ناکامی طاهری و خاکی در وزنه‌برداری جوانان جهان


نمایندگان ایران در دسته 85 کیلوگرم در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در راه رسیدن به مدال ناکام ماندند.

خبرگزاری تسنیم: در دومین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان که در ازبکستان برگزار می‌شود، امروز (چهارشنبه) دو نماینده کشورمان در وزن ۸۵ کیلوگرم روی تخته رفتند.

افشین طاهری و عارف خاکی دو نماینده ایران بودند که در حرکت یک‌ضرب به ترتیب پنجم و ششم شدند. وزنه برداران گرجستانی، مصری و لهستانی در یک‌ضرب اول تا سوم شدند.

طاهری و خاکی در دوضرب دسته ۸۵ کیلوگرم به ترتیب سیزدهم و هفتم شدند. وزنه برداران آمریکایی، گرجستانی و مصری اول تا سوم شدند. در مجموع نیز خاکی ششم و طاهری دهم شدند.

حرکت یک‌ضرب

طاهری در حرکت اول یک‌ضرب ۱۵۰ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد. او در حرکت دوم ۱۵۱ کیلوگرم و در حرکت سوم ۱۵۶ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد.

عارف خاکی دیگر نماینده کشورمان در حرکت اول یک‌ضرب در مهار وزنه ۱۵۱ کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم ۱۵۱ کیلوگرم را بالای سر برد. خاکی در حرکت سوم ۱۵۶ کیلوگرم را مهار کرد.

حرکت دوضرب

طاهری در حرکت اول دوضرب در مهار وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم ۱۷۴ کیلوگرم را مهار کرد. طاهری در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد.

عارف خاکی هم در حرکت اول دوضرب ۱۸۵ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم موفق نشد وزنه ۱۹۳ کیلوگرم را مهار کند. خاکی در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۱۹۵ کیلوگرمی نشد.

نتیجه نهایی دسته ۸۵ کیلوگرم مردان به شرح زیر است:

۱- داویتادزه از گرجستان/ یکضرب: ۱۶۴/ دوضرب: ۱۹۲/ مجموع: ۳۵۷
۲- احمد علی از مصر/ یکضرب: ۱۵۹/ دوضرب: ۱۹۱/ مجموع: ۳۵۰
۳- هریسون مائوروس از آمریکا/ یکضرب: ۱۶۱/ دوضرب: ۱۹۸/ مجموع: ۳۴۹

دوازدهمی مقصودلو در مسابقات شطرنج روسیه


پرهام مقصودلو به عنوان دوازدهمی مسابقات شطرنج وارونژ روسیه رسید.

ایسنا: دور نهم بخش استاندارد رقابت‌های شطرنج وارونژ روسیه برگزار شد. پرهام مقصودلو تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها در دور نهم مقابل ولادیمر بلوس روسی به تساوی رسید. او در پایان این مسابقات با کسب ۶ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.


دمیتری کوکارو، آندری استوکوپین و دمیتری بوچاروف روسی هر سه با ۷ امتیاز در رده‌های اول تا سوم این مسابقات ایستادند.

پرهام مقصودلو با کسب ۷.۵ امتیاز از ۹ بازی به عنوان سومی بخش برق آسای مسابقه وارونژ روسیه و هم‌چنین با کسب ۶.۵ امتیاز در بخش سریع این مسابقات به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.

ترکیب تیم ملی وزنه برداری مشخص شد


ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در بازی‌های آسیایی مشخص شد.

خبرگزاری فارس: بعد از رکوردگیری تیم ملی وزنه‌برداری همزمان با هفته اول رقابت‌های لیگ برتر، شورای فنی تیم‌های ملی امروز تشکیل جلسه داد و بعد از گزارش کادرفنی نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مشخص شدند.

بر این اساس علی مکوندی، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، علی هاشمی، محمدرضا براری، بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی ۷ وزنه‌بردار اعزامی به این مسابقات خواهند بود.

۸۵ کیلو: علی مکوندی
۹۴ کیلو: سهراب مرادی و کیانوش رستمی
۱۰۵ کیلو: محمدرضا براری و علی هاشمی
۱۰۵+ کیلو: بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی

رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۹ مرداد تا پنجم شهریور ماه به میزبانی جاکارتا برگزار خواهد شد.

به دنبال استفاده ابزاری از مهران مدیری نیستم


رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: حضور مهران مدیری ربطی به انتخابات ندارد و من به دنبال استفاده ابزاری از این ماجرا نیستم.
به دنبال استفاده ابزاری از مهران مدیری نیستم

میزان: هاشم اسکندری،رئیس فدراسیون بولینگ در خصوص زمان انتخابات فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس اظهار داشت: ما تابع تصمیم وزارت ورزش و جوانان هستیم و هنوز این وزارتخانه تاریخی را به ما در خصوص انتخابات اعلام نکرده است.

وی در خصوص شایعات مطرح شده پیرامون انتصاب مهران مدیریبه عنوان رئیس کمیته هنرمندان فدراسیون بولینگ و استفاده ابزاری از آن برای جمع‌آوری رای در انتخابات آتی ریاست این فداسیون گفت: نزدیک انتخابات است و هرکسی دوست دارد برداشت شخصی خود را داشته باشد، حضور مهران مدیری ربطی به انتخابات ندارد و من به دنبال استفاده ابزاری از این ماجرا نیستم.خوشبختانه نتایج فدراسیون گویای عملکرد ما است، ورزشکاران ما در قسمت مردان از رتبه ۴۷ به رده دوم جهان رسیدند و در قسمت بانوان به رده نهم آسیا صعود کردند.

رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس در ادامه تصریح کرد: بهترین داوران بین‌المللی جهان را داریم و برترین فدراسیون در آسیا هستیم و اتفاقات خوب دیگر در راه است و همه اینها نشان دهنده عملکرد ما در دوران فعالیت‌ ما است.

اسکندری در خصوص عملکرد ضعیف تیم نوجوانان در مسابقات چین و گم شدن چوب‌های ورزشکاران ایران افزود: در رشته بیلیارد هر ورزشکاری چوب شخصی خودش را دارد و با آن سال‌ها تمرین می‌کند و نسبت به آن عادت دارد. متاسفانه عملکرد بد شرکت هواپیمایی موجب شد تا چوب‌های ما در پرواز جا بماند و ورزشکاران ما نتوانستد از این چوب‌ها در مسابقات استفاده کنند و تمرکز خود را در مسابقات از دست دادند که منجر به کسب نتایج ضعیف شد.

وی ادامه داد: شرکت هواپیمایی متاسفانه کم لطفی بزرگی به ما کرد و من به زودی در خصوص این اتفاقات اقدام حقوقی خواهم کرد. حتی شاهد بودیم که در برگشت یکی از چوب‌ها شکست. باید بگویم که قیمت آن ۷ میلیون تومان بود که این شرکت قصد پرداخت غرامت ۱۲۰ هزار تومانی داشت که مورد قبول ما نبوده است.

رئیس فدراسیون در پایان در خصوص رابطه اش با حسین وفایی گفت: من هیچ موقع با وفایی بد نبودم، حسین الان خام است و من او را فرزند خودم می‌دانم.آنچه مسلم است فدراسیون برای حسین زحمات بسیار کشیده است.

مارکس، فاتح گرندپری هلند شد


راننده اسپانیایی تیم هوندا، فاتح هشتمین مرحله از مسابقات موتورسواری موتوجی‌پی قهرمانی جهان شد.

خبرگزاری تسنیم: مارک مارکس، راننده اسپانیایی تیم رپسول- هوندا، فاتح هشتمین مرحله از مسابقات موتورسواری موتوجی‌پی قهرمانی جهان در پیست «آسن» هلند شد.

مارکس ۲۶ دور پیست آسن را در مدت ۴۱ دقیقه و ۱۳ ثانیه و ۸۶۳ هزار ثانیه طی کرد و پس از او الکس رینس از تیم سوزوکی و ماوریک وینیالس از تیم یاماها به مقام‌های دوم و سوم رسیدند.

والنتینو روسی، راننده ابتالیایی و باسابقه تیم یاماها به مقام پنجم رسید.

در رده بندی نهایی پس از مرحله هشتم، مارکس با ۱۴۰ امتیاز، روسی با ۹۹ و وینیالس با ۹۳ امتیاز، اول تا سوم هستند. هوندا، دوکاتی و یاماها نیز در رده بندی تیمی، اول تا سوم هستند.

مرحله بعدی مسابقات موتوجی‌پی در آلمان برگزار خواهد شد.

پیروزی فدرر در دور اول تنیس ویمبلدون


راجر فدرر توانست در دور اول مسابقات تنیس ویمبلدون حریف صرب خود را شکست دهد و به دور دوم راه یابد.

ایسنا: با شروع رقابت های تنیس ویمبلدون ، امروز راجر فدرر تنیسور شماره دو جهان در دور اول مسابقات با نتیجه سه بر صفر حریف صرب خود دوشان لایوویچ را شکست داد و به دور دوم راه یافت.

نتایج سه ست این بازی ۶-۱، ۶-۳و ۶-۴ بود. فدرر در ۷۵ دقیقه موفق به شکست دادن حریف خود شد.

فدرر سوییسی در سن ۳۶ سالگی به دنبال کسب نهمین قهرمانی خود در مسابقات ویمبلدون است.

در دیگر مسابقات مهم دور اول ، امروز مارین چیلیچ مقابل کی نیشیکوری ژاپنی به پیروزی رسید و سم کری آمریکایی نیز با شکست دادن تامپسن از استرالیا راهی دور دوم شد.
در مسابقات زنان مدیسن کیز از آمریکا بر تاملیانویچ از استرالیا به برتری رسید و به دور بعد راه یافت.


بستن