منابع محلی فلسطینی بامداد پنجشنبه گزارش دادند، جنگنده های رژیم صهیونیستی، منطقه «السفینه» در غرب شهر غزه را بمباران کردند.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، جنگنده های رژیم صهیونیستی همچنین پایگاه «عسقلان» وابسته به گروه های فلسطینی را در شمال نوار غزه، هدف حملات هوایی قرار دادند.

همچنین تانک های ارتش رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب به شمال نوار غزه حمله کردند.

در همین حال، «یحیی السنوار» رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) چهارشنبه شب گفت که دفاع نظامی علیه ارتش اشغالگر در صورت ادامه محاصره غزه حق ملت فلسطین است.

وی افزود: حق داریم، برای دفاع از خود از انواع تجهیزات استفاده کنیم، اما تمایل داریم، اقدامات به صورت مسالمت آمیز ادامه پیدا کند.

نوار غزه از دوشنبه گذشته و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس که بر خلاف تمامی موازین و قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت ملل متحد است، نا آرام است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: حل کردن اختلاف نظرها در درون حزب یک اصل است، حزبی که در آن اختلاف نظر نباشد حزب نیست.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حجت الاسلام «رسول منتجب‌نیا»، قائم مقام حزب اعتماد ملی، عصر امروز در دومین کنگره حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ما در سال گذشته مقدمات اجرای قانون را فراهم کردیم اما برای اینکه مبادا مشکلاتی بوجود بیاید استمهال کردیم، گفت: در انتخابات ۹۲ بیشترین حضور تشکیلاتی را ما داشتیم و بدون تابلو ارکان ستادها را تشکیل دادیم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه احزاب و تحزب، گفت: راهی برای رسیدن به توسعه پایدار غیر از تحزب نیست. هرچه از احزاب فاصله بگیریم، از پیشرفت و توسعه فاصله گرفتیم. باید تلاش کنیم احزاب نهادینه شوند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه در یک مدت نه چندان طولانی ما توانستیم توسعه کمی داشته باشیم، اظهار کرد: بعد از سال ۹۲ برای توسعه دوباره تلاش کردیم و اکنون یک تشکیلات اثرگذار در کشور هستیم و در دولت تدبیر و امید و شورای شهر تعداد زیادی از اعضای حزب حضور دارند.

منتجب نیا تصریح کرد: در اعتماد ملی تفکر و اندیشه خط امام(ره) اصل پذیرفته شده است. حرکت در درون نظام و حرکت در راستای آرمان‌های انقلاب اصل دوم است و قانون اساسی را قبول داریم هرچند انتقاد هم می‌کنیم.

وی افزود: هرگونه ساختارشکنی و تصور خارج از نظام از اعتماد ملی به دور است. ما همیشه باید بر اساس اعتدال حرکت کنیم. همچنین حل کردن اختلاف نظرها در درون حزب یک اصل است. حزبی که در آن اختلاف نظر نباشد حزب نیست.

وی با اشاره به وقایع بعد از انتخابات سال ۸۸، بیان کرد: در سال ۸۸ حزب اعتماد ملی جزو احزابی بود که بیشترین ظلم و جفا بر او صورت گرفت؛ دفتر حزب به یک باره با هجوم مواجه شد و عده‌ای اسناد حزب را بردند. همچنین دفتر مرکزی حزب به مدت یکسال پلمب بود و کسی مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گرفت.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی ادامه داد: حتی یک سال بعد از این انتخابات و در شرایطی که آقای کروبی در حصر نبود به دنبال برگزاری جلسه‌ای برای صرف شام با حضور تعدادی از اعضای حزب بودیم اما از جایی به ما اعلام کردند که در صورت برگزاری چنین جلسه‌ای حتما برخوردهایی با ما انجام خواهد شد.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به آغاز روند تشکیل حزب اعتماد ملی در سال ۸۴، خاطرنشان کرد: در سال ۸۴ زمانی که آقای کروبی و من از جمع روحانیون مبارز خارج شدیم تصمیم گرفتیم تا یک حزب تاسیس کنیم. در همین راستا از برخی دوستان دعوت کردیم و بدین ترتیب هسته اولیه حزب اعتماد ملی شکل گرفت و شورای مرکزی آن بر اساس الگوهای بین‌المللی تشکیل شد و در یک فرصت نه تنها طولانی حزب توانست هم توسعه کمی و هم توسعه کیفی پیدا کند.

وی ادامه داد: روند توسعه حزب تا سال ۸۸ و آن فاجعه ادامه داشت. بعد از سال ۹۲ نیز با دست خالی فعالیت خود را مجددا آغاز کردیم و ادامه دادیم و امروز حزب اعتماد ملی به عنوان یک تشکیلات اثرگذار در کشور مطرح است و مشاهده می‌کنیم که بدون فشار و رانت اعضای حزب در بخش‌های مختلف دولت، مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای شهر حضور دارند. همچنین مشاهده می‌کنیم که با رای شایسته شورای شهر تهران آقای افشانی از این حزب به عنوان شهردار تهران انتخاب شده‌اند.

منتجب‌نیا با بیان اینکه حزب اعتماد ملی ظرفیت و پتانسیل کافی برای اثرگذاری در صحنه‌های مختلف را دارد، اظهار کرد: ان‌شاءالله به یمن ماه مبارک رمضان خداوند به مسئولان این توفیق را بدهد تا این تصمیم صحیح و عاقلانه را برای یک بار هم که شده بگیرند تا شاهد رفع حصر باشیم تا حزب اعتماد ملی نیز به دبیر کل‌اش تقدیم شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: نباید یک بازپرس دستور فیلترینگ تلگرام را بدهد و مردم باید اطلاع پیدا کنند که مسئول فیلترینگ تلگرام چه دستگاهی است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «علی مطهری»، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در  کنگره سراسری که عصر امروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: شعار این  نشست، استراژی انسجام همراه با تاکتیک است اما باید به این نکته توجه داشت که وحدت و همدلی ملی یک لوازم و موانعی دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کل دنیای اسلام هر جا ضربه ای خوردیم از تفرقه بوده و پدیده اسرائیل هم ناشی از تفرقه ای است که در هفتاد سال پیش در دنیای اسلام به وجود آمد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم تفرقه را یکی از عوامل انقراض امت ها می داند، اظهار کرد: فساد اخلاقی نیز از دیگر عوامل انقراض اجتماعات بشری است؛ نمونه و الگوی ما برای وحدت اسلامی سیره امام علی (ع) است در حالی که حق ایشان را ربودند، سکوت کردند.

مطهری با اشاره به موانع وحدت ملی گفت: یکی از موانع امروز نحوه برخورد با منتقدان است. باید به یک مفهوم مشترک در این رابطه برسیم. بحث گفتگوی ملی مدتی است مطرح شده ولی ما تا زمانی که به یک برداشت مشترک از اصول نرسیم در این گفتگو موفقی پیدا نمی‌کنیم.

وی افزود: تا زمانی که به یک مفهوم مشترک از آزادی بیان، مقوله حفظ نظام و ولایت فقیه نرسیم نمی توانیم در این راه به پیروزی برسیم.

وی گفت: در بحث حوادث ۸۸ باید توجه به این موضوع بشود که امکان ندارد همه در این رابطه هم نظر باشند و عظمت جمهوری اسلامی و عظمت ولایت فقیه این است که همه مردم بتوانند درباره مسائل مختلف جامعه نظر خود را بیان کنند. بنابراین ضرورت دارد که سختگیری‌ها بر منتقدان کاهش پیدا کند.

مطهری گفت: برای نظام اسباب سرشکستگی است که در بحث فعالان محیط زیست عده ای معتقد به جاسوس بودن و عده ای دیگر نظر متفاوتی داشته باشند

مطهری با ادعای اینکه در بحث فیلترینگ تلگرام باید به نظر کارگروه مصادیق مجرمانه توجه کرد، گفت: نباید یک بازپرس دستور فیلترینگ تلگرام را بدهد و مردم باید اطلاع پیدا کنند که مسئول فیلترینگ تلگرام چه دستگاهی است.

وی گفت: یکی دیگر از موانع گفتگوی ملی تقسیم دانشجویان به انقلابی و غیرانقلابی است. در ابتدای انقلاب اگر توجه کنیم شروع حرکت انقلاب با جوانان مذهبی و انقلابی بود ولی به مرور بقیه گروه‌ها نیز به مسیر پیروزی انقلاب کمک کردند و در این عرصه شاهد تقسیم بندی نبودیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما اروپایی‌ها را تحقیر می‌کنیم و مورد انتقاد قرار می‌دهیم که چرا موضوع هولوکاست را به عنوان موضوعی قرار دارند که هیچ کس حق نظر دادن و حتی تحقیق و تفحص درباره آن را ندارد. اما ما خود می‌آییم درباره موضوعاتی مانند حوادث ۸۸ اینگونه رفتار می‌کنیم. در حالیکه ممکن است عده‌ای معتقد به اشتباهات دو طرف باشند اما اینگونه رفتار می‌شود که همه باید یک حرف و نظر داشته باشند و این درست نیست.

مطهری همچنین با بیان اینکه ضرورت دارد سخت‌گیری‌ها به منتقدان پایان یابد، اظهار کرد: در شرایط امروز لازم است انشقاقی که بر اثر حوادث سال ۸۸، حصر خانگی و ممنوع‌التصویری و مسائلی مانند اینها در بین مردم ایجاد شده، برطرف شود. البته ما نشانه‌هایی می‌بینیم و احساس می‌کنیم اراده‌ای برای این کار وجود دارد و همچنان منتظر حل این مشکلات هستیم.

نماینده مردم تهران  در پایان با اشاره به مواضع اخیر وزیر امور خارجه  آمریکا گفت: حرف ترامپ و آمریکا این است که شما باید اشغال و استعمار را به رسمیت بشناسید. مشخص است ما به عنوان مسلمانان ذلت را نمی پذیریم و شعار ما همواره هیهات مناالذّله بوده و خواهد بود.

حساب توئیتری معروف «میزان» در صفحه توئیتر خود نوشت که «محمد بن سلمان این روزها به فکر تکیه زدن بر مسند پادشاهی تا قبل از عید فطر است.»
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ حساب توئیتری «میزان» در صفحه توئیتر خود نوشت که محمد بن سلمان به نزدیکان خود می‌گوید که امور پس از مرگ ملک سلمان پیچیده خواهد شد و مخالفت پدرش با پایین آمدن از مسند پادشاهی درست نیست.

در حساب توئیتری معروف «میزان» آمده است که «محمد بن سلمان این روزها به فکر تکیه زدن بر مسند پادشاهی تا قبل از عید فطر است.»

خبرگزاری رویترز در جولای ۲۰۱۷ خبری را درباره کنارگیری ملک سلمان از قدرت به نفع پسرش محمد بن سلمان منتشر کرده بود.

رویترز به نقل از یک منبع سعودی گزارش داد که سلمان بن عبدالعزیز این آمادگی را دارد که به نفع پسرش از قدرت کناره گیری کند.

منبع سعودی به نقل از یکی از اعضای درباره سلطنتی گفت که «ملک سلمان نطقی تلویزیونی را درباره کناره‌گیری از قدرت در هر زمانی که احتمالا سپتامبر آینده باشد، ضبط کرده است.»

فعالان سعودی این توئیت را در حالی بازتوئیت کردند که بن سلمان ولی‌عهد سعودی پس از حادثه تیراندازی کاخ الخزامی، در انظار عمومی ظاهر نشده است و از همین روی، گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص سرنوشت او وجود دارد.

محمد بن سلمان که پس از ولی‌عهد شدن مدام در صدر رسانه‌ها قرار داشت و مصاحبه‌ها و اظهارنظر‌های گوناگون در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌داد؛ اکنون بیش از یک ماه است که در هیچ رسانه‌ای مشاهده نشده و این امر را نمی‌توان عادی و یا تصادفی قلمداد کرد.

منبع:فارس

 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید بیش از این با افزایش کارمند، بار دولت را اضافه کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، که به قم سفر کرده است، امروز جمعه در دیدار با مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور، اظهار کرد: برای کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری از تاسیسات آب و فاضلاب روستایی می‌توان از روستائیان استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم برخی روستاها حتی برای آسفالته کردن جاده‌های روستایی هزینه‌هایی را تقبل می‌کنند، البته شرایط همه روستاها یکسان نیست و نمی‌توان انتظار کمک از همه روستاها داشت.

وی افزود: شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی را قبول دارم، زیرا زیان ده هستند و قیمت گذاری مناسبی برای آب روستایی دیده نشده است، البته در شرایط فعلی روستاها نیز وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و نمی‌توان به مردم فشار آورد.

لاریجانی خطاب به مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی کشور، گفت: در زمینه راه مناسب برای کسب درآمد برای شرکت آب و فاضلاب روستایی فکر کنید، زیرا تصور اینکه دولت به آب و فاضلاب روستایی کمک کند، غلط است.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید بار مالی دولت را افزایش دهیم، بیان کرد: اکنون ۴ و نیم میلیون کارمند دولتی داریم که تعداد زیادی است و نباید این میزان را افزایش دهیم.

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن