روسیه بعدازظهر امروز شنبه ۲۸ بهمن ماه در سالن فوتسال مجموعه ورزشی شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. نیمه نخست دیدار دوستانه تیم ملی فوتسال بانوان ایران و روسیه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. تک گل تیم ملی فوتسال بانوان در نیمه نخست در دقیقه ۱۸ توسط سارا شیربیگی به ثمر رسید.گل دوم ایران توسط مهسا کمالی در دقیقه ۳۸ زده شد.

صوفی زاده، نایب رییس و رییس کمیته بانوان، حمیرا اسدی، رییس دپارتمان بین الملل، ادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتسال جوانان بانوان، سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال نوجوانان و عبادی و رسولی از مسئولین معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان و سلیمی، معاون بانوان اداره کل وزارت ورزش و جوانان تهران این دیدار را از نزدیک نظاره کردند.

سلطانی‌فر در مراسم ختم خواهر قائم مقام حزب اعتماد ملی شرکت کرد
وزیر ورزش و جوانان در مراسم ختم خواهر قائم مقام حزب اعتماد ملی شرکت کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، عصر امروز در مراسم ختم خواهر رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی شرکت کرد.

همچنین در این مراسم، الیاس حضرتی، جواد اطاعت، مجید انصاری، موسوی لاری، شهاب طباطبایی، رهامی، اشرفی اصفهانی و حسین هاشمی حضور داشتند.

این مراسم در مسجد امیرالمومنین واقع خیابان مرزداران تهران برگزار شد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن