تبلیغات در تلکسیران

ناکامی طاهری و خاکی در وزنه‌برداری جوانان جهان


نمایندگان ایران در دسته 85 کیلوگرم در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در راه رسیدن به مدال ناکام ماندند.

خبرگزاری تسنیم: در دومین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان که در ازبکستان برگزار می‌شود، امروز (چهارشنبه) دو نماینده کشورمان در وزن 85 کیلوگرم روی تخته رفتند.

افشین طاهری و عارف خاکی دو نماینده ایران بودند که در حرکت یک‌ضرب به ترتیب پنجم و ششم شدند. وزنه برداران گرجستانی، مصری و لهستانی در یک‌ضرب اول تا سوم شدند.

طاهری و خاکی در دوضرب دسته 85 کیلوگرم به ترتیب سیزدهم و هفتم شدند. وزنه برداران آمریکایی، گرجستانی و مصری اول تا سوم شدند. در مجموع نیز خاکی ششم و طاهری دهم شدند.

حرکت یک‌ضرب

طاهری در حرکت اول یک‌ضرب 150 کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد. او در حرکت دوم 151 کیلوگرم و در حرکت سوم 156 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد.

عارف خاکی دیگر نماینده کشورمان در حرکت اول یک‌ضرب در مهار وزنه 151 کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم 151 کیلوگرم را بالای سر برد. خاکی در حرکت سوم 156 کیلوگرم را مهار کرد.

حرکت دوضرب

طاهری در حرکت اول دوضرب در مهار وزنه 173 کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم 174 کیلوگرم را مهار کرد. طاهری در حرکت سوم نتوانست وزنه 185 کیلوگرم را بالای سر ببرد.

عارف خاکی هم در حرکت اول دوضرب 185 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم موفق نشد وزنه 193 کیلوگرم را مهار کند. خاکی در حرکت سوم موفق به مهار وزنه 195 کیلوگرمی نشد.

نتیجه نهایی دسته 85 کیلوگرم مردان به شرح زیر است:

1- داویتادزه از گرجستان/ یکضرب: 164/ دوضرب: 192/ مجموع: 357
2- احمد علی از مصر/ یکضرب: 159/ دوضرب: 191/ مجموع: 350
3- هریسون مائوروس از آمریکا/ یکضرب: 161/ دوضرب: 198/ مجموع: 349

صعود سرنا ویلیامز به فینال ویمبلدون


در ادامه رقابت‌های تنیس ویمبلدون سرنا ویلیامز توانست با پیروزی در دور نیمه نهایی به فینال راه یابد.
صعود سرنا ویلیامز به فینال ویمبلدون

ایسنا: امشب در ادامه رقابت‌های تنیس ویمبلدون سرنا ویلیمز در دور نیمه نهایی مقابل جورجس از آلمان با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

در دیگر رقابت این دور زنان آنجلیک کربر، اوستاپنکو را با نتیجه دو بر صفر شکست داد و به دور یعد صعود کرد.

بدین ترتیب کربر و ویلیامز در فینال ویمبلدون با هم رو به رو خواهند شد. ویلیامز به دنبال هشتمین قهرمانی خود در این مسابقات است.

برتری جوکوویچ مقابل نادال در نیمه‌نهایی ویمبلدون


نواک جوکوویچ توانست با شکست دادن رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان در نیمه نهایی تنیس ویمبلدون، به فینال این رقابت‌ها راه یابد.
برتری جوکوویچ مقابل نادال در نیمه‌نهایی ویمبلدون

ایسنا: نواک جوکوویچ توانست با شکست دادن رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان در نیمه نهایی تنیس ویمبلدون، به فینال این رقابت‌ها راه یابد.

بازی نیمه نهایی ویمبلدون بین نادال و جوکوویچ که شب گذشته نیمه تمام مانده بود، امروز از سر گرفته شد. دیشب این بازی به دلیل تاریکی هوا با نتیجه 2 بر یک به نفع جوکوویچ متوقف شد. با رویارویی دوباره این دو تنیسور، دو ست دیگر از مسابقه انجام شد و در نهایت جوکوویچ با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد. نتایج پنج ست این بازی عبارتند از: 6-4، 3-6، 7-6، 3-6و 10-8. بدین ترتیب فردا در فینال این رقابت‌ها نواک جوکوویچ به مصاف کوین اندرسون از آفریقای جنوبی می‌رود.

3 کماندار ایران در یک‌شانزدهم جام‌جهانی


در ادامه رقابت‌های مرحله چهارم جام جهانی که در برلین آلمان در حال برگزاری است، سه کماندار کامپوند در بخش انفرادی به مرحله یک شانزدهم راه یافتند.
3 کماندار ایران در یک‌شانزدهم جام‌جهانی

ایسنا: در ادامه مسابقات مرحله چهارم جام جهانی تیروکمان و در بخش رقابت‌های انفرادی در آلمان امیر کاظم‌پور با نتیجه 142 بر 137 برابر نیما محبوبی شکست خورد. محبوبی در مرحله یک شانزدهم مقابل کمانداری از کرواسی به میدان خواهد رفت.

همچنین اسماعیل عبادی، دیگر نماینده کشورمان برابر کمانداری از دانمارک در تیر طلایی شکست خورد و از راهیابی به دور بعد بازماند.

در بخش کامپوند بانوان نیز نمایندگان کشورمان پس از استراحت در دور اول، در دور بعد رقابت‌های حذفی انفرادی راحله فارسی برابر نماینده هلند با نتیجه 140 بر 133 پیروز شد و پریسا براتچی مقابل نماینده آلمان 137 بر 136 به برتری رسید. راحله فارسی و پریسا براتچی در مرحله یک شانزدهم برابر کماندارانی از اسپانیا و دانمارک به میدان خواهند رفت.

گیسا بایبوردی نیز در رقابت با حریفی از ایتالیا با نتیجه 145 بر 137 شکست خورد و فرشته قربانی نیز در مصاف با کمانداری از هند با نتیجه 140 بر 138 مغلوب شد.

پنجشنبه - 28 تیر - رقابت‌های تیروکمان در بخش انفرادی و تیمی کامپوند زنان و مردان پیگیری خواهد شد.

تفتیان از صعود به فینال لیگ الماس بازماند


دونده سرعت کشورمان موفق به صعود به فینال یازدهمین مرحله لیگ الماس در لندن نشد.
تفتیان از صعود به فینال لیگ الماس بازماند

 خبرگزاری تسنیم: مرحله یازدهم رقابت‌های دوومیدانی لیگ الماس از امروز (شنبه) به میزبانی شهر لندن آغاز شده است.

در دور مقدماتی دوی 100 متر مردان این رقابت‌ها حسن تفتیان، قهرمانی دوی سرعت آسیا و رکورددار ایران، در گروه دوم با هشت دونده دیگر به رقابت پرداخت و با ثبت زمان 10:15 ثانیه در رده ششم ایستاد و موفق نشد جواز صعود به فینال را کسب کند.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟