با نخوردن این وعده غذایی مغزتان را دوپینگ کنید!


در دستورالعمل‌های طب سنتی، توصیه به ترک وعده «ناهار» شده ، ترک این وعده غذایی باعث حفظ تندرستی، کاهش چاقی شحمی و ... است.
با نخوردن این وعده غذایی مغزتان را دوپینگ کنید!

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛  یکی از تصوراتی که بین توده مردم درباره کاهش وزن و حفظ تندرستی وجود دارد، لزوم ترک وعده غذایی "شام" است و اینکه بسیاری از افراد برای کاهش وزن یا برای حفظ سلامتی خود، تصور می‌کنند که باید صرف شام را ترک کنند!

اما آیا این تصور، تصور صحیحی است؟ در پاسخ باید گفت که خیر؛ چرا که در منابع طب سنتی، تقریباً توصیه‌ای برای ترک وعده غذایی شام وجود ندارد البته توصیه شده این وعده غذایی باید در ابتدای شب، صرف شود و از شام خوردن در انتهای شب که به زمان خواب نزدیک باشد، به‌شدت نهی شده است.

از سوی دیگر در منایع روایی نیز از ترک وعده شام پرهیز داده شده است؛ چنانچه امام صادق (ع) در این زمینه می‌فرمایند: "با نخوردن شام، رگی در بدن می‌میرد که هرگز دیگر زنده نخواهد شد".

همچنین امام علی (ع) نیز می‌فرمایند: "حضرت محمد در ابتدای تاریکی شب، شام می‌خورد و این امر بسیار برای سلامت تن مهم است چرا که اگر خوردن شام به دیر‌وقت موکول شود، بدن را به تباهی می‌کشد".

پیامبر اکرم (ص) نیز درباره عوارض ترک وعده شام فرموده‌اند: "نخوردن شام انسان را پیر می‌کند".

پس بنابراین نباید برای کاهش وزن یا به‌بهانه‌های دیگر، شام را ترک کرد بلکه باید بررسی کرد که علت چاقی چیست و با دستورالعمل صحیح متناسب با آموزه‌های طب سنتی، اقدام به کاهش وزن کرد.

 

بر اساس مبانی طب سنتی، یکی از دلایل ابتلا به چاقی، می‌تواند از "سردی معده" باشد چرا که سردی معده باعث افزایش اشتها و در نهایت پرخوری و چاقی می‌شود لذا گرم کردن معده از طریق پرهیز از مصرف سردیجات و مصرف مواد غذایی با مزاج گرم می‌تواند باعث گرم شدن معده، کاهش اشتها و در نهایت کاهش وزن شود.

به‌طور مثال بسیاری از افراد تصور می‌کنند که مصرف "ماست" نمی‌تواند زمینه چاقی شود و حتی آن را در رژیم غذایی کاهش وزن خود می‌گنجانند در صورتی که بر اساس منطق "سردی و تری"، ماست از مزاج سرد و‌تر برخوردار است و با افزایش رطوبت در اندام‌ها، زمینه افزایش حجم را فراهم می‌کند؛ خاصیت چاق‌کنندگی ماست در افراد لاغری که دارای مزاجی گرم و خشک هستند، بیشتر و سریع‌تر به ظهور می‌رسد,، زیرا سردی موجود در طبیعت ماست باعث تعدیل گرمی مزاج فرد شده و "تری" ماست از سرعت تحلیل رطوبات در بدن می‌کاهد و کم‌کم با تجمع و تعدیل رطوبت در بدن، افزایش حجم پدیدار می‌شود!

در واقع یکی از تفاوت‌های اصلی نگاه طب سنتی با طب نوین در همین قائل بودن طب سنتی به مفهوم "گرمی و سردی، تری و خشکی" است که در طب نوین و غربی هیچ اعتنایی به این مفاهیم بنیادین در نظام طبیعت و بدن انسان نشده است!

اما کنار مسئله لزوم صرف شام در ابتدای شب، در برخی دستورالعمل‌های طب سنتی، توصیه به ترک وعده "ناهار" شده است و اینکه ترک وعده ناهار هم باعث حفظ تندرستی، کاهش چاقی شحمی و افزایش کارایی مغز برای فعالیت‌های روزانه می‌شود.

منبع:تسنیم

 

لیونل مسی در لباس هندی!


ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین به تازگی در تبلیغاتی تجاری حاضر شده که نوع لباس پوشیدن او در این تبلیغ توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ مسی در این تبلیغات لباس هندی پوشیده و در بخشی دیگر در نقش یک اخبارگو ظاهر شده است.

مسی بابت حضور در این تبلیغات که متعلق به یک شرکت بین المللی مخابرات است دستمزد هنگفتی برابر با سه میلیون دلار دریافت کرده.

     

 

10 محل خارشی که به هیچ عنوان نباید آن ها را بخارانید!


گاهی خارش های بدن در اثر عواملی مثل مشکلات پوستی هستند که خاراندن آن ها تنها باعث وخیم تر شدن مشکل به وجود آمده و حتی تشدید خارش می شود.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ شکی نیست که خارش بدن بسیار آزار دهنده است و مقاومت در برابر خاراندن بدن کار غیر ممکنی به نظر می رسد. اما در موارد زیر از خاراندن بدن خود پرهیز کنید.

1- پوست خشک

خشک شدن لایه ی بیرونی و محافظ پوست، شایع ترین علت خارش پوستی است. چربی های پوست مانند یک حائل برای آن عمل می کنند (با حفظ رطوبت)، اما این چربی ها مقدار کمی دارند. خاراندن پوست شاید لذتی موقتی داشته باشد، اما می تواند لایه ی بیرونی پوست را که در اثر خشک شدن صدمه دیده، از بین ببرد. با این کار شکاف ها و منافذی در پوست ایجاد می شود که می تواند منجر به بروز عفونت شود. علاوه بر این، عناصر قوی شوینده ها یا محصولات زیبایی می توانند به داخل پوست نفوذ کنند و با وجود آنکه پیش از آن حساسیتی به آن ها نداشته اید، حالا این مواد می توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

راه حل: با آب گرم و نه داغ حمام کنید و زمانی که پوست هنوز مرطوب است از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

2- نیش حشرات

وقتی پشه ای ما را می گزد، سیستم ایمنی ورود بزاق پشه به بدن را تشخیص می دهد و با آزاد کردن هیستامین ها در بدن با آن مقابله می کند، همین مسأله باعث خارش پوست می شود. یکی دیگر از علل شایع خارش، نوعی مایت کوچک به نام «چیگر» است که در جنگل ها و مناطق سر سبز وجود دارد. گزش چیگر نوعی آنزیم وارد بدن می کند تا بافت آن را از بین ببرد. این مسأله باعث سفت شدن سلول های پوستی محل گزیدگی و خارش پوست می شود. علاوه بر این ها، نیش مورچه های آتشین نوعی زهر در بدن ازاد می کند که باعث به وجود آمدن تاول های چرکین و احساس خارش می شود. این تاول ها را به هیچ وجه نباید خاراند چون احتمال عفونت و تشدید تاول ها را بیشتر می کند.

راه حل: کیسه ی یخ را روی محل گزیدگی قرار دهید. پمادهای ضد خارش بدون نسخه مثل هیدروکورتیزون هم می تواند مؤثر باشد.

3- زخم هایی که کاملا بهبود نیافته اند

رخم ها طی دوران ترمیم دچار خارش شدیدی می شوند و این مسأله بخشی از واکنش ضد التهابی بدن است. در حقیقت، در هنگام بریدگی پوست، عصب ها هم قطع می شوند و زمانی که این عصب ها شروع به ترمیم شدن می کنند پوست دچار خارش می شود. خاراندن جای زخم سبب می شود پوست نازکی که سعی در ترمیم خود دارد آسیب ببیند و پروسه ی بهبودی زخم به طول انجامد یا زخم بدتر شود. از طرفی دیگر، در زیر ناخن ها باکتری هایی وجود دارد که می توانند به درون زخم نفوذ کند و باعث عفونت شوند.

راه حل: سرما خارش را تسکین می دهد بنابراین می توانید از منتول موضعی خنک کننده استفاده کنید.

4- آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی هم مانند دیگر زخم ها سبب می شود بدن در برابر آن واکنش ضد التهابی داشته باشد. اگرچه در این حالت عصب ها کاملا قطع نمی شوند، اما صدمه می بینند و به همین دلیل پوست محل آفتاب سوختگی دچار خارش می شود. خاراندن پوست می تواند به آن صدمه بزند، سرعت فرآیند بهبود را کاهش دهد و زخم را بدتر کند.

راه حل: کمپرس سرد و ژل های آلوئه ورا خارش ناشی از آفتاب سوختگی را تسکین می دهند و پماد کورتیزون به تسکین التهاب آن کمک می کند.

5- اگزما

اگزما نوعی بیماری پوستی است که باعث خشکی، سفت شدن و التهاب پوست می شود. در این حالت بخش هایی از پوست بر اثر محرک های خاصی مثل پارچه، عطر و ذرات آلرژی زای موجود در هوا اذیت شده و دچار خارش می شود. اگرچه بی اعتنایی به این خارش امکان پذیر نیست اما خاراندن محل اگزما هم آن را بدتر می کند. با اینکار پوست ضخیم تر، تیره تر و چروک خورده تر می شود، خارش آن بیشتر شده و درمان اگزما دشوارتر می شود.

راه حل: کمپرس سرد و پمادهای هایپوآلرژنیک می توانند مؤثر باشند، اما اگر خارش قابل تحمل نیست به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز استروئید موضعی قوی و آنتی هیستامین ها التهاب ناشی از اگزما را تسکین دهد.

6- پسوریازیس

10 محل خارشی که هرگز نباید آن ها را بخارانید

در این حالت، به دلیل فعالیت بیش از اندازه ی سیستم ایمنی، بدن سلول های پوستی را با سرعت نامناسبی تولید می کند و به جای مدت زمان طبیعی 28 تا 30 روز، طی تنها 3 روز سلول های جدید به سطح پوست اضافه می شوند. چون پوست قادر نیست سلول های مرده ی خود را به همان سرعت از بین ببرد این سلول ها انباشته می شوند، در نتیجه ظاهری قرمز رنگ و تکه تکه به پوست می دهند و گاهی باعث خارش می شوند. در برابر میل به خاراندن آن مقاومت کنید چون باعث خونریزی این بخش از پوست می شود.

راه حل: استفاده از مرطوب کننده می تواند در تسکین خارش مؤثر باشد اما با مراجعه پزشک هم می توانید از درمان های مخصوص پسوریازیس برخوردار شوید.

7- درماتیت تماسی

10 محل خارشی که هرگز نباید آن ها را بخارانید

در این بیماری که از زیر مجموعه های اگزما محسوب می شود، در اثر تماس با محرک ها (مثل الکل صنعتی) یا مواد حساسیت زا (مثل عصاره ی پیچک سمی) پوست دچار خارش می شود. مواد محرک، لایه ی محافظ پوست را از بین می برند و فورا آن را دچار التهاب می کنند. مواد آلرژی زا هم سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند و پس از گذشت چند روز در همان نقطه ی تماس یا جای دیگری از بدن، التهاباتی قرمز رنگ به وجود می آورند که با خارش همراه هستند. از خاراندن آن پرهیز کنید. این کار می تواند باعث خونریزی، عفونت و تشدید خارش شود.

راه حل: عامل مشکل (برای مثال لباس هایتان) را با شوینده ای بشویید که در گذشته به آن حساسیت نداشته اید و در آینده هم از آن مواد محرک یا آلرژی زا دوری کنید. با استفاده از کمپرس سرد، پماد هیدروکورتیزون و داروهای بدون نسخه ی مخصوص آلرژی، خارش را تسکین دهید. اگر عامل محرک یا حساسیت زا را نمی شناسید، به پزشک مراجعه کنید تا با انجام تست آلرژی آن را تشخیص دهد.

8- شوره ی سر

این دانه های سفید رنگ علاوه بر ظاهر ناخوشایندی که ایجاد می کنند، خارش ناشی از آن ها هم غیر قابل تحمل است. شوره ی سر در اصل بر اثر نوعی قارچ به نام «مالاسزیا» به وجود می اید. این قارچ بر روی پوست سر همه ی ما زندگی می کند اما در مورد کسانی که مستعد شوره ی سر هستند، قارچ مالاسزیا باعث تحریک و تولید بیش از اندازه ی سلول های پوست می شود. خاراندن کف سر می تواند تحریکات پوستی ناشی از مالاسزیا را تشدید کند.

راه حل: در این مورد به خصوص باید پیشگیرانه عمل کرد. شامپوهای مخصوص شوره ی سر می توانند مؤثر باشند اما اگر این شامپوها کمکی نکردند، پزشک متخصص پوست و مو می تواند درمان قوی تری را برایتان تجویز کند.

9- قارچ پا

10 محل خارشی که هرگز نباید آن ها را بخارانید

احساس خارش شدیدی که در پاهایتان دارید بر اثر قارچی است که احتمالا در حمام، باشگاه یا استخر به آن مبتلا شدید. در این حالت علاوه بر آنکه پوست به ویژه نواحی میان انگشتان پا پوسته پوسته می شود، کف پا هم خشک و پا قرمز می شود. از خاراندن پای خود پرهیز کنید. علاوه بر آنکه این کار باعث صدمه دیدن پوست و عفونی شدن آن می شود، در اثر تماس غیر سهوی دست ها، قارچ ها و در نتیجه خارش ناشی از آن ها به نقاط دیگر بدن هم گسترش پیدا می کند.

راه حل: می توانید از پمادهای بدون نسخه ی ضد قارچ استفاده کنید اما اگر مؤثر نبود به پزشک مراجعه کنید.

10- بواسیر

این مشکل مربوط به گروهی از رگ های خونی است که در زیر سطح غشاء مخاطی روده و مقعد واقع شده اند. گاهی این رگ ها متورم شده (بر اثر بارداری یا اضافه وزن و یا فشار آوردن در زمان اجابت مزاج) و در زمان ترمیم باعث خارش شدید پوست می شوند. خاراندن مقعد تنها باعث تشدید خارش می شود.

راه حل: استفاده از پمادهای بدون نسخه ی مخصوص بواسیر، پدهای بهداشتی مخصوص کاهش التهاب و یا کیسه ی یخ می تواند مؤثر باشد. به ویژه بعد از اجابت مزاج، می توانید تشتی را از آب گرم پر کرده و داخل آن بنشینید. سپس خود را به آرامی خشک کنید. تمیز کردن و خشک کردن بیش از اندازه ی مقعد می تواند خارش را تشدید کند.

منبع: روزیاتو

 

 

سفر بازیگر ایرانی به روسیه برای سردار آزمون


بهاره افشاری برای تصویربرداری از سردار آزمون به روسیه رفت.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛با آغاز جام جهانی فوتبال، بهاره افشاری تهیه‌کننده و کارگردان مستند «سریک» که به زندگی سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال ایران پرداخته است، راهی روسیه شد تا سکانس پایانی این فیلم را تصویربرداری کند.

روابط عمومی این فیلم اعلام کرد: این مستند به زندگی "سریک" اسب مسابقه سردار آزمون می‌پردازد و به موازات آن زندگی صاحب سرشناسش را به تصویر می‌کشد.

قرار است این فیلم بعد از پایان جام جهانی در گروه هنر Art و تجربه اکران شود.

 

 

پیش‌بینی محسن تنابنده از بازی ایران و اسپانیا


بازیگر نقش نقی معمولی گفت: به احتمال فراوان در روز دوم مسابقات گروه دو اسپانیا با برد ایران چهار امتیازی شده و صدرنشین می شود. ایران با همان سه امتیاز در رتبه دوم می ایستد. پرتغال با دو امتیاز سوم شده و مراکش با یک امتیاز چهارم می شود.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا به نقل از میزان؛ محسن تنابنده بازیگر سینما و تلویزیون درخصوص پیش بینی خود در از بازی‌های آینده ایران در جام جهانی 2018 روسیه گفت: پیش‌بینی‌ام بر این است که مراکش دربازی بعد می تواند جلوی پرتغال بایستد و این تیم را نگه دارد.

وی درباره بازی ایران پرتغال تاکید کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می کنم مراکش پرتغال را متوقف می کند قطعاً پرتغال تمام سعی خود را در بازی آخر برای پیروزی در برابر ایران انجام خواهد داد.

بازیگر نقش "نقی معمولی" درخصوص بازی بعدی تیم ملی ایران در برابر اسپانیا افزود: از نظر من اسپانیا در بازی بعدی ایران را از پیش رو برداشته و با چهار امتیاز به صدر جدول گروه دوم می رسد.

وی در همین راستا ادامه داد: به احتمال فراوان در روز دوم مسابقات گروه دو، اسپانیا با برد ایران چهار امتیازی شده و صدرنشین می شود. ایران با همان سه امتیاز در رتبه دوم می‌ایستد، پرتغال نیز با دو امتیاز سوم شده و مراکش با یک امتیاز چهارم می شود.

تنابنده با اشاره به اهمیت آخرین بازی ایران در برابر پرتغال خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی من نسبت به نتایج روز دوم، ما در روز سوم بازی به شدت سختی را در برابر پرتغال خواهیم داشت زیرا این تیم برای صعود جلوی ایران صف آرایی می کند.

 

 

 

خواص شگفت انگیز «قهوه» برای سلامت «کبد »که نمی‌دانستید


نتایج تحقیق جدید نشان می دهد نوشیدن سه فنجان قهوه یا بیشتر در روز به کاهش ابتلا به مشکلات جدی کبد کمک می کند.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، محققان با بررسی 26 ساله بیش از 14 هزار آمریکایی دریافتند افرادی که بیش از سه فنجان قهوه در روز مصرف می کردند 21 درصد کمتر با احتمال بستری شدن در بیمارستان به خاطر بیماری های کبدی مواجه بودند.

دکتر «ماریانا لازو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جان هاپکینز مریلند، در این باره می گوید: «قهوه نوشان کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با کبد هستند. همچنین یافته های ما از این نظریه حمایت می کند که مصرف میزان کم و متوسط قهوه برای کبد مضر نیست.»

به گفته متخصصان و پزشکان، اینکه نوشیدن قهوه برای کبد خوب و مفید است، یافته جدیدی نیست. چندین مطالعه بزرگ دیگر هم نشان داده اند که نوشیدن قهوه با کاهش قابل توجه خطر ابتلا به سیروز کبدی مرتبط است.

 

 

 

 

>