ترابی: مهم این است که تیم ملی در جام جهانی شگفتی ساز شود


هافبک تیم ملی فوتبال ایران گفت:مهم نیست کدام بازیکنان در جام جهانی بازی می‌کند بلکه مهم این است که تیم ملی شگفتی ساز شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهدی ترابی هافبک تیم ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین تیم ملی بیان کرد: شرایط خوب است و کم کم تمام بازیکنان به اردو اضافه می‌شوند. امیدوارم اردوی آماده سازی خوبی داشته باشیم و با آمادگی کامل به جام جهانی برویم.

او درباره رقابت سنگین بین 35 بازیکن دعوت شده به تیم ملی گفت: مهم نیست کدام بازیکنان در جام جهانی بازی می‌کند بلکه مهم این است که تیم ملی در جام جهانی شگفتی ساز شود.

ترابی درباره دیدار تدارکاتی ایران و ازبکستان اظهار داشت: بدون شک دیدار با ازبکستان برای آمادگی تیم ملی تاثیر دارد که کی روش آن را در نظر گرفته است. تجربه بین المللی کمک می‌کند تا بازیکنان با ایده‌های سرمربی تیم ملی آشناتر شوند.

او خاطرنشان کرد: شرایط تیم ملی نسبت به ابتدای تمرینات بهتر شده است و بازیکنان با تمریناتی که کی روش در نظر می‌گیرد از نظر بدنی و روحی آماده می‌شوند و امیدوارند بهترین عملکرد را داشته باشند.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران درباره احتمال ادامه حضورش در سایپا بیان کرد: یک سال دیگر با سایپا قرارداد دارم، اما پس از جام جهانی درباره این موضوع تصمیم می‌گیرم.

 

صعود تزارها در خانه/ مصر با صلاح خداحافظی کرد


تیم ملی فوتبال روسیه با نتیجه سه بر یک توانست تیم ملی مصر را شکست دهد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی فوتبال مصر در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی روسیه به مصاف تیم ملی فوتبال روسیه رفت که این دیدار با نتیجه سه بر یک به نفع روسیه به پایان رسید. 

بازی دو تیم آرام و متعادل دنبال شد و روسیه همه تلاش خود را به کار برد تا با یک برد شیرین به سه امتیاز بازی برسد و جشن صعود به مرحله بعد بگیرد. در دقیقه 14، مصر صاحب کرنر شد که روی ارسال از این ضربه، مروان محسن توانست در میان مدافعان روسیه، ضربه سرش را روانه دروازه روسیه کرد که در میانه راه با برخورد به بازیکنان روسیه این توپ مجددا به کرنر رفت.

 

v_sdi

 

در دقیقه 46 الفتحی مدافع مصر به اشتباه دروازه خودی را به اشتباه باز کرد تا روسیه به گل نخست برسد. در دقیقه 59 دنیس چریشف توانست گلزنی کند.  در دقیقه 63 آرتم دزیوبا توانست گل سوم تیمش را  به زیبایی وارد دروازه مصر کند. در دقیقه 74 محمد صلاح توانست از روی نقطه پنالتی یکی از گلهای خورده تیمش را جبران کند و دروازه روسیه میزبان را باز کند. این دیدار با نیتجه سه بر یک به نفع روسیه به پایان رسید.

 

4675

 

ترکیب دو تیم برای این دیدار به شرح زیر بود:

روسیه:

آکنفیف، ماریو فرناندس، کوتپف، سرگئی ایگناشویچ، دنیس چریشف، گازینسکی، رومن زوبنین،  الکساندر گولووین، یوری ژیرکوف، الکساندر سامدوف و آرتم دزیوبا

مصر:

الشناوی، احمد حجازی، احمد فتحی، علی گبر، عبدالشافی،‌محمد الننی، طارق احمد، السعید، محمد صلاح، محمود ترزگه و مروان محسن

دلداری ویژه کی‌‌روش به چشمی در تمرین تیم ملی


تمرین تیم ملی ایران امروز زیر نظر کادرفنی برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی روسیه به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود. تمرین امروز تیم ملی کشورمان زیر نظر کادرفنی پیگیری شد.

روزبه چشمی، بازیکن تیم ملی کشورمان که به دلیل مصدومیت نمی‌تواند یوزهای ایرانی را در رقابت‌های جام جهانی همراهی کند امروز از نزدیک تمرین تیم ملی کشورمان را مشاهده کرد. بازیکنان تیم ملی ایران در حال تمرین بودند که اشک از چشمان بازیکن مصدوم تیم ملی ایران سرازیر شد. زمانی که کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان شاهد این صحنه شد به سرعت به سمت چشمی آمد و با این بازیکن صحبت کرد و بعد از مدتی حال چشمی نسبت به گذشته خوب شد. 

 

تمرین+تیم+ملی+فوتبال+ایران+پیش+از+دیدار+با+اسپانیا+

 

تمرین+تیم+ملی+فوتبال+ایران+پیش+از+دیدار+با+اسپانیا+ (1)

 

تمرین+تیم+ملی+فوتبال+ایران+پیش+از+دیدار+با+اسپانیا+ (3)

پیروزی شیرهای ترانگا مقابل عقاب‌های لهستانی


تیم ملی فوتبال سنگال توانست با نتیجه دو بر یک تیم ملی لهستان را شکست دادند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی فوتبال سنگال در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی روسیه به مصاف تیم ملی فوتبال لهستان رفت که این دیدار با نتیجه دو بر یک به نفع سنگال به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال سنگال از همان ابتدا حملات خود را به سمت دروازه تیم حریف آغاز کرد اما مهاجمان این تیم ناکام ماندن و نتوانستند به گل برسند. لهستان تیم حملات تیم سنگال را مهار کرد و بازی دو تیم آرام و متعادل دنبال می شود و دو تیم تمایلی به ریسک کردن ندارند و بازی محتاطانه ای را در دستور کار خود قرار دادند تا اینکه ادریس گایه موفق شد در دقیقه 37 با اشتباه مدافع لهستان دروازه این تیم را باز کند.

 

3500

 

این بازی در نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم ملی سنگال به پایان رسید. سنگال که نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد در دقیقه  60 نیانگ موفق شد روی اشتباه دروازه بان و خط دفاع بلژیک و البته فرصت طلبی خود دروازه لهستان را برای بار دوم باز کرد. لهستان بعد از دریافت گل نخست به حملات خود ادامه داد و توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. در دقیقه 86 کریچوویاک با ضربه سر دروازه سنگال را باز کرد. لهستان همه تلاش خود را به کار برد تا بازی را به تساوی بکشانند اما این دیدار با برتری سنگال به پایان رسید.

 

2546

 

ترکیب دو تیم به شرح زیر بود:

لهستان:

ووزچک شزنی، میشال پاژدان، تیاگو سیونیک، آرکادیوژ میلیک، روبرت لواندوفسکی، گریگور کریچوویاک، کمیل گروسیچکی، رایبیوس، بلاژیکوفسکی، پیوتر زیلنسکی، لوکاس پیسچک

سنگال:

ان دیایه، کولیبالی، ادیس گانا، سلیف سانه، مامه دیوف، یوسف سابالی،  سادیو مانه، یوسف سابالی، آلفرد ان دیایه، نیانگ، اسماعیل سار و واگویه

 

گزارش ویژه کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی ایران و اسپانیا+عکس


سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: کارلوس کی‌روش در بازی برابر اسپانیا باید به دنبال جانشین روزبه چشمی باشد که به دلیل مصدومیت ادامه جام جهانی را از دست داده است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بهه نقل از سایت AFC، تیم ملی فوتبال ایران فردا شب در دیداری بسیار حساس از ساعت 22:30 به مصاف تیم ملی اسپانیا خواهد رفت.

سایت AFC پیش از این بازی نوشت هرچند عنصر شانس تا حد زیادی در پیروزی ایران برابر مراکش دخیل بود ولی نمی‌توان از فوتبال جذاب و پرشور و نشاط این تیم به راحتی گذشت. کسب پیروزی در بازی برابر مراکش باعث شد ایران صدرنشین گروه خود باشد. حالا با این سه امتیاز آن‌ها اعتماد به نفس بیشتری هم دارند.

بازیکنان تیم ملی ایران در تمرین‌های گذشته خود با اعتماد به نفس خاصی تمرین کرده و از صعود به دور دوم سخن به میان آورده است.کارلوس کی‌روش در بازی برابر اسپانیا باید به دنبال جانشین روزبه چشمی باشد که به دلیل مصدومیت ادامه جام جهانی را از دست داده است. جالب خواهد بود اگر بدانیم کی‌روش چه برنامه‌ای برای مهار قدرت هجومی لاروخا در سر پرورانده است.

 

تیم ملی اسپانیا در بازی نخست برابر پرتغال به تساوی 3 بر 3 رسید. باید به یاد بیاوریم که این تیم در سال 2010 که قهرمان جام جهانی شد، در اولین بازی  به سوئیس باخت. فرناندو هیرو سرمربی جوان اسپانیا ممکن است تیمش را با تغییراتی به این بازی خواهد رفت. درخشش کاستا و عملکرد ضعیف  دخئا ممکن است باعث شود تغییراتی را در تیم ملی اسپانیا ببینیم.

آیا می‌دانید؟

پیروزی ایران برابر مراکش اولین برد ایران در جام جهانی بعد از بازی برابر آمریکا بود. ایران بعد از آن بازی 7 بازی در جام جهانی انجام داد که 5 شکست و 2 تساوی به دست آمد.

 

شجاعی: یک ملت هستیم و همیشه در شرایط سخت کنار هم خواهیم بود/امیدوارم باعث خوشحالی چشمی شویم


کاپیتان تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از بازی با اسپانیا گفت:ما یک ملت هستیم و همیشه در شرایط سخت کنار هم خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی برنا از روسیه ، مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از بازی با اسپانیا گفت:من هم خیلی خوشحالم اینجا هستم. این اتفاق برای هر بازیکنی نمی‌افتد که بتواند در جام جهانی باشد. شاید بازیکنان خیلی حرفه‌ای هم نتوانند آنقدر در جام جهانی باشند. بازی جام جهانی با باشگاه متفاوت است.

شجاعی افزود: بازیکنان زیادی هستند که قبلا تجربه و بازی ملی زیادی داشتند اما نتوانستند در جام جهانی حضور داشته باشند. شیرین‌ترین اتفاق زندگی من است که در جام جهانی هستیم. برترین تیم های دنیا اینجا هستند و ما هم یکی از آنها هستیم.

کاپیتان تیم ملی ایران در پایان تصریح کرد: چشمی بازیکن خیلی مهمی برای ما بود و جای خالی روزبه احساس خواهد شد. ما یک ملت هستیم و همیشه در شرایط سخت کنار هم خواهیم بود. انگیزه بازیکنان بیشتر از قبل شده و به فکر روزبه هستیم و امیدوارم باعث خوشحالی او بشویم.

>