مردم به فراخوان رهبری لبیک گفتند
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مردم به فراخوان همه خواهند آمد که رهبر حکیم انقلاب سردادند، پرشورتر و مستحکم‌تر از همیشه به صحنه آمدند و فریاد زدند که این لشکر عظیم به عشق رهبر آمده است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام و‌المسلمین «سیدابراهیم رئیسی» عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون اظهار داشت: حضور حماسی وحدت‌آفرین و بی‌سابقه مردم ایران در جشن ملی ۲۲ بهمن امسال، چند پیام مهم داشت، اول نه به مداخله و طمع‌ورزی خارجی، دوم نه به یأس آفرینی و ناامیدی و سوم نه به کشمکش‌های سیاسی و تفرقه افکنی‌های داخلی.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: مردم به فراخوان همه خواهند آمد که رهبر حکیم انقلاب سردادند، پرشورتر و مستحکم‌تر از همیشه به صحنه آمدند و فریاد زدند که این لشکر عظیم به عشق رهبر آمده است.

رئیسی افزود: ۲۲ بهمن روز وفاداری ملت به انقلاب اسلامی بود و امروز که بار دیگر حجت بر مسئولان تمام شده، نوبت ما مسئولان است که برای گره‌گشایی از معیشت مردم، مبارزه با فساد و هدایت کشور به سوی قله‌های پیشرفت، اقدام انقلابی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پاسخ متناسب به حضور پرشور مردم که علیرغم گله‌مندی‌های به‌حق آنان از مشکلات انجام شد، دمیدن در آتش تفرقه و بیان سخنان جناحی و انتخاباتی نبوده و نیست. قدرشناسی از این حضور پرشور، در گرو مبارزه بی‌امان با فقر و فساد و تبعیض است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: امروز، روز امید‌آفرینی است، اما نه فقط با حرف‌زدن، بلکه با کار عالمانه و مجاهدانه برای ساختن آینده ایران اسلامی.

 

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: وقایع مجمع فوق العاده حزب اعتماد ملی، مسأله ای است درون سازمانی و به خود اعضاء این حزب مرتبط است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «اسماعیل جبارزاده» درباره وقایع اخیر در کنگره حزب اعتماد ملی که جمعه شب برگزار شد، گفت: نماینده وزارت کشور از ابتدا تا انتهای این مراسم حضور داشته و گزارش مبسوطی نیز ارائه داده است، که هنگام طرح پرونده حزب در کمیسیون ماده ۱۰ مورد توجه و تصمیم اعضاء کمیسیون خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: آنچه مسلم است، احزاب و تشکل های سیاسی باید پرچمدار توسعه سیاسی و تثبیت مردم سالاری دینی در کشور و پیشرو احترام به قانون و عمل به اخلاق اسلامی باشند .

وی افزود: از آنجاکه سیاست وزارت کشور دولت دوازدهم، تقویت فرآیند نهادینه سازی تحزب درکشور است، از هرگونه مساعدت در راستای فعالیت های حزبی دریغ نمی ورزد و چه در امر مشاوره وآموزش روند های قانونی در برگزاری مجامع و همچنین از طریق اعزام نماینده به جلسات مجامع عمومی احزاب، فعالانه عمل می کند.

جبارزاده در همین زمینه خاطر نشان کرد: حزب اعتماد ملی همچون دیگر احزاب قانونی دارای پروانه فعالیت، باید با تشکیل مجمع، اساسنامه خود را تا چهاردهم خرداد ماه سال جاری، با قانون جدید احزاب منطبق سازد.

معاون سیاسی وزارت کشور در پایان خاطر نشان کرد: همانطوری که قبلاً توسط رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور اعلام شده است، وقایع مجمع فوق العاده حزب اعتماد ملی، مسأله ای است درون سازمانی و به خود اعضاء این حزب مرتبط است.

«دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی» پس از ۱۰ سال تاخیر، عصر روز جمعه (چهارم خرداد ۹۷ ) در کانون توحید تهران برگزار شد.

دادگاه فدرال عراق دادخواست ارائه شده مبنی بر عدم تایید نتایج انتخابات به بهانه وقوع تخلفات را رد کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، دادگاه عالی فدرال عراق، دادخواست ارائه شده مبنی بر عدم تایید نتایج انتخابات پارلمانی به بهانه وقوع تخلفاتی در آن را رد کرد.

 «ایاس الساموک» سخنگوی رسمی این دادگاه اعلام کرد: دادگاه عالی فدرال عراق امروز (۲۷ می ۲۰۱۸)، نشستی را برگزار کرد و طی آن دادخواست مربوط به وقوع تخلفات انتخاباتی در روز برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در ۱۲ می جاری، بررسی شد. بر اساس این دادخواست، شاکی از رئیس دادگاه عالی فدرال خواسته بود که نتایج انتخابات را بر اساس نص بند هفت ماده ۹۳ قانون اساسی، تایید نکند.

 وی افزود: اما دادگاه تاکید کرد که این مسئله مربوط به کمیساریای عالی و مستقل انتخابات است و این نهاد مسئول دریافت و پذیرش شکایات و اعتراض‌های مربوط به تخلفات انتخاباتی است و تنها تصمیمات اتخاذی از سوی کمیساریا می‌تواند محل شکایت نزد دستگاه قضایی باشد و مسئول آن نیز یک هیأت قضایی در دادگاه تجدیدنظر عراق است.

جریان صدر عراق به رهبری «مقتدی صدر» نیز به اخبار منتشر شده درباره قصد پارلمان این کشور مبنی بر اتخاذ تصمیمی قاطع درباره انتخابات برگزار شده در ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) و احتمال تصویب قانونی برای ابطال نتایج یا بازشماری دستی آراء حداقل برای پنج درصد آراء ریخته شده به صندوق‌ها یا ابطال نتایج انتخابات برگزار شده در خارج از کشور واکنش نشان داد و اعلام کرد که ابطال یا تعدیل نتایج انتخابات برگزار شده در کشور، در حوزه اختیارات پارلمان نیست.

وی افزود اگر اهمالی از سوی کمیساریا صورت گرفته باشد، پارلمان می‌تواند دلیل آن را در چارچوب قانون اساسی جویا شود تا این نهاد نیز ادله خود را برای متقاعد کردن نمایندگان ارائه نماید.همچنین دادگاه عالی فدرال مجاز نیست که صحت یا عدم صحت نتایج انتخابات را بررسی کند. نقش دادگاه فدرال طبق ماده ۹۳ قانون اساسی تنها محدود به تایید نتایج انتخابات است و در صورتی که از این امر امتناع ورزد، به منزله نقض قانون اساسی است.

 

نشریه آمریکایی نشنال اینترست می نویسد وحشتناک ترین کابوس ناتو کالینینگراد تا به دندان مسلح است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ نشنال اینترست می نویسد موشک ها و ناوگان روسیه در منطقه ناحیه عملکرد نیروهای مسلح آمریکا و اروپا را بطور محسوس محدود می سازند و ضمنا بزرگترین تهدید از جانب سامانه های موشکی اسکندر ـ ام ناشی می شود که می توانند ضربات دقیقی را به تاسیسات و مواضع نیروهای دریایی در لهستان و کشورهای بالتیک وارد آورند. مجله امریکایی اضافه می کند در حال حاضر ناتو دارای امکانات کافی برای مبارزه با نیروهای مسلح روسیه نیست.

روسیه علاوه بر موشک های زمین پایه می تواند از نیروی هوایی مسلح به موشک های خا۵۵ و خا ۱۰۱ استفاده کند که درباره تعداد آنها اطلاعات موثق وجود ندارد اما قادر هستند به هر هدفی در لهستان اصابت کنند.

رستاخیز ارتش روسیه و ناتو
همچنین ناوگان بزرگ نیروی دریایی روسیه از جمله ناوهای کوچک توپدارطرح ۲۱۶۳۰ در کالینینگراد مستقر است که به موشک های کالیبر آزموده شده در سوریه مسلح هستند. این ناو ها و همچنین دو زیردریایی طرح ۸۷۷ قدرت ضربت پیشگیرانه روسیه به تجاوزکار را افزایش می دهند.
نشنال اینترست در پایان می نویسد کشورهای عضو ناتو در اطراف کالینینگراد از امکان مقابله با نیروهای مسلح روسیه در این منطقه برخوردار نیستند و آرایش قوا در دریای بالتیک در صورت جنگ به وضوح به نفع روسیه است.

 

جلسه رسیدگی به پرونده‌های خبرگزاری «ایلنا» و ماهنامه «متن» صبح امروز (یکشنبه) ۶ خردادماه در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در این جلسه به پرونده مدیرعامل خبرگزاری ایلنا و یک نفر دیگر (گفت‌وگو کننده) از این خبرگزاری با شکایت صدا و سیما به اتهام نشر اکاذیب و انتساب اعمال خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی شد که پس از پایان جلسه دادگاه، هیات منصفه مطبوعات مدیرعامل و فرد دیگر را  مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف ندانست.

همچنین در جلسه امروز به پرونده مدیرمسئول ماهنامه «متن» و نویسنده این ماهنامه به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر با شکایت روزنامه کیهان رسیدگی شد که پس از پایان جلسه دادگاه، هیات منصفه مطبوعات هر دو را مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف ندانست.

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن