نایب قهرمانی ایران در تور دوچرخه‌سواری ترکیه


رقابت‌های بین‌المللی تور دوچرخه‌سواری در ترکیه با نایب قهرمانی تیم کشورمان و تصاحب پیراهن‌های امتیازی و کوهستان توسط رکابزنان ایران به پایان رسید.
نایب قهرمانی ایران در تور دوچرخه‌سواری ترکیه

تسنیم: تور دوچرخه‌سواری چهار مرحله‌ای ترکیه پایان یافت و پیراهن طلایی و عنوان قهرمانی تور به رکابزن ترکیه‌ای رسید، اما در رده‌بندی امتیازی محمد گنج‌خانلو توانست اول شود و پیراهن امتیازی تور را به دست آورد. در رده‌بندی کوهستان هم سعید صفرزاده اول شد و پیراهن کوهستان تور را بر تن کرد.

 

 

تیم ملی دوچرخه‌سواری جاده ایران که برای بازی‌های آسیایی آماده می‌شود با شش رکابزن در تور ترکیه شرکت کرد و در رده‌بندی کلی به مقام نایب قهرمانی رسید.

نتیجه مجموع چهار مرحله تور ترکیه به شرح زیر است:

۱- اونور بالکان از تیم شکر اسپور ترکیه
۲- ایوان بالیکین از تیم شکر اسپور ترکیه
۳- تری شییر از تیم سوئیس
۶- محمد گنج‌خانلو از تیم ملی ایران
۸- بهنام آرین از تیم ملی ایران
۱۱- مهدی سهرابی از تیم ملی ایران
۱۳- سعید صفرزاده از تیم ملی ایران
۱۷- محمد رجبلو از تیم ملی ایران
۳۹- میرصمد پورسیدی از تیم ملی ایران

دوازدهمی مقصودلو در مسابقات شطرنج روسیه


پرهام مقصودلو به عنوان دوازدهمی مسابقات شطرنج وارونژ روسیه رسید.

ایسنا: دور نهم بخش استاندارد رقابت‌های شطرنج وارونژ روسیه برگزار شد. پرهام مقصودلو تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها در دور نهم مقابل ولادیمر بلوس روسی به تساوی رسید. او در پایان این مسابقات با کسب ۶ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.


دمیتری کوکارو، آندری استوکوپین و دمیتری بوچاروف روسی هر سه با ۷ امتیاز در رده‌های اول تا سوم این مسابقات ایستادند.

پرهام مقصودلو با کسب ۷.۵ امتیاز از ۹ بازی به عنوان سومی بخش برق آسای مسابقه وارونژ روسیه و هم‌چنین با کسب ۶.۵ امتیاز در بخش سریع این مسابقات به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.

تفتیان، رکورد 100 متر ایران را شکست


سریع‌ترین مرد آسیا با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات حاشیه‌ای لیگ الماس، رکورد ملی 100 متر ایران را نیز شکست.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، حسن تفتیان قهرمان دوی سرعت آسیا موفق شد در جریان مسابقات حاشیه‌ای دایموند لیگ که در پاریس در حال برگزاری است، در رقابتی دیدنی با دیگر دوندگان با ثبت زمان ۱۰.۰۳ ثانیه، ضمن شکستن رکورد ملی ۱۰۰ متر ایران به عنوان دومی دست یافته و بهترین عملکرد خود را در فصل مسابقات سال جاری به ثبت برساند.

تفتیان پیش از ا ین نیز با زمان ۱۰.۰۴ ثانیه (مادرید ۲۰۱۶) رکورد دار ۱۰۰ متر ایران بود.

در این رقابت محمد عبدالله از عربستان با رکورد ۱۰.۰۳ ثانیه به مقام اولی دست یافت و هنریکو بروینت از آفریقای جنوبی نیز با زمان ۱۰.۱۵ ثانیه سوم شد.

به دنبال استفاده ابزاری از مهران مدیری نیستم


رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: حضور مهران مدیری ربطی به انتخابات ندارد و من به دنبال استفاده ابزاری از این ماجرا نیستم.
به دنبال استفاده ابزاری از مهران مدیری نیستم

میزان: هاشم اسکندری،رئیس فدراسیون بولینگ در خصوص زمان انتخابات فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اظهار داشت: ما تابع تصمیم وزارت ورزش و جوانان هستیم و هنوز این وزارتخانه تاریخی را به ما در خصوص انتخابات اعلام نکرده است.

وی در خصوص شایعات مطرح شده پیرامون انتصاب مهران مدیریبه عنوان رئیس کمیته هنرمندان فدراسیون بولینگ و استفاده ابزاری از آن برای جمع‌آوری رای در انتخابات آتی ریاست این فداسیون گفت: نزدیک انتخابات است و هرکسی دوست دارد برداشت شخصی خود را داشته باشد، حضور مهران مدیری ربطی به انتخابات ندارد و من به دنبال استفاده ابزاری از این ماجرا نیستم.خوشبختانه نتایج فدراسیون گویای عملکرد ما است، ورزشکاران ما در قسمت مردان از رتبه ۴۷ به رده دوم جهان رسیدند و در قسمت بانوان به رده نهم آسیا صعود کردند.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در ادامه تصریح کرد: بهترین داوران بین‌المللی جهان را داریم و برترین فدراسیون در آسیا هستیم و اتفاقات خوب دیگر در راه است و همه اینها نشان دهنده عملکرد ما در دوران فعالیت‌ ما است.

اسکندری در خصوص عملکرد ضعیف تیم نوجوانان در مسابقات چین و گم شدن چوب‌های ورزشکاران ایران افزود: در رشته بیلیارد هر ورزشکاری چوب شخصی خودش را دارد و با آن سال‌ها تمرین می‌کند و نسبت به آن عادت دارد. متاسفانه عملکرد بد شرکت هواپیمایی موجب شد تا چوب‌های ما در پرواز جا بماند و ورزشکاران ما نتوانستد از این چوب‌ها در مسابقات استفاده کنند و تمرکز خود را در مسابقات از دست دادند که منجر به کسب نتایج ضعیف شد.

وی ادامه داد: شرکت هواپیمایی متاسفانه کم لطفی بزرگی به ما کرد و من به زودی در خصوص این اتفاقات اقدام حقوقی خواهم کرد. حتی شاهد بودیم که در برگشت یکی از چوب‌ها شکست. باید بگویم که قیمت آن ۷ میلیون تومان بود که این شرکت قصد پرداخت غرامت ۱۲۰ هزار تومانی داشت که مورد قبول ما نبوده است.

رئیس فدراسیون در پایان در خصوص رابطه اش با حسین وفایی گفت: من هیچ موقع با وفایی بد نبودم، حسین الان خام است و من او را فرزند خودم می‌دانم.آنچه مسلم است فدراسیون برای حسین زحمات بسیار کشیده است.

مارکس، فاتح گرندپری هلند شد


راننده اسپانیایی تیم هوندا، فاتح هشتمین مرحله از مسابقات موتورسواری موتوجی‌پی قهرمانی جهان شد.

خبرگزاری تسنیم: مارک مارکس، راننده اسپانیایی تیم رپسول- هوندا، فاتح هشتمین مرحله از مسابقات موتورسواری موتوجی‌پی قهرمانی جهان در پیست «آسن» هلند شد.

مارکس ۲۶ دور پیست آسن را در مدت ۴۱ دقیقه و ۱۳ ثانیه و ۸۶۳ هزار ثانیه طی کرد و پس از او الکس رینس از تیم سوزوکی و ماوریک وینیالس از تیم یاماها به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.

والنتینو روسی، راننده ابتالیایی و باسابقه تیم یاماها به مقام پنجم رسید.

در رده بندی نهایی پس از مرحله هشتم، مارکس با ۱۴۰ امتیاز، روسی با ۹۹ و وینیالس با ۹۳ امتیاز، اول تا سوم هستند. هوندا، دوکاتی و یاماها نیز در رده بندی تیمی، اول تا سوم هستند.

مرحله بعدی مسابقات موتوجی‌پی در آلمان برگزار خواهد شد.

پیروزی فدرر در دور اول تنیس ویمبلدون


راجر فدرر توانست در دور اول مسابقات تنیس ویمبلدون حریف صرب خود را شکست دهد و به دور دوم راه یابد.

ایسنا: با شروع رقابت های تنیس ویمبلدون ، امروز راجر فدرر تنیسور شماره دو جهان در دور اول مسابقات با نتیجه سه بر صفر حریف صرب خود دوشان لایوویچ را شکست داد و به دور دوم راه یافت.

نتایج سه ست این بازی ۶-۱، ۶-۳و ۶-۴ بود. فدرر در ۷۵ دقیقه موفق به شکست دادن حریف خود شد.

فدرر سوییسی در سن ۳۶ سالگی به دنبال کسب نهمین قهرمانی خود در مسابقات ویمبلدون است.

در دیگر مسابقات مهم دور اول ، امروز مارین چیلیچ مقابل کی نیشیکوری ژاپنی به پیروزی رسید و سم کری آمریکایی نیز با شکست دادن تامپسن از استرالیا راهی دور دوم شد.
در مسابقات زنان مدیسن کیز از آمریکا بر تاملیانویچ از استرالیا به برتری رسید و به دور بعد راه یافت.


بستن