تبلیغات در تلکسیران

دیدار صالحی امیری با توماس باخ


رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با حضور در مقر کمیته بین المللی المپیک با باخ، رئیس IOC دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ابتدای این دیدار توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ضمن خوش آمدگویی به دکتر صالحی امیری اظهار داشت: این ملاقات کمک خواهد کرد تا طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا کرده و در مورد تمام مسائل مشترک بین دو‌ نهاد ورزشی به نقطه نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.

باخ در ادامه با اشاره به حضور چندین باره در ایران اظهار داشت: شناخت خوبی از کشور ایران دارم. هم اکنون در خانه شخصی ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می افتم.

دکتر صالحی امیری نیز ضمن تقدیر و تشکر از توماس باخ بواسطه برپایی این نشست اظهار داشت: ورزش در ایران به جریان اجتماعی بسیارفعال تبدیل شده است وجوانان زیادی روزانه مسائل ورزش رادنبال می کنند.جنبش آینده ایران، جنبش ورزش است که تصمیم داریم اهداف جنبش المپیک را توسعه داده و به متن جامعه بیاوریم.

وی ادامه داد:در برنامه ریزیهای صورت گرفته در هیات اجرایی جدید تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه ها آورده و با جمعیت میلیونی در این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده سازی آن کمک نماییم.

رییس کمیته ملی المپیک کشورمان با اشاره به تهیه طرح و برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی موزه ملی ورزش ایران اظهار داشت:اعتقاد دارم جای مجموعه ملی ورزش ایران با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران زمین،خالی بوده و هست و به همین دلیل نیز در نظر داریم در اولین فرصت این موزه را با کمک تمامی بخش های ورزش راه اندازی کرده و در چند فاز آن را تکمیل نماییم.

وی در پایان توجه و سرمایه گذاری ایران در بحث ورزش بانوان را مطرح کرد و گفت:خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونها گامهای اساسی در توسعه ورزش بانوان برداشته شده که در همین راستا می توان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازیهای آسیایی 2018 و همچنین مدال آوری آنان که سهم عمده ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشته اند اشاره کنم.

توماس باخ در ادامه این نشست ضمن ابراز تشکر از توضیحات  ارزشمند دکتر صالحی امیری اظهار داشت:به شما تبریک می گویم برای پذیرش مقام جدید(ریاست کمیته ملی المپیک) این سمت بسیار خوب و ارزشمند است شما خصوصیات بسیار ارزشمندی دارید که مهترین آن ها می توان به مردم شناسی و نزدیکی شما به جامعه اشاره کرد.

 وی ادامه داد:به شما به دلیل برنامه ریزی ویژه در برنامه آموزشی المپیک و احداث موزه نیز تبریک می گویم و اعلام می کنم که بسیار مایلم از اولین نتایج تلاشهایتان در مورد آموزش المپیک و احداث موزه مطلع شوم.لطفا در فرصتهای مناسب گزارشهای خود را در این خصوص به اطلاع من برسانید.

ضمنا در مورد هر دو پروژه موزه المپیک و آمورش نیز اعلام می کنم که از ایران حمایت می کنم و شما حمایت موزه بین المللی المپیک و واحد المپیک سولیداریتی IOC را در سطحی وسیع به همراه خواهید داشت.

رئیس IOC در ادامه بحث حقوق تلویزیونی بازیهای المپیک و برنامه ریزی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص را مطرح ساخت و گفت:در این زمینه تبادل اطلاعاتی بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین خروجی را برای کمیته بین المللی المپیک و کمیته های المپیک داشته باشیم.

وی در ادامه برپایی نمایشگاه های مشترک در موزه های بین المللی را پیشناد داد و گفت:وسایل و تجهیراتی که از ورزشکاران شاخص دنیا و ایران داریم را می توانیم در نمایشگاه های مشترک موزه ایران و لوزان تحت نمایش علاقه مندان قرار دهیم که در این زمینه نیز روی کمک و حمایت ما حساب از کنید.

باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواستار پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیومها و ورزشگاه ها شد.

وی در ادامه جایگاه ورزش ایران را در آسیا و جهان بسیار مهم و ارزشمند تلقی و تاکید کرد:شک نداشته باشید در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح جهانی است.

باخ تاکید کرد:ما به هیچ وجه از کسانی که می خواهند به ایران لطمه بزنند حمایت نکرده و همواره به اهداف جنبش المپیک که حمایت از کمیته های المپیک است پایبند خواهیم بود.

وی در پایان صحبتهایش ابراز داشت:بسیار تمایل دارم که ایده خوب ملاقات با رییس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل جامه عمل بپوشانم که فرصت بسیار خوبی برای حمایت از شما در سطح بین المللی است.

در پایان این نشست دکتر صالحی امیری از توماس باخ برای حضور در ایران دعوت رسمی بعمل آورده که وی نیز اعلام داشت در فرصت مناسب برنامه ریزی برای این ملاقات و حضور در ایران را پیگیری خواهد کرد.

منبع: برنا

بزرگترین دربی آسیا از نگاه آمار


دربی 88 با دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شهرآورد تهران یا شهرآورد سرخابی نام داده شده به شهرآورد فوتبال بین دو باشگاه تهرانی پرسپولیس و استقلال (تاج سابق) است.

این دیدار بزرگترین شهرآورد آسیا و یکی از بزرگترین شهرآوردهای جهان است و در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.این بازی در تیر 1387 توسط مجله وردساکر به عنوان مهمترین شهرآورد در آسیا و بیست و دومین شهرآورد بزرگ در جهان اعلام شد.

نشریه ورلد ساکر در گزارشی در شماره دسامبر 2015 خود، این شهرآورد را در میان 50 رقابت برتر فوتبال دنیا شناسانده و آن را با هماوردی‌های شناخته‌شده ملی و باشگاهی فوتبال دنیا در یک گروه جای داده‌است.

پیشینه رقابت دربی سرخابی به رقابت دو باشگاه شاهین تهران و تاج بازمی‌گردد. هسته اول هواداران با باشگاه شاهین شکل گرفت و سپس باشگاه تاج هم هواداران خود را یافت. در آن شهرآورد، شاهین سفیدپوش و تاج آبی‌پوش بود. بعدها با انحلال باشگاه شاهین و جابجایی دسته‌جمعی بازیکنان آن به پرسپولیس، بازی‌های استقلال و شاهین حساسیت خود را از دست داد و شهرآورد تاج - پرسپولیس و پس از انقلاب استقلال - پرسپولیس جایگزین آن شد.

دو تیم استقلال و پرسپولیس تاکنون 87 بار با یکدیگر روبرو شده‌اند که حاصل آن؛ 26 برد برای استقلال،22 برد برای پرسپولیس و 39 تساوی بوده‌است. اولین بازی دو تیم در 16 فروردین سال 1347 بوده‌است که با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت.

پر گل‌ترین بازی‌ها شهرآوردهای دوازدهم و هشتاد و دوم بوده‌است که پرسپولیس به ترتیب با نتایج (0–6) و (2–4) موفق به شکست استقلال شد. 

منبع: برنا

مرزبان: دشمن سرسخت وقت‌کشی در زمین مسابقه هستم


سرمربی نفت مسجدسلیمان می‌گوید تیمش تنها شصت دقیقه نمایش خوبی برابر سایپا ارائه داده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علیرضا مرزبان پس از شکست تیمش برابر سایپا اظهار کرد: خوشحالم 60 دقیقه فوتبال خوبی بازی کردیم اما نباید روی ضربات ایستگاهی گل می‌خوردیم.

او درباره اعتراض به داوری هم گفت: متاسفانه نیمکت حریف دائم کنار زمین بودند و به داور اعتراض کردند. وقتی تیم حریف 10 نفره شد، طبیعی بود متحدتر شود. اما ما سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و فوتبال خوبی هم ارائه دادیم اما در برخی موارد خوب نبودیم.

وی درباره این‌که چرا تیمش برای این دیدار مهاجم هدف نداشت هم گفت: در این بازی می‌خواستم صاحب توپ باشیم و از فضاها به خوبی استفاده کنیم اما نتوانستیم خوب عمل کنیم.

مرزبان که در میکسدزون صحبت می‌کرد، درباره غیبتش در نشست خبری بعد از بازی گفت: کسی به من نگفته بود که به کنفرانس خبری بیایم.

او همچنین گفت: ما انتظار داریم بازی شرافتمندانه ارائه بدهیم. من خودم دشمن سرسخت وقت‌کشی در زمین مسابقه هستم. در این دیدار هر زمانی بازیکنانم به زمین خوردند، مصدوم بودند. هواداران ما باید بدانند ما در رقابت لیگ برتر، برای سقوط نکردن نمی‌جنگیم. ما تا الان چیزی را از دست نداده‌ایم و باید با قدرت ادامه بدهیم.  اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید هواداران، بازیکنان و کل مجموعه باشگاه متحدتر باشیم.

منبع: برنا

شکست برایتون در حضور جهانبخش


تیم فوتبال برایتون مقابل تاتنهام شکست خورد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ادامه مسابقات لیگ برتر انگلیس، یک دیدار برگزار شد که در آن تاتنهام با نتیجه دو بر یک برایتون را شکست داد. علیرضا جهانبخش از دقیقه 73 برای تیمش به میدان آمد ولی نتوانست مانع شکست تیمش در این مسابقه شود.

گل‌های تیم لندنی را هری کین و اریک لاملا به ثمر رساندند.

منبع: برنا

غفور امتیازآورترین بازیکن ایران برابر کانادا شد


ستاره تیم ملی والیبال ایران بیشترین امتیاز را برای تیم ملی کسب کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، امیر غفور، ستاره تیم ملی والیبال ایران در دیدار با کانادا بود و توانست بیشترین امتیاز را در میان ملی پوشان ایران کسب کند.

غفور که تا پیش از این دیدار بیشترین امتیاز را برای ایران کسب کرده بود، در این نبرد نیز 24 امتیاز کسب کرد تا امتیاز آورترین بازیکن ایران باشد.

پرین و هاگ دو بازیکن تیم ملی کانادا با کسب 29 امتیاز بیشترین امتیاز را در این دیدار کسب کردند.

منبع: برنا

تیم ملی شطرنج ایران با دبیرکل کمیته ملی المپیک دیدار کرد


المپیاد جهانی شطرنج از دوم تا 13 مهرماه به میزبانی گرجستان در 11 دور برگزار می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کاروان اعزامی کشورمان به چهل و سومین دوره مسابقات المپیاد جهانی شطرنج با شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو کرد.

المپیاد جهانی شطرنج از دوم تا 13 مهرماه به میزبانی گرجستان در 11 دور برگزار می‌شود که تیم ملی ایران با 10 شطرنج‌باز امشب راهی گرجستان خواهد شد.

منبع: برنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟