_  

مرگ یکی از دستگیر شدگان ناآرامی سنندج واقعیت ندارد

فرماندار سنندج خبر مرگ یکی از دستگیر شدگان ناآرامی های سنندج را که در شبکه ها منتشر شد، تکذیب کرد و گفت: فرد مورد نظر کانال ها از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود که به همراه یکی از مرتبطین خود در درگیری مسلحانه با ماموران در حاشیه شهر سنندج کشته شده بود.
مرگ یکی از دستگیر شدگان ناآرامی سنندج واقعیت ندارد

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمدابراهیم زارعی گفت : خبر مرگ این فرد در نا آرامی ها واقعیت ندارد چون در ناآرامی های اخیر شهر سنندج با کمک و همکاری خوب مردم به هیچ فردی آسیبی نرسید.

وی افزود: این فرد از عناصر وابسته به گروهک های تروریستی بود که در سال ۹۱ قصد ترور یکی از هموطنان را در شهر سنندج داشت ولی با هوشیاری دستگاه امنیتی دستگیر و از سوی دستگاه قضایی به ۵ سال حبس محکوم شد.

زارعی تاکید کرد: نامبرده پس از تحمیل ۲ سال حبس مشمول رافت اسلامی قرار گرفت و از زندان آزاد شد ولی پس از آزادی مجددا با گروه های معاند تروریستی همکاری خود را از سر گرفت و توسط این گروه ها برای انجام اعمال مجرمانه مسلح شد.

به گفته وی، این فرد علاوه بر این موارد، دارای سوابق متعدد از جمله تهدید و ارعاب شهروندان و حمل سلاح غیر مجاز بوده است.

فرماندار سنندج یادآور شد: این فرد روز چهارم دی ماه در یکی از پارکینگ های شهر سنندج اقدام به تهدید مسلحانه یکی از شهروندان می کند و دقایقی بعد از محل متواری می شود که در این ارتباط فرد تهدید شده از او نزد پلیس شکایت کرده و مستندات آن نیز موجود است.

زارعی اضافه کرد: این فرد وقتی به همراه یکی از مرتبطین خود تحت تعقیب ماموران قرار داشت بدون توجه به فرمان ایست ماموران از محل گریخته و سپس به سمت ماموران تیراندازی کردند که در درگیری کشته شدند.

فرماندار سنندج گفت: برخی از مرتبطین با این فرد نیز دستگیر شده و برخی دیگر نیز تحت تعقیب قرار دارند.

 

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس کمیته جت اسکی و جت بُت مازندران

مراسم تودیع و معارفه رئیس کمیته جت اسکی و جت بُت مازندران برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا از مازندران،‎ با حضور رئیس انجمن جت اسکی و جت بُت کشور ، معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان ، رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد ؛ مسئولین انجمن کشوری ، رئیس هیات انجمنهای ورزش ، روسای هئیت و کمیته جت اسکی شهرهای ساحلی ، مراسم معارفه رئیس کمیته جت اسکی استان مازندران و تودیع رئیس کمیته جت اسکی سابق استان مورخ ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۷ در سالن فرمانداری محمود آباد برگزار شد. ‎

در این مراسم آقای ناصر اسماعیلپور به عنوان رئیس کمیته جت اسکی و جت بُت استان مازندران معارفه شدند و با اهدای لوح از خدمات آقای معصومی تقدیر شد. ‎

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین شهرستانهای ساحلی مربوطه در کمیته استانی برگزار شد پس از تلاوت آیاتی از کلام‌ا... مجید، ابتدا جناب آقای یوسفی رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد به حاضران خیر مقدم گفت و به سیاق همیشگی مراسم تودیع و معارفه از آقای اسماعیلپور که قبول مسئولیت کردند تشکر و برای مدیر سابق، ‌آرزوی توفیق نمودند.

‎ پس از آن مهندس داوود سلیانچی رئیس انجمن جت اسکی و جت بُت گزارش کوتاهی از روند امورو مشکلات جت اسکی در ۷ سال مسئولیت خود ارائه کرد. که بعد از پیگیری فراوان بخشنامه شماره ۱۰۰۹۲۷/۲۲/۸۶ مورخه ۱۴/۱۱/۹۶ استانداری در رابطه با ساماندهی جت اسکی از طریق گردشگری ملغی اعلام شد واز فردا کلیه فعالیت ها باشگاه داران و کلوپ ها بایستی تحت اداره کل ورزش و جوانان استان فعالیت نمایند.و ضمنا کلیه مجوزهای گردشگری فاقد اعتبار می باشد. در غیر این صورت از فعالیت آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد.

‎ وی نسبت به اجرایی کردن قوانین و استانداردهای ایمنی در باشگاه ها توضیحات کاملی را بیان کردند.

‎سپس آقای منوچهری معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران فرمودند : بیش از ۳۳۸ کیلومتر نوار ساحلی در استان مازندان وجود دارد که جز استفاده‌های سنتی نظیر شنا، جت اسکی ، پدالو سواری ، قایق سواری و اجرای طرح های پرمشکل دریا، بهره دیگری از آن صورت نمی گیرد.

‎این درحالی‌ست که بیش از ۹۰ درصد مسافران فصل های مختلف برای بهره مندی از دریا، رهسپار مازندران می شوند و نهایت تنها به دیدن دریا از پشت دیوارهای بتنی یا ساختمانهای بی قواره اکتفا می کنند. ‎دریای مازندران بیش از ۲۵۰ روز از سال آرام و به دور از روزهای طوفانی است که بیشتر این ایام به روزهای زمستان اختصاص دارد و توسعه و رونق گردشگری آبی می تواند، به اقتصاد مازندران را کمک کند.

‎وی اظهار داشت: از آنجایی که مازندران یک استان ساحلی و دریایی است استقبال خوبی از این رشته جت اسکی و جت بُت صورت گرفته در حال حاضر در ۱۱ شهرستان استان ازجمله رامسر، تنکابن، عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، محمودآباد، فریدونکنار، بابلسر و ساری باشگاه به طور رسمی فعال می کنند ولی بعضی از باشگاهها هنوز فاقد مجوز هستند که از طریق کمسیون ماده ۵ اقدام بایستی انجام دهند.

‎سپس آقای اسماعیلپور رئیس جدبد کمیته جت اسکی و جت بُت مازندران ‎ضمن تشکر از یاسر سلیم بهرامی که به ایشان اطمینان داشته و برای بار دوم تصدی این پست وی را به انجمن معرفی کرده اند تشکر کرد و به رئوس برنامه های خودش در این حوزه پرداخت. از جمله اقدامات اولیه وی می‌توان به بررسی و بازدید از باشگاه و انطباق آنها با مقررات و آیین نامه اشاره کرد.

‎وی گفت : اکثر مراکز فعالیت جت اسکی در حاشیه ساحل دریا مجوز ندارند و همواره مشکلاتی را به وجود آوردند که نیاز است از طریق مراجع قانونی با آنها برخورد شود.فعالیت جت اسکی ها بلای جان مسافران شده و حتی در زمانی که طرح های سالم سازی خواهران فعالیت می کند بسیاری از موارد توسط جت اسکی ها رعایت نمی شود. ‎

وی با بیان اینکه از لحاظ مطالعات فنی در دریا ضعیف هستیم، گفت: دریای مازندران به لحاظ وسعت با مجموع وسعت دریای عمان و خلیج فارس برابری می کند و ویژگی های منحصر به فردی دارد.و ما در بهره برداری ضعیف عمل کرده ایم ‎نابسامانی و عدم رعایت ایمنی و استانداردها درناوگان تفریحی یکی از مشکلات دریا در مازندران است، افزود: با توجه به شرایط موجود و دخالت سازمانهای غیرمسئول بر مشکلات افزوده شده و شاهد حوادث ناگوار برای گردشگران که به استان ما می آیند هستیم. ‎

وی در پایان گفت در اینجا جا دارد از جناب آقای حسین زادگان مدیرکل محترم اداره ورزش و جوانان عذرخواهی کنم زیرا من در مصاحبه قبلی بدون بررسی گزارشی که بمن داده بودند را اعلام کردم که بعدا متوجه شدم آمار اشتباه و عمدی بوده است. ‎

در پایان آقای سلیانچی به پرسش حاضرین جواب دادند.

رسولی عمارلویی مشاور ارشد انجمن ورزش سنتی و کهن چوگوی ایران شد

رسولی عمارلویی مشاور ارشد انجمن ورزش سنتی و کهن چوگوی ایران شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کلاردشت؛ در این حکم آمده است:

استاد پیشکسوت

جناب آقای ارسلان رسولی عمارلویی

با سلام و ادای ادب

باعنایت به بیش از نیم قرن تلاش، ممارست و تجارب ارزنده جنابعالی در عرصه معرفی آداب،رسوم وفرهنگ بومی و محلی به اقشار مختلف جامعه؛ به منظورپاس داشت این تجربه گرانسنگ و ارزشمند،جناب عالی رابه عنوان مشاور ارشد انجمن ورزش سنتی و کهن چوگوی فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران منصوب می نمایم.

رجا واثق دارد آگاهی ها، تجربیات و سال‌ها خدمات ارزشمند جنابعالی به مدد کهن‌ترین بازی ایرانیان آید و یاریگر همکاران‌تان درانجمن ورزشی چوگوی کشور گردد. توفیق‌تان رادر راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلا و توسعه همه جانبه  ورزش چوگوی کشور از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

طالب رجب پور

رییس انجمن

گفتنی است رسول عمارلویی اصالتا کلاردشتی بوده و یکی از خبرنگاران سرشناس استان با حدود نیم قرن سابقه کاری محسوب می‌شوند که نویسنده چندین کتاب هم بوده‌اند.

 

مسابقات بسکتبال سه به سه جام فجر پایان یافت

رئیس هیئت بسکتبال شهرستان رفسنجان گفت: مسابقات بسکتبال سه به سه جام فجر به میزبانی شهرستان رفسنجان پایان یافت.
جواد خوشحالی در گفت‌وگو با برنا در این خصوص اظهار داشت: این مسابقات با شرکت ۱۵ تیم در دو سالن حجاب و تختی رفسنجان با همکاری کمیته داوران استان در فضایی صمیمی برگزار شد.
وی افزود: جام فجر استان با همکاری خوب تیم‌ها با قهرمانی پارس الف کرمان به پایان رسید و تیم‌های منعکس رفسنجان و اسلم اسپرت زرند به ترتیب دوم و سوم شدند.
خوشحالی تصریح کرد: همچنین در کنار این مسابقات، مسابقات اسلم دانک و پرتاب  برگزار شد که آقایان مهدی بنی اسدی و آرین حاج ملک مقام اول را کسب نمودند.

 

شانس 3 شمشیرباز آذربایجان غربی برای کسب سهمیه و مدال در بازی های آسیایی جاکارتا

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: 3 شمشیرباز استان که در اردوهای متوالی تیم ملی نیز حضور دارند شانس کسب سهمیه و مدال در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را دارند.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، شهریار نوبخت درمورد آخرین وضعیت شمشیربازان ملّی پوش استان برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا گفت: طاهر عاشوری در اسلحه اپه و خانم ها سکینه نوری و الهه قهرمانی ترتیب در دو اسلحه اپه و فلوره، ۳ نماینده استان هستند که به احتمال بسیار زیاد در لیست اعزامی تیم ملّی شمشیربازی کشورمان به بازی های آسیایی جاکارتا خواهند بود.

وی ادامه داد: این ۳ شمشیرباز هم اکنون در مسابقات آسیایی تایلند حضور دارند و این مسابقات به نوعی آماده سازی برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتاست.

دبیر هیات شمشیربازی آذربایجان غربی اضافه کرد: هر ۳ شمشیرباز شانس کسب سهمیه و مدال در بازی های آسیایی جاکارتا را دارند و امیدواریم بتوانند با تمرینات مطلوب به این مهم دست پیدا کنند.

نوبخت در مورد برنامه های هیات در فصل تابستان هم گفت: برنامه های هیات برای غنی سازی اوقات فراغت به دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان و حوزه معاونت ورزشی اداره کل ورزش و جوانان ارسال شده و در این راستا سالن شمشیربازی مجموعه ورزشی تختی ارومیه در فصل تابستان ازصبح تا شب برای استفاده نوجوانان و جوانان دایر خواهد بود.

نوبخت در خاتمه اظهار کرد: تیر و مردادماه امسال نیز تیم شمشیربازی آذربایجان غربی با ترکیب کامل در مسابقات قهرمانی کشور در رده های سنی نونهالان و بزرگسالان که در تهران برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

 

فراخوان حمایت از برگزاری کارگاههای دانش افزایی و ارتقای مهارت اعضای سمن های جوانان

فراخوان حمایت از برگزاری کارگاه های دانش افزایی و ارتقاء مهارت اعضای سمن های جوانان از سوی وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده است .

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ این فراخوان از سوی وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده است.

به اطلاع می رساند فراخوان حمایت از برگزاری کارگاه های دانش افزایی و ارتقاء مهارت اعضای سمن های جوانان از سوی وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده است .

لذا برای اطلاع از موضوعات کارگاه ها و جزئیات بیشتر به سایت اداره کل ورزش و جوانان و یا بصورت حضوری به واحد مشارکت های جوانان مراجعه نمایید. مهلت ارسال طرح ها تا روز سه شنبه۹۷/۳/۲۹ می باشد.
گفتنی است: آدرس دسترسی به فرم ها و اطلاعات مربوط به فراخوان در وب سایت اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان: خدمات / خدمات و فرآیندها/ روابط عمومی

 


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن