آنچه که ارتش سوریه در دیر الزور کشف کرد!
ارتش سوریه در مناطق آزادشده در حومه دیر الزور، مقادیر قابل توجهی سلاح سنگین که برخی ساخت رژیم صهیونیستی هستند، کشف کردند.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛  العالم در سوریه به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد یگانی از ارتش سوریه به هنگام بازرسی مناطق آزادشده در حومه دیرالزور به انبارهایی پر از موشک و خمپاره و گلوله تانک دست یافتند.

این منبع نظامی در ادامه گفت ارتش سوریه همچنین در روستاهای السیال و حسرات در حومه شرقی شهر بوکمال، گلوله های توپخانه ساخت داخل و مواد ناشناخته و مین و نارنجک را کشف کرده اند که برخی از آنها ساخت رژیم صهیونیستی است.

وی همچنین از کشف کارگاه بزرگی ویژه تولید و ساخت گلوله و مواد منفجره در تونلی در روستای السبیخان در حومه شرقی المیادین خبر داد.

 

 

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «پرنیل کاردل» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

 

معاون سیاسی وزارت کشور گفت: وقایع مجمع فوق العاده حزب اعتماد ملی، مسأله ای است درون سازمانی و به خود اعضاء این حزب مرتبط است.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «اسماعیل جبارزاده» درباره وقایع اخیر در کنگره حزب اعتماد ملی که جمعه شب برگزار شد، گفت: نماینده وزارت کشور از ابتدا تا انتهای این مراسم حضور داشته و گزارش مبسوطی نیز ارائه داده است، که هنگام طرح پرونده حزب در کمیسیون ماده ۱۰ مورد توجه و تصمیم اعضاء کمیسیون خواهد بود.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: آنچه مسلم است، احزاب و تشکل های سیاسی باید پرچمدار توسعه سیاسی و تثبیت مردم سالاری دینی در کشور و پیشرو احترام به قانون و عمل به اخلاق اسلامی باشند .

وی افزود: از آنجاکه سیاست وزارت کشور دولت دوازدهم، تقویت فرآیند نهادینه سازی تحزب درکشور است، از هرگونه مساعدت در راستای فعالیت های حزبی دریغ نمی ورزد و چه در امر مشاوره وآموزش روند های قانونی در برگزاری مجامع و همچنین از طریق اعزام نماینده به جلسات مجامع عمومی احزاب، فعالانه عمل می کند.

جبارزاده در همین زمینه خاطر نشان کرد: حزب اعتماد ملی همچون دیگر احزاب قانونی دارای پروانه فعالیت، باید با تشکیل مجمع، اساسنامه خود را تا چهاردهم خرداد ماه سال جاری، با قانون جدید احزاب منطبق سازد.

معاون سیاسی وزارت کشور در پایان خاطر نشان کرد: همانطوری که قبلاً توسط رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور اعلام شده است، وقایع مجمع فوق العاده حزب اعتماد ملی، مسأله ای است درون سازمانی و به خود اعضاء این حزب مرتبط است.

«دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی» پس از ۱۰ سال تاخیر، عصر روز جمعه (چهارم خرداد ۹۷ ) در کانون توحید تهران برگزار شد.

باید با تحریم ها به روسیه فشار آورد همانطور که به این شکل اتحاد جماهیر شوروی نابود شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، معاون وزیر در مسائل مناطق موقت اشغال شده و آوارگان داخلی اوکراین در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص موضع وی در حل و فصل درگیری ها در دانباس شرح داد.

وی در گفتگو با شبکه نیوز وان مدعی شد:‌ «من افزایش فشار بر روسیه و تشدید تحریم ها علیه این کشور را برای از بین بردن اقتصاد روسیه پیشنهاد می دهم و اقدامی بهتر در این زمینه وجود ندارد. همه ما با شما نمونه ی خوبی در این مورد می شناسیم. امپراطوری بسیار بزرگی در جهان وجود داشت یعنی شوروی که با این روش بدون حتی شلیک یک تیر از بین رفت. شوروی نابود شد و وجود ندارد ، فقط با تحریم ها و بدون هیچ تیراندازی.»

وی همچنین افزود که در کنار تحریم ها برای نابودی شوروی، فاکتورهای دیگری از جمله مسابقه تسلیحاتی هم بود.

جلسه رسیدگی به پرونده‌های خبرگزاری «ایلنا» و ماهنامه «متن» صبح امروز (یکشنبه) ۶ خردادماه در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد.
گروه خبری سیاسی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، در این جلسه به پرونده مدیرعامل خبرگزاری ایلنا و یک نفر دیگر (گفت‌وگو کننده) از این خبرگزاری با شکایت صدا و سیما به اتهام نشر اکاذیب و انتساب اعمال خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی شد که پس از پایان جلسه دادگاه، هیات منصفه مطبوعات مدیرعامل و فرد دیگر را  مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف ندانست.

همچنین در جلسه امروز به پرونده مدیرمسئول ماهنامه «متن» و نویسنده این ماهنامه به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر با شکایت روزنامه کیهان رسیدگی شد که پس از پایان جلسه دادگاه، هیات منصفه مطبوعات هر دو را مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف ندانست.

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن