دستگاه های اجرایی بدون هماهنگی خدمات خود را قطع نکنند


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی صبح سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خطاب به تمامی دستگاه های اجرایی تاکید کرد: هیچ یک از دستگاه های اجرایی حق قطع خدمات خود از واحدهای تولیدی را بدون هماهنگی با کارگروه رفع موانع ندارند و این اقدام یک تخلف اداری محسوب می شود.
دستگاه های اجرایی بدون هماهنگی خدمات خود را قطع نکنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمود دلپسند در این نشست اظهار داشت: اگر در نحوه پرداخت بدهی ها و معوقات سازوکاری مشخص بین دستگاه خدمات رسان و واحد تولیدی تعریف شده باشد و تولیدکننده به تعهد خود پایدار نباشد باید دستگاه خدمات رسان تقاضای خود مبنی بر قطع خدمت را با بیان دلایل کافی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارجاع دهد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

دلپسند تاکید کرد: قطع خدمات دستگاه اجرایی بدون طی این فرآیند تخلف محسوب می شود و این موضوع باید به تمامی ادارات شهرستان ها توسط اداره کل متبوع نیز اطلاع رسانی شود.

در ادامه این نشست دلپسند با اشاره به وجود مشکلات مالیاتی برخی واحدهای تولید خاطرنشان کرد: مباحث مرتبط با نحوه تشخیص میزان مالیات و ارزش افزوده در چارچوب قوانین و مقرارت است و دستگاه های دولتی برای سنجش میزان بدهی تابع این شیوه نامه ها و دستورعمل ها هستند و در صورت بروز اختلاف بین دستگاه دولتی و تولیدکننده در خصوص برآورد میزان مالیات، مراجع رسیدگی به آن تعریف شده و صدور رای نهایی بر عهده این مجاری قانونی است.

وی ادامه داد: تاخیر در پرداخت معوقات به مالیات، تامین اجتماعی و بانک ها موجب افزایش بدهی ها می شود که به نفع واحد تولیدی نیست و بار دیگر تاکید می کنم تولیدکنندگان به تعهدات خود پایبند باشند.

 

دیدار والیبالیست های قزوینی با رئیس کمیته ملی المپیک


رئیس کمیته ملی المپیک ایران از اردوی تیم ملی والیبال ب ایران بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران به همراه نصراله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی جاکارتا و احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال ضمن بازدید از اردوی تیم ملی والیبال ب ایران به گفتگو با ملی پوشان پرداخت.

در تیم ملی والیبال ب ایران محمدرضا موذن، سهند اله وردیان و علی نودوزپور از استان قزوین حضور دارند.

تیم ملی والیبال ب ایران خود را برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا آماده می کند.

تولید ماهی در تفرش افزایش یافت


رئیس جهاد کشاورزی تفرش از افزایش 33 درصدی تولید ماهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش برنا از اراک، حسنی گفت: در بخش آبزی پروری با احداث 13 باب استخر جدید در سال جاری به مساحت 4 هزار متر مربع در شهرستان تفرش ظرفیت تولید ماهی در این شهرستان از 45 تن به 60 تن در سال رسیده است.

وی افزود: در جذب اعتبارات مکانیزاسیون هم با یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار جذب وصرف خرید تراکتور، کمباین و سایر ادوات کشاورزی شده است.

حسنی گفت : در بخش بهره وری از آب هم با احداث 4 کیلومتر خط انتقال آب به مصرف و بهره وری از آب کمک شده است.

رئیس جهاد کشاورزی تفرش همچنین از آغاز برداشت گندم در این شهرستان خبر داد و  افزود: میزان گندم دیم و آبی مازاد شهرستان روی هم حدود 10 هزار تا 10 هزارو 500 تن است و میزان جو هم 5 هزار تن مازاد سالانه است.

 

ساخت تقاطع از مطالبات دانشگاهیان دانشگاه لرستان است


خسرو عزیزی گفت:ساخت تقاطع غیرهمسطح به نفع دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور خرم‌آباد نیزخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ؛ عزیزی در حاشیه بازدید استاندارلرستان از پروژه تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان اظهار کرد: ساخت تقاطع از مطالبات دانشگاهیان دانشگاه لرستان است کمااینکه در این منطقه دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور خرم‌آباد نیز قرار دارند که ساخت تقاطع غیرهمسطح به نفع آن‌ها نیز خواهد بود.

وی افزود: تلاش‌های مستمر و مداوم استاندارلرستان  و معاون عمرانی استاندار برای تلاش برای شروع هرچه سریع‌تر ساخت تقاطع غیرهمسطح، جای سپاسگزاری و قدردانی دارد.

 

کاهش 79 درصدی قاچاق موبایل در استان


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، تعداد موبایل قاچاق را در سه ماه اول امسال 2213 دستگاه عنوان کرد که 79 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا میرزایی شامگاه دوشنبه در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در استانداری برگزار شد، به آمار سه ماه اول امسال در بحث کشفیات قاچاق اشاره و اظهار کرد: در مدت مذکور 90 هزار و 626 بطری و قوطی مشروبات الکلی در استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیش از 9 میلیون و 168 هزار نخ سیگار در سه ماه اول امسال در استان کشف شده که 69 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان عنوان کرد: در مدت مذکور 201 هزار و 870 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در استان کشف شده که 66 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

وی ادامه داد: در سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و 125 هزار قلم دارو قاچاق در استان کشف شده که 21 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

میرزایی تعداد موبایل قاچاق را در سه ماه اول امسال 2 هزار و 213 دستگاه عنوان کرد که 79 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی ذکر کرد: در همین مدت 169 هزار و 880 لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شده است که 12 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، تعداد پرونده‌های قاچاق تشکیل شده در مدت مذکور را 908 فقره دانست و گفت: در این بخش نیز 44 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم.

وی به دستگیری 608 نفر در این زمینه اشاره و اعلام کرد: در سه ماه اول امسال 38 درصد در بخش دستگیرشدگان قاچاق در استان کاهش داشته‌ایم.

میرزایی در پایان سخنان خود، باندهای متلاشی شده در مدت مذکور را 23 باند برشمرد و خاطرنشان کرد: در این بخش شاهد افزایش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم. 

 

الزام پذیرش مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان ها به موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها


تمامی مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه، بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها ملزم به پذیرش بلاقید و شرط موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها در اسرع وقت می باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا - استان اصفهان، دکتر کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان طی نامه ای به تمامی رؤسای مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه و نیز بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها، اعلام نمود: با توجه به گزارشات مکرر تاخیر یا عدم پذیرش بیماران ارجاعی توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراکز درمانی و بیمارستان ها و با توجه به ضرورت بهره مندی در اسرع وقت کلیه امدادخواهان فوریت های پزشکی از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، کلیه مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه، بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها ملزم به پذیرش بلاقید و شرط موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها در اسرع وقت می باشند.

وی ادامه داد: هرگونه تماس مراکز درمانی با مراکز فرماندهی اورژانس پیش بیمارستانی(اتاق فرمان) مبنی بر اعلام عدم اعزام بیمار ممنوع بوده و مراکز درمانی ملزم به ایجاد زیرساخت های لازم در این خصوص و تسهیل فرایندهای پذیرش بیماران ارجاعی توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی می باشند.

دکتر کلیدری همچنین افزود: در صورت عدم وجود امکانات تشخیصی درمانی مورد نیاز برای بیماران ارجاعی، آن مرکز ملزم به پذیرش و انجام اقدامات اولیه مورد نیاز و اخذ پذیرش از سایر مراکز درمانی می باشد.

معاون درمان دانشگاه در پایان تصریح نمود: ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت های پزشکی(MCMC) در صورت نیاز به انتقال بیماران و مصدومان به سایر مراکز درمانی همکاری لازم را در این خصوص خواهند داشت.

 

>