هوگوپوشان کشورمان 14 مدال طلا، 6 نقره و 4 برنز کسب کردند
رقابت‌های نوجوانان تکواندوکار در تورنمنت بین‌المللی ترکیه دقایقی پیش به پایان رسید و دختران کشورمان در این روز موفق به کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز شدند تا جمع مدال های هوگوپوشان ایرانی به ۲۴ برسد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پنجمین دوره تورنمنت بین‌المللی ترکیه از روز یکشنبه – ۲۲ بهمن‌ماه با حضور ۲۴۰۰ شرکت کننده در دو بخش کیوروگی و پومسه و در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان به مدت ۴ روز پیگیری می‌شود که از این تعداد ۷۰۱ نفر (۳۸۵ پسر - ۳۱۶ دختر) در رده سنی نوجوانان حضور دارند.

تیم‌های ملی تکواندو نوجوانان دختر و پسر کشورمان که با تصمیم کادرفنی و برای حضوری قدرتمند در مسابقات کسب سهمیه المپیک و قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸، در تورنمنت بین‌المللی ترکیه (G۱) شرکت کردند موفق به کسب ۱۴ مدال طلا، ۶ نقره و ۴ برنز شدند.

مبارزات نوجوانان پسر روز گذشته (دوشنبه) و طی یک روز برگزار شد و پیکارهای گروه دختران نیز در ۵ وزن نخست روز گذشته و در ۵ وزن پایانی امروز (سه شنبه) پیگیری شد.

امروز و در روز پایانی رقابت های نوجوانان، کوثر اساسه و مبینا شاکری (وزن ۵۵- کیلوگرم)، کیمیا همتی و مهسا کیادلیری (وزن ۵۹- کیلوگرم)، یلدا ولی‌نژاد (وزن ۶۳- کیلوگرم)، آناهیتا توکلی (وزن ۶۸- کیلوگرم) و یلدا رنجبر (وزن ۶۸+ کیلوگرم) به عنوان آخرین نمایندگان ایران بر روی شیاپ‌چانگ رفتند که در نهایت ۴ مدال طلا (مبینا شاکری، کیمیا همتی، آناهیتا توکلی و ولی‌نژاد)، یک نقره (مهسا کیا دلیری) و یک برنز (یلدا رنجبر) به اندوخته های خود اضافه کردند تا جمع مدال های دختران به ۱۱ برسد.

نوجوانان دختر روز گذشته نیز ۲ مدال طلا (مهلا مومن‌زاده و غزل سلطانی)، ۲ نقره (مریم حاجی علیزاده و نرگس میرنورالهی) و یک برنز (مبینا کلی‌وند) را به خود اختصاص داده بودند. زهرا علیزاده، مریم ملکوتی‌خواه، فاطمه جعفری و کوثر اساسه نیز موفق به کسب مدال نشدند.

فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی، نیلوفر صفریان، سیده زهرا حسینی، زهرا باباخانلو به عنوان مربی و لیلا سلیمی به عنوان مربی بدنساز هدایت این تیم را برعهده دارند.

تیم‌ملی نوجوانان پسر کشورمان نیز در این رقابت ها موفق به کسب ۸ مدال طلا (حسین لطفی، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، محمدمهدی عمادی، امیرحسین بهرآبادی، محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی)، ۳ نقره (امیرحسین مهاجری، اشکان زحمتکشان و محمد خانی) و ۲ برنز (آرین آرش و عرفان مرادی) شدند. ابوالفضل حاتمیان و علیرضا یعقوب تبار نیز از کسب مدال بازماند.

وحید عبدالهی به عنوان سرمربی، رشید فتاحی به عنوان مربی و وحید ناصری به عنوان مربی بدنساز کادر فنی این تیم را تشکیل داده‌اند. محمدرضا زوار نیز مدیرفنی تیم می‌باشد.

نیما محبوبی در دیدار رده بندی مسابقات جهانی تیراندازی با کمان مقابل ورزشکاری از آمریکا مغلوب شد و به مقام چهارم جهان دست یافت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ادامه رقابت‌های کامپوند انفرادی مسابقات جهانی، نیما محبوبی در مرحله حذفی بعد از یک دور استراحت، در دور دوم مقابل حریفی از روسیه با اختلاف یک امتیاز و با نتیجه ۱۴۶ بر ۱۴۵ به برتری رسید و به مرحله یک شانزدهم راه یافت. وی در این مرحله در دیدار با نماینده اتریش با نتیجه ۱۴۸ بر ۱۴۶ پیروز شد.

این کماندار کشورمان در مرحله یک‌هشتم در دیدار با نماینده هلند با نتیجه ۱۴۶ بر ۱۴۴ حریفش را شکست داد. محبوبی با راهیابی به مرحله یک‌چهارم در رقابت با کماندار هندی هم با نتیجه ۱۴۷ بر ۱۴۶ به برتری رسید و به نیمه‌نهایی صعود کرد. وی برای رسیدن به فینال در دیدار با کماندار هلندی با نتیجه ۱۴۸ بر ۱۴۵ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت در این مرحله و برای کسب مدال برنز محبوبی مقابل کمانداری از کشور آمریکا قرار گرفت و با امتیاز ۱۴۶ بر ۱۴۸ نتیجه را واگذار کرد تا به مقام چهارم جهان دست یابد.

ابراهیم برخورداری با امتیاز ۵۷۵.۱۶ در رده ۴۱، وحید گلخندان با امتیاز ۵۷۳‌۲۲ در رده ۴۹ و محمد احمدی با امتیاز ۵۷۱.۱۱ در رده ۶۸ قرار گرفتند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ادامه رقابت‌های تیراندازی جام جهانی مونیخ آلمان تیراندازان ایران در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی در کنار ۱۳۲ تیرانداز دیگر در خط آتش ایستادند.

ابراهیم برخورداری با امتیاز ۵۷۵.۱۶ در رده ۴۱، وحید گلخندان با امتیاز ۵۷۳‌۲۲ در رده ۴۹ و محمد احمدی با امتیاز ۵۷۱.۱۱ در رده ۶۸ قرار گرفتند.

در این ماده ورزشکارانی از روسیه، آلمان، چین، اوکراین، هند، کره و ژاپن به فینال رسیدند.

همچنین تیراندازان ایرانی در بخش سرعت مرحله مقدماتی ماده تپانچه ۲۵ متر زنان رقابت کردند. در این مرحله ۹۴ تیرانداز حضور داشتند که در پایان این مرحله هانیه رستمیان با مجموع امتیاز ۵۷۴.۱۷ در بخش سرعت و دقت در رده ۳۹، گلنوش سبقت‌اللهی با امتیاز ۵۶۵.۱۱ در رده ۷۰ و سارا میرابی با امتیاز ۵۵۶.۷ در رده ۸۵ ایستادند.

تیراندازانی از کشورهای اتریش، اوکراین، روس، چین، کره به فینال راه یافتند.

مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت مردان نیز انجام شد و پوریا نوروزیان تنها نماینده ایران در میان ۷۵ ورزشکار حاضر در این مرحله بود که با ثبت امتیاز ۱۱۶۳.۵۰ در رده ۶۵ ایستاد.

پیش از این در روز گذشته در مرحله انتخابی این ماده حسین باقری با ۱۱۵۴.۵۱ در رده ۳۹ گروه ۲ قرار گرفته بود. پوریا نوروزیان و مهیار صداقت نیز در رده‌های ۲۸ و ۴۰ گرو۶ یک ایستاده بودند.

نتایج کامل نمایندگان ایران در رقابت‌های تیراندازی جام جهانی مونیخ تاکنون به شرح زیر است.

* مقدماتی تپانچه ۲۵ متر زنان (دقت):

۴۲- گلنوش سبقت‌اللهی - ۲۸۵.۶

۵۳- سارا میرابی - ۲۸۴.۶

۶۹- هانیه رستمیان - ۲۸۱.۶

مقدماتی تپانچه ۲۵ متر مجموع دقت و سرعت:

۳۹- هانیه رستمیان - ۵۷۴.۱۷

۷۰- گلنوش سبقت‌اللهی - ۵۶۵.۱۱

۸۵- سارا میرابی - ۵۵۶.۷

* انتخابی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان:

 (گروه یک):

۲۸- پوریا نوروزیان - ۱۱۶۶.۵۳

۴۰- مهیار صداقت - ۱۱۵۶.۴۰

(گروه ۲):

۳۹ حسین باقری ۱۱۵۴.۵۱

* مرحله مقدماتی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت مردان:

۶۵ - پوریا نوروزیان - ۱۱۶۳.۵۰

* تفنگ ۱۰ متر بادی زنان:

۲۶- آرمینا صادقیان - ۶۲۶.۴

۶۷- نجمه خدمتی - ۶۲۲.۰

۸۸- نرجس امامقلی - ۶۲۰.۲

* مرحله مقدماتی تپانچه بادی مردان:

۴۱- ابراهیم برخورداری - ۵۷۵.۱۶

۴۹- وحید گلخندان - ۵۷۳.۲۲

۶۸- محمد احمدی - ۵۷۱.۱۱

تیم پومسه سه نفره زنان کشورمان موفق شد عنوان قهرمانی پنجمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا را کسب کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پنجمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ از صبح روز گذشته (پنجشنبه – ۳ خردادماه) در سالن «پوتوا» شهر هوشمینه آغاز و امروز (جمعه – ۴ خردادماه) به پایان می‌رسد.

در پایان رقابت‌های تیمی رده‌سنی ۳۱ تا ۴۰ سال،تیم پومسه ۳ نفره زنان کشورمان با ترکیب آتوسا فرهمند، سونا رزاقی و سیده معصومه حسینی و کسب ۷/۷۷ امتیاز قهرمان آسیا شد، تیم ویتنام با ۷/۶۶ امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم هنگ کنگ با ۷/۳۶ امتیاز و تیم هند با ۵/۷۵ امتیاز در جایگاه سومی قرار گرفتند.

گفتنی است هدایت تیم زنان برعهده فاطمه اسدپور به عنوان سرمربی است.

 

مسابقات فوتسال جام رمضان سازمان تربیت بدنی ارتش ج.ا.ا با حضور فرماندهان ارتشی، چهره‌های مطرح ورزشی و هنرمندانی ارزنده و تیم‌های حاضر در این مسابقات رسما فعاایت خود را آغاز کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، این مسابقات با حضور تیم های استقلال تهران، هنرمندان، تیم منتخب ستاد اجا، بانک حکمت و... طی یک هفته به رقابت خواهند پرداخت و چهارشنبه هفته بعد مسابقه فینال و رده بندی و مراسم اختتامیه باشکوهی برگزار خواهد شد. میزبان این مسابقات مدیریت تربیت بدنی ستاد آجا می باشد.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن