تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی، فرصتی برای حفظ محیط زیست و ایجاد هوای پاک در کشور
در راستای انتقال تکنولوژی ، حفظ محیط زیست،کاهش مصرف سوخت و ایجاد هوای پاک در سطح کشور خط تولید موتورهای برقی در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه از سوی شرکت مروارید ساز خزر آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ، مهندس محمود حمیدی مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر با بیان اینکه برای احداث وفعالیت این واحد تولیدی تا کنون حدود ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و این طرح برای ۲۰ نفر فرصت شغلی را فرآهم نموده اظهار داشت: انتقال دانش فنی مونتاژ و تولید در کنار خدمات پس از فروش توسط این شرکت با هدف کاهش مصرف سوخت در سطح کشور در چارچوب اهداف زیست محیطی از مهمترین دلایل تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی است.

وی امکان بهره گیری از مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی، قابلیت دسترسی سریع به بازارهای مصرف داخلی و خارجی از طریق این منطقه و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی را از مهمترین دلایل انتخاب این منطقه به عنوان مرکز تولید طرح سرمایه گذاری خود اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه طبق آمار رسمی حدود ۲۰ درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتورسیکلت ها در این شهر است و قیمت تمام شده بالا در کنار نبود خدمات پس از فروش دو چالش مهم در حضور موتورهای برقی در بازار کشور ارزیابی شده، شرکت ما در صدد رفع این دو چالش با بهره مندی از مزایای منطقه آزاد انزلی برآمده است.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر که این واحد تولیدی در دهه فجر امسال افتتاح شده است، اضافه کرد: قیمت موتورهای برقی در بازار کشور از ۷ تا ۹ میلیون تومان در نوسان بوده و این در حالی است که قیمت موتورهای برقی تولیدی این شرکت ۲ میلیون تا حدود ۵ میلیون تومان خواهد بود و ایجاد سیستم خدمات پس از فروش وگارانتی از مهمترین برنامه های این شرکت برای ارائه خدمات مناسب و رفع دغدغه های مصرف کنندگان می باشد.

وی با بیان اینکه این شرکت قطعات الکترونیکی را تا دو سال گارانتی می کند در خصوص مشخصات موتورسیکلت تولیدی کارخانه خود چنین توضیح داد: بخشی از قطعات این موتورسیکلت ها تولید کشور چین می باشد که از تکنولوژی اروپایی بهره گرفته و از ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ وات قدرت دارد و با یک بار شارژ از طریق برق ۲۲۰ ولت قادر است با حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر مابین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر را طی نماید.

حمیدی تنوع محصولات تولیدی در شرکت متبوع خود را ۴ نوع اعلام کرد و از توانایی تولید تا ۱۰ مدل، بسته به نیاز بازار مصرف، در این کارخانه گفت.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر منطقه آزاد انزلی رویکرد شرکت خود را بالا بردن ضریب بومی سازی تولید این موتورهادر کارخانه خود بیان کرد و افزود: اهداف ما همکاری با سایر واحدهای قطعه سازی در سطح کشور است و در خصوص خدمات پس از فروش در آینده نزدیک با فراخوان واحدهای تعمیرگاهی از سراسر کشور در مدتی معلوم آموزش های لازم جهت تعمیر این موتورها ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به فرصتی که بهره گیری از این موتور سیکلت ها در کاهش آلودگی کلان شهرها به ویژه تهران خواهد داشت افزود: عدم استفاده از سوخت های فسیلی موجب کاهش آلایندگی هوا می شود و در عین حال با توجه به عدم وجود دنده و کلاچ در آن، تمامی افرادی که می توانند از دوچرخه استفاده نمایند، قابلیت کنترل آن را دارا می باشند.

مدیرعامل این شرکت تولیدی در رابطه با بازار مصرف محصول خود گفت: اغذیه فروشی ها، شرکت های پیک موتوری و سایر شرکت ها مصرف کنندگان اصلی این موتورهای برقی هستند که امیدواریم با تکیه بر مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی با قیمت تمام شده پایین تر، کیفیت بالاتر و خدمات پس از فروش علاوه بر کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها زمینه اشتغال بیشتری را فرآهم آوریم.

 

۱۶۰ کیلو گرم فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف در مهاباد کشف و ضبط شد.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، بایزید حسن پور ، رئیس شبکه  دامپزشکی مهاباد با علام این خبر گفت : در اجرای طرح تشدید نظارتها وبازرسی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی در  ماه مبارک رمضان  مقدار ۱۶۰ کیلو گرم انواع گوشت غیر قابل مصرف در مهاباد کشف وضبط شد.

وی گفت : این میزان مواد گوشتی در بازرسی از واحدهای صنفی  از اول ماه مبارک رمضان کشف و ضبط شده است .

 حسن پور افزود: در ماه مبارک رمضان یک اکیپ ثابت  و دو اکیپ سیار در سطح شهر از ساعت ۸ صبح تا ۸  بعد از ظهر کار نظارت  و بازرسی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی را انجام می دهند .

دکتر توحید بیتی کارشناس شبکه دامپزشکی مهاباد، هم توجه  به تاریخ تولید و انقضاء  و خرید محصولات از کشتگارهای مجاز تحت نظارت سازمان دامپزشکی را از راهکارهای جلوگیری ازمسمومیتهای ناشی از مصرف فراورده های خام  دامی فاسد می داند .

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد  از شهروندان درخواست نمود هرکونه تخلف بهداشتی را با شماره تماس ۹ - ۴۲۴۴۲۲۲۸ شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد اطلاع دهند تا برخورد قانونی با متخلفین صورت گیرد.

 

سطح زیر کشت واحدهای گلخانه ای استان مرکزی در سال زراعی جاری به ۶۲۰ هکتار رسید.

به گزارش برنا از اراک، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه این افزایش سطح با هدف مدیریت بهینه منابع آبی انجام شده گفت : ۲۲ هکتار از سطح زیر کشت گلخانه ای استان با پرداخت تسهیلات و حمایت های دولت در سال گذشته ایجاد شده است.
زارعی افزود : ۳۴۰ هکتار از گلخانه های استان مرکزی در سه مجتمع دولتی امام علی، گل و گیاه محلات و خمین و ۲۸۰ هکتار در ۲ مجتمع بخش خصوصی شهرستان های ساوه و زرندیه ایجاد شده است.
کشت محصولات کشاورزی در گلخانه ها مصرف آب کشاورزی را تا یک دهم کشت در زمین های کشاورزی کاهش می دهد و تولید محصولات کشاورزی هم تا ۱۰ برابر افزایش می یابد.
وی توسعه آبیاری نوین در زمین های کشاورزی و باغ های استان مرکزی را از دیگر برنامه های جهاد کشاورزی برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی عنوان کرد.
۷۰ هزار هکتار باغ در استان مرکزی وجود دارد که هفت هزار و ۵۰۰ هکتار آن به سامانه آبیاری نوین تجهیز شده است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت : با اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در بقیه باغ های استان مرکزی صرفه جویی مصرف آب کشاورزی از ۲۲ درصد به ۹۰ درصد افزایش می یابد.
برای توسعه سامانه آبیاری تحت فشار در زمین های کشاورزی،  ۸۵ درصدِ اعتبار مورد نیاز را ، دولت به صورت یارانه ای و بقیه را هم بهره برداران پرداخت می کنند.
زارعی توسعه کشت گیاهان کم آب بر و گیاهان دارویی را از دیگر برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد و افزود : بر این اساس امسال ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت زعفران، ۶۵۰ هکتار گل محمدی و ۷۰ هکتار به کشت سایر گیاهان دارویی از جمله آلوئه ورا، آویشن، گل گاوزبان، بارنج، پونه، زیره سبز، کدوی پوست کاغذی، کاسنی و سرخارگل اختصاص یافته است.

 

دوهزار و ۹۱۲ بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی کرمانشاه هستند که از این تعداد ۸۹۶ نفر مستمری بگیر هستند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ نیلوفر اختیاری معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به روز جهانی اسکیزوفرنی و با بیان مطلب بالا، افزود: اسکیزوفرنی یا روان گسیختگی یکی از رایج‌ترین و پیچیده ترین اختلالات روانی است.

وی افزود: اسکیزو به معنی شکافته شدن یا فقدان یکپارچگی و فرن به معنی روان است و اسکیزوفرنی نوعی بیماری روانی به شمار می‌رود که موجب تغییر در ادارک، افکار و رفتار فرد بیمار خواهد شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: این بیماری فرایندهای کنترل و پاسخگویی عاطفی فرد بیمار را مختل می‌کند و به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می‌شود.

 اختیاری ادامه داد: تعداد دوهزار و ۹۱۲ بیمار روانی مزمن تحت پوشش بهزیستی استان کرمانشاه هستند که خدمات مختلفی را دریافت می کنند که از این تعداد ۸۹۶ نفر مستمری بگیر، ۸۵ تن دریافت کننده خدمات در منزل و ۴۵ تن نیز ترخیص شده از مرکز هستند که تحت نظارت بهزیستی بوده و مابقی هم از دیگر خدمات سازمان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: کرمانشاه شش مرکز ویزیت در منزل ویژه بیماران روانی وجود دارد و تیمی متشکل از پزشکان متخصص، روانپزشک، روانشناس و مددکار در این زمینه به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: همچنین در کرمانشاه دو مرکز نگهداری شبانه‌روزی بیماران روانی وجود دارد که یک مرکز مردانه با ظرفیت ۳۰۰ تن و یک مرکز دیگر زنانه با ظرفیت ۷۰ نفر است.

اختیاری ادامه داد: یک مرکز نگهداری شبانه روزی بیماران روانی زنان توسط بهزیستی در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد که ظرفیت نگهداری ۴۰ بیمار را دارد.

وی افزود: یک مرکز آموزشی-توانبخشی بیماران مزمن روان نیز در کرمانشاه مشغول فعالیت است که به تعداد ۱۰۰تن از مردان و زن خدمات لازم از جمله توانبخشی، روانشناسی، کاردرمانی و ... را ارائه می‌دهد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: قریب به ۸۰۰ هزار بیمار روانی مزمن در کشور وجود دارد و سن شیوع بیماری روانی زیر ۱۵سال است.

 

 

استاندار ایلام گفت: ایجاد شهرک صنعتی تخصصی صنایع میان دستی و پایین دستی پتروشیمی می تواند ۱۵ تا ۲۰ هزار شغل ایجاد کند

به گزارش برنا از روابط عمومی استانداری ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی در شورای سرمایه گذاری استان گفت: طرح شهرک های صنعتی تخصصی از کارهایی جدید است که از جانب سرمایه گذار بخش خصوصی ارائه شده است.

وی گفت: در این شهرک ها سرمایه گذار خودش زیرساخت های شهرک را تأمین و خودش نیز به دنبال سرمایه گذار برای فعالیت در شهرک صنعت تخصصی می گردد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به نشست های متعدد با سرمایه گذاران در سطوح ملی و استانی خاطر نشان کردک این نشست ها منجر به شروع برخی از پروژه ها در سطح استان شده که با توجه به مزیت های بالای استان برای سرمایه گذاری از جمله نفت ، گاز ، مرز، گردشگری و اربعین می تواند برای کاهش نرخ بالای بیکاری در استان و عدم انطباق هزینه و درآمد خانوارها و تولید ثروت در استان بسیار موثر باشد و نیاز است امروز برای رفع این مشکلات از مزیت های موجود برای توسعه استان استفاده کنیم .

وی تسهیل بروکراسی اداری را برای فعال نمودن سرمایه گذاران از جمله سرمایه گذاران شهرک صنعتی تخصصی ضروری دانست و بیان کرد: موفقیت این طرح زمینه لازم برای کارهای دیگر را در استان فراهم خواهد کرد . 

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به وجود واحدهای پتروشیمی در ایلام این ظرفیت برای ایجاد صنایع میان دستی و پایین دستی پتروشیمی وجود دارد و خوراک در محل تأمین و نیروی کار منطقه نیز مناسب است .

سلیمانی دشتکی با اشاره به این که شهرک صنعتی تخصصی به خوبی می تواند از ظرفیت های پتروشیمی استاده کند ادامه داد: مراحل راه اندازی آن نیز ساده است و می توان در استان انجام گیرد .

وی تصریح کرد: ایجاد چنین شهرک می تواند ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر اشتغال را در استان ایجاد کند. 

استاندار ایلام از همه ی دستگاههای اجرایی خواست در راستای وظایف سازمانی خود همکاری لازم را در این زمینه به عمل آورند .

وی همچنین در خصوص ایجاد مجتمع تفریحی ، توریستی نیز بیان داشت: ایجاد مجتمع های گردشگری که خدمات جانبی مورد نیاز گردشگران را نیز ارائه دهد در استان ایلام با توجیه اقتصادی همراه است و لازم است به شکل جامع به آن پرداخته شود . 

سلیمانی دشتکی با تأکید بر تسریع در روند اخذ استعلام از دستگاههای اجرایی تأکید کرد : ستاد سرمایه گذاری استان اخذ مجوز ها از دستگاهها را پیگیری کند و باید این فرصت ها را قدر بدانیم از آنها استفاده کنیم . 

لازم به ذکر است در این جلسه ایجاد شهرک صنعتی تخصصی پتروشیمی و مجتمع توریستی ، تفریحی، فرهنگی ورزشی بام لند ایلام مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن