تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

روایت سفیر ایران در لندن از حادثه 11 سپتامبر 2001


سفیر ایران در لندن در یادداشتی به تشریح وضعیت شهر نیویورک در زمان حادثه 11 سپتامبر 2001 پرداخت.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حمید بعیدی نژاد»، سفیر ایران در لندن، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: 

یازده سپتامبر ما طبق معمول همه روزه که صبح ساعت 8:30 آخرین چهارراه خیابان چهل و دوم در منهتن را برای رسیدن به اداره طی می‌‌کردیم، منتهی الیه خیابان بسیار طولانی لگزینگتون، دود غلیظی بلند بود که ظاهرا از ساختمانی برمی‌خواست. با ورود به اداره بلافاصله از ساختمان بلندی که نمایندگی ما در آنجا مستقر بود، مشاهده کردیم که قسمت‌‌‌های بالای برج معروف به مرکز تجارت جهانی نیویورک در آتش می‌سوزد.

خیلی حیرت‌‌‌آور بود، دود با حجم بسیار بلندی از ساختمان برمی‌خواست. هنوز چند صباحی نگذشته بود که انفجار دیگری در ساختمان رخ داد و به سرعت متوجه شدیم که هواپیمای دومی به این ساختمان اصابت کرده بود. اگر انفجار اول در صورت برخورد با هواپیما می‌توانست تا حدی اتفاق تفسیر شود، در عمدی بودن انفجار دوم شکی نبود. دیگر روشن بود که نیویورک مورد حمله نظامی قرار گرفته است.

دو ساعتی نگذشته بود که کارشناسان فنی نظر دادند برج‌‌‌‌‌ها فرو خواهد ریخت و علت این هم پایه‌‌‌ها و فونداسیون فلزی برج‌ها است، که در اثر حرارت آتش ذوب می شدند و این برج‌‌‌‌ها را با خود به پایین می‌‌‌آوردند.

امکان فروریختن برج‌ها با توجه به استحکام مهندسی برج‌ها را سخت می‌شد باور کرد، اما وقتی همه به طور عینی فروریختن این دو برج را جلوی چشمان خود مشاهده کردند، همه چیز از مرحله تردید و حدس خارج گردید. (این حادثه را بعدها در سطح بسیار پایین‌‌‌‌تر در خصوص ساختمان پلاسکو در تهران مشاهده کردیم که چگونه ذوب شدن پایه‌‌‌های فلزی فونداسیون، ساختمان را پایین آورد.) آن روز از شبکه‌‌‌های خبری مطلع شدیم که چندین مرحله عملیات نظامی علیه اهداف دیگر در نیویورک و واشنگتن طراحی شده بود که برخی نیز خنثی شده بودند.

در اولین مرحله، مقامات امنیتی شهر تصمیم گرفتند که منهتن را که شکل یک جزیره کامل در نیویورک دارد تخلیه سازند. حمله به هر پلی در نیویورک می‌توانست جمعیت را در داخل جزیره منهتن حبس نماید و به‌طور بالقوه در برابر خطرات آینده آسیب‌‌‌پذیرتر گرداند.

به تمامی کارمندان شرکت‌‌ها و نمایندگی‌‌‌های سیاسی اعلام گردید که نقل و انتقال به منهتن تا اطلاع ثانوی یک‌طرفه و از مسیر منهتن به بیرون خواهد بود و هیچ وسیله نقلیه‌‌‌ای امکان ورود به منهتن را نخواهد داشت. دستورالعمل مقامات امنیتی این بود که همه منهتن را ترک کنند.

بعد از ظهر آن روز مناظر عجیبی در منهتن حاکم بود، همه داشتند از طریق مترو، اتوبوس و پیاده این جزیره را به سمت بیرون ترک می‌کردند. سطح پل‌‌‌ها پوشیده از جمعیت انسانی خارج شونده از شهر بود و تا چشم نگاه کار می‌کرد، موج مردم در حرکت بود.

ما از طریق قطار از شهر خارج شدیم. قطارها محل سوزن انداختن نبود و جمعیت موج می‌‌زد، در اندیشه مردم چه می‌‌‌گذشت؟ چه نگرانی‌‌‌هایی از آینده نسبت به حملات جدید علیه نیویورک یا آمریکا وجود داشت؟

شرایط اضطراری حادثه یازدهم سپتامبر تا حدی در عرض چند روز کنترل شد و رفت و آمد به حالت عادی برگشت، اما شاید بتوان گفت مهمترین نتیجه حادثه یازده سپتامبر شکستن شدن اسطوره آسیب‌‌‌‌‌ناپذیری آمریکا در ذهن و روان مردم و دولت آمریکا بود. در این زمینه تحقیقات زیادی در خود آمریکا صورت گرفت. از جمله آمار نشان می‌‌‌داد که در سال‌های بعد از این حادثه، تعداد مجلدات کتاب‌هایی که به اشکال مختلف به موضوع پایان جهان و جنگ‌هایی که جهان را به نابودی پایانی می‌‌کشانیدند، می‌‌پرداختند به طرز فوق‌‌‌العاده‌‌ای افزایش یافته و به تیراژ چند صد میلیون جلد رسیده بود.

بعد از یازده سپتامبر 2001 مسیر روابط آمریکا با خاورمیانه نیز تغییر یافت و بدون آنکه ارتباط خاصی با پدیده یازده سپتامبر پیدا نماید، حمله به عراق به عنوان نماد سیاست نظامی تهاجمی آمریکا سازماندهی شد. ایران نیز از جانب بوش پسر محور شرارت لقب گرفت و مورد تحریم‌‌‌های بیشتر و بیشتر قرار گرفت. اما متاسفانه به ریشه‌‌های واقعی حل مشکل پرداخته نشد، با آنکه کمیسیون یازده سپتامبر آمریکا در گزارش خود اطلاعات زیادی را از دخالت‌‌های روشن عربستان و عوامل حکومتی عربستان در پدید آمدن این واقعه افشاء کردند، اقدامی علیه دولت سعودی اتخاذ نشد. هر چند این موضوع توسط مایکل مور در فیلم فارنهایت یازده سپتامبر مستندانگاری شد.

آمریکا هنوز هم نتوانسته است خود را از تاثیرات دهشتبار یازده سپتامبر دور سازد و این کابوس برای مردم آمریکا تاثیرات اجتماعی، روانی و سیاسی مهمی داشته است. اعترافات بعدی مقامات آمریکا به‌ویژه از سوی خانم کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا که طراحان و عاملین این حمله نیروهای مورد حمایت آمریکا از میان مجاهدین افغانی برهبری بن لادن، که از آن زمان به بعد به عنوان گروه القاعده شناخته شد، صورت گرفته بود، اعتراف بسیار تلخی بود که کمتر سیاستمداری حاضر شد بعد از آن توضیحات بیشتری را ارائه نماید.

هنوز اطلاعات مخفی و پنهانی زیادی در خصوص وقایع و ریشه‌‌‌های مرتبط با یازدهم سپتامبر وجود دارند که بدلیل آنکه منافع برخی از دولتمردان و متحدین منطقه‌‌ای آنها را به‌خطر می‌‌اندازد، منتشر نشده‌‌اند و شاید هیچ وقت هم منتشر نگردند.

منبع: برنا

شیوه‌های برخورد با بازار سیاه بلیت‌های اربعین تشریح شد


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در مورد سفر نجف و بغداد به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی است. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و در صورت پرواز از دیگر شهرها هم همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رضا جعفرزاده»، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، درخصوص نرخ نهایی اعلام شده جهت بلیت‌های سفر اربعین اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی روز بیست و پنجم شهریورماه جلسه‌ای را با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری داشتند و نرخ نهایی را اعلام کردند.

وی افزود: نرخ نهایی سفر تهران – نجف – تهران و تهران – بغداد – تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان که یک طرف مسیر نصف این قیمت و برای مشهد – نجف – مشهد و مشهد – بغداد – مشهد این عدد 2میلیون و 800 هزار تومان است که برای یک طرف مسیر این میزان یک میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور با تاکید بر اینکه نرخ‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند به صورت تکلیفی نرخی را به شرکت‌های هوایی تحمیل کند، گفت: همان‌طور که بارها اشاره شده است و در خبرها داشتیم نرخ بلیت‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند برای شرکت‌های هوایی تکلیفی اعلام کند. با این حال مدیران شرکت‌های هواپیمایی برای کمک به زوار این مسیر و سفر معنوی نرخ‌ها را در این حد حفظ کردند.

جعفرزاده با اشاره به چرایی اینکه این پروازها و اعلام قیمتی مصوب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: معمولا درپیک‌های پروازی و گاهی اوقات به خاطر اینکه نوع بالانس عرضه و تقاضا بهم می‌خورد با توجه به تعداد سفر پروازی که در اختیار داریم و محدود است، حرف از افزایش نرخ بلیت‌های هواپیما به میان آمده و یکسری واسطه‌ها به وجود می‌آیند که این دلایل باعث غیرواقعی شدن نرخ بلیت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: به همین خاطر با اینکه مکانیزم برخورد با این افراد وجود دارد اما برای اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی با یکدیگر هماهنگ شده و بابت عرضه و تقاضا نرخ بلیت هم بالانس باشد، با سازمان هواپیمایی کشوری هماهنگی به وجود می‌آیند که با این نرخ فروخته شده و هم نوع نظارت روی توزیع بلیت‌های اربعین که از دوم آبان تا دوازدهم است ادامه داشته باشد.

نرخ تعیین شده تغییر نخواهد کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که به جز این دو مسیر پروازی از مشهد و تهران به نجف و بغداد از شهرهای دیگر هم هم سفر صورت خواهد گرفت و آیا این نرخ‌ها تغییر می‌کند، گفت: نرخ اعلام شده برای این دو مسیر بوده و تغییر هم نخواهند داشت. در مورد سفر به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی دارد اما نظر بیشتر مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی پرواز به نجف و بغداد از این دو شهر بود که این نرخ‌ها تعیین شد. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و از تمامی شهرستان‌ها همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

وی با اشاره به متغیرهای مدنظر بابت اعلام این نرخ‌ها افزود: شرکت‌های هواپیمایی اگرچه خدمات ارائه می‌دهند اما این نرخ‌های اعلام شده با توجه به معیارهای درآمد و هزینه آن‌ها متفاوت است و عوامل زیادی از جمله هزینه‌ها و کشش بازار در عرضه و تقاضا هم مطرح است. با این‌حال آنچه که مدنظر سازمان هواپیمایی کشور و دغدغه اصلی است بحث ایمنی پروازهاست و شرکت‌های هواپیمایی بابت رعایت این مساله و الزامات متحمل هزینه‌های سنگینی می شوند.

اعلام اسامی شرکت‌های معتبر جهت فروش و رزرو بلیت

رضا جعفرزاده در ادامه درباره اعلام شرکت‌های هواپیمایی معتبر جهت ارائه بلیت‌های اربعین، اظهار داشت: در این خصوص بعد از مشخص شدن شرکت‌های مورد نظر از بین 16 شرکت و اینکه کدام شرکت‌ها این پروازها را انجام می‌دهند اسامی اعلام می‌شوند. شرکت‌ها باید برای گرفتن مجوز به سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر نظارت مراجعه کنند و برای دریافت این مجوزها اقدام کنند.

وی ادامه داد: لیست مراکز معتبر برای ارائه بلیت هواپیما به زودی معرفی می‌شوند تا از دفاتر و سایت‌های مجاز این بلیت‌ها تهیه شود. با این حال اگر به جز دفاتر معتبر ارائه شده بلیت تهیه شده بحث اصالت‌سنجی بلیت‌ها هم در نظر گرفته شده است. مراکز معتبر معرفی و نمی‌توان گفت که از جای دیگر بلیت خریداری نشود و تا بلیت‌ گران نفروشند دلیلی برای اینکه بگوییم تخلف کرده‌اند وجود ندارد.

وی افزود: در این خصوص ما دو مدل نظارت داریم که یکی توسط دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشور است که بازرسی‌های مخصوص خودشان را دارند و یکی دیگر هم از طریق گزارشات مردمی که به سایت سازمان مراجعه و با اعلام گزارش با متخلفان برخورد می‌شود و به همین خاطر هرگونه مکانیزم با بروز هرگونه تخلف در این خصوص دیده شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بابت برخورد با بازار سیاه در فروش بلیت در این ایام اظهار داشت: به جز ایام اربعین به خاطر اینکه نظارت‌ها ساماندهی شوند، دفاتر خدمات مسافری که دارای مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشور هستند به آنها مجوز داده شد تا برای فروش بلیت هم از طریق الکترونیک اقدام کنند. تعداد این سایت‌ها 57 عدد بوده که به صورت الکترونیکی می‌توانند از آنها خریداری داشته و نظارت بر آن‌ها بسیار راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

جعفرزاده با اشاره دوباره روی این موضوع که پروازهای اربعین از دوم تا دوازدهم آبان آغاز می‌شود و زمان اعلام تهیه بلیت به زودی اعلام خواهد شد، در مورد نحوه ارتباط‌گیری مردم با سازمان درخصوص مشاهده تخلفات تاکید کرد: روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور بیشتر با مردم حرف می‌زند تا مردم با سازمان اما به خوبی راه ارتباط از طریق سایت سازمان امکانپذیر بودذه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود. به تمام شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که در این ایام کاملا روی نحوه توزیع بلیت‌های خود نظارت داشته باشند و در صورت هر تخلفی به شرکت‌های هواپیمایی، انجمن‌ شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی که قابل دسترس است شکایت خودشان را انتقال دهند.

وی افزود: آنچه که برای سازمان هواپیمایی کشور مهم بوده و کمتر به آن اشاره می‌شود این است که سازمان به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بحش حمل و نقل هوایی یک تاکید ویژه روی ایمنی پروازها دارد. شاید ما پروازها را کمتر کرده باشیم اما این مساله به خاطر کم خطر بودن و امنیت آنهاست. در همین خصوص فشار زیادی به شرکت‌های هواپیمایی از سوی سازمان وارد می شود تا نگاه ویژه ای روی این مساله داشته باشند. ‌

آنچه که برای ما مهم است و کمتر به آن اشاره می شود که جایگاه سازمان هواپیمایی کشور که به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بخش حمل و نقل هوایی ایمنی پروازهاست. شاید تعداد پروازها کمتر شده باشد اما این مساله برای کم‌خطر بودن و امن‌تر بودن سفرها بوده است. به همین خاطر و این حساسیت‌ها فشارهای زیادی از سوی سازمان روی شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت ایمنی وارد می‌شود انجام الزامات و خواسته‌ها هزینه‌بر است و بعد از این موضوع سرویس‌دهی در اولویت بعدی قرار دارد.

منبع: برنا

خون شهیدان اهواز دلیل محکمی در گرفتن انتقام از دشمنان است


وزیر کشور با صدور پیامی ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز تاکید کرد: ملت ایران بداند قطره قطره خون این شهیدان دلیل محکمی بر عزم راسخ خدمتگزاران آنها در گرفتن انتقام از دشمن پلید است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در پیام عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آمده است: حادثه دلخراش تروریستی عوامل مزدور استکبار جهانی و دولت های رو به زوال منطقه در اهواز بار دیگر ثابت کرد نهضت اسلامی و مقاومت دلیرانه مومنان به وعده رهایی بخش الهی همواره در معرض تهدید و هجمه جریان باطل شیطانی قرار دارد.

در این پیام آمده است: قساوت و ددمنشی این جنایت پیشگان با ریختن خون کودکان و فرزندان این ملت گواهی بر حیات یالثارات الحسین(ع) است و ملت ایران بداند قطره قطره خون این شهیدان دلیل محکمی بر عزم راسخ خدمتگزاران آنها در گرفتن انتقام از دشمن پلید است.
این پیام می افزاید: بی شک اتحاد و همدلی و انسجام میهن اسلامی تحت زعامت رهبر فرزانه و دوراندیش پریشان کننده توهم پوشالی بدخواهان ملت خواهد بود.

در این پیام آمده است: اینجانب ضمن تسلیت به بازماندگان شهدای مظلوم این حادثه دلخراش تروریستی از تمامی نیروهای امنیتی و مسلح درگیر در حادثه که با رشادت و ایثار جلوه های بی بدیل فداکاری برای حفظ جان کودکان و زنان و اقشار مختلف را به خوبی خلق کردند تقدیر و تشکر دارم.

 

منبع: برنا

ایران در جهت افزایش امنیت و ثبات منطقه خواهد کوشید


سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست‌های اصولی و انسانی خود در جهت افزایش امنیت و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم خواهد کوشید.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بهرام قاسمی ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدای حمله تروریستی امروز (شنبه) در اهواز و با تسلیت ‌به مردم شجاع خوزستان و ملت بزرگ ایران اظهار کرد: اجیرشدگان و فرمان برداران کانون‌های شناخته شده مولد خشونت و جنایت علیه جان انسان ها و حامیان فکری، مالی، تسلیحاتی و رسانه‌ای تروریسم در منطقه و فراسوی آن مطمئن باشند با چنین اقدامات زبونانه، ترور و کشتار کور نمی‌توانند در اراده راسخ دولت و ملت ایران در مبارزه بی‌امان و همه‌جانبه با تروریسم لجام گسیخته‌ای که منطقه و جهان را درنوردیده است، خللی وارد کنند.

قاسمی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در ادامه سیاست های اصولی و انسانی خود بدون هر گونه وقفه و تردیدی در جهت افزایش امنیت و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم خواهد کوشید.

او افزود: حامیان و مروجین ترور و خشونت ‌و توجیه‌گران وابسته و مفسران سرسپرده و گوش به فرمان حرفه‌ای آنان نمی‌توانند با لفاظی‌های دروغین و مغلطه‌های بی‌بنیان و تشکیک‌های کودکانه در ماهیت تروریستی و ضد انسانی جنایت امروز در اهواز، نقش مستقیم خود در پشتیبانی از تروریست‌های ضد ایرانی را پنهان سازند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن یادآوری حادثه تروریستی سال گذشته تروریست‌های تکفیری در حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی و با اشاره به جنایت هولناک امروز در اهواز، افزود: این‌گونه جنایات کور اما هدفمند و هدایت شده، تاوان ایستادگی دولت و ملت ایران در مقابل تروریسم شوم و انسان‌کشی است که توسط برخی کانون‌های تروریست‌پرور منطقه‌ای و با حمایت‌های بی‌دریغ یک قدرت فرامنطقه‌ای و رژیم نفرت‌آفرین صهیونیستی بر بخش عمده‌ای از جهان تحمیل شد.

قاسمی در پایان تأکید کرد: تروریسم به عنوان بلیّه قرن حاضر که صلح، ثبات و امنیت جهانی را هدف گرفته است، جغرافیا، مذهب، قوم، نژاد و زبان نمی‌شناسد و امروزه به خطری مشترک و جهانی تبدیل شده که آن را جز با اراده جدی همگان، فارغ از استانداردهای دوگانه و چندگانه درمان و علاجی نیست. سردمداران برخی کانون های پرورش ترور و خشونت باید بدانند که ترور و تروریسم در همه جا و در هر شکل آن بی هیچ توجیه و تفسیر و استاندارد خود ساخته و پرداخته آنان محکوم به شکست و رسوایی است.

منبع: برنا

مرتکبین حمله تروریستی اهواز به سزای اعمالشان می‌رسند


رئیس‌سازمان برنامه و بودجه کشور با صدور پیامی شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از هم‌وطنان در حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز را تسلیت گفت.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمدباقر نوبخت»، رئیس‌سازمان برنامه و بودجه کشور، با صدور پیامی ضمن محکوم کردن این عمل تروریستی، شهادت و زخمی شدن تعدادی از هم‌وطنان غیور را تسلیت گفت و تاکید کرد: تروریست های وابسته و مزدوران وطن فروش بدانند که نمی‌توانند با انجام این دست از اقدامات ضد انسانی و خائنانه در عزم استوار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ ایران در مبارزه با تروریسم و شرارت خللی وارد کنند و بدون تردید مرتکبین این جنایت غیر انسانی و نفرت انگیز را به سزای اعمال ننگین‌شان می‌رساند.

نوبخت ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به رهبر معظم انقلاب، خانواده های داغدار این عزیزان، همرزمان آنها در نیروهای مسلح و همه آحاد ملت بزرگوار و صبور ایران، از خداوند متعال برای شهدای این حادثه غمبار علو درجات و معیّت با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ( علیه السلام ) و برای خانواده های عزادار و بزرگوار این عزیزان صبر و اجر مسألت کرده است.

?

 

 

منبع: برنا

دشمنان بفهمند این ملت پای آرمان‌های خود ایستاده است


فرمانده کل سپاه مهمترین مولفه قدرت ایران اسلامی را مردم مومن و انقلابی و مقاوم توصیف و تصریح کرد: به دشمنان ما بارها ثابت شده که فشارها بر روی ملتی که با درس گرفتن از عاشورا در برابر ظلم ایستادگی کرده اند، به هیچ عنوان ثمربخش نبوده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم رژه نیروهای مسلح در بندرعباس مهمترین پیام رژه دریایی نیروهای مسلح در خلیج فارس و تنگه هرمز را نمایش اقتدار دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیز پیام صلح و امنیت برای کشورهای همسایه جنوبی خلیج فارس عنوان و تصریح کرد: این رژه دریایی همچنین پیام آورعزت و اقتدار مدافعان ایران اسلامی به دشمنان جمهوری اسلامی و امنیت منطقه است.

 وی افزود: این رزمایش و رژه، وحدت و اقتدار با عظمت نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی را به نمایش گذاشت.

 سرلشکر جعفری در ادامه با اشاره به رویکرد اعمال فشار و تحریم از سوی دشمنان علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: به دشمنان ما بارها ثابت شده که فشارها بر روی ملتی که با درس گرفتن از عاشورا در برابر ظلم ایستادگی کرده اند، به هیچ عنوان ثمربخش نبوده است.

 وی مهمترین مولفه قدرت ایران اسلامی را مردم مومن و انقلابی و مقاوم توصیف و تصریح کرد: این ملت غیور با درس گرفتن از قیام عاشورا و حرکت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در برابر ظلم و زور ایستاده اند و این را وظیفه شرعی خود می‌دانند ؛ تقارن ایام هفته دفاع مقدس با عاشورای حسینی بزرگترین پیام برای دشمنان است که بفهمند این ملت مقاوم و پای آرمان های خود ایستاده است.

منبع: برنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟