گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری استان

بهره مندی 8610 خانوار روستایی استان در دهه فجر از آب شرب سالم

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار استان

حمید روشن روان مدیر عامل این شرکت اظهار کرد: همزمان با چهلمین فجر انقلاب، 14 پروژه آبرسانی به روستاهای هفت شهرستان استان از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، وی افزود: با افتتاح این پروژه ها، 8 هزار و 610 خانوار ساکن در 28 روستا با 27 هزار و 672 نفر جمعیت از آب شرب سالم بهره مند شدند.

روشن روان گفت: برای اجرای این پروژه ها 64 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی عنوان نمود: ظرفیت تامین آب در پروژه های مزبور را 117 لیتر بر ثانیه عنوان و تصریح کرد: در مجموع هشت دهنه چشمه بهسازی شده و چهار حلقه چاه حفر و تجهیز شده است.

روشن روان خاطرنشان کرد: برای بهره برداری از این پروژه ها 35.4 کیلومتر خط انتقال، 46کیلومتر شبکه توزیع، 601.7 متر شبکه برق و 9 کیلومتر راه دسترسی اجرا شده است.

وی تصریح کرد: ساخت 15 مخزن با ظرفیت سه هزار و 990 مترمکعب و ساخت سه باب ایستگاه پمپاژ از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: روستاهای صید نور، اشرف الاسلام، کرکولی، گز و سنگسار از شهرستان راز و جرگلان، روستاهای شیخ و قارلق از شهرستان بجنورد، روستای چهارچوبه در شهرستان گرمه، روستاهای کاستان، کریک، کلاته غمو، کشانک، قلعه خان، بیار، گرمک و محمد آباد از شهرستان مانه و سملقان از جمله این 28 روستا هستند که از این اقدامات عمرانی برای آبرسانی در دهه فجر امسال بهره مند شدند.

 

 

منبع: برنا