معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام شود که همه مردم زیر چتر ورزش قرار گیرند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،  عبدالحمید احمدی چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی افزود: ورزش تاثیر بسیار مهمی در بعد سلامت، بعد اجتماعی و ارتقای زندگی مردم دارد و حوزه ای نیست که فقط با بخشی از جامعه سر و کار داشته باشد بلکه همه مردم جامعه هدف ورزش محسوب می شوند.
وی بیان کرد: توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است و باید شرایط ورزش را برای همه مردم فراهم کنیم که البته انجام این مهم نیازمند همکاری همه بخش هاست.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: توسعه ورزش همگانی موجب ارتقای سلامت و افزایش نشاط بین مردم می شود و اگر به دنبال جامعه سالم و پیشرفت جامعه هستیم باید بتوانیم این شرایط را هرچه بهتر رقم بزنیم.
وی اظهار کرد: خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان ها شرایط خاصی دارد و پراکندگی جمعیت در این استان و فاصله مکان های شهری و روستایی و نیازهای خاص، یک برنامه ریزی دقیق و جامع را ایجاب می کند.
وی افزود: باید موضوع ارائه خدمت در ورزش به مردم شریف خراسان جنوبی با جدیت بیشتری دنبال شود و در بخش ورزش قهرمانی هم استعدادهای خوبی در این استان وجود دارد که برای پرورش و شکوفایی این استعدادها باید تلاش بیشتری انجام شود.
احمدی گفت: قهرمانان ملی افتخارآفرین از استان خراسان جنوبی در سطح ورزش کشور داریم که باید تعداد این قهرمانان بیشتر شود.
وی اضافه کرد: یکی از اولویت های ما در این دوره توجه خاص به توسعه ورزش بانوان است و باید بتوانیم فرصت های برابر را در ورزش برای بانوان فراهم کنیم.
وی گفت: هرجا فرصت حضور گسترده بانوان در ورزش کشور ایجاد شده آثار و نتایج بسیار ارزشمندی را به دنبال داشته است و روزهای گذشته شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران بانو در سطح قاره آسیا بودیم که تیم فوتسال بانوان ایران بر سکوی قهرمانی آسیا قرار گرفت و همزمان تیم بانوان کاراته کشور در قاره آسیا قهرمان شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامات خوبی در دولت تدبیر و امید در حوزه توسعه زیرساخت ها انجام شده است و علیرغم محدودیت ها تلاش شد با اولویت بندی پروژه های نیمه تمام زیادی به بهره برداری برسد و از اینکه بخشی از این پروژه ها در خراسان جنوبی به سرانجام رسیده خوشحالیم.
وی به حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی در استان انجام شده و باید توجه ویژه ای به این حوزه در استان داشته باشیم و فرصت را برای توسعه مشارکت جوانان فراهم کنیم.
احمدی گفت: فعالیت سازمان های مردم نهاد در این استان مطلوب است اما باید به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد.
وی بیان کرد: چهار سال گذشته ظرفیت فعالیت سمن ها و تشکل های مردم نهاد جوانان به بیش از ۲ هزار تشکل رسیده و امیدواریم در چهار سال آینده به ۶ هزار سمن برسد.
وی افزود: هرچه فرصت و فضای فعالیت را برای جوانان فراهم کنیم نفع آن متوجه کشور و جوانان و توسعه و تعالی خواهد بود و امیدواریم مدیرکل ورزش و جوانان استان، اهتمام بیشتری به توسعه امور جوانان در این استان داشته باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین از محمداسماعیل افضل پور مدیرکل پیشین ورزش و جوانان خراسان جنوبی به عنوان چهره فرهیخته و شناخته شده علمی ورزش کشور یاد و از خدمات وی قدردانی کرد.
وی گفت: مهران سرپرست مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان نیز از مدیران مجرب و شناخته شده حوزه ورزش و جوانان کشور است و در مسئولیت های مختلف کشور کارنامه موفقی دارد.

رشد 400 درصدی خوزستان در میزبانی از اردو‌های تیم ‌ملی در سال 96
حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به اتفاقات خوبی که در سال ۹۶ برای ورزش این استان افتاد، گفت: در سال ۹۶ از نظر میزبانی اردو‌های تیم‌ملی ۴۰۰ درصد نسبت به سال‌های قبل رشد داشته‌ایم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، حیدری با بیان این‌که در سال ۹۶، کارهای ارزشمندی در ورزش خوزستان انجام شد، گفت: پروژه‌هایی که سال‌ها در ایستگاه نبود اعتبارات متوقف شده بودند، با حمایت وزیر ورزش و همچنین استاندار خوزستان از سر گرفته شدند. همچنین تا سال آینده نزدیک به ۱۰ استخر نیمه‌کاره به چرخه خدمات‌رسانی به مردم خوزستان اضافه خواهد شد.

وی عنوان کرد: اتفاقاتی که در سال ۹۶ در بخش میزبانی از رویدادهای ورزشی مختلف افتاد، در طول تاریخ ورزش خوزستان بی‌سابقه بود هچنین در سه سال آینده اتفاقات بسیار خوبی در ورزش خوزستان خواهد افتاد و جزو استان‌های پیشرو در واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام که اولویت دولت هستند، خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: از نظر میزبانی اردوی تیم های ‌ملی در سال ۹۶، ۴۰۰ درصد رشد نسبت به سال‌های قبل داشته‌ایم و در میزبانی مسابقات نیز با ۱۰۰ درصد رشد مواجه بودیم. جا دارد به جامعه ورزش خوزستان بابت تمام این اتفاقات خوب خسته نباشید بگویم.

حیدری اظهار کرد: خوزستان ظرفیت های بسیار زیادی دارد و وقتی گفتیم خوزستان قطب ورزش های ایران است، سخنی به گزاف نگفتیم؛ استعدادهای بسیار زیاد، منابع انسانی فراوان، بنگاه های اقتصادی خوب و وجود ۱۹۳ تیم عضو لیگ، نشان دهنده رمز تعامل در این استان است.

وی افزود: این رمز باعث شده تا بتوانیم استعدادهای خوزستان را به منصه ظهور برسانیم؛ هدف گذاری هایی که در سطح استان انجام شده با برنامه ریزی های خوب و علمی که اتفاق افتاده ما را به آینده روشن ورزش استان امیدوار می کند.

حیدری با اشاره به استفاده از مشوق هایی که در قانون دیده شده برای حضور بیشتر صنایع در سطح استان به منظور حمایت از ورزش گفت: قطار ورزش خوزستان سرعت خوبی دارد ولی می طلبد که حمایت مسئولان ملی باعث استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیت ها شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان بیان کرد: خوشبختانه تعداد دعوت شدگان خوزستان به تیم های ملی در سال جاری افزایش قابل توجهی داشته است.

وی در پایان گفت: چهار آکادمی فوتبال در سال ۹۷ به افتتاح خواهد رسید و امیدوارم سایر پروژه‌های نیمه‌تمام که زخمی بر پیکره ورزش خوزستان هستند نیز به سرانجام برسند.

 

برانکو از زمین و امکانات محل تمرین پرسپولیس بازدید کرد
سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی پرسپولیس امروز شنبه از امکانات کمپ و زمین‌های تمرین دیدن کردند که ابراز رضایت زیادی از شرایط آنها شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، برانکو ایوانکوویچ، زلاتکو ایوانکوویچ و مارکو استیلینوویچ همراه با پندار خمارلو در کمپی حاضر شدند که پرسپولیس تمرینات خود را در آن جا برگزار خواهد کرد.

سرمربی پرسپولیس در جریان این بازدید از وضعیت زمین چمن و سایر امکانات دیدن کرد و آنها را بسیار عالی توصیف نمود. وی عنوان کرد برای پرسپولیس چنین امکاناتی شایسته است. برانکو از شرایط هتل، امکانات تمرین  و نزدیکی هتل که باعث می‌شود بازیکنان قدم زنان در محل تمرین حاضر شوند ابراز رضایت کرد. این شرایط از آن جهت حایز اهمیت است که سرخپوشان دو جلسه تمرین قبل از بازی با السد  و یک تمرین بعد این بازی را باید در آنجا انجام بدهند.

 

دوچرخه سوار ایرانی نایب قهرمان آسیا شد
آروین معظمی گودرزی در دومین روز مسابقات قهرمانی آسیا پیست موفق به کسب مدال نقره اسکرچ شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از فدراسیون دوچرخه سواری، در ادامه مسابقات دومین روز قهرمانی آسیا پیست که به میزبانی کشور مالزی برگزار می شود آروین معظمی گودرزی نایب قهرمان استقامت جاده ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ کره و دارنده چندین مدال آسیا که آخرین مدال وی در مسابقات تایم تریل انفرادی جاده چند روز پیش در میانمار کسب شده بود، امروز اولین مدال تیم ملی ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا پیست در رشته اسکرچ رده سنی بزرگسالان کسب کرد و پس از ورزشکار کشور چین به مقام دوم این مسابقات دست یافت‌. همچنین ورزشکار کشور مغولستان نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.

نتایج دو مسابقه دیگر امروز بعدازظهر به شرح ذیل می باشند:

*نتایج اسکرچ رده جوانان:
۱-سینخوانگ از تایلند
۲-چین چانگ از چین تایپه
۳-هیروکی ایشی از ژاپن
۴-مهدی بیدرام از ایران
فاطمه هداوند هم در ۵۰۰متر ماده تایم ترل انفرادی در رده هشتم قرار گرفت.

*نتایج ۵۰۰متر تایم تریل بانوان:
۱-لی وی از هنگ کنگ با زمان ۳۳ ثانیه و ۳۹۵ هزارم ثانیه
۲-سانگ چائوری از چین با زمان ۳۴ ثانیه و ۱۱۴ هزارم ثانیه
۳-فاتها مصطفی از مالزی با زمان ۳۴ ثانیه و ۶۳۲ هزارم ثانیه
۸-فاطمه هداوند از ایران با زمان ۳۶ ثانیه و ۶۱۶ هزارم ثانیه 

خاکسپاری خاطرات پاس در قبرستان فوتبال/ قهرمان آسیا به زیر کشیده شد!
پاس به دسته سوم رفت و قرار است قهرمان آسیا با انحلال برای همیشه در قبرستان فوتبال به خاک سپرده شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پاس نابود شد، پاس به دسته سوم رفت و قرار است قهرمان آسیا با انحلال برای همیشه در قبرستان فوتبال به خاک سپرده شود. تیمی که آخرین قهرمان فوتبال ایران در قاره آسیاست و هنوز کسی نتوانسته این افتخار پاس را دوباره برای ایران رقم بزند، تیمی که با بازیکنان بزرگ در فوتبال ایران قدرت و اعتبار گرفت، سقوطی آزاد به دسته سوم داشت.

حلوایی، محمد صادقی، حسین کازرانی، محمود حقیقیان، اکبر افتخاری و … فقط بخشی از بازیکنان قدیمی پاس هستند که جزو ملی‌پوشان بزرگ فوتبال ایران محسوب می‌شدند. وحید هاشمیان، جواد نکونام، محمد نصرتی، آرش برهانی، حسن رودباریان و چندین و چند بازیکن دیگر هم جزو آخرین نسل‌های تیمی هستند که چند سال است در لیگ برتر اثری از آن وجود ندارد، تیمی که این فصل پس از چند سال حضور در لیگ دسته اول، به لیگ دسته دوم سقوط رفت و حالا سقوطی آزاد به لیگ دسته سوم داشت.

در دولت نهم تصمیم بر آن گرفته شد که تیم‌های فوتبال تهرانی به غیر از استقلال و پرسپولیس به شهرستان‌های مختلف منتقل شوند، طرحی که با بی‌تدبیری عملی شد. پاس به همدان رفت، صبا راهی قم شد، امتیاز پیکان را به قزوین دادند، سایپا در استان البرز به فعالیتش ادامه داد و قرار بود نفت تهران هم راهی اراک شود که این آخری عملی نشد. از واگذاری نفت به اراک جلوگیری شد، سایپا با وجود واگذاری به استان البرز اما درتهران فعالیت می‌کرد وبالاخره این فصل دوباره به تهران بازگشت.

صبای قم هم که در حال حاضر در قم بازی می‌کند، همچون پاس سقوطش را با سرعت زیادی می پیماید، آن ها در لیگ آزادگان مدت هاست در قعر جدول جا خوش کرده اند و تا رسیدن به دسته دوم فقط چند هفته فاصله دارند، راه آهن شرایطی بهتر از صبا ندارد و به زودی رقیب صبا در دسته دوم خواهد بود و این سرنوشت تیم هایی است که با کج سلیقه گی از اوج به فرش آمدند.

پاس تهران در خرداد سال ۸۶ بود که به استان همدان داده شد،در نهایت این فصل این تیم با ریشه در لیگ دسته اول هم دست و پا زد و در نهایت به لیگ دسته دوم سقوط کرد و حالا با رفتن به دسته سوم نابود شد و آنهایی که ۹ سال پیش برای انتقال این تیم به همدان سینه چاک می‌کردند، حالا نیستند تا پاسخگوی تصمیم هنرمندانه شان باشند.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن