اولویت به کارگیری نیروها توسط سرمایه گذاران با بومی های منطقه باشد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در هر مناطقی به خصوص مناطق روستایی ، اولویت استخدام و به کارگیری نیروهایشان با بومی های منطقه باشد و از مشارکت و تعامل اجتماعی مردم بهره بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمود دلپسند در یازدهمین نشست ستاد سرمایه گذاری استان اظهار داشت:در تمامی حوزه های سرمایه گذاری، پاسخگویی به ارباب رجوع یا واحدهای تولیدی رعایت قوانین و مقررات الزامیست لذا بنا نداریم چنین قوانینی را در روند کار و فعالیت ها نادیده بگیریم.

وی افزود: در برخی از موارد قانون، موضوع مبهم بوده  که برای چنین موضوعاتی دامنه هایی تعریف شده که می توانیم اعمال تغییرات داشته باشیم تنها در این شرایط ورود پیدا می کنیم تا به سمت روان سازی و حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران حرکت کرده و تصمیم گیری کنیم.

دلپسند با بیان اینکه قوانین جدید را نمی توان تغییر داد، گفت:در حوزه مسائل مالکیت، سند دار بودن اراضی یک اولویت به شمار رفته اما مهم تر از آن این است که تبدیل اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگه ای جزو سیاست های دولت محسوب می شود لذا به هیچ عنوان در این خصوص به سمت استثنائات نمی رویم.

وی تاکید کرد:دستگاه های متولی از جمله اداره کل ثبت اسناد و املاک در خصوص صدور اسناد تک برگه ای برای حوزه سرمایه گذاری و واحدهای تولیدی سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

دلپسند تصریح کرد:در حوزه سرمایه گذاری، سرمایه گذار عرصه ای را برای فعالیت خود در نظر می گیرد که اگر این عرصه تحت ماکیت خود سرمایه گذار باشد، مشکلی نیست اما اگر متقاضیان و سرمایه گذاران بخواهند از زمین های منابع طبیعی و دولتی بهره بگیرند، نباید مانع سرمایه گذار جدید که دارای مجوز از مبادی ذی ربط هست ، شوند.

دلپسند در ارتباط با موضوع اشتغال و توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت:بسترهای قانونی برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان وجود دارد اما باید مشکلات احصاء شده و اگر سامانه کارا(ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی) نیاز به اصلاحات داشت، سریع تر اقدام شود تا این سامانه با اطلاع رسانی دقیق و درست برای روستاییان و عشایر واجد شرایط قابل استفاده باشد.

وی ادامه داد: در روستا تنها نباید بر روی موضوعات کشاورزی برای اشتغال پایدار تکیه کرد بلکه نیازمند ایجاد صنایع وابسته و فنی هم هستیم.

دلپسند خاطرنشان کرد: برای پروژه های کلان می توانیم زیرساخت تعریف کنیم در غیر این حالت فراهم کردن زیرساخت برای پروژه های کوچک قابل توجیه نیست.

گفتنی است در این جلسه مشکلات سه حوزه سرمایه گذاری بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

 

آیت الله سعیدی تاکید کرد: نقد مسئولان باید منصفانه و راهگشا و در راستای پیشرفت کشور باشد و باید بدانیم که دشمنان در تلاش هستند این نقدها را دنبال کرده تا اصل نظام را زیر سئوال ببرند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله سعیدی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد به سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در هشت سال دوران دفاع مقدس بود که توانستند با ایثار و مقاومت و هماهنگی و وحدت خونین شهر را آزاد کنند.

آیت الله سعیدی گفت: این پیروزی دشمنان را متحیر کردن و دکترین سیاسی امام نیز بر این اساس بود که فرمودند خرمهشر را خدا آزاد کرد تا همه بدانند که این کشور، کشور امام زمان(عج) است.

امام جمعه قم گفت: همه اذعان دارند که ما با این منطق دین خدا در دنیا مستقر می شود و فلسطین هم از چنگال صهیونیست ها رها خواهد شد.

وی همچنین به سالروز شهادت حضرت خدیجه کبری(ع) اشاره کرد و گفت: ایشان با همه وجود امکانات و آبروی خود را برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام گذاشت و خداوند هم بهترین پاداش ها را به آن حضرت داد که در صدر آن اعطای کوثر حضرت زهرا(س) بود.

آیت الله سعیدی به میلاد کریم آل فاطمه(س) امام حسن مجتبی (ع) اشاره کرد و گفت: این روز را تبریک گفته و باید بکوشیم تا آن حضرت را سرلوحه کار خود قرار دهیم و از آن حضرت روایات شده که بهترین نیکویی اخلاق نیکو است.

وی گفت: روز میلاد آن حضرت را روز اکرام نامیده اند و لذت دنیا بهتر از این نیست که بتوانیم به دیگران کمک کرده و در راستای کمک به نیازمندان بکوشیم.

امام جمعه قم به دیدار مسئولان نظام با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار ایشان مطالب مهمی را بیان فرمودند که بررسی و تبیین همه فرمایشات در این مجال نمی گنجد اما باید همواره به آن بپردازیم.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون مقاطع گوناگونی را طی کرده و با قدرت کارها را ادامه داده و مقطع کنونی هم یکی از آن مقاطع است و با لطف خداوند این مقطع را نیز پشت سر می گذاریم.

 

*آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره علیه ایران توطئه می کنند

آیت الله سعیدی گفت: از اول انقلاب دشمنان زیادی داشتیم اما در این میان آمریکا و صهیونیست ها ویژگی های خاصی داشتند و از اول انقلاب با انواع توطئه به ضدیت با ایران پرداختند و هیچ گاه دست برنداشتند.

امام جمعه قم گفت: هدف اصلی آمریکا براندازی جمهوری اسلامی بوده و در همه اینها شکست خورده و در هر شکستی هم عرصه را برای دشمنان تنگ تر کرده است.

وی با اشاره به پیروزی های جمهوری اسلامی گفت: این پیروزی ها در سایه الهی و نصرت الهی و همچنین پیروزی از ولایت فقیه و وحدت ایجاد شده که باید همواره در این زمینه کوشید.

 

*آمریکا هیچ گاه مورد اعتماد نبوده است

آیت الله سعیدی گفت: همانطور که رهبری فرمودند آمریکا هیچ گاه مورد اعتماد نبوده و نیست و امروز با حرکتی که رئیس جمهور آمریکا نشان داد، برای دیرباورترین افراد هم ثابت شده که آمریکا دغل باز است و باید مسئولان هوشیاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه قم گفت: انعطاف در برابر کسانی که تا بن دندان با شما مخالف هستند و می خواهند شما را ریشه کن کنند، نباید انجام شود و باید شجاعانه ایستاد که این ایستادگی آنها را عقب نشانده است.

 

*بهره گیری از توان داخلی برای رفع مشکلات اقتصادی

وی بیان داشت: مسائل اقتصادی را باید از راه های داخلی حل کرد و توجه به بخش خصوصی و جلوگیری از واردات بی رویه و قاچاق می تواند مشکلات را برطرف کند.

 

*نقد مسئولان باید منصفانه و راهگشا باشد

آیت الله سعیدی تاکید کرد: نقد مسئولان باید منصفانه و راهگشا و در راستای پیشرفت کشور باشد و باید بدانیم که دشمنان در تلاش هستند این نقدها را دنبال کرده تا اصل نظام را زیر سئوال ببرند.

امام جمعه قم گفت: کسانی که با نفوذ در صفوف مردم به شایعات می پردازند، بدانند که در هر لباس و مقامی هستند با این عمل مرتکب گناه و خیانت بزرگ می شوند و چنانچه دست از این کار برندارند، قبل از عذاب الهی این ملت کمر شما را خواهد شکست.

 

*جمهوری اسلامی سد بزرگی در برابر چپاول گری های آمریکاست

آیت الله سعیدی خطاب به دولت آمریکا گفت: انقلاب اسلامی از ابتدا سد بزرگی در برابر چپاول گری آمریکا در منطقه ایجاد کرده است و باید بدانید که جمهوری اسلامی منافع نامشروع آمریکا را به خطر انداخته است، دولت آمریکا هزینه های زیادی کرده و حالا که دیده این هزینه ها به نتیجه نرسیده است، دست به حرکت های احمقانه زده که یکی از آنها خروج از برجام بوده است.

وی تاکید کرد: همه دنیا و به ویژه آمریکایی ها بدانند که خروج از برجام هیچ خللی در مردم ایجاد نمی کند و آرزوی ترس ایرانی ولایت مدار را به گور خواهند برد.

امام جمعه قم با اشاره به رشادت های ملت بزرگ ایران گفت: ایرانی ها در هشت سال دفاع مقدس به خصوص در فتح خرمشهر با آن پیچیدگی هایی که داشت این شجاعت و صلابت را به دنیا نشان داند و رئیس جمهور آمریکا بداند که با این رفتار بدون عقل، حتی اپوزیسیون داخل و خارج هم از برخی تعریف و تجمید های غرب معابانه خود سرافکنده شدند.

وی هچنین به پیروزی محور مقاومت لبنان و عراق در انخابات اشاره کرد و گفت: تمام هزینه های مالی و انسانی و آبرویی که روسای جمهور آمریکا انجام دادند به فضل الهی به ضرر آنها تمام شده و آمریکا اعتبار خود را در منطقه از دست داده است.

 

*پرتاب ۵۸ موشک به پایگاه های صهیونیست

وی در ادامه به موضوع تنبیه رژیم صهیونیستی توسط مقاومت اسلامی اشاره کرد و گفت: مدت هاست که صهیونیست ها به جریان مقاومت اسلامی در سوریه حمله می کند که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، نیروهای انقلاب با موشک گراد و فجر با نقشه حساب شده با ۵۸ موشک پایگاه های استراتژیکی صهیونیست را در جولان هدف قرار داده که از گنبد آهنین ادعایی هم کاری ساخته نبود.

امام جمعه قم گفت: با این کار، صهیونیست ها تنبیه شده و از طریق نیروهای سازمان ملل به نیروهای مقاومت پیام رساندند که اگر شما دست بردارید، ما نیز دیگر موشک نخواهیم زد که این نشان داد اسرائیل هم همانند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس از مردم خواست به شایعات مطرح شده پیرامون کمبود سوخت در استان به خصوص در شهرستان شیراز توجه نکنند و گفت: حدود هفت میلیون لیتر بنزین برای تامین سوخت مورد نیاز مردم به جایگاه های سوخت استان تزریق شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،هادی پژوهش اظهارداشت: تزریق این میزان سوخت در حالی است که  مصرف سوخت در روزهای دیگر پنج میلیون لیتر بوده است.
وی با تکذیب شایعات مطرح شده پیرامون کمبود سوخت در استان فارس و شهر شیراز به مردم اطمینان داد هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس به مطالبات و خواسته های برخی کامیون داران در روزهای گذشته اشاره و بیان کرد: این قشر زحمتکش خواسته هایی داشتند و دولت به مطالبات آنان توجه کرد که از جمله آن افزایش نرخ کرایه، بیمه رانندگان و حقوق بازنشستگی آنان است.
پژوهش یادآور شد: در نشست هایی که با تشکل های صنفی رانندگان و اتحادیه های رانندگی و تعاونی ها استان فارس برگزار شده آن ها قول همکاری و شروع فعالیت خود را دادند.
شایعه آتش زدن پمپ بنزین از اساس کذب است
وی همچنین به شایعات مطرح شده در فضای مجازی پیرامون آتش زدن یکی از جایگاه های پمپ بنزین در شیراز اشاره کرد و افزود: این موضوع از اساس کذب است و صحت ندارد ضمن اینکه در محدوده اعلام شده هیچ پمپ بنزینی وجود ندارد.
مردم از دپو بنزین خودداری کنند
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در ادامه خطاب به مردم استان گفت: تولید و عرضه سوخت در پالایشگاه شیراز انجام می شود و نفتکش های سوخت رسان نیز فعال هستند لذا جای هیچ نگرانی در این زمینه نیست و مردم از مراجعه غیرضرور برای دپو کردن بنزین پرهیز کنند.
پژوهش افزود: وقتی سوخت رسانی طبق روال عادی در استان فارس انجام می شود نیازی به دپوی بنزین نیست و مردم باید از این اقدام پرهیز کنند چرا که این دپو کردن خطرناک است و احتمال آتش سوزی در این حوزه وجود دارد.
وی ادامه داد: همچنین تمام نفتکش های دستگاه های دولتی و نیروهای مسلح با حوزه سوخت پای کار هستند و مشکلی در روند سوخت رسانی به جایگاه ها وجود ندارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: امسال تلاش شده تا برنامه های اوقات فراغت بر اساس این نیازسنجی، برنامه ریزی شود تا بازخورد بهتری داشته باشد.

 به گزارش برنا از اراک ، عابد حقدادی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی گفت: سال گذشته به منظور اجرای بهتر برنامه‌های اوقات فراغت جوانان نیازسنجی در سطح استان صورت گرفت تا بر اساس واقعیت های موجود برای اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی شود.

حقدادی اظهار کرد: امسال تلاش شده تا برنامه های اوقات فراغت بر اساس این نیازسنجی، برنامه ریزی شود تا بازخورد بهتری داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی تاکید کرد: دستگاه های متولی باید تا ۱۵ خرداد ماه برنامه‌های اوقات فراغت خود را به دبیرخانه ورزش و جوانان ارسال کنند، تا بتوانیم به موقع برنامه های اجرایی را عملیاتی کنیم.
حقدادی با بیان اینکه سال گذشته برخی از دستگاه‌ها در ارائه برنامه‌های خود به دبیرخانه کوتاهی کردند، اظهار کرد: امیدواریم که بتوانیم امسال با مشارکت بهتری برنامه ها را برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: امسال در تلاش هستیم تا برنامه‌های فرهنگی اوقات فراغت با تاکید بر تقویت هویت دینی و مبتنی بر قرآن و عترت برگزار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: کتابخوانی، مطالعه و پژوهش، گسترش ورزش، اردوهای جهادی، اردوهای زیارتی-سیاحتی، برنامه های مهارت آموزی، گفتگوی جوانان با مدیران و... از مهمترین محور برنامه‌های اوقات فراغت در استان است.

 

غفار رمضانی گفت: ۳۰۰ سبد کالا در ماه مبارک رمضان به مددجویان بهزیستی قزوین توزیع شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ غفار رمضانی معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: تا به امروز ۳۰۰مورد سبد کالا به ارزش ۳۰۰میلیون ریال به مددجویان بهزیستی قزوین توزیع شده است و ۳۵مورد بازدید از منزل مددجویان انجام شده است. 

معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قزوین با اشاره به میزان مشارکت‌ های مردمی در سال جاری در قالب طرح ضیافت مهرخاطر نشان کرد: طرح ضیافت مهر هم‌ زمان با ماه مبارک رمضان همه ساله در استان قزوین به منظور تلاش در جهت شناساندن هرچه بیشتر عملکردها و سیاست‌ گذاری‌ های سازمان بهزیستی، ارتباط مستقیم، مستمر و پویا بین مسوولین و خانواده‌ های تحت پوشش بهزیستی اجرا می‌شود.

رمضانی با بیان این مطلب که ۸۳مورد بازدید در قالب طرح ضیافت مهر سال گذشته انجام شده است یادآور شد: میزان کمک‌ های نقدی مردم در طرح ضیافت مهر سال گذشته ۴۵۸میلیون و ۸۰۰هزار ریال و میزان کمک‌ های غیر نقدی نیز ۵۹۰میلیون و ۱۳۰هزار ریال بود.

وی با اشاره به میزان مشارکت‌ های مردمی در طرح ضیافت مهر بیان کرد: سال گذشته در مجموع ۱۹مورد افطاری به ارزش ۴۵۹میلیون و ۵۰۰هزار ریال برگزار شد و همچنین ۱۱۸۴سبد کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۹۲میلیون و ۴۰۰هزار ریال در بین مددجویان بهزیستی توزیع شد.

رمضانی اظهار کرد: آگاه‌ سازی و اطلاع رسانی به مسوولین نسبت به نوع زندگی مددجویان و مشکلات موجود، رفع موانع پیش روی آنها، نهادینه کردن فرهنگ غنی مشارکت عمومی، جلب و جذب کمک‌ های مادی و معنوی مسوولین از اهداف مهم پایه‌ ریزی طرح ضیافت مهر است.

معاون مشارکت‌ های مردمی اداره‌ کل بهزیستی استان قزوین اعلام کرد: میزان کمک‌ های نقدی مردم نیز تا به امروز در طرح ضیافت مهر ۱۵۰میلیون ریال و کمک‌ های غیرنقدی نیز ۳۵میلیون ریال است.

رمضانی پیشنهاد داد: این اداره برای دریافت کمک‌ های نقدی و غیرنقدی خیرین و نیکوکاران و توزیع این کمک‌ ها در ماه مبارک رمضان بین مددجویان و نیازمندان آمادگی دارد و بر این اساس شماره حساب ۲۵۰۴۹۲۱۳۴۵۳۲۲۸۱، شماره کارت۵۰۲۹۰۸۱۰۱۵۷۰۲۶۲۰ و موبایل پیمنت# ۱۴۰۰۰۰۹*۴*۷۳۳* برای دریافت کمک‌های نقدی مردمی قزوین اختصاص داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به سایر طرح‌ های بهزیستی در ماه مبارک رمضان گفت: طرح همت عالی (گلریزان) یکی دیگر از طرح‌ هایی است که در جهت تامین بخشی از هزینه‌ های مددجو با حضور تعدادی از خیرین محترم در مراکز بهزیستی گلریزان صورت می‌گیرد.

رمضانی عنوان کرد: طرح شکرانه سلامت ویژه حقوق بگیران یکی دیگر از طرح‌ های بهزیستی است که در این طرح کارکنان ادارات از طریق اهداء ۴رقم آخر فیش حقوقی و یا رقم‌ های دلخواه از طریق حوزه مالی مبالغ را جمع آوری و به حساب مشارکت‌ های بهزیستی واریز می‌کنند.

معاون مشارکت‌ های مردمی اداره‌ کل بهزیستی استان قزوین با اشاره به اجرای طرح حامی بیان کرد: در این طرح فرزندان تحت پوشش در سنین متفاوت (تولد تا ۱۸ سالگی) توسط افراد خیرخواه، در زمینه‌ های تحصیلی، درمانی، معیشتی و سایر موارد مورد حمایت قرار گرفته و ماهانه مبالغی به حساب آنان واریز می‌شود.

 رمضانی در خاتمه افزود: طرح جمع‌ آوری زکات فطریه، طرح توزیع سبد کالاو طرح افطاری ویژه مددجویان از دیگر طرح‌ هایی است که در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.

بهزیستی ۲

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن