گام بعدی دونالد ترامپ علیه سوریه چیست؟

گام بعدی دونالد ترامپ علیه سوریه چیست؟
  به دنبال حملات هوایی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به خاک سوریه، «دنیل هافمن»، یک مقام سابق سازمان سیا در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هم اکنون سه گزینه دیگر پیش رو دارد.  
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ وی گفت: «نخستین گزینه پیش روی ترامپ این است که او چندین حمله نظامی دیگر علیه تأسیسات شیمیایی و انبارهای تسلیحاتی سوریهانجام دهد. دومین کاری که ترامپ می تواند انجام دهد ایجاد یک منطقه امن است. سومین گزینه هم این است که ما دوباره خطر کنیم و باز هم به حمایت از معارضان سوری ادامه دهیم.»

این مقام سابق سازمان سیا در ادامه در اظهاراتی مداخله‌جویانه افزود: زمانی که چند سال پیش ریاست عملیات خاورمیانه درسازمان سیا را بر عهده داشتم، همه ما معتقد بودیم که باید بشار اسد را از قدرت برکنار کرد. برای موفقیت در چنین کاری باید به تعدادی از گروه های معارض و مخالف کمک کنیم.

هافمن این اظهارات را به دنبال حملات هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه به بهانه استفاده این کشور از تسلیحات شیمیایی در دوما بیان کرد. پس از این حملات، دونالد ترامپ در حساب توییتر خود از فرانسه و انگلیس تقدیر کرد و گفت مأموریت انجام شده است.

این درحالی است که «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، این حملات را «اقدامی تجاوزگرانه» خواند و هشدار داد که با این اقدامات آمریکا، احتمال وقوع جنگ جهانی سوم وجود دارد. روسیه از سال ۲۰۱۵ به درخواست دولت سوریه برای مقابله با گروه های تروریستی، عملیات نظامی در این کشور را آغاز کرد.

 

لینک کوتاه : https://goo.gl/YgNWdx
گام بعدی دونالد ترامپ علیه سوریه چیست؟
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن