خبرخوان تلکسیران شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

بهره مندی ۸۶۱۰ خانوار روستایی استان در دهه فجر از آب شرب سالم

بهره مندی 8610 خانوار روستایی استان در دهه فجر از آب شرب سالم
  حمید روشن روان مدیر عامل این شرکت اظهار کرد: همزمان با چهلمین فجر انقلاب، ۱۴ پروژه آبرسانی به روستاهای هفت شهرستان استان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، وی افزود: با افتتاح این پروژه ها، ۸ هزار و ۶۱۰ خانوار ساکن در ۲۸ روستا با ۲۷ هزار و ۶۷۲ نفر جمعیت از آب شرب سالم بهره مند شدند.

روشن روان گفت: برای اجرای این پروژه ها ۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی عنوان نمود: ظرفیت تامین آب در پروژه های مزبور را ۱۱۷ لیتر بر ثانیه عنوان و تصریح کرد: در مجموع هشت دهنه چشمه بهسازی شده و چهار حلقه چاه حفر و تجهیز شده است.

روشن روان خاطرنشان کرد: برای بهره برداری از این پروژه ها ۳۵.۴ کیلومتر خط انتقال، ۴۶کیلومتر شبکه توزیع، ۶۰۱.۷ متر شبکه برق و ۹ کیلومتر راه دسترسی اجرا شده است.

وی تصریح کرد: ساخت ۱۵ مخزن با ظرفیت سه هزار و ۹۹۰ مترمکعب و ساخت سه باب ایستگاه پمپاژ از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: روستاهای صید نور، اشرف الاسلام، کرکولی، گز و سنگسار از شهرستان راز و جرگلان، روستاهای شیخ و قارلق از شهرستان بجنورد، روستای چهارچوبه در شهرستان گرمه، روستاهای کاستان، کریک، کلاته غمو، کشانک، قلعه خان، بیار، گرمک و محمد آباد از شهرستان مانه و سملقان از جمله این ۲۸ روستا هستند که از این اقدامات عمرانی برای آبرسانی در دهه فجر امسال بهره مند شدند.

 

 
لینک کوتاه : https://goo.gl/Eu7Qa1
بهره مندی ۸۶۱۰ خانوار روستایی استان در دهه فجر از آب شرب سالم

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن