تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

جابری انصاری با نماینده ویژه رییس جمهور فرانسه دیدار کرد


دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی روز گذشته با نماینده ویژه رییس جمهور فرانسه در امور سوریه دیدار کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حسین جابری انصاری»، دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی، که به منظور رایزنی با مقامات فرانسه به این کشور سفر کرده است، با «فرانسوا سنمو» نماینده ویژه «امانوئل مکرون»، رییس جمهور فرانسه در امور سوریه، دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که روز پنجشنبه انجام شد، آخرین تحولات سوریه و تلاش های جاری برای پایان هر چه سریع تر بحران در این کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حسین جابری انصاری پیش از این در قالب یک صبحانه کاری در اقامتگاه جمهوری اسلامی ایران در پاریس با خانم «دلفین او» و «فیلیپ بونکرر» روسای گروه های دوستی مجالس ملی و سنای فرانسه در خصوص زمینه های افزایش روابط و همکاری های دو کشور گفتگو و رایزنی کرد.

دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در ادامه دیدارهای خود از پاریس، با مشاور دیپلماتیک الیزه و دبیرکل وزارت خارجه فرانسه ملاقات خواهد کرد.

منبع: برنا

شیوه‌های برخورد با بازار سیاه بلیت‌های اربعین تشریح شد


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در مورد سفر نجف و بغداد به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی است. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و در صورت پرواز از دیگر شهرها هم همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رضا جعفرزاده»، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، درخصوص نرخ نهایی اعلام شده جهت بلیت‌های سفر اربعین اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی روز بیست و پنجم شهریورماه جلسه‌ای را با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری داشتند و نرخ نهایی را اعلام کردند.

وی افزود: نرخ نهایی سفر تهران – نجف – تهران و تهران – بغداد – تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان که یک طرف مسیر نصف این قیمت و برای مشهد – نجف – مشهد و مشهد – بغداد – مشهد این عدد 2میلیون و 800 هزار تومان است که برای یک طرف مسیر این میزان یک میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور با تاکید بر اینکه نرخ‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند به صورت تکلیفی نرخی را به شرکت‌های هوایی تحمیل کند، گفت: همان‌طور که بارها اشاره شده است و در خبرها داشتیم نرخ بلیت‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند برای شرکت‌های هوایی تکلیفی اعلام کند. با این حال مدیران شرکت‌های هواپیمایی برای کمک به زوار این مسیر و سفر معنوی نرخ‌ها را در این حد حفظ کردند.

جعفرزاده با اشاره به چرایی اینکه این پروازها و اعلام قیمتی مصوب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: معمولا درپیک‌های پروازی و گاهی اوقات به خاطر اینکه نوع بالانس عرضه و تقاضا بهم می‌خورد با توجه به تعداد سفر پروازی که در اختیار داریم و محدود است، حرف از افزایش نرخ بلیت‌های هواپیما به میان آمده و یکسری واسطه‌ها به وجود می‌آیند که این دلایل باعث غیرواقعی شدن نرخ بلیت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: به همین خاطر با اینکه مکانیزم برخورد با این افراد وجود دارد اما برای اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی با یکدیگر هماهنگ شده و بابت عرضه و تقاضا نرخ بلیت هم بالانس باشد، با سازمان هواپیمایی کشوری هماهنگی به وجود می‌آیند که با این نرخ فروخته شده و هم نوع نظارت روی توزیع بلیت‌های اربعین که از دوم آبان تا دوازدهم است ادامه داشته باشد.

نرخ تعیین شده تغییر نخواهد کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که به جز این دو مسیر پروازی از مشهد و تهران به نجف و بغداد از شهرهای دیگر هم هم سفر صورت خواهد گرفت و آیا این نرخ‌ها تغییر می‌کند، گفت: نرخ اعلام شده برای این دو مسیر بوده و تغییر هم نخواهند داشت. در مورد سفر به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی دارد اما نظر بیشتر مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی پرواز به نجف و بغداد از این دو شهر بود که این نرخ‌ها تعیین شد. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و از تمامی شهرستان‌ها همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

وی با اشاره به متغیرهای مدنظر بابت اعلام این نرخ‌ها افزود: شرکت‌های هواپیمایی اگرچه خدمات ارائه می‌دهند اما این نرخ‌های اعلام شده با توجه به معیارهای درآمد و هزینه آن‌ها متفاوت است و عوامل زیادی از جمله هزینه‌ها و کشش بازار در عرضه و تقاضا هم مطرح است. با این‌حال آنچه که مدنظر سازمان هواپیمایی کشور و دغدغه اصلی است بحث ایمنی پروازهاست و شرکت‌های هواپیمایی بابت رعایت این مساله و الزامات متحمل هزینه‌های سنگینی می شوند.

اعلام اسامی شرکت‌های معتبر جهت فروش و رزرو بلیت

رضا جعفرزاده در ادامه درباره اعلام شرکت‌های هواپیمایی معتبر جهت ارائه بلیت‌های اربعین، اظهار داشت: در این خصوص بعد از مشخص شدن شرکت‌های مورد نظر از بین 16 شرکت و اینکه کدام شرکت‌ها این پروازها را انجام می‌دهند اسامی اعلام می‌شوند. شرکت‌ها باید برای گرفتن مجوز به سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر نظارت مراجعه کنند و برای دریافت این مجوزها اقدام کنند.

وی ادامه داد: لیست مراکز معتبر برای ارائه بلیت هواپیما به زودی معرفی می‌شوند تا از دفاتر و سایت‌های مجاز این بلیت‌ها تهیه شود. با این حال اگر به جز دفاتر معتبر ارائه شده بلیت تهیه شده بحث اصالت‌سنجی بلیت‌ها هم در نظر گرفته شده است. مراکز معتبر معرفی و نمی‌توان گفت که از جای دیگر بلیت خریداری نشود و تا بلیت‌ گران نفروشند دلیلی برای اینکه بگوییم تخلف کرده‌اند وجود ندارد.

وی افزود: در این خصوص ما دو مدل نظارت داریم که یکی توسط دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشور است که بازرسی‌های مخصوص خودشان را دارند و یکی دیگر هم از طریق گزارشات مردمی که به سایت سازمان مراجعه و با اعلام گزارش با متخلفان برخورد می‌شود و به همین خاطر هرگونه مکانیزم با بروز هرگونه تخلف در این خصوص دیده شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بابت برخورد با بازار سیاه در فروش بلیت در این ایام اظهار داشت: به جز ایام اربعین به خاطر اینکه نظارت‌ها ساماندهی شوند، دفاتر خدمات مسافری که دارای مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشور هستند به آنها مجوز داده شد تا برای فروش بلیت هم از طریق الکترونیک اقدام کنند. تعداد این سایت‌ها 57 عدد بوده که به صورت الکترونیکی می‌توانند از آنها خریداری داشته و نظارت بر آن‌ها بسیار راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

جعفرزاده با اشاره دوباره روی این موضوع که پروازهای اربعین از دوم تا دوازدهم آبان آغاز می‌شود و زمان اعلام تهیه بلیت به زودی اعلام خواهد شد، در مورد نحوه ارتباط‌گیری مردم با سازمان درخصوص مشاهده تخلفات تاکید کرد: روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور بیشتر با مردم حرف می‌زند تا مردم با سازمان اما به خوبی راه ارتباط از طریق سایت سازمان امکانپذیر بودذه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود. به تمام شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که در این ایام کاملا روی نحوه توزیع بلیت‌های خود نظارت داشته باشند و در صورت هر تخلفی به شرکت‌های هواپیمایی، انجمن‌ شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی که قابل دسترس است شکایت خودشان را انتقال دهند.

وی افزود: آنچه که برای سازمان هواپیمایی کشور مهم بوده و کمتر به آن اشاره می‌شود این است که سازمان به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بحش حمل و نقل هوایی یک تاکید ویژه روی ایمنی پروازها دارد. شاید ما پروازها را کمتر کرده باشیم اما این مساله به خاطر کم خطر بودن و امنیت آنهاست. در همین خصوص فشار زیادی به شرکت‌های هواپیمایی از سوی سازمان وارد می شود تا نگاه ویژه ای روی این مساله داشته باشند. ‌

آنچه که برای ما مهم است و کمتر به آن اشاره می شود که جایگاه سازمان هواپیمایی کشور که به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بخش حمل و نقل هوایی ایمنی پروازهاست. شاید تعداد پروازها کمتر شده باشد اما این مساله برای کم‌خطر بودن و امن‌تر بودن سفرها بوده است. به همین خاطر و این حساسیت‌ها فشارهای زیادی از سوی سازمان روی شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت ایمنی وارد می‌شود انجام الزامات و خواسته‌ها هزینه‌بر است و بعد از این موضوع سرویس‌دهی در اولویت بعدی قرار دارد.

منبع: برنا

لاریجانی بر ضرورت شناسایی عوامل حادثه تروریستی اهواز تاکید کرد


رئیس مجلس شورای اسلامی با محکومیت حمله تروریستی در مراسم رژه نیروهای مسلح شهر اهواز، تاکید کرد: ضرورت دارد نیروهای امنیتی و انتظامی در اسرع وقت نسبت به شناسایی عوامل و ایادی این حادثه تروریستی اقدام کنند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، در پیام «علی لاریجانی»، رئیس مجلس شورای اسلامی، آمده است: وقوع حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز که منجر به شهادت و مجروحیت جمعی از افراد نظامی و غیرنظامی شد موجب تأسف گردید.

این پیام می افزاید: این حرکت ناجوانمردانه که در آستانه نمایش غرورآفرین توانمندی‌های نظامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس توسط چند عنصر مسلح تکفیری و وابسته به گروه‌های معاند انجام شد بار دیگر عجز و ناتوانی دشمنان در مواجهه با اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران را نشان داد که چون توان مقابله با قدرت نظامی ایران را ندارند اینگونه با قساوت و کینه به روی کودک و زن و مردم بیگناه آتش می گشایند و دست به تحرکات خصمانه می‌زنند.

لاریجانی در این پیام تصریح کرده است: این جنایت در ادامه خباثت های چهل سال گذشته علیه انقلاب و نظام می باشد اما ملت ایران شهادت را افتخار خود می‌داند و اینگونه اقدامات هیچگونه خللی در اراده راسخ آنها نخواهد داشت و همچون گذشته استوار و ثابت قدم به دفاع از آرمان‌های خویش ادامه خواهند داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این پیام یادآور شده است: ضرورت دارد نیروهای امنیتی و انتظامی در اسرع وقت نسبت به شناسایی عوامل و ایادی این حادثه تروریستی اقدام کرده و آنان را به سزای اعمال ننگینشان برسانند.

این پیام می افزاید: ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده این شهیدان عزیز از خداوند متعال برای شهدای گرانقدر حادثه علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت می‌کنم.

منبع: برنا

آنکه در اهواز شلیک می‌کرد، بقای ایران را نشانه رفته بود


مشاور رییس جمهور در توییتر خود در خصوص حادثه امروز اهواز نوشت؛ امروز آنکه در اهواز شلیک می کرد، بقای ایران را نشانه رفته بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «حسام الدین آشنا»، مشاور رییس جمهور، در توییتر خود در خصوص حادثه امروز در اهواز نوشت؛

«امروز آنکه در اهواز شلیک می کرد برایش مهم نبود که هدفش فارس، عرب یا لر است، خبرنگار است یا سرباز یا بسیجی یا پاسدار، کودک نشسته بر کالسکه است یا جانباز نشسته بر ویلچر، او فقط می دانست بودن همه این ها در کنار هم رمز بقای ایران است.او بقای ایران را نشانه رفته بود. »

 

منبع: برنا

شیوه‌های برخورد با بازار سیاه بلیت‌های اربعین تشریح شد


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در مورد سفر نجف و بغداد به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی است. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و در صورت پرواز از دیگر شهرها هم همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «رضا جعفرزاده»، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، درخصوص نرخ نهایی اعلام شده جهت بلیت‌های سفر اربعین اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی روز بیست و پنجم شهریورماه جلسه‌ای را با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری داشتند و نرخ نهایی را اعلام کردند.

وی افزود: نرخ نهایی سفر تهران – نجف – تهران و تهران – بغداد – تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان که یک طرف مسیر نصف این قیمت و برای مشهد – نجف – مشهد و مشهد – بغداد – مشهد این عدد 2میلیون و 800 هزار تومان است که برای یک طرف مسیر این میزان یک میلیون و 400 هزار تومان خواهد بود.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور با تاکید بر اینکه نرخ‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند به صورت تکلیفی نرخی را به شرکت‌های هوایی تحمیل کند، گفت: همان‌طور که بارها اشاره شده است و در خبرها داشتیم نرخ بلیت‌ها آزاد است و سازمان هواپیمایی کشوری نمی‌تواند برای شرکت‌های هوایی تکلیفی اعلام کند. با این حال مدیران شرکت‌های هواپیمایی برای کمک به زوار این مسیر و سفر معنوی نرخ‌ها را در این حد حفظ کردند.

جعفرزاده با اشاره به چرایی اینکه این پروازها و اعلام قیمتی مصوب در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: معمولا درپیک‌های پروازی و گاهی اوقات به خاطر اینکه نوع بالانس عرضه و تقاضا بهم می‌خورد با توجه به تعداد سفر پروازی که در اختیار داریم و محدود است، حرف از افزایش نرخ بلیت‌های هواپیما به میان آمده و یکسری واسطه‌ها به وجود می‌آیند که این دلایل باعث غیرواقعی شدن نرخ بلیت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: به همین خاطر با اینکه مکانیزم برخورد با این افراد وجود دارد اما برای اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی با یکدیگر هماهنگ شده و بابت عرضه و تقاضا نرخ بلیت هم بالانس باشد، با سازمان هواپیمایی کشوری هماهنگی به وجود می‌آیند که با این نرخ فروخته شده و هم نوع نظارت روی توزیع بلیت‌های اربعین که از دوم آبان تا دوازدهم است ادامه داشته باشد.

نرخ تعیین شده تغییر نخواهد کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که به جز این دو مسیر پروازی از مشهد و تهران به نجف و بغداد از شهرهای دیگر هم هم سفر صورت خواهد گرفت و آیا این نرخ‌ها تغییر می‌کند، گفت: نرخ اعلام شده برای این دو مسیر بوده و تغییر هم نخواهند داشت. در مورد سفر به غیر از مشهد و تهران از دیگر شهرهای کشور هم بسته به تقاضای شرکت‌های هواپیمایی دارد اما نظر بیشتر مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی پرواز به نجف و بغداد از این دو شهر بود که این نرخ‌ها تعیین شد. با این حال این نرخ اعلام شده به پرواز و نجف است و از تمامی شهرستان‌ها همین نرخ بوده و تغییر نمی‌کند.

وی با اشاره به متغیرهای مدنظر بابت اعلام این نرخ‌ها افزود: شرکت‌های هواپیمایی اگرچه خدمات ارائه می‌دهند اما این نرخ‌های اعلام شده با توجه به معیارهای درآمد و هزینه آن‌ها متفاوت است و عوامل زیادی از جمله هزینه‌ها و کشش بازار در عرضه و تقاضا هم مطرح است. با این‌حال آنچه که مدنظر سازمان هواپیمایی کشور و دغدغه اصلی است بحث ایمنی پروازهاست و شرکت‌های هواپیمایی بابت رعایت این مساله و الزامات متحمل هزینه‌های سنگینی می شوند.

اعلام اسامی شرکت‌های معتبر جهت فروش و رزرو بلیت

رضا جعفرزاده در ادامه درباره اعلام شرکت‌های هواپیمایی معتبر جهت ارائه بلیت‌های اربعین، اظهار داشت: در این خصوص بعد از مشخص شدن شرکت‌های مورد نظر از بین 16 شرکت و اینکه کدام شرکت‌ها این پروازها را انجام می‌دهند اسامی اعلام می‌شوند. شرکت‌ها باید برای گرفتن مجوز به سازمان هواپیمایی کشوری و دفتر نظارت مراجعه کنند و برای دریافت این مجوزها اقدام کنند.

وی ادامه داد: لیست مراکز معتبر برای ارائه بلیت هواپیما به زودی معرفی می‌شوند تا از دفاتر و سایت‌های مجاز این بلیت‌ها تهیه شود. با این حال اگر به جز دفاتر معتبر ارائه شده بلیت تهیه شده بحث اصالت‌سنجی بلیت‌ها هم در نظر گرفته شده است. مراکز معتبر معرفی و نمی‌توان گفت که از جای دیگر بلیت خریداری نشود و تا بلیت‌ گران نفروشند دلیلی برای اینکه بگوییم تخلف کرده‌اند وجود ندارد.

وی افزود: در این خصوص ما دو مدل نظارت داریم که یکی توسط دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشور است که بازرسی‌های مخصوص خودشان را دارند و یکی دیگر هم از طریق گزارشات مردمی که به سایت سازمان مراجعه و با اعلام گزارش با متخلفان برخورد می‌شود و به همین خاطر هرگونه مکانیزم با بروز هرگونه تخلف در این خصوص دیده شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری بابت برخورد با بازار سیاه در فروش بلیت در این ایام اظهار داشت: به جز ایام اربعین به خاطر اینکه نظارت‌ها ساماندهی شوند، دفاتر خدمات مسافری که دارای مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشور هستند به آنها مجوز داده شد تا برای فروش بلیت هم از طریق الکترونیک اقدام کنند. تعداد این سایت‌ها 57 عدد بوده که به صورت الکترونیکی می‌توانند از آنها خریداری داشته و نظارت بر آن‌ها بسیار راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

جعفرزاده با اشاره دوباره روی این موضوع که پروازهای اربعین از دوم تا دوازدهم آبان آغاز می‌شود و زمان اعلام تهیه بلیت به زودی اعلام خواهد شد، در مورد نحوه ارتباط‌گیری مردم با سازمان درخصوص مشاهده تخلفات تاکید کرد: روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور بیشتر با مردم حرف می‌زند تا مردم با سازمان اما به خوبی راه ارتباط از طریق سایت سازمان امکانپذیر بودذه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود. به تمام شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که در این ایام کاملا روی نحوه توزیع بلیت‌های خود نظارت داشته باشند و در صورت هر تخلفی به شرکت‌های هواپیمایی، انجمن‌ شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی که قابل دسترس است شکایت خودشان را انتقال دهند.

وی افزود: آنچه که برای سازمان هواپیمایی کشور مهم بوده و کمتر به آن اشاره می‌شود این است که سازمان به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بحش حمل و نقل هوایی یک تاکید ویژه روی ایمنی پروازها دارد. شاید ما پروازها را کمتر کرده باشیم اما این مساله به خاطر کم خطر بودن و امنیت آنهاست. در همین خصوص فشار زیادی به شرکت‌های هواپیمایی از سوی سازمان وارد می شود تا نگاه ویژه ای روی این مساله داشته باشند. ‌

آنچه که برای ما مهم است و کمتر به آن اشاره می شود که جایگاه سازمان هواپیمایی کشور که به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بخش حمل و نقل هوایی ایمنی پروازهاست. شاید تعداد پروازها کمتر شده باشد اما این مساله برای کم‌خطر بودن و امن‌تر بودن سفرها بوده است. به همین خاطر و این حساسیت‌ها فشارهای زیادی از سوی سازمان روی شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت ایمنی وارد می‌شود انجام الزامات و خواسته‌ها هزینه‌بر است و بعد از این موضوع سرویس‌دهی در اولویت بعدی قرار دارد.

منبع: برنا

همه مرزهای استان خوزستان باز است


مدیرکل امور مرزی وزارت کشور اعلام کرد: همه مرزهای خوزستان باز است و تردد مردم به صورت عادی جریان دارد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «شهریار حیدری»،  مدیرکل امور مرزی وزارت کشور، روز شنبه ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی صبح امروز شنبه در شهر اهواز گفت: این موضوع خللی در فعالیت مرزهای استان خوزستان نداشته و تمامی مرزهای این استان باز است.

 

منبع: برنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟