نشست مشترک مدیران یونیسف با معاون بهداشت وزارت بهداشت
جلسه معرفی برنامه های مشترک صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دفتر معاون بهداشت برگزار شد.
گروه خبری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، بنا به درخواست دفتر بهبود تغذیه جامعه و با هماهنگی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، مشاوران بین المللی این سازمان برای مدت ۴ روز (۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه جاری) در ایران حضور خواهند داشت.

بر پایه این گزارش، جلسات تکنیکی و نشست ها با معاون بهداشت وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و انستیتو تحقیقات تغذیه ای کشور، جمعی از صاحبنظران و کارشناسان برگزار می شود که طی آن همکاری های مشترک در راستای برنامه های تغذیه، سلامت مادران و کودکان کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

این گزارش حاکیست، اولین نشست با حضور دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه، دکتر آنیربان چترجی مدیر بخش سلامت و تغذیه منطقه MENA ، دکتر کوانتین جانسن مشاور بین المللی یونیسف از کشور کانادا، دکتر کریستین معاون نماینده یونیسف در ایران و کارشناسان مسئول برنامه یونیسف و دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با هدف ارائه برنامه های مشترک و با تاکید بر غنی سازی مواد غذایی با ویتامین D برگزار شد.

طی این جلسه برخی از دستاوردهای بهداشتی ایران به عنوان تجربه موفق و قابل الگوبرداری برای سایر کشورهای منطقه توسط دکتر رئیسی معاون بهداشت اعلام شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، در این نشست خواستار حمایت های تکنیکی در زمینه برنامه های تغذیه و سلامت مادر و کودک از سوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) شد.

 

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: تردد در تمامی محور‌های اصلی کشور به صورت عادی و روان است.
گروه خبری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور اظهار داشت: تردد در تمامی محور‌های اصلی کشور به صورت روان است.

وی افزود: محور‌های غیرشریانی شمشک - دیزین، اولنگ - شاهرود، عجب شیر - آذرشهر، ایلام - ایوان و پونل - خلخال به علت نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود هستند.

 

 

شکات و مالباختگان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه نمایند .
گروه خبری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی برنا ،  سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق زورگیر خبر داد که در پوشش مسافر اقدام به سرقت به شیوه زورگیری از رانندگان مسافرکش می کردند .

سرهنگ داوود فرد ، در توضیح این خبر عنوان داشت : در پی وقوع سرقت های مشابه از رانندگان مسافرکش در محدوده اتوبان های شهر تهران بویژه آزادگان و بعثت ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، شکات و مالباختگان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که توسط دو جوان و با تهدید سلاح سرد ، مورد سرقت وجوه نقد و دیگر اموال قرار گرفتند .

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت ۲۲:۰۰ از ابتدای اتوبان آزادگان ، مسیر شرق به غرب ، در حال طی مسیر به سمت محل کار خود بودم که دو نفر را به عنوان مسافر دربستی سوار ماشین کردم ؛ بعد از گذشت چند دقیقه ناگهان نفری که صندلی عقب نشسته بود ، ضربه ای محکم به سر من وارد کرد و در ادامه چاقوی خودش را زیر گلویم گذاشت ؛ در ادامه نفر دوم که در صندلی شاگرد نشسته بود شروع به جمع آوری پول های داخل ماشین کرد و دائما به نفر پشتی می گفت : بزن – بزن ؛ پس از سرقت گوشی تلفن همراه و وجوهات نقد همراهم مرا مجبور به توقف کرده و پس از پیاده شدن ، به سرعت و در خلاف حرکت خودروها از محل متواری شدند .

مالباخته ای دیگر نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : ساعت ۲۱:۳۰ در خیابان فدائیان اسلام دو نفر عابر پیاده را سوار ماشین کردم ؛ پس از چند دقیقه ، نفری که صندلی عقب نشسته بود چاقویی زیر گلویم گذاشت و در ادامه سرنشین صندلی جلو نیز چاقویش را روی سینه ام گذاشت و اقدام به سرقت کیف پول و مدارکم کرد . پس از سرقت ، هر دو نفر از ماشین پیاده شده و به سرعت و در تاریکی از محل متواری شدند .

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در خصوص روند شناسایی و دستگیری متهمین پرونده عنوان داشت : با توجه به شیوه و شگرد سرقت ، کارآگاهان اداره پنجم با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مالباختگان و نهایتا بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام احسان ( متولد ۱۳۶۹ ) شدند ؛ بررسی سوابق احسان حکایت از آن داشت که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، اخلال در نظم عمومی ، شرب خمر ، تخریب اموال عمومی و ... بارها دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز به اتهام سرقت مسافر از راننده دستگیر و روانه زندان شده ؛ پرونده اش در دادسرای ویژه سرقت رسیدگی و پس از گذشت مدتی با صدور قرار وثیقه از زندان آزاد شده است .

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت احسان در محدوده میدان خراسان و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که وی به تازگی و به اتهام حمل موادمخدر دستگیر شده و در حال حاضر در زندان حضور دارد که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و احسان . د جهت انجام تحقیقات در خصوص سرقت های اخیر خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

احسان . د پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان صراحتا به سرقت از آنها با همدستی یکی از دوستان خود به نام مهدی اعتراف کرد و انگیزه خود از این سرقت ها را تدمین هزینه موادمخدر مصرفی عنوان داشت .

با شناسایی هویت دومین متهم پرونده ، محل تردد مهدی . ع ( متولد ۱۳۷۸ ) در منطقه کیانشهر – پارک جنگلی میرزاکوچک خان شناسایی ؛ در مورخه ۱۱/۰۲/۱۳۹۷ دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی صراحتا به زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در دو اتوبان آزادگان و بعثت اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه داوود فرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین عنوان داشت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به سرقت و زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش ، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر این دو متهم انجام شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند  . 

 

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سفر کاروان‌های مدینه قبل از ۲۷ تیر ماه آغاز و تا ۱۹ مرداد ادامه دارد و سفر کاروان‌های مدینه بعد نیز از هشتم مرداد آغاز می شود.
گروه خبری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ حمید محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: نیمی از این کاروان‌ها مدینه قبل و نیمی مدینه بعد هستند.

رییس سازمان حج و زیارت یادآور شد: وزارت حج عربستان براساس تصمیم سازمان همکاری اسلامی سهمیه کشور‌ها در حج را یک هزارم جمعیت آن‌ها اعلام کرده است، با این وجود با رایزنی‌های صورت گرفته سهمیه کشورمان ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر تعیین شده است که البته بخشی از این رقم ویژه دست‌اندرکاران حج است.

وی به زمان اعزام کاروان‌ها اشاره کرد و گفت: سفر کاروان‌های مدینه قبل از ۲۷ تیر ماه امسال آغاز و تا ۱۹ مرداد ادامه دارد و سفر کاروان‌های مدینه بعد نیز از هشتم مرداد آغاز و تا بیست وچهارم این ماه ادامه پیدا می‌کند.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به تخریب هتل‌های اطراف مسجدالحرام در راستای اجرای طرح توسعه حرم حضرت رسول (ص)، اسکان زائران در مدینه امسال با محدودیت‌هایی روبرو می‌باشد و به همین جهت امسال طول اقامت زائران در این شهر حداکثر ۶ روز است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه حجاج گفت: این دوره‌ها در قالب ۱۰ تا ۱۲ جلسه با حضور مدیران و روحانیون کاروان‌ها برگزار می‌شود و حاضران در آن‌ها با مسایل اجرایی و معنوی سفر حج از جمله امور حمل و نقل، اسکان، مسایل پزشکی، نحوه انجام مناسک و قوانین و مقررات کشور عربستان آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه همه برنامه ریزی‌ها و تمهیدات لازم برای اینکه حجاج ایرانی با آرامش و عزتمندی به این سفر معنوی مشرف شوند، انجام شده است، اظهار کرد: صدور ویزای حجاج ایرانی از نیمه دوم خرداد ماه آغاز می‌شود و فرایند آن همچون سال قبل به شکل الکترونیکی است.

وی یادآور شد: براساس توافق‌های انجام شده نیمی از پرواز‌های حجاج کشورمان توسط ایرلاین سعودی و نیمی نیز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.

آقای محمدی در خصوص تعداد افراد در نوبت برای حج تمتع گفت: یک میلیون و ۳۵۰ هزار هموطن ایرانی در انتظار انجام این سفر معنوی هستند که اگر برای هر سال ۱۰۰ هزار سهمیه در نظر بگیریم بیش از ۱۳ سال برای انجام سفر همه آن‌ها فرصت نیاز است.

وی اظهار کرد: البته مقامات کشورمان و سازمان حج و زیارت برای افزایش سهمیه زائران ایرانی رایزنی‌های خود را همچنان دنبال خواهد کرد.

وی در ادامه از اجرای طرح رقابتی سفر عتبات در استان‌ها خبر داد و گفت: به منظور سهولت برای انجام سفر به شهر‌های زیارتی عراق از ابتدای امسال زمینه‌ای در استان‌های کشور فراهم شده است تا کارگزاران و نمایندگان ما با توجه به شرایط متقاضیان هر استان و منطبق بر خواست آن‌ها در زمینه مدت سفر، نوع تغذیه و شرایط اسکان سفر‌های عتبات را برنامه ریزی کنند.

 

پیش بینی می شود امسال ۲۳۵ هزار و ۵۷۳ نفرساعت آموزش های مهارتی به زندانیان خراسان جنوبی ارائه شود.
گروه خبری اجتماعی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: «این آموزش ها به ۲ هزار و ۱۹۹ زندانی در زندانهای بیرجند، قائن، نهبندان، طبس و فردوس ارائه خواهد شد.»

حسین خوش آیند با اشاره به به نقش مهارت در جلوگیری از گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف افزود: «سازمان های اجتماعی بدنبال آنند که با سواد آموزی، جلب زندانیان در تحصیلات رسمی و حتی آکادمیک و بخصوص مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد، ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آن، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری کنند.»

وی آموزش زندانیان و معتادان درمان یافته و خودمعرف را از اهداف آموزشهای فنی وحرفه ای عنوان کرد.

پارسال ۲۳۸ هزار و ۵۵۱ نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندانهای استان ارائه شد.

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن