ترکیب تیم ملی وزنه برداری مشخص شد


ترکیب تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در بازی‌های آسیایی مشخص شد.

خبرگزاری فارس: بعد از رکوردگیری تیم ملی وزنه‌برداری همزمان با هفته اول رقابت‌های لیگ برتر، شورای فنی تیم‌های ملی امروز تشکیل جلسه داد و بعد از گزارش کادرفنی نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مشخص شدند.

بر این اساس علی مکوندی، کیانوش رستمی، سهراب مرادی، علی هاشمی، محمدرضا براری، بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی ۷ وزنه‌بردار اعزامی به این مسابقات خواهند بود.

۸۵ کیلو: علی مکوندی
۹۴ کیلو: سهراب مرادی و کیانوش رستمی
۱۰۵ کیلو: محمدرضا براری و علی هاشمی
۱۰۵+ کیلو: بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی

رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی ۲۹ مرداد تا پنجم شهریور ماه به میزبانی جاکارتا برگزار خواهد شد.

دوازدهمی مقصودلو در مسابقات شطرنج روسیه


پرهام مقصودلو به عنوان دوازدهمی مسابقات شطرنج وارونژ روسیه رسید.

ایسنا: دور نهم بخش استاندارد رقابت‌های شطرنج وارونژ روسیه برگزار شد. پرهام مقصودلو تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها در دور نهم مقابل ولادیمر بلوس روسی به تساوی رسید. او در پایان این مسابقات با کسب ۶ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.


دمیتری کوکارو، آندری استوکوپین و دمیتری بوچاروف روسی هر سه با ۷ امتیاز در رده‌های اول تا سوم این مسابقات ایستادند.

پرهام مقصودلو با کسب ۷.۵ امتیاز از ۹ بازی به عنوان سومی بخش برق آسای مسابقه وارونژ روسیه و هم‌چنین با کسب ۶.۵ امتیاز در بخش سریع این مسابقات به مقام نایب قهرمانی رسیده بود.

تفتیان، رکورد 100 متر ایران را شکست


سریع‌ترین مرد آسیا با کسب عنوان نایب قهرمانی مسابقات حاشیه‌ای لیگ الماس، رکورد ملی 100 متر ایران را نیز شکست.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، حسن تفتیان قهرمان دوی سرعت آسیا موفق شد در جریان مسابقات حاشیه‌ای دایموند لیگ که در پاریس در حال برگزاری است، در رقابتی دیدنی با دیگر دوندگان با ثبت زمان ۱۰.۰۳ ثانیه، ضمن شکستن رکورد ملی ۱۰۰ متر ایران به عنوان دومی دست یافته و بهترین عملکرد خود را در فصل مسابقات سال جاری به ثبت برساند.

تفتیان پیش از ا ین نیز با زمان ۱۰.۰۴ ثانیه (مادرید ۲۰۱۶) رکورد دار ۱۰۰ متر ایران بود.

در این رقابت محمد عبدالله از عربستان با رکورد ۱۰.۰۳ ثانیه به مقام اولی دست یافت و هنریکو بروینت از آفریقای جنوبی نیز با زمان ۱۰.۱۵ ثانیه سوم شد.

ناکامی طاهری و خاکی در وزنه‌برداری جوانان جهان


نمایندگان ایران در دسته 85 کیلوگرم در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در راه رسیدن به مدال ناکام ماندند.

خبرگزاری تسنیم: در دومین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان که در ازبکستان برگزار می‌شود، امروز (چهارشنبه) دو نماینده کشورمان در وزن ۸۵ کیلوگرم روی تخته رفتند.

افشین طاهری و عارف خاکی دو نماینده ایران بودند که در حرکت یک‌ضرب به ترتیب پنجم و ششم شدند. وزنه برداران گرجستانی، مصری و لهستانی در یک‌ضرب اول تا سوم شدند.

طاهری و خاکی در دوضرب دسته ۸۵ کیلوگرم به ترتیب سیزدهم و هفتم شدند. وزنه برداران آمریکایی، گرجستانی و مصری اول تا سوم شدند. در مجموع نیز خاکی ششم و طاهری دهم شدند.

حرکت یک‌ضرب

طاهری در حرکت اول یک‌ضرب ۱۵۰ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد. او در حرکت دوم ۱۵۱ کیلوگرم و در حرکت سوم ۱۵۶ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد.

عارف خاکی دیگر نماینده کشورمان در حرکت اول یک‌ضرب در مهار وزنه ۱۵۱ کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم ۱۵۱ کیلوگرم را بالای سر برد. خاکی در حرکت سوم ۱۵۶ کیلوگرم را مهار کرد.

حرکت دوضرب

طاهری در حرکت اول دوضرب در مهار وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی ناکام ماند و در حرکت دوم ۱۷۴ کیلوگرم را مهار کرد. طاهری در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد.

عارف خاکی هم در حرکت اول دوضرب ۱۸۵ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم موفق نشد وزنه ۱۹۳ کیلوگرم را مهار کند. خاکی در حرکت سوم موفق به مهار وزنه ۱۹۵ کیلوگرمی نشد.

نتیجه نهایی دسته ۸۵ کیلوگرم مردان به شرح زیر است:

۱- داویتادزه از گرجستان/ یکضرب: ۱۶۴/ دوضرب: ۱۹۲/ مجموع: ۳۵۷
۲- احمد علی از مصر/ یکضرب: ۱۵۹/ دوضرب: ۱۹۱/ مجموع: ۳۵۰
۳- هریسون مائوروس از آمریکا/ یکضرب: ۱۶۱/ دوضرب: ۱۹۸/ مجموع: ۳۴۹

نادال، رقیب جوکوویچ در نیمه‌ نهایی ویمبلدون شد


تنیسور اسپانیایی به سختی به جمع 4 تنیس باز برتر معتبرترین گرنداسلم سال تنیس راه یافت.
نادال، رقیب جوکوویچ در نیمه‌ نهایی ویمبلدون شد

 خبرگزاری تسنیم: رافائل نادال، تنیسور مشهور اسپانیایی با برتری دشوار ۳ بر ۲ مقابل خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی در جدال مرحله یک‌چهارم‌نهایی تنیس گرنداسلم ویمبلدون (سومین و مهم‌ترین گرنداسلم سال) به جمع ۴ نفر برتر بخش مردان راه یافت.

او در جدالی نفس‌گیر که ۳ ساعت به طول انجامید با نتایج ۷ بر ۵، ۶ بر ۷، ۴ بر ۶، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ رقیب آرژانتینی را برد تا در مرحله نیمه‌نهایی رقیب نواک جوکوویچ، رقیب مشهور صربستانی‌اش شود.

این برتری، سومین پیروزی متوالی نادال مقابل دل‌پوترو پس از ۲ برتری ۳ بر صفر در نیمه‌نهایی اوپن آمریکا در سال ۲۰۱۷ و نیمه‌نهایی رولان‌گاروس در سال ۲۰۱۸ بود.

پیروزی فدرر در دور اول تنیس ویمبلدون


راجر فدرر توانست در دور اول مسابقات تنیس ویمبلدون حریف صرب خود را شکست دهد و به دور دوم راه یابد.

ایسنا: با شروع رقابت های تنیس ویمبلدون ، امروز راجر فدرر تنیسور شماره دو جهان در دور اول مسابقات با نتیجه سه بر صفر حریف صرب خود دوشان لایوویچ را شکست داد و به دور دوم راه یافت.

نتایج سه ست این بازی ۶-۱، ۶-۳و ۶-۴ بود. فدرر در ۷۵ دقیقه موفق به شکست دادن حریف خود شد.

فدرر سوییسی در سن ۳۶ سالگی به دنبال کسب نهمین قهرمانی خود در مسابقات ویمبلدون است.

در دیگر مسابقات مهم دور اول ، امروز مارین چیلیچ مقابل کی نیشیکوری ژاپنی به پیروزی رسید و سم کری آمریکایی نیز با شکست دادن تامپسن از استرالیا راهی دور دوم شد.
در مسابقات زنان مدیسن کیز از آمریکا بر تاملیانویچ از استرالیا به برتری رسید و به دور بعد راه یافت.


بستن