تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

واکنش سفیر ایران در لاهه به اظهارات سناتور امریکائی


سفیر ایران در لاهه درباره اظهارات سناتور امریکائی نوشت؛ حرفهای شما در مورد توطئه منتسب کردن حملات شیمیائی به دولت سوریه، همان چیزی است که ما بارها بیان کرده‌ایم.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علیرضا جهانگیری»، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح های شیمیائی مستقر در لاهه، در پیام توییتری در واکنش به اظهارات اخیر «ریچارد بلک»، سناتور آمریکائی، تاکید کرد، آنچه شما گفته اید، مواضع (ما) که چندین بار در سازمان منع سلاح های شیمیائی بیان شده است را تایید می کند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان افزود: اگر به مطالبی  مانند آنچه سناتور ریچارد بلک بیان کرده است توجه می شد، ما شاهد مصیبت هائی مانند جنگ عراق نبودیم.

گفتنی است، سناتور «ریچارد بلک» اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده است، سرویس اطلاعاتی انگلستان  (ام آی سیکس )قصد دارد با ترتیب دادن یک حمله شیمیائی جعلی در سوریه، آن را به گردن دولت سوریه بیندازد. وی همچنین گفته بود، تعدای از حملات شیمیائی که قبلا در سوریه اتفاق افتاده، اقدامی جعلی از سوی انگلیسی ها بوده و با کمک نیروهای داوطلبی مانند کلاه سفید ها انجام شده است.

منبع: برنا

توافق بدون عکس هم میشود ولی نه برعکس


مشاور رییس جمهور درباره حرفهای جدید ترامپ در کانال خود نوشت؛ روحانی به خوبی ترامپ را می شناسد . توافق بدون عکس هم می شود ولی نه برعکس.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور درباره حرفهای جدید ترامپ در کانال خود نوشت؛

ترامپ امسال قبل از سخنرانی جو سازی کرد که من می خواهم روحانی را ببینم. بعد گفت اگر او بخواهد مرا ببیند مخالفتی ندارم بعد گفت شاید هم همدیگر را نبینیم ولی از او تعریف کرد. 

این نیاز به نمایش موفقیت در روانشناسی شخصیت او نهفته است اما تا آنجا که به ایران مربوط است ما قاب عکسی یادگاری به کسی نخواهیم داد مگر آنکه توافقی ماندگار بدست آورده باشیم.

روحانی به خوبی ترامپ را می شناسد . توافق بدون عکس هم می شود ولی نه برعکس.

 

منبع: برنا

ظریف با وزیر خارجه انگلیس دیدار کرد


وزیر امور خارجه کشورمان در دومین روز سفر کاری خود به نیویورک با همتای انگلیسی‌اش دیدار کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه کشورمان، که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، صبح امروز به وقت محلی با همتای انگلیسی خود دیدار کرد.

 

منبع: برنا

نشست وزرای خارجه ایران و 1+4 انزوای آمریکا را به تصویر کشید


معاون سیاسی وزیر امور خارجه توضیحاتی درباره نشست تهران و 4+1 درباره برجام در اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سید «عباس عراقچی»، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«این نشست که پیش از تلاش آمریکا برای استفاده ابزاری از شورای امنیت و اجرای نمایش علیه ایران برگزار شد؛ حمایت اروپا، چین و روسیه از ایران و انزوای آمریکا را به روشنی به تصویر کشید.

در این بیانیه کشورهای عضو برجام بر اجرای کامل و موثر این توافق از جمله در حوزه رفع تحریم‌ها تاکید کرده و اذعان کردند که رفع تحریم‌ها و برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصله بخش کلیدی و حیاتی برجام است.»

منبع: برنا

مجازات کالاهای مجاز مشروط مشخص شد


نمایندگان مردم، مجازات کالاهای مجاز مشروط را در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی درخصوص لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ماده 1 این لایحه با 173 رأی موافق، 14 مخالف و 15 ممتنع از 247 نماینده حاضر موافقت کردند.

در ماده 1 لایحه مذکور آمده است؛

متن زیر به عنوان تبصره به بند (ج) ماده 1 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 3 دی 1392 الحاق می شود؛

تبصره- هرگاه کالایی به موجب صلاحیت اعطایی قانون، براساس مصوب هیات وزیران یا سایر مراجع قانونی بنا به مقتضیات و شرایط خاص، صدور یا ورود آن ممنوع شود در حکم کالای مجاز مشروط است و تخلفات مربوط به آن مورد مجازات جرایم و تخلفات مربوطه، حداکثر مجازات مربوط به کالای مجاز مشروط است

 

منبع: برنا

نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی مشخص شد


نمایندگان مردم در خانه ملت نحوه محاسبه ارزش کالای قاچاق ورودی به کشور را مشخص کردند.

به گزارش گره سیاسی خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 3 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص  لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ماده 2 آن با 166 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند (ح) ماده یک قانون آمده است که:

ح- ارزش کالای قاچاق ورودی: عبارت است از ارزش سیف کالا (مجموع قیمت خرید کالا در مبدأ و هزینه بیمه و حمل و نقل)، به اضافه حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده که بر اساس نرخ ارز اعلامی توسط بانک مرکزی در زمان کشف محاسبه می‌شود.

همچنین نمایندگان با اصلاح ماده 3 لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 167 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 240 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (3) آمده است که:

در بند (خ) ماده یک قانون عبارت "هزینه حمل و نقل " حذف می‌شود.

در ادامه نمایندگان با ماده (4) لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با 163 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 238 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (4) آمده است که:

در بند (د) ماده یک قانون واژه "بالاترین" و "اعلامی" حذف می‌شود

 

منبع: برنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟