اولویت به کارگیری نیروها توسط سرمایه گذاران با بومی های منطقه باشد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در هر مناطقی به خصوص مناطق روستایی ، اولویت استخدام و به کارگیری نیروهایشان با بومی های منطقه باشد و از مشارکت و تعامل اجتماعی مردم بهره بگیرند.
اولویت به کارگیری نیروها توسط سرمایه گذاران با بومی های منطقه باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمود دلپسند در یازدهمین نشست ستاد سرمایه گذاری استان اظهار داشت:در تمامی حوزه های سرمایه گذاری، پاسخگویی به ارباب رجوع یا واحدهای تولیدی رعایت قوانین و مقررات الزامیست لذا بنا نداریم چنین قوانینی را در روند کار و فعالیت ها نادیده بگیریم.

وی افزود: در برخی از موارد قانون، موضوع مبهم بوده  که برای چنین موضوعاتی دامنه هایی تعریف شده که می توانیم اعمال تغییرات داشته باشیم تنها در این شرایط ورود پیدا می کنیم تا به سمت روان سازی و حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران حرکت کرده و تصمیم گیری کنیم.

دلپسند با بیان اینکه قوانین جدید را نمی توان تغییر داد، گفت:در حوزه مسائل مالکیت، سند دار بودن اراضی یک اولویت به شمار رفته اما مهم تر از آن این است که تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگه ای جزو سیاست های دولت محسوب می شود لذا به هیچ عنوان در این خصوص به سمت استثنائات نمی رویم.

وی تاکید کرد:دستگاه های متولی از جمله اداره کل ثبت اسناد و املاک در خصوص صدور اسناد تک برگه ای برای حوزه سرمایه گذاری و واحدهای تولیدی سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

دلپسند تصریح کرد:در حوزه سرمایه گذاری، سرمایه گذار عرصه ای را برای فعالیت خود در نظر می گیرد که اگر این عرصه تحت ماکیت خود سرمایه گذار باشد، مشکلی نیست اما اگر متقاضیان و سرمایه گذاران بخواهند از زمین های منابع طبیعی و دولتی بهره بگیرند، نباید مانع سرمایه گذار جدید که دارای مجوز از مبادی ذی ربط هست ، شوند.

دلپسند در ارتباط با موضوع اشتغال و توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت:بسترهای قانونی برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان وجود دارد اما باید مشکلات احصاء شده و اگر سامانه کارا(ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی) نیاز به اصلاحات داشت، سریع تر اقدام شود تا این سامانه با اطلاع رسانی دقیق و درست برای روستاییان و عشایر واجد شرایط قابل استفاده باشد.

وی ادامه داد: در روستا تنها نباید بر روی موضوعات کشاورزی برای اشتغال پایدار تکیه کرد بلکه نیازمند ایجاد صنایع وابسته و فنی هم هستیم.

دلپسند خاطرنشان کرد: برای پروژه های کلان می توانیم زیرساخت تعریف کنیم در غیر این حالت فراهم کردن زیرساخت برای پروژه های کوچک قابل توجیه نیست.

گفتنی است در این جلسه مشکلات سه حوزه سرمایه گذاری بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 

کاتاروهای اصفهان در کاپ آزاد هلند درخشیدند


مسابقات کاپ آزاد جهانی هلند با درخشش کاراته کاهای ایرانی پایان یافت.

به گزارش برنا-اصفهان، در مسابقات کاراته کاپ جهانی هلند که در شهر آمستردام با حضور بیش از 600 کاراته کا و بیش از 18 کشور مطرح جهان در این رشته از جمله فرانسه، روسیه، چین، بلژیک، امریکا، ترکیه، الجزایر، انگلیس، آلمان، مراکش، مصر، اسکاتلند، رومانی، لهستان و... برگزار شد تیم ایران که در ترکیب خود بازیکنان اصفهانی زیادی داشت توانست خوش بدرخشد و عنوان زیادی کسب کند.

تیم ایران با ترکیب برادران باتوانی (محمد، محمد علی و محمد رضا) در کاتای تیمی با شکست تمامی حریفان و کسب 5 پیروزی متوالی توانست مدال خوش رنگ طلا را کسب کند و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

همچنین در بخش انفرادی و رقابت‌های سخت و نفس گیر محمدرضا باتوانی از اصفهان و مهدی ملک محمدی دو مدال برنز برای تیم ایران به ارمغان آوردند.

درمسابقات کومیته نیز مهدی ملک محمدی بازیکن شایسته ایرانی در وزن +84 کیلوگرم پس از راهیابی به فینال و اجرای یک مسابقه جذاب به مدال نقره و نایب قهرمانی رسید و حریف فرانسوی‌اش قهرمان شد. این مسابقات بدلیل حضور قهرمانان نامدار جهان از سطح کمی و کیفی بالایی برخوردار بود

درمجموع تیم کشورمان در قسمت مردان عنوان نایب قهرمانی را کسب نمود و تیمهای هلند و فرانسه به ترتیب اول و سوم شدند.

 

تولید ماهی در تفرش افزایش یافت


رئیس جهاد کشاورزی تفرش از افزایش 33 درصدی تولید ماهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش برنا از اراک، حسنی گفت: در بخش آبزی پروری با احداث 13 باب استخر جدید در سال جاری به مساحت 4 هزار متر مربع در شهرستان تفرش ظرفیت تولید ماهی در این شهرستان از 45 تن به 60 تن در سال رسیده است.

وی افزود: در جذب اعتبارات مکانیزاسیون هم با یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار جذب وصرف خرید تراکتور، کمباین و سایر ادوات کشاورزی شده است.

حسنی گفت : در بخش بهره وری از آب هم با احداث 4 کیلومتر خط انتقال آب به مصرف و بهره وری از آب کمک شده است.

رئیس جهاد کشاورزی تفرش همچنین از آغاز برداشت گندم در این شهرستان خبر داد و  افزود: میزان گندم دیم و آبی مازاد شهرستان روی هم حدود 10 هزار تا 10 هزارو 500 تن است و میزان جو هم 5 هزار تن مازاد سالانه است.

 

ساخت تقاطع از مطالبات دانشگاهیان دانشگاه لرستان است


خسرو عزیزی گفت:ساخت تقاطع غیرهمسطح به نفع دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور خرم‌آباد نیزخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری برنا ازلرستان ؛ عزیزی در حاشیه بازدید استاندارلرستان از پروژه تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان اظهار کرد: ساخت تقاطع از مطالبات دانشگاهیان دانشگاه لرستان است کمااینکه در این منطقه دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه پیام نور خرم‌آباد نیز قرار دارند که ساخت تقاطع غیرهمسطح به نفع آن‌ها نیز خواهد بود.

وی افزود: تلاش‌های مستمر و مداوم استاندارلرستان  و معاون عمرانی استاندار برای تلاش برای شروع هرچه سریع‌تر ساخت تقاطع غیرهمسطح، جای سپاسگزاری و قدردانی دارد.

 

کاهش 79 درصدی قاچاق موبایل در استان


دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، تعداد موبایل قاچاق را در سه ماه اول امسال 2213 دستگاه عنوان کرد که 79 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رضا میرزایی شامگاه دوشنبه در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در استانداری برگزار شد، به آمار سه ماه اول امسال در بحث کشفیات قاچاق اشاره و اظهار کرد: در مدت مذکور 90 هزار و 626 بطری و قوطی مشروبات الکلی در استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیش از 9 میلیون و 168 هزار نخ سیگار در سه ماه اول امسال در استان کشف شده که 69 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان عنوان کرد: در مدت مذکور 201 هزار و 870 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در استان کشف شده که 66 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

وی ادامه داد: در سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و 125 هزار قلم دارو قاچاق در استان کشف شده که 21 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

میرزایی تعداد موبایل قاچاق را در سه ماه اول امسال 2 هزار و 213 دستگاه عنوان کرد که 79 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی ذکر کرد: در همین مدت 169 هزار و 880 لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شده است که 12 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، تعداد پرونده‌های قاچاق تشکیل شده در مدت مذکور را 908 فقره دانست و گفت: در این بخش نیز 44 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم.

وی به دستگیری 608 نفر در این زمینه اشاره و اعلام کرد: در سه ماه اول امسال 38 درصد در بخش دستگیرشدگان قاچاق در استان کاهش داشته‌ایم.

میرزایی در پایان سخنان خود، باندهای متلاشی شده در مدت مذکور را 23 باند برشمرد و خاطرنشان کرد: در این بخش شاهد افزایش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم. 

 

الزام پذیرش مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان ها به موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها


تمامی مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه، بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها ملزم به پذیرش بلاقید و شرط موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها در اسرع وقت می باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا - استان اصفهان، دکتر کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اصفهان طی نامه ای به تمامی رؤسای مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه و نیز بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها، اعلام نمود: با توجه به گزارشات مکرر تاخیر یا عدم پذیرش بیماران ارجاعی توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراکز درمانی و بیمارستان ها و با توجه به ضرورت بهره مندی در اسرع وقت کلیه امدادخواهان فوریت های پزشکی از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، کلیه مراکز آموزشی درمانی، بیمارستان های تابعه دانشگاه، بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی، خیریه و وابسته به ارگان ها ملزم به پذیرش بلاقید و شرط موارد ارجاعی اورژانس 115 و آزادسازی آمبولانس ها در اسرع وقت می باشند.

وی ادامه داد: هرگونه تماس مراکز درمانی با مراکز فرماندهی اورژانس پیش بیمارستانی(اتاق فرمان) مبنی بر اعلام عدم اعزام بیمار ممنوع بوده و مراکز درمانی ملزم به ایجاد زیرساخت های لازم در این خصوص و تسهیل فرایندهای پذیرش بیماران ارجاعی توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی می باشند.

دکتر کلیدری همچنین افزود: در صورت عدم وجود امکانات تشخیصی درمانی مورد نیاز برای بیماران ارجاعی، آن مرکز ملزم به پذیرش و انجام اقدامات اولیه مورد نیاز و اخذ پذیرش از سایر مراکز درمانی می باشد.

معاون درمان دانشگاه در پایان تصریح نمود: ستاد هدایت و مرکز پایش مراقبت های پزشکی(MCMC) در صورت نیاز به انتقال بیماران و مصدومان به سایر مراکز درمانی همکاری لازم را در این خصوص خواهند داشت.

 

>