پرسپولیس با برد به رختکن رفت


تیم فوتبال پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم نسف قارشی رفت.
پرسپولیس با برد به رختکن رفت

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم فوتبال پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم فوتبال نسف قارشی رفت که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع قرمزها در نیمه نخست به پایان رسید.

گادوین منشا، مهاجم نیجریه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس توانست در دقیقه 21 برای سرخپوشان گلزنی کند. حرکت سه نفره دیدنی در سمت راست و در ادامه ارسال وحید امیری با ضربه سر گادوین منشا به گل اول پرسپولیس تبدیل شد. این دیدار در نیمه نخست با نتیجه یک بر صفر به نفع پرسپولیس به پایان رسید.

کاستا، بهترین بازیکن دیدار ایران و اسپانیا شد


تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی اسپانیا با یک گل بازی را واگذار کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی ایران در دیدار مقابل اسپانیا با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد.

بر این اساس دیگو کاستا  به عنوان بهترین دیدار ایران و اسپانیا انتخاب شد.

احمدی: فدراسیون‌های ورزشی در مناسبت‌های مذهبی و ملی حضور فعالانه داشته باشند


سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیونهای ورزشی که با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیونهای ورزشی برگزار شد گزارشی از اقدامات صو.رت گرفته توسط این معاونت ارائه کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان عبدالحمید احمدی با یادآوری مناسب های مختلف در ماه مبارک رمضان و برنامه های فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این ایام تاکید کرد: انتظار می رود مشارکت فدراسیون های ورزشی در این گونه مراسم چشمگیرتر باشد.

وی با اشاره به حضور فعال و همیشگی وزیر ورزش و جوانان توجه به مسائل فرهنگی را یکی از وجوه مسئولیتی در حوزه مدیریت ورزشی دانست و گفت : ما باید در مناسبت ها و مراسم فرهنگی حضوئر چشمگیرتری داشته باشیم .

معاون وزیر ورزش وجوانان با بیان اینکه توجه کافی به مسائل فرهنگی و حضور پر رنگ مسئولین و ورزشکاران در مراسم و مناسبت های فرهنگی زیبنده جامعه ورزش کشور است افزود: روز هفدهم شوال به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی ، مجموعه ای از فعالیت ها و برنامه ها با محوریت فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای در نظر گرفته شده است .

وی با اشاره به تثبیت این روز در تقویم رسمی کشور تصریح کرد: نام گذاری روز های هفته پهلوانی از سوی معاونت به فدراسیون ها ابلاغ خواهد شد که انتظار می رود در هر فدراسیون برنامه ای مرتبط با توسعه فرهنگ پهلوانی آن رشته در این خصوص اجرا شود.

دکتر احمدی با تاکید بر لزوم گرامیداشت هفته کرامت تصریح کرد : مجموعه ای از برنامه ها به این مناسب با آغاز میلاد حضرت معصومه(س|) تا ولادت حضرت امام رضا (ع)ترتیب داده شده که برای مشارکت فهرست و دستورالعمل اجرایی کردن آن به فدراسیون ها ابلاغ خواهد شد.

او در خصوص ورزش همگانی با بیان این نکته که انتظاراتی در این حوزه از مجموعه فدراسیون ها وجود دارد، تصریح کرد: که مفاد آن در قالب برنامه عملیاتی سال 97 به فدراسیون ها ابلاغ شده است . برای توسعه ورزش همگانی و نیل به این اهداف مشارکت همه جانبه فدراسیون ها در توسعه کمی و کیفی بخش همگانی رشته های تحت نظارتشان نیاز است.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی فعال بودن کمیته ورزش همگانی فدراسیون ها را گام نخست برای توسعه همگانی رشته های ورزشی دانست و گفت: در تقویم های ورزشی فدراسیون باید همگانی کردن رشته ها مورد توجه جدی تر قرار بگیرد.

وی توسعه رشته های ورزشی در نقاط کمتر برخوردار و محروم را مورد توجه قرار داد و گفت: در مناطق روستایی نیازمند توسعه همه جانبه ورزشی هستیم و فدراسیون ها باید از تمرکز گرایی در کلان شهر ها و پایتخت بپرهیزند.

عبدالحمید احمدی در خصوص ارزیابی نحوه عملکرد فدراسیون ها در حوزه همگانی اعلام کرد : ارزیابی عملکرد فدراسیون ها برای سال 96 در دفتر توسعه ورزش همگانی انجام شده و به پایان رسیده است . آمارها بیانگر افدراسیونها باید تلاش خود را در این بخش بیشتر کنند .

احمدی با ابراز امیدواری نسبت به این موضوع که در سال97 انتظار میرود نتایج بهتری را پس از ارزیابی به دست آوریم گفت: برای توسعه ورزش همگانی و همگانی کردن شاخه های ورزشی از تک تک فدراسیون ها حمایت می کنیم و حمایت های خود را از سمت وزارتخانه در غالب برنامه عملیاتی برنامه ریزی و اجرا می کنیم تا شاهد نتایج بهتر و درخشان تری باشیم.

هیرو: بازی سختی مقابل ایران داشتیم/ سخت بود که زمان بازی را به دست بگیریم


سرمربی تیم ملی اسپانیا، گفت: بازی سختی مقابل ایران داشتیم. با اشتباهات زیادی که داشتیم سخت بود

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی کشورمان در دومین دیدارش در جام جهانی 2018 روسیه مقابل اسپانیا یک بازی تماشایی از خود به نمایش گذاشت و در نهایت با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

هیرو، سرمربی ماتادورها پس از این بازی گفت: بازی سختی مقابل ایران داشتیم. با اشتباهات زیادی که داشتیم سخت بود که زمان بازی را به دست بگیریم.

 

طباطبایی: روند قابل قبولی در نیمه اول داشتیم/ تساوی بهترین نتیجه برای ایران است


دروازه‌بان سابق تیم ملی ایران درخصوص عملکرد شاگردان کی روش مقابل اسپانیا صحبت کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هادی طباطبایی دروازه بان سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص عملکرد تیم ملی ایران در نیمه اول مقابل اسپانیا صحبت کرد.

متن این گفتگو را در فایل زیر می‌توانید بشنوید.

اعلام ترکیب یوزها مقابل اسپانیا/ جهانبخش و شجاعی نیمکت‌نشین شدند


کارلوس کی روش ترکیب یازده نفره تیم خود را برای دیدار با اسپانیا اعلام کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ترکیب 11 نفره تیم ملی برای دیدار با اسپانیا به شرح زیر مشخص شد.

علیرضا بیرانوند، سید مجید حسینی، مرتضی پور‌علی‌گنجی، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، مهدی طارمی، کریم انصاری‌فرد، وحید امیری و سردار آزمون

 

>