تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی، فرصتی برای حفظ محیط زیست و ایجاد هوای پاک در کشور


در راستای انتقال تکنولوژی ، حفظ محیط زیست،کاهش مصرف سوخت و ایجاد هوای پاک در سطح کشور خط تولید موتورهای برقی در شهرک صنعتی شماره 2 منطقه از سوی شرکت مروارید ساز خزر آغاز بکار کرد.
تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی، فرصتی برای حفظ محیط زیست و ایجاد هوای پاک در کشور

به گزارش خبرگزاری برنا گیلان ، مهندس محمود حمیدی مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر با بیان اینکه برای احداث وفعالیت این واحد تولیدی تا کنون حدود 40 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و این طرح برای 20 نفر فرصت شغلی را فرآهم نموده اظهار داشت: انتقال دانش فنی مونتاژ و تولید در کنار خدمات پس از فروش توسط این شرکت با هدف کاهش مصرف سوخت در سطح کشور در چارچوب اهداف زیست محیطی از مهمترین دلایل تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی است.

وی امکان بهره گیری از مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی، قابلیت دسترسی سریع به بازارهای مصرف داخلی و خارجی از طریق این منطقه و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی را از مهمترین دلایل انتخاب این منطقه به عنوان مرکز تولید طرح سرمایه گذاری خود اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه طبق آمار رسمی حدود 20 درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتورسیکلت ها در این شهر است و قیمت تمام شده بالا در کنار نبود خدمات پس از فروش دو چالش مهم در حضور موتورهای برقی در بازار کشور ارزیابی شده، شرکت ما در صدد رفع این دو چالش با بهره مندی از مزایای منطقه آزاد انزلی برآمده است.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر که این واحد تولیدی در دهه فجر امسال افتتاح شده است، اضافه کرد: قیمت موتورهای برقی در بازار کشور از 7 تا 9 میلیون تومان در نوسان بوده و این در حالی است که قیمت موتورهای برقی تولیدی این شرکت 2 میلیون تا حدود 5 میلیون تومان خواهد بود و ایجاد سیستم خدمات پس از فروش وگارانتی از مهمترین برنامه های این شرکت برای ارائه خدمات مناسب و رفع دغدغه های مصرف کنندگان می باشد.

وی با بیان اینکه این شرکت قطعات الکترونیکی را تا دو سال گارانتی می کند در خصوص مشخصات موتورسیکلت تولیدی کارخانه خود چنین توضیح داد: بخشی از قطعات این موتورسیکلت ها تولید کشور چین می باشد که از تکنولوژی اروپایی بهره گرفته و از 600 تا 2000 وات قدرت دارد و با یک بار شارژ از طریق برق 220 ولت قادر است با حداکثر سرعت 50 کیلومتر مابین 50 تا 60 کیلومتر را طی نماید.

حمیدی تنوع محصولات تولیدی در شرکت متبوع خود را 4 نوع اعلام کرد و از توانایی تولید تا 10 مدل، بسته به نیاز بازار مصرف، در این کارخانه گفت.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر منطقه آزاد انزلی رویکرد شرکت خود را بالا بردن ضریب بومی سازی تولید این موتورهادر کارخانه خود بیان کرد و افزود: اهداف ما همکاری با سایر واحدهای قطعه سازی در سطح کشور است و در خصوص خدمات پس از فروش در آینده نزدیک با فراخوان واحدهای تعمیرگاهی از سراسر کشور در مدتی معلوم آموزش های لازم جهت تعمیر این موتورها ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به فرصتی که بهره گیری از این موتور سیکلت ها در کاهش آلودگی کلان شهرها به ویژه تهران خواهد داشت افزود: عدم استفاده از سوخت های فسیلی موجب کاهش آلایندگی هوا می شود و در عین حال با توجه به عدم وجود دنده و کلاچ در آن، تمامی افرادی که می توانند از دوچرخه استفاده نمایند، قابلیت کنترل آن را دارا می باشند.

مدیرعامل این شرکت تولیدی در رابطه با بازار مصرف محصول خود گفت: اغذیه فروشی ها، شرکت های پیک موتوری و سایر شرکت ها مصرف کنندگان اصلی این موتورهای برقی هستند که امیدواریم با تکیه بر مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی با قیمت تمام شده پایین تر، کیفیت بالاتر و خدمات پس از فروش علاوه بر کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها زمینه اشتغال بیشتری را فرآهم آوریم.

 

اشتغال پایدار در شهرستان سنقر و کلیایی فراهم می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر وکلیایی در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، اظهار داشت: مسئولان به مردم استان کرمانشاه نگاه تحول‌آمیز داشته باشند تا آمار آسیب‌ها اجتماعی از جمله بیکاری، طلاق، اعتیاد، جنگ تحمیلی و زلزله از این استان کرمانشاه کاهش یابد.

photo_2018-06-20_09-16-09

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا، حاصل چهار دهه انقلاب را ساخت سه مجتمع پتروشیمی در کرمانشاه ذکر کرد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی با وجود سدهای استان، ظرفیت فعالسازی شیلات و پتروشیمی در این منطقه وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید فرش کلیایی در این شهرستان و  ظرفیت آن در ایجاد اشتغال موثر است اما این صنعت مهم در حال فراموشی است و نیازمند اقدام جدی کمیته امداد در اعطای تسهیلات به بافندگان فرش کلیایی از مسئولین هستم.

حسینی‌کیا خواستار فراهم کردن اشتغال پایدار با اعطای 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی از سوی کمیته امداد به 25هزار مددجویان تحت پوشش و  غیرمددجویان داشت و گفت:  توجه به صنعت فرش کلیایی و حمایت از فرش‌بافان، احدات مجتمع‌های کشت و صنعت با توجه به ظرفیت کشاورزی استانکرمانشاه، اشتغال 200 نفررا در احداث هر کارخانه کوچک در شهرستان‌های استان را از رئیس کمیته امداد کشور در این جلسه خواستار شد.

وی افزود: برای هر شهر در استان کرمانشاه کارخانه‌ای کوچک با ظرفیت اشتغال‌زدایی حداقل 200 نفر داشته باشد برنامه‌ریزی کنید.

 

کرمانشاه بیشترین گذرگاه‌های مرزی کشور را دارد


ظرفیت 300 میلیارد دلاری در بخش‌های مختلف پیش روی تجار و بازرگانان ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛  نشست کارگروه توسعه صادرات استان کرمانشاه در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه تشکیل شد.

photo_2018-06-20_23-23-24

احسن دانایی‌فرد دبیر ستاد توسعه روابط ایران و عراق در ای نشست گفت: کرمانشاه به نسبت دیگر استان‌های کشور بیشترین گذرگاه‌های مرزی را دارد.

وی افزود: این مرزها هم فرصت‌های ملی و هم فرصت‌های اقلیمی و محلی محسوب می‌شوند و مرز خسروی به عنوان یکی از مرزهای سنتی و دیرینه کشور بسیار برای ما حا ئز اهمیت است.

دبیر ستاد توسعه ایران و عراق گفت: مجوز تردد بازرگانان و تجار از مرز گام اول برای رسیدن به جایگاه اصلی مرز خسروی بوده است.

دانایی‌فرد ادامه داد:  امروز در باز دیدم از مرزهای کرمانشاه اخبار خوبی از مرز سومار شنیدیم، هرچند این مرز مخالفت‌های بسیاری برای تبدیل شدن سومار به مرز در داخل کشور بیشتر از عراق بود، اما عراقی ها سومار را نه به عنوان بازارچه که به عنوان گذرگاه رسمی بازرگانی و مسافری خود می‌شناسند و مصوب هم کرده‍‌اند و ما هم باید به این سمت برویم.

وی به ظرفیت‌های تبادل تجاری بین کشورهای ایران و عراق اشاره کرد و افزود: موقعیت و ظرفیت‌های موجود در مرز سومار که نزدیک‌ترین مرز ایران به مرکز عراق است آن را از دیگر مرزها متمایز کرده است و عراق پساداعش و بعد از انتخابات اخیر در مسیر سازندگی و بازسازی است، حداقل برآورد شده ظرفیت 300 میلیارد دلاری در بخش‌های مختلف پیش‌روی تجار و بازرگانان ایرانی است که این ظرفیت باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق گفت: عراق کشور فقیری نیست، صادرات 3.5 میلیون بشکه نفت و حتی آمار غیر رسمی 4 میلیون بشکه این کشور می‌تواند حکایت از وجود انبوهی از منابع در این کشور را داشته باشد.

دانایی‌فرد ادامه داد: بازار ایران بهترین بازار برای تامین کالاهای عراق به دلیل قیمت‌های پایین و کیفیت و زمان کمتر رسیدن کالاها به مقصد است، باید در نظر داشت، رابطه یک سویه قابل دوام نیست و ما هم برای استمرار روابط تجاری نیازمند واردات کالا از کشور  عراق هستیم که تجارایرانی باید این امکانات رافراهم کنند.

دبیر ستاد توسعه ایران و عراق گفت:  ما سالانه 35 میلیون دلار کالا از کشور امارات که تولیدکننده هم نیست واردات به کشورمان داریم، در مورد عراق هم ما می‌توانیم از این رویه استفاده کنیم.

دانایی‌فرد ادامه داد: موضوع گردشگری و ظرفیت‌های بین دو کشور ایران و عراق سالانه 5 میلیون نفر جابه‌جایی مسافر و گردشگر دارد که فرصت بزرگی است، اما در گردشگری سلامت کرمانشاه آمار پایینی نشان می‌دهد.

وی در پایان به صادرات 1.1 میلیارد دلاری برق و 3 میلیارد دلاری گاز به کشورعراق  اشاره کرد و افزود: اگر شرایط را برای حضور بخش خصوصی در زمینه احداث نیروگاه در استان فراهم شود ما نیز  حاضریم برای سرمایه‌گذاری با طرف عراقی قرارداد منعقد کنیم.

 

2 تا 4 هزار مشاغل خودرویی در زنجان وجود دارد


عباس راشاد در آیین افتتاح و بهره برداری از مرکز خرید و فروش خودرو زنجان با اشاره به اینکه افتتاح مرکز خرید و فروش خودرو نخستین گام در ساماندهی این مشاغل است؛ اظهار کرد: در زنجان شهرک‌های تخصصی کم است؛ ولی در بیشتر شهرها شهرک‌های تخصصی بسیاری داریم‌.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ رئیس کمیسیون  توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 2 هزار تا 4 هزار مشاغل خوردویی وجود دارد که باید ساماندهی شود؛ گفت: باید نسبت به خروج این مشاغل از سطح شهر و کاهش ترافیک اقدام شود.

 عباس راشاد در آیین افتتاح و بهره برداری از مرکز خرید و فروش خودرو زنجان با اشاره به اینکه افتتاح مرکز خرید و فروش خودرو نخستین گام در ساماندهی این مشاغل است؛ اظهار کرد: در زنجان شهرک‌های تخصصی کم است؛ ولی در بیشتر شهرها شهرک‌های تخصصی بسیاری داریم‌.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و  محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه مشاغل خوردویی باید ساماندهی شود؛ گفت: مردم باید برای کسب اطلاعات در مورد خودرو، محلی برای مراجعه داشته باشند.

 وی با اشاره به اینکه شهردار به دنبال تغییر درآمد شهرداری است که البته ما در این زمینه ظرفیت بسیاری داریم؛ بیان کرد: مرکز خرید و فروش خودرو ظرفیت خوبی در این زمینه است؛ هرچند که اطراف این محل نیز ظرفیت خوبی دارد.

راشاد ادامه داد :  در حال حاضر 2 هزار تا 4 هزار مشاغل خوردویی داریم که باید ساماندهی شود و باید نسبت به خروج این مشاغل از سطح شهر و کاهش ترافیک اقدام کنیم.

 رئیس کمیسیون و توسعه محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان افزود: در واقع با راه‌اندازی بازار خودرو در کنار سایر بازارهای رسمی یک بازاری نیز در حوزه خودرو فعالیت خواهد کرد که موجب تجمیع مشاغل مربوط در این حوزه خواهد شد، البته یکی از مزایای فعالیت بازار خودرو بحث کاهش ترافیک نیز است.

 

 

اردوگاه ماده 16 البرز در مسیر راه اندازی


استاندار البرز گفت: حل موانع راه اندازی اردوگاه ماده 16 استان باید با جدیت مسئولان مربوطه تسریع شود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدعلی نجفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که صبح چهارشنبه در استانداری برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر و ضرورت اهتمام همگانی برای مقابله با بسط و گسترش این پدیده افزود: در این راستا بخش های مختلف استان البرز اقدامات مدون و قابل توجهی انجام داده اند.

وی به اجرای طرح غربالگری در استان اشاره کرد و ادامه داد: طرح غربالگری در البرز با پیگیری های سازمان بهزیستی و شهرداری روند خوبی را طی کرده است.

نجفی، البرز را در حوزه موانع و مشکلات اجتماعی در معرض آسیب دانست و گفت: انتظار می رود با جدیتی که در مجموعه بهزیستی استان وجود دارد به ساماندهی و پیشگیری آسیب های اجتماعی توجه ویژه تری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اردوگاه ماده 16 برای البرز دارای اهمیت بالایی است افزود: ایجاد و راه اندازی اردوگاه ماده 16 در البرز با موانعی خارجی از استان مواجه است که ضرورت دارد مسئولان مربوطه در جهت تسریع راه اندازی این امکان مهم اقدام کنند.

استاندار البرز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تمامی فعالان این عرصه، اضافه کرد: همکاری قوه قضائیه در البرز با بخش های مختلف، همراه رویکرد مثبت بوده است.

نجفی با اشاره به اینکه امسال امحا مواد مخدر مکشوفه البرز در استان دیگری صورت می گیرد افزود: البرز دارای ظرفیت هایی ویژه ای در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است که با توجه به شرایط خاص موجود، بهتر است که به برجسته سازی فرصت ها پرداخته شود.

وی افزود: رسانه ها و به خصوص صدا وسیما می توانند در حوزه فرهنگسازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر بسزایی داشته باشند از این رو دستگاه های مربوطه باید از این ظرفیت بهره برداری کنند.

نجفی عنوان کرد: اطلاع رسانی از عملکرد بخش های مختلف مبارزه با مواد مخدر، مردم را از اقدامات صورت گرفته و جدیت مسئولان در این حوزه آگاه می کند.

 

 

 

 

راه اندازی مرکز خدمات کسب و کار در نظرآباد پیگیری می شود


فرماندار شهرستان نظرآباد از پیگیری ها برای راه اندازی و تاسیس مرکز خدمات کسب و کار در این شهرستان با رویکرد و هدف بهره مندی از ظرفیت های بومی کارخانجات و واحدهای تولیدی خبر داد.

‍ ‍ به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا فلاح نژاد در دیدار با انوشه نماینده شرکت شهرک های صنعتی کشور گفت:ضرورت استفاده از ظرفیت های بومی شهرستان و کارخانجات مستقر در آن همواره مورد تاکید بوده است.

وی همچنین با اشاره به لزوم آموزش نیروهای متخصص با همراهی مرکز فنی و حرفه ای افزود: در صدد آن هستیم تا نیازهای صنعتی موجود در شهرستان نظرآباد مورد شناسایی قرار گیرد.

فلاح نژاد گفت: پیگیری تاسیس مرکز خدمات کسب و کار در دستور کار است و به صورت جدی واحدهای تولیدی که درخواست اخذ تسهیلات بانکی دارند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با تاکید بر لزوم رعایت زنجیره تولید که بتوان خدمات پس از فروش افزود: ارائه مشاوره کسب و کاری در زمینه های مختلف در راستای توانمندسازی نیروی کار و کارخانجات از جمله اولویت هایی است که نباید در کسب و کار نوین مغفول بماند.

فرماندار نظرآباد ضمن اشاره بر لزوم حمایت از صنایع کوچک گفت: بسترهای لازم برای عقد تفاهم نامه راه اندازی طرح خوشه ای در نظرآباد بعنوان شهرستان پایلوت در استان البرز فراهم خواهد شد.

>