دستگاه های اجرایی بدون هماهنگی خدمات خود را قطع نکنند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی صبح سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خطاب به تمامی دستگاه های اجرایی تاکید کرد: هیچ یک از دستگاه های اجرایی حق قطع خدمات خود از واحدهای تولیدی را بدون هماهنگی با کارگروه رفع موانع ندارند و این اقدام یک تخلف اداری محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمود دلپسند در این نشست اظهار داشت: اگر در نحوه پرداخت بدهی ها و معوقات سازوکاری مشخص بین دستگاه خدمات رسان و واحد تولیدی تعریف شده باشد و تولیدکننده به تعهد خود پایدار نباشد باید دستگاه خدمات رسان تقاضای خود مبنی بر قطع خدمت را با بیان دلایل کافی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ارجاع دهد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

دلپسند تاکید کرد: قطع خدمات دستگاه اجرایی بدون طی این فرآیند تخلف محسوب می شود و این موضوع باید به تمامی ادارات شهرستان ها توسط اداره کل متبوع نیز اطلاع رسانی شود.

در ادامه این نشست دلپسند با اشاره به وجود مشکلات مالیاتی برخی واحدهای تولید خاطرنشان کرد: مباحث مرتبط با نحوه تشخیص میزان مالیات و ارزش افزوده در چارچوب قوانین و مقرارت است و دستگاه های دولتی برای سنجش میزان بدهی تابع این شیوه نامه ها و دستورعمل ها هستند و در صورت بروز اختلاف بین دستگاه دولتی و تولیدکننده در خصوص برآورد میزان مالیات، مراجع رسیدگی به آن تعریف شده و صدور رای نهایی بر عهده این مجاری قانونی است.

وی ادامه داد: تاخیر در پرداخت معوقات به مالیات، تامین اجتماعی و بانک ها موجب افزایش بدهی ها می شود که به نفع واحد تولیدی نیست و بار دیگر تاکید می کنم تولیدکنندگان به تعهدات خود پایبند باشند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس از مردم خواست به شایعات مطرح شده پیرامون کمبود سوخت در استان به خصوص در شهرستان شیراز توجه نکنند و گفت: حدود هفت میلیون لیتر بنزین برای تامین سوخت مورد نیاز مردم به جایگاه های سوخت استان تزریق شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،هادی پژوهش اظهارداشت: تزریق این میزان سوخت در حالی است که  مصرف سوخت در روزهای دیگر پنج میلیون لیتر بوده است.
وی با تکذیب شایعات مطرح شده پیرامون کمبود سوخت در استان فارس و شهر شیراز به مردم اطمینان داد هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس به مطالبات و خواسته های برخی کامیون داران در روزهای گذشته اشاره و بیان کرد: این قشر زحمتکش خواسته هایی داشتند و دولت به مطالبات آنان توجه کرد که از جمله آن افزایش نرخ کرایه، بیمه رانندگان و حقوق بازنشستگی آنان است.
پژوهش یادآور شد: در نشست هایی که با تشکل های صنفی رانندگان و اتحادیه های رانندگی و تعاونی ها استان فارس برگزار شده آن ها قول همکاری و شروع فعالیت خود را دادند.
شایعه آتش زدن پمپ بنزین از اساس کذب است
وی همچنین به شایعات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون آتش زدن یکی از جایگاه های پمپ بنزین در شیراز اشاره کرد و افزود: این موضوع از اساس کذب است و صحت ندارد ضمن اینکه در محدوده اعلام شده هیچ پمپ بنزینی وجود ندارد.
مردم از دپو بنزین خودداری کنند
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در ادامه خطاب به مردم استان گفت: تولید و عرضه سوخت در پالایشگاه شیراز انجام می شود و نفتکش های سوخت رسان نیز فعال هستند لذا جای هیچ نگرانی در این زمینه نیست و مردم از مراجعه غیرضرور برای دپو کردن بنزین پرهیز کنند.
پژوهش افزود: وقتی سوخت رسانی طبق روال عادی در استان فارس انجام می شود نیازی به دپوی بنزین نیست و مردم باید از این اقدام پرهیز کنند چرا که این دپو کردن خطرناک است و احتمال آتش سوزی در این حوزه وجود دارد.
وی ادامه داد: همچنین تمام نفتکش های دستگاه های دولتی و نیروهای مسلح با حوزه سوخت پای کار هستند و مشکلی در روند سوخت رسانی به جایگاه ها وجود ندارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: امسال تلاش شده تا برنامه های اوقات فراغت بر اساس این نیازسنجی، برنامه ریزی شود تا بازخورد بهتری داشته باشد.

 به گزارش برنا از اراک ، عابد حقدادی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی گفت: سال گذشته به منظور اجرای بهتر برنامه‌های اوقات فراغت جوانان نیازسنجی در سطح استان صورت گرفت تا بر اساس واقعیت های موجود برای اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی شود.

حقدادی اظهار کرد: امسال تلاش شده تا برنامه های اوقات فراغت بر اساس این نیازسنجی، برنامه ریزی شود تا بازخورد بهتری داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی تاکید کرد: دستگاه های متولی باید تا ۱۵ خرداد ماه برنامه‌های اوقات فراغت خود را به دبیرخانه ورزش و جوانان ارسال کنند، تا بتوانیم به موقع برنامه های اجرایی را عملیاتی کنیم.
حقدادی با بیان اینکه سال گذشته برخی از دستگاه‌ها در ارائه برنامه‌های خود به دبیرخانه کوتاهی کردند، اظهار کرد: امیدواریم که بتوانیم امسال با مشارکت بهتری برنامه ها را برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: امسال در تلاش هستیم تا برنامه‌های فرهنگی اوقات فراغت با تاکید بر تقویت هویت دینی و مبتنی بر قرآن و عترت برگزار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: کتابخوانی، مطالعه و پژوهش، گسترش ورزش، اردوهای جهادی، اردوهای زیارتی-سیاحتی، برنامه های مهارت آموزی، گفتگوی جوانان با مدیران و... از مهمترین محور برنامه‌های اوقات فراغت در استان است.

 

غفار رمضانی گفت: ۳۰۰ سبد کالا در ماه مبارک رمضان به مددجویان بهزیستی قزوین توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ غفار رمضانی معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: تا به امروز ۳۰۰مورد سبد کالا به ارزش ۳۰۰میلیون ریال به مددجویان بهزیستی قزوین توزیع شده است و ۳۵مورد بازدید از منزل مددجویان انجام شده است. 

معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قزوین با اشاره به میزان مشارکت‌ های مردمی در سال جاری در قالب طرح ضیافت مهرخاطر نشان کرد: طرح ضیافت مهر هم‌ زمان با ماه مبارک رمضان همه ساله در استان قزوین به منظور تلاش در جهت شناساندن هرچه بیشتر عملکردها و سیاست‌ گذاری‌ های سازمان بهزیستی، ارتباط مستقیم، مستمر و پویا بین مسوولین و خانواده‌ های تحت پوشش بهزیستی اجرا می‌شود.

رمضانی با بیان این مطلب که ۸۳مورد بازدید در قالب طرح ضیافت مهر سال گذشته انجام شده است یادآور شد: میزان کمک‌ های نقدی مردم در طرح ضیافت مهر سال گذشته ۴۵۸میلیون و ۸۰۰هزار ریال و میزان کمک‌ های غیر نقدی نیز ۵۹۰میلیون و ۱۳۰هزار ریال بود.

وی با اشاره به میزان مشارکت‌ های مردمی در طرح ضیافت مهر بیان کرد: سال گذشته در مجموع ۱۹مورد افطاری به ارزش ۴۵۹میلیون و ۵۰۰هزار ریال برگزار شد و همچنین ۱۱۸۴سبد کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۹۲میلیون و ۴۰۰هزار ریال در بین مددجویان بهزیستی توزیع شد.

رمضانی اظهار کرد: آگاه‌ سازی و اطلاع رسانی به مسوولین نسبت به نوع زندگی مددجویان و مشکلات موجود، رفع موانع پیش روی آنها، نهادینه کردن فرهنگ غنی مشارکت عمومی، جلب و جذب کمک‌ های مادی و معنوی مسوولین از اهداف مهم پایه‌ ریزی طرح ضیافت مهر است.

معاون مشارکت‌ های مردمی اداره‌ کل بهزیستی استان قزوین اعلام کرد: میزان کمک‌ های نقدی مردم نیز تا به امروز در طرح ضیافت مهر ۱۵۰میلیون ریال و کمک‌ های غیرنقدی نیز ۳۵میلیون ریال است.

رمضانی پیشنهاد داد: این اداره برای دریافت کمک‌ های نقدی و غیرنقدی خیرین و نیکوکاران و توزیع این کمک‌ ها در ماه مبارک رمضان بین مددجویان و نیازمندان آمادگی دارد و بر این اساس شماره حساب ۲۵۰۴۹۲۱۳۴۵۳۲۲۸۱، شماره کارت۵۰۲۹۰۸۱۰۱۵۷۰۲۶۲۰ و موبایل پیمنت# ۱۴۰۰۰۰۹*۴*۷۳۳* برای دریافت کمک‌های نقدی مردمی قزوین اختصاص داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به سایر طرح‌ های بهزیستی در ماه مبارک رمضان گفت: طرح همت عالی (گلریزان) یکی دیگر از طرح‌ هایی است که در جهت تامین بخشی از هزینه‌ های مددجو با حضور تعدادی از خیرین محترم در مراکز بهزیستی گلریزان صورت می‌گیرد.

رمضانی عنوان کرد: طرح شکرانه سلامت ویژه حقوق بگیران یکی دیگر از طرح‌ های بهزیستی است که در این طرح کارکنان ادارات از طریق اهداء ۴رقم آخر فیش حقوقی و یا رقم‌ های دلخواه از طریق حوزه مالی مبالغ را جمع آوری و به حساب مشارکت‌ های بهزیستی واریز می‌کنند.

معاون مشارکت‌ های مردمی اداره‌ کل بهزیستی استان قزوین با اشاره به اجرای طرح حامی بیان کرد: در این طرح فرزندان تحت پوشش در سنین متفاوت (تولد تا ۱۸ سالگی) توسط افراد خیرخواه، در زمینه‌ های تحصیلی، درمانی، معیشتی و سایر موارد مورد حمایت قرار گرفته و ماهانه مبالغی به حساب آنان واریز می‌شود.

 رمضانی در خاتمه افزود: طرح جمع‌ آوری زکات فطریه، طرح توزیع سبد کالاو طرح افطاری ویژه مددجویان از دیگر طرح‌ هایی است که در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

بهزیستی ۲

یک نفر دوستدار محیط زیست دو قطعه کبک وحشی را که دچار آسیب دیدگی جزیی شده بودند تحویل محیط‌بانان منطقه شکار ممنوع پاریز داد که پس از رسیدگی‌های لازم، این پرندگان در طبیعت رها شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمود علیرضایی رییس اداره حفاظت محیط زیست ضمن تشکر از توجه و احساس مسئولیت این همیار محیط زیست به طبیعت و گونه‌های جانوری، تاکید کرد: از همه شهروندان سیرجانی انتظار می‌رود که در حفظ محیط زیست خود را سهیم بدانند زیرا انعکاس چنین اقداماتی منجر به اشاعه فرهنگ صحیح حفظ حیات و زندگی همه ما انسان‌ها به حساب می‌آید.

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن