زاهدان میزبان رقابت های بین المللی ووشو جام صلح و دوستی
رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: رقابت های بین المللی ووشو جام صلح و دوستی دهم تا سیزدهم اسفندماه به میزبانی زاهدان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا ، عباس شیبک اظهار داشت: این دوره از رقابت های ووشو با حضور پنج تیم خارجی از کشورهای هندوستان، گرجستان، افغانستان و پاکستان و ۲ تیم داخلی در بخش های بانوان و آقایان برگزار می شود.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان برای دومین بار میزبان رقابت های بین المللی ووشو است.

وی پیش بینی کرد در این دوره از رقابت ها ۱۵۰ ورزشکار حضور داشته باشند.

رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: ووشو به عنوان یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان های استان بیش از سه هزار ورزشکار را جذب کند.

 

کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان شوط از معدوم سازی حدود سه تن مواد غذایی خبر داد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی،  مهدی علیزاده کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه ای  گفت: در جریان بازدیدهای انجام گرفته شده توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شوط در سال ۹۷ تاکنون از مراکز بین راهی ، اماکن تفریحی ، سامانه های آبرسانی ، قلیان سراها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی حدود سه  تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد ضبط وجمع آوری شده که با مشارکت شهرداری در محل دفن زباله معدوم سازی شد .

سطح زیر کشت واحدهای گلخانه ای استان مرکزی در سال زراعی جاری به ۶۲۰ هکتار رسید.

به گزارش برنا از اراک، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه این افزایش سطح با هدف مدیریت بهینه منابع آبی انجام شده گفت : ۲۲ هکتار از سطح زیر کشت گلخانه ای استان با پرداخت تسهیلات و حمایت های دولت در سال گذشته ایجاد شده است.
زارعی افزود : ۳۴۰ هکتار از گلخانه های استان مرکزی در سه مجتمع دولتی امام علی، گل و گیاه محلات و خمین و ۲۸۰ هکتار در ۲ مجتمع بخش خصوصی شهرستان های ساوه و زرندیه ایجاد شده است.
کشت محصولات کشاورزی در گلخانه ها مصرف آب کشاورزی را تا یک دهم کشت در زمین های کشاورزی کاهش می دهد و تولید محصولات کشاورزی هم تا ۱۰ برابر افزایش می یابد.
وی توسعه آبیاری نوین در زمین های کشاورزی و باغ های استان مرکزی را از دیگر برنامه های جهاد کشاورزی برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی عنوان کرد.
۷۰ هزار هکتار باغ در استان مرکزی وجود دارد که هفت هزار و ۵۰۰ هکتار آن به سامانه آبیاری نوین تجهیز شده است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت : با اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در بقیه باغ های استان مرکزی صرفه جویی مصرف آب کشاورزی از ۲۲ درصد به ۹۰ درصد افزایش می یابد.
برای توسعه سامانه آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی،  ۸۵ درصدِ اعتبار مورد نیاز را ، دولت به صورت یارانه ای و بقیه را هم بهره برداران پرداخت می کنند.
زارعی توسعه کشت گیاهان کم آب بر و گیاهان دارویی را از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد و افزود : بر این اساس امسال ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت زعفران، ۶۵۰ هکتار گل محمدی و ۷۰ هکتار به کشت سایر گیاهان دارویی از جمله آلوئه ورا، آویشن، گل گاوزبان، بارنج، پونه، زیره سبز، کدوی پوست کاغذی، کاسنی و سرخارگل اختصاص یافته است.

 

دوهزار و ۹۱۲ بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی کرمانشاه هستند که از این تعداد ۸۹۶ نفر مستمری بگیر هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نیلوفر اختیاری معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به روز جهانی اسکیزوفرنی و با بیان مطلب بالا، افزود: اسکیزوفرنی یا روان گسیختگی یکی از رایج‌ترین و پیچیده ترین اختلالات روانی است.

وی افزود: اسکیزو به معنی شکافته شدن یا فقدان یکپارچگی و فرن به معنی روان است و اسکیزوفرنی نوعی بیماری روانی به شمار می‌رود که موجب تغییر در ادارک، افکار و رفتار فرد بیمار خواهد شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: این بیماری فرایندهای کنترل و پاسخگویی عاطفی فرد بیمار را مختل می‌کند و به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می‌شود.

 اختیاری ادامه داد: تعداد دوهزار و ۹۱۲ بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه هستند که خدمات مختلفی را دریافت می کنند که از این تعداد ۸۹۶ نفر مستمری بگیر، ۸۵ تن دریافت کننده خدمات در منزل و ۴۵ تن نیز ترخیص شده از مرکز هستند که تحت نظارت بهزیستی بوده و مابقی هم از دیگر خدمات سازمان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: کرمانشاه شش مرکز ویزیت در منزل ویژه بیماران روانی وجود دارد و تیمی متشکل از پزشکان متخصص، روانپزشک، روانشناس و مددکار در این زمینه به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: همچنین در کرمانشاه دو مرکز نگهداری شبانه‌روزی بیماران روانی وجود دارد که یک مرکز مردانه با ظرفیت ۳۰۰ تن و یک مرکز دیگر زنانه با ظرفیت ۷۰ نفر است.

اختیاری ادامه داد: یک مرکز نگهداری شبانه روزی بیماران روانی زنان توسط بهزیستی در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد که ظرفیت نگهداری ۴۰ بیمار را دارد.

وی افزود: یک مرکز آموزشی-توانبخشی بیماران مزمن روان نیز در کرمانشاه مشغول فعالیت است که به تعداد ۱۰۰تن از مردان و زن خدمات لازم از جمله توانبخشی، روانشناسی، کاردرمانی و ... را ارائه می‌دهد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: قریب به ۸۰۰ هزار بیمار روانی مزمن در کشور وجود دارد و سن شیوع بیماری روانی زیر ۱۵سال است.

 

 

استاندار ایلام گفت: ایجاد شهرک صنعتی تخصصی صنایع میان دستی و پایین دستی پتروشیمی می تواند ۱۵ تا ۲۰ هزار شغل ایجاد کند

به گزارش برنا از روابط عمومی استانداری ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی در شورای سرمایه گذاری استان گفت: طرح شهرک های صنعتی تخصصی از کارهایی جدید است که از جانب سرمایه گذار بخش خصوصی ارائه شده است.

وی گفت: در این شهرک ها سرمایه گذار خودش زیرساخت های شهرک را تأمین و خودش نیز به دنبال سرمایه گذار برای فعالیت در شهرک صنعت تخصصی می گردد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نشست های متعدد با سرمایه گذاران در سطوح ملی و استانی خاطر نشان کردک این نشست ها منجر به شروع برخی از پروژه ها در سطح استان شده که با توجه به مزیت های بالای استان برای سرمایه گذاری از جمله نفت ، گاز ، مرز، گردشگری و اربعین می تواند برای کاهش نرخ بالای بیکاری در استان و عدم انطباق هزینه و درآمد خانوارها و تولید ثروت در استان بسیار موثر باشد و نیاز است امروز برای رفع این مشکلات از مزیت های موجود برای توسعه استان استفاده کنیم .

وی تسهیل بروکراسی اداری را برای فعال نمودن سرمایه گذاران از جمله سرمایه گذاران شهرک صنعتی تخصصی ضروری دانست و بیان کرد: موفقیت این طرح زمینه لازم برای کارهای دیگر را در استان فراهم خواهد کرد . 

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به وجود واحدهای پتروشیمی در ایلام این ظرفیت برای ایجاد صنایع میان دستی و پایین دستی پتروشیمی وجود دارد و خوراک در محل تأمین و نیروی کار منطقه نیز مناسب است .

سلیمانی دشتکی با اشاره به این که شهرک صنعتی تخصصی به خوبی می تواند از ظرفیت های پتروشیمی استاده کند ادامه داد: مراحل راه اندازی آن نیز ساده است و می توان در استان انجام گیرد .

وی تصریح کرد: ایجاد چنین شهرک می تواند ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر اشتغال را در استان ایجاد کند. 

استاندار ایلام از همه ی دستگاههای اجرایی خواست در راستای وظایف سازمانی خود همکاری لازم را در این زمینه به عمل آورند .

وی همچنین در خصوص ایجاد مجتمع تفریحی ، توریستی نیز بیان داشت: ایجاد مجتمع های گردشگری که خدمات جانبی مورد نیاز گردشگران را نیز ارائه دهد در استان ایلام با توجیه اقتصادی همراه است و لازم است به شکل جامع به آن پرداخته شود . 

سلیمانی دشتکی با تأکید بر تسریع در روند اخذ استعلام از دستگاههای اجرایی تأکید کرد : ستاد سرمایه گذاری استان اخذ مجوز ها از دستگاهها را پیگیری کند و باید این فرصت ها را قدر بدانیم از آنها استفاده کنیم . 

لازم به ذکر است در این جلسه ایجاد شهرک صنعتی تخصصی پتروشیمی و مجتمع توریستی ، تفریحی، فرهنگی ورزشی بام لند ایلام مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن